Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Jézus f******, én meg azt hittem valamiért, hogy holnap lesz :( :O :W sajnálom, uraim... már be is dobozoltam mindent, meg csináltam szendókat reggelre...

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#5902) nLali


nLali
senior tag

Köszönöm mindenkinek, hogy eljött. Örülök, hogy ennyi emberrel sikerült beszélgetni és ennyi motyót kipróbálhattam. :R
Bocs a kávéfoltoskitűzőért. Érkezéskor a parkolóban sikerült a maradék 3.2 csepp kávémat beleönteni, az pedig elég hatékonyan használta a rendelkezésre álló teret...

Eugene Roe : jujj. A kávés kitűződet legközelebb odaadom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5903) Sefter válasza Eugene Roe (#5901) üzenetére


Sefter
veterán

Az mindegy is, hogy rád (pontosabban a kis Toppingra) vártam 2-ig :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#5904) -FreaK- válasza Tim82 (#5896) üzenetére


-FreaK-
veterán

Bakker, kétszer is néztem, hogy nekem nem volt ilyen. Most jövök rá, hogy de, a Topping NX4 "seggében" volt. :W rövid az agyam.. Megkereslek majd privátban, köszönöm a megtalálást!

A találkozó meg szuper volt, de ehhez több idő kellett volna nekem :) rengeteg minden volt, párat sikerült azért meghallgatnom, a Final Sonorous VI meg az Audeze LCD-XC volt a kedvencem.

(#5905) emiki6


emiki6
veterán

Kószönöm mindenkinek a részvételt, ismét egy jó kis tali kerekedett ebből.

Részemről a quad era és a fostex t40 továbbra is a kedvencek egyike.

Bajnokpityu: igen, dobozhangú a t40, de amelyik zenével jól szól, azzal nagyon adja. Szerintem.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5906) alphamooncam


alphamooncam
őstag

...tápkábel kipróbálás... nos, az nem volt. :( ...talán legközelebb.

Többen nem viseltek kitűzőt, - mindenkit nem ismerhetek személyesen, és itt lett volna az alkalom, hogy a nicknévhez arcot is társíthassak.

Ennek okán most derült ki, - mert most kiírta -, hogy például Freak is jelen volt. Lehet beszéltem is vele, lehet nem, de így számomra még mindíg rejtély kicsoda, pedig szívesen kezet ráztam volna vele...

Félig saját rendszeren, Patice :R jóvoltából sikerült Tidalt meghallgatnom... nem rossz, de a maximalizmusom nem engedi hogy befizessek rá.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#5907) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Szaisztok,

Köszönöm szépen a lehetőséget és a szervezést is. :R
Szerencsére nem döntöttem úgy, hogy újabb fejest vegyek, de sok érdekességet sikerült meghallgassak. Mindenkinek köszönöm a lehetőséget :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#5908) Sefter


Sefter
veterán

Én is köszönöm a lehetőséget (és a szervezés Mikinek), hasznos volt :)

Psn ID: sefter_hun

(#5909) -FreaK- válasza emiki6 (#5905) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi a remek szervezést és a lehetőséget, szuper volt minden.

alphamooncam: Pedig rajtam volt végig a kitűző! (amit magamon is felejtettem, bocsi nLali! küldjem vissza vagy jó lesz a következő talira?)
Én voltam hátul legszélén a folyosó felé, Quad fejes, THX amp.
Amúgy írtam itt a topicban többször is, hogy jövök, listán is rajta voltam :)
Zolieeval beszéltünk amúgy, de csak pár szót sajna, kapkodtam a fejem ide-oda, sok volt az inger meg az ember hirtelen :D

Legközelebb időben akarok majd érkezni, mert 2-3 óra kevés volt.

[ Szerkesztve ]

(#5910) alphamooncam válasza -FreaK- (#5909) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ezek szerint én voltam figyelmetlen bocs.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#5911) nLali válasza -FreaK- (#5909) üzenetére


nLali
senior tag

Csak azokat hoztam el, amiket nem vettek át. Kitűző már a tiétek. Jó lesz még az.

(#5912) Tim82 válasza emiki6 (#5905) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ugye ehhez annyit hozzátennék, amit ott is mondtam neki is: nem a gyári párnája volt rajta, amit - mivel nem sok hiányzik neki ahhoz, hogy elkezdjen szétmállani - inkább eltettem napfénytől védett helyre, zacskóba, hanem utángyártott kínai (amit igazából AKG-khez árulnak). Egyébként nem, nem lenne "dobozhangú" a T40 (MK I). Ettől még lehet, hogy bőven jobbak a Fostex két generációval újabb planárjai.

Nyilván nagyon jó lenne hozzá megfelelő párnát találni majd, de most ez van.

biokox
-Freak-

Mindkettőtöknek küldtem privátot.

Sefter: nem, én csak magamtól bevállaltam, hogy megőrzöm, illetve bedobom a fórumba a "talált tárgyakat", valamint visszajuttatom a tulajdonosaiknak. :)

Köszönöm én is mindenkinek! Főleg azt, hogy helyettem is bejárattátok a HE4xx-et. :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5913) emiki6 válasza Tim82 (#5912) üzenetére


emiki6
veterán

nem, én csak magamtól bevállaltam, hogy megőrzöm, illetve bedobom a fórumba a "talált tárgyakat", valamint visszajuttatom a tulajdonosaiknak. :)

Köszönjük, hogy intézed az elveszett dolgok visszajuttatását!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#5914) Tim82 válasza emiki6 (#5913) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs mit. Szépen mosogatok, ugye? :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5915) Exodius


Exodius
őstag

És mi volt még a favorit? Quad Era-1 még kit győzött meg? :)
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, ha lesz egy jobb munkahelyem (ami miatt stresszben vagyok jelenleg), akkor szabadabban, meg stresszmentesebben tudok majd részt-venni a legközelebbi talin.
Meg persze addigra beszerzek egy Magni-t is, mert az mindig kell. :)

(#5916) ferzoli válasza Exodius (#5915) üzenetére


ferzoli
Ármester

Inkább, kit nem? :) Kiváló fejes, fel is került a bakancslistára.
Miki köszi mégegyszer a szervezést. :R
Egy-két kép

[ Szerkesztve ]

(#5917) nLali válasza Exodius (#5915) üzenetére


nLali
senior tag

Nekem a Quad teljesen kimaradt. :(
Nekem a DT770 még mindig egy nagyon jó kompromisszumnak tűnik. Másik számomra tetsző hang ( és hardver ) a Droppos 4xx. Az AKG K400 után nekem kicsit mély volt a hangja, de mások szerint nem. Meghallgatnám legközelebb is, hogy milyen a hangja, ha nem új.
Tetszett még a Final S. is. Megdöbbentő volt, ahogy azt üstdob térfogatát érzékeltette.
Tetszett még a Signature DXP.
:R

(#5918) sicc33


sicc33
aktív tag

Köszönöm a szervezést és a lehetőséget. Már tudom mit szeretnék majd beszerezni :).

(#5919) -FreaK- válasza nLali (#5917) üzenetére


-FreaK