Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) GML válasza contaxg (#4400) üzenetére


GML
őstag

Legkorábban 1-kor lesz vége a próbámnak Martonvásáron. Utána, ha még élek, akkor megyek.
Ezért sem keresetem még a Szilárdot.

[ Szerkesztve ]

(#4402) Blasku válasza .DLL (#4397) üzenetére


Blasku
tag

Ja nem, azt saját szakállra csináltam. Simán meg lehetett rendelni a rácsokat a magyarországi Sennheiser forgalmazótól.
Amúgy én is azért az 580-asra csaptam le (itt volt meghirdetve a HA-n), mert egy HD600-ra fájt a fogam :).

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#4403) kemcso válasza contaxg (#4398) üzenetére


kemcso
Ármester

Sajnos én sem tudok menni :(

(#4404) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Első jelentés az I. Kaporka Open - Fejhallgatós Találkozó és Börze (2015. október 10. szombat, Kiskunfélegyháza, Desperado Étterem) jelenlegi állásáról:

Résztvevők:

Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:
1.) Ágoston Lajos (Denon AH-D340, Beyerdynamic DT 990, meglepetés erősítő)
2.) +1 fő
3.) Hoffmann László (AKG K701, DIY csöves fejhallgató-erősítő, DIY fejhallgató Philips N 8402 mikrofon kapszulákból építve)
4.) Istvan 01 (FiiO X3 és Senheiser HD380 pro)
5.) 6C4C (DIY triódás fejhallgató-erősítő)
6.) +1 fő
7.) +1 fő
8.) Brebovszky (csöves fejhallgató erősítő)

...) gaborka8x8 (Audio Technica AT-HA40USB fejhallgató-erősítő és DAC, OTL csöves fejhallgató-erősítő, Beyerdynamic A20 fejhallgató-erősítő, Audio Technica ATH-WS55, Audio Technica ATH-SQ5, Sony MDR-XB300 a mélyhangok szerelmeseinek, Denon AH-D320, ismeretlen márkájú 600 Ohmos fejhallgató, Beyerdynamic DT-770 pro, Beyerdinyamic DT-860, AKG K-501

Talán eljönnek:
1.) Discus
2.) dr. Krabóth

Szeretettel várunk mindenkit, valamint további fejhallgatókat, fejhallgató-erősítőket, komplett fejhallgatós rendszereket, DAC-okat, stb., és természetesen szívesen fogadunk (akár olyanoktól is, akik csak hallgatózni jönnek) további jelentkezéseket , a
gaborka8x8@freemail.hu
email címre. Egyben kérek mindenkit, hogy a jelentkezésekor azt is írja meg, hoz-e valami technikát és ha igen, akkor mit. (Valamint kérem azokat, akik már jelentkeztek, hogy a technikára vonatkozó esetlegesen elmaradt információkat néhány szóban írják meg.)
Ha valakinek a neve nem szerepel a listán, de jelentkezett, az kérem jelezze ezt szintén a
gaborka8x8@freemail.hu
email címen.

Üdvözlettel: gaborka8x8

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#4405) contaxg válasza kemcso (#4403) üzenetére


contaxg
veterán

Ez nem jó hír... :(

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4406) contaxg


contaxg
veterán

Az viszont jó hír, hogy lesznek Focal fejesek és még folynak a tárgyalások, hogy megkapjuk az Obravo HAMT-1-et meghallgatásra.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4407) GML válasza contaxg (#4406) üzenetére


GML
őstag

Asszem be kell ugrani, tényleg :D

(#4408) Ear001 válasza contaxg (#4406) üzenetére


Ear001
addikt

Már megérte ma felkelnem... ;)

(#4409) contaxg válasza Ear001 (#4408) üzenetére


contaxg
veterán

:R :R :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4410) Exodius


Exodius
őstag

Még nincs összefoglaló táblázat, hogy kik miket hoznak és mikre van igény? :)

(#4411) contaxg válasza Exodius (#4410) üzenetére


contaxg
veterán

Még nincs..örömmel várom a segítséget. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4412) .DLL válasza contaxg (#4406) üzenetére


.DLL
veterán

Wow, ez szép. Iparművészet. Fejpántja az Adyss-re emlékeztet (pláne ha oldalirányban is állítható).
Előre is köszönet! :R

(P.H.)

(#4413) fericske válasza .DLL (#4412) üzenetére


fericske
addikt

Nem állítható oldal irányba úgy, mint az Abyss :)

contaxg
Ha sikerül egy ilyet beszerezni akkor még említsd meg azt is, hogy a szűrőket is kipróbálnátok amik ehhez a fejhallgatóhoz tartoznak. Én a referencia szűrövel hallottam, és bár jó nagy tere volt vele, erős V is volt egyúttal. Kíváncsi volnék mennyiben változna ez másik beállítással. 5 féle mód van hozzá (1 a fejhallgatóban, vagyis 4 pár külön csomagolva).

[ Szerkesztve ]

(#4414) contaxg válasza fericske (#4413) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi, semmit nem tudok egyelőre erről a fejesről. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4415) contaxg


contaxg
veterán

Jelentkezési lap hamarosan beélesítve.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4416) contaxg


contaxg
veterán

Jelentkezési lap a fejhallgató találkozóra
http://goo.gl/forms/swTm5xf0Lm

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4417) contaxg


contaxg
veterán

Nem vagyunk túl sokan, de alakul a kínálat rendesen!

Beyerdynamic, Audeze, Takstar fejhallgatók - Heed,Violectric erősítők - "kis" Mytek DAC -Fiio termékek "DLL: Beyerdynamic DT880 600 Ohm (Mod), Musiland 03 US Dragon (TwistedPear Audio tuning), X-Szekeres II. Alps Blue edition fejhallgató-erősítő" "T70, SRH840, HD540, K500 Mytek 192" Benchmark DAC1 + Laptop+AKG K551 HRT Music Streamer II+; iFi iCAN Micro; Sennheiser HD580 (+ HD600 rács)" NFB-29; HE-560 Gustard U12, Audio-GD Reference 5.2, Teac HA-501, Hifiman HE-560, Beyer DT-770(600 Ohm); Teac HA-P50. (nem 100% a részvétem) AKG K551, Takstar TS-671 Audio-gd NFB-17.2 DAC, Stax SR Lambda, Stax csoves erosito

Köszönet ezekért mindenkinek előre is!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4418) zatom válasza contaxg (#4417) üzenetére


zatom
tag

:C
Mi koszonjuk a szervezest! :R

(#4419) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Második jelentés az I. Kaporka Open - Fejhallgatós Találkozó és Börze (2015. október 10. szombat, Kiskunfélegyháza, Desperado Étterem) jelenlegi állásáról:

Résztvevők:

Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:
1.) Ágoston Lajos (Denon AH-D340, Beyerdynamic DT 990, meglepetés erősítő)
2.) +1 fő
3.) Hoffmann László (AKG K701, DIY csöves fejhallgató-erősítő, DIY fejhallgató Philips N 8402 mikrofon kapszulákból építve)
4.) Istvan 01 (FiiO X3 és Senheiser HD380 pro)
5.) 6C4C (DIY triódás fejhallgató-erősítő)
6.) +1 fő
7.) +1 fő
8.) Brebovszky (csöves fejhallgató erősítő)
9.) Spacc (DT990 600 Ohm, KOSS PRO4AAA, AKG K340, Technics RP-F 880, és egy ős 2 kOhm-os AKG 414)

...) gaborka8x8 (Audio Technica AT-HA40USB fejhallgató-erősítő és DAC, OTL csöves fejhallgató-erősítő, Beyerdynamic A20 fejhallgató-erősítő, Audio Technica ATH-WS55, Audio Technica ATH-SQ5, Sony MDR-XB300 a mélyhangok szerelmeseinek, Denon AH-D320, ismeretlen márkájú 600 Ohmos fejhallgató, Beyerdynamic DT-770 pro, Beyerdinyamic DT-860, AKG K-501

Talán eljönnek:
1.) Discus
2.) dr. Krabóth
4.) Dzogcsen
5.) Bigi
6.) Popori

Szeretettel várunk mindenkit, valamint további fejhallgatókat, fejhallgató-erősítőket, komplett fejhallgatós rendszereket, DAC-okat, stb., és természetesen szívesen fogadunk (akár olyanoktól is, akik csak hallgatózni jönnek) további jelentkezéseket , a
gaborka8x8@freemail.hu
email címre. Egyben kérek mindenkit, hogy a jelentkezésekor azt is írja meg, hoz-e valami technikát és ha igen, akkor mit. (Valamint kérem azokat, akik már jelentkeztek, hogy a technikára vonatkozó esetlegesen elmaradt információkat néhány szóban írják meg.)
Ha valakinek a neve nem szerepel a listán, de jelentkezett, az kérem jelezze ezt szintén a
gaborka8x8@freemail.hu
email címen.

Üdvözlettel: gaborka8x8

Ps.: Elosztóró, hosszabbítóró, táp- és összekötőkábelrő, stb-ről, és természetesen a jobbnál jobb zenékről mindenkinek magának kell gondoskodnia, azaz, ezeket senki ne hagyja otthon.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#4420) Exodius válasza contaxg (#4417) üzenetére


Exodius
őstag

Oszd meg az infókat és összeírom szépen megformázva egy excel doksiba.....csak hogy szép legyen mint múltkor, mert így ömlesztve....elég.....ömlesztett. :)

(#4421) .DLL válasza Exodius (#4420) üzenetére


.DLL
veterán

Én mondtam, hogy mindenki írja a nevét is oda a másik 2 szövegmezőbe is :P

(P.H.)

(#4422) contaxg válasza Exodius (#4420) üzenetére


contaxg
veterán

itt a táblázat csak nem akartam ezzel bigyózni

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4423) Exodius válasza contaxg (#4422) üzenetére


Exodius
őstag

Megcsináltam volna....de azért köszönöm! :D :B

(#4424) contaxg válasza Exodius (#4423) üzenetére


contaxg
veterán

nekem így mutatja a rendszer, így nem kellett semmit csinálni vele :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4425) .DLL válasza contaxg (#4424) üzenetére


.DLL
veterán

Ja értem! Ami publikusan megtekinthető, az így néz ki. Itt a nevek és a listák sorrendje véletlenül sem egyezik. :D

(P.H.)

(#4426) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Egyáltalán nem biztos, h ott tudok lenni, de azért beírtam magam. Cuccom praktisch gesehen semmi sincs, mióta válok :Y

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4427) kemcso válasza RetepNyaraB (#4426) üzenetére


kemcso
Ármester

Az A900X-el mi lett?

(#4428) RetepNyaraB válasza kemcso (#4427) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ott hagytam.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4429) .DLL válasza RetepNyaraB (#4428) üzenetére


.DLL
veterán

:'(

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4430) Exodius


Exodius
őstag

Denon DA-300 USB meg ATH-AD500X érdekel valakit, vagy már annyira kommerszek, hogy inkább el se hozzam őket? :)

(#4431) Blasku válasza Exodius (#4430) üzenetére


Blasku
tag

Én bevallom lemaradtam a DA-300 őrületről, uh. én kíváncsi volnék rá :K. Hozd nyugodtan.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#4432) .DLL válasza Exodius (#4430) üzenetére


.DLL
veterán

Ismétlés a tudás anyja, nomeg a DA-300 nem unalmas, így biztos lesz rá érdeklődő. ;)

(P.H.)

(#4433) zatom


zatom
tag

Sajnos, nem tudok menni a talira.Orvosi utasitas: fekudni, pihenni.

(#4434) Radomer válasza zatom (#4433) üzenetére


Radomer
aktív tag

Hát ez nem jó hír. :(

Mielőbbi gyógyulást!

(#4435) zatom válasza Radomer (#4434) üzenetére


zatom
tag

Koszi!
Nektek pedig izgalmas, elmenydus talalkozot!
Aztan varom majd a beszamolokat.

(#4436) .DLL válasza zatom (#4433) üzenetére


.DLL
veterán

Sajnálom! De gyógyultan jobb lesz a következő. :K

(P.H.)

(#4437) contaxg


contaxg
veterán

A DT1770 és a Custom Studio már nálam van.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4438) Exodius


Exodius
őstag

Vajon elég lesz annyi laptop annyi DAC-nak meg erősítőnek? :D

(#4439) contaxg válasza Exodius (#4438) üzenetére


contaxg
veterán

Elvileg mindenkinek, aki hoz DAC-ot annak hozni kéne számítógépet, CD játszót, stb :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4440) .DLL válasza contaxg (#4439) üzenetére


.DLL
veterán

Jókis elektroszmog lesz ott. :D

(P.H.)

(#4441) contaxg válasza .DLL (#4440) üzenetére


contaxg
veterán

:))

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4442) Exodius válasza contaxg (#4439) üzenetére


Exodius
őstag

Szóval kéne....hmmm. :)

(#4443) contaxg válasza Exodius (#4442) üzenetére


contaxg
veterán

Sokat segítene :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4444) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Utolsó jelentés az I. Kaporka Open - Fejhallgatós Találkozó és Börze jelenlegi állásáról

Időpont: 2015. október 10. szombat 9 órától 17 óráig

Helyszín: Kiskunfélegyháza, Szent János tér 4. Desperado Étterem (Külön épület az udvarban, bejárat a nagy kapu felől.)

Résztvevők:

Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:
 1.) Ágoston Lajos (Denon AH-D340, Beyerdynamic DT 990, meglepetés erősítő)
 2.) +1 fő
 3.) Hoffmann László (AKG K701, DIY csöves fejhallgató-erősítő, DIY fejhallgató Philips N 8402 mikrofon kapszulákból építve)
 4.) Istvan 01 (FiiO X3 és Senheiser HD380 pro)
 5.) 6C4C (DIY triódás fejhallgató-erősítő)
 6.) +1 fő 
 7.) +1 fő 
 8.) Brebovszky (csöves fejhallgató erősítő)
 9.) Spacc (DT990 600 Ohm, KOSS PRO4AAA, AKG K340, Technics RP-F 880, és egy ős 2 kOhm-os AKG 414)
10.) Gerbo (DIY hibrid fejhallgató erősítő (ECC82/IRF510), Pioneer PE8001A DAC, Philips CD950 lejátszónak, talán egy DIY cd toshiba CD-rom-ból
11.) Palkovics (DIY fejhallgató-erősítő)
 
...) gaborka8x8 (Audio Technica AT-HA40USB fejhallgató-erősítő és DAC, OTL csöves fejhallgató-erősítő, Beyerdynamic A20 fejhallgató-erősítő, Audio Technica ATH-WS55, Audio Technica ATH-SQ5, Sony MDR-XB300 a mélyhangok szerelmeseinek, Denon AH-D320, ismeretlen márkájú 600 Ohmos fejhallgató, Beyerdynamic DT-770 pro, Beyerdinyamic DT-860, AKG K-501

Talán eljönnek:
 1.) Discus 
 2.) dr. Krabóth
 3.) Bigi
 4.) Popori
 

A belépés díjtalan, és a kilépés sem bizonytalan. :)

Szeretettel várunk mindenkit, valamint további fejhallgatókat, fejhallgató-erősítőket, komplett fejhallgatós rendszereket, DAC-okat, stb., és természetesen szívesen fogadunk (akár olyanoktól is, akik csak hallgatózni jönnek) további jelentkezéseket , a
gaborka8x8@freemail.hu
email címre.

Szívesen látjuk azokat is, akik előzetes bejelentés nélkül jönnek (erre a reményeink szerint kiváló hangulatú) találkozóra.

További infromációkkal szívesen állok rendelkezésre a 30/négyszáztizennyolc-60-kilencvenöt-ös telefonszámon.

Üdvözlettel: gaborka8x8

Ps.: Elosztóról, hosszabbítóról, táp- és összekötőkábelről, stb-ről, és természetesen a jobbnál jobb zenékről mindenkinek magának kell gondoskodnia, azaz, ezeket senki ne hagyja otthon. 

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#4445) .DLL


.DLL
veterán

Lenne egy kérésem a hallgatók felé, a legutóbbi találkozó eredményéből okulva. Kérem ne üvöltessétek majd a DT880-at, egy driver csere nem olcsó, nem örülnék ha 1-2 méterről is tisztán kivehető lenne mit énekelnek pl. egy számban. Történt ugyanis, hogy az előző találkozón az SHP-5401-et valaki ilyen hangerőn járatta, egy asztallal odébb ülve is tisztán hallottam. Hazaérve azt tapasztaltam, hogy a mély hangoknál torzít a driver, egyik kevésbé, másik jobban (már halkabb részeknél is). Igaz, hogy az csak egy 8k-s fejes volt amíg kapható volt (de már kapni sem lehet), és eléggé a szívemhez nőtt, aki követte a fejes topikot az tudja...

(P.H.)

(#4446) Exodius válasza .DLL (#4445) üzenetére


Exodius
őstag

Ha valaki mégse úgy tenne, törd le a kezét! ;] ;)

(#4447) .DLL válasza Exodius (#4446) üzenetére


.DLL
veterán

Nem megoldás :P de ezt elkerülendő, írtam ezt a kis figyelemfelhívást/kérést.

(P.H.)

(#4448) Radomer


Radomer
aktív tag

Majd ott is hívjuk fel a figyelmet rá kapásból annak aki érkezik...

(#4449) Exodius


Exodius
őstag

Átlagban hányan szoktunk lenni? Korábbi találkozók tapasztalata? :)

(#4450) GML


GML
őstag

A HumánAudiós fijjug jönnek?
K1000? :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.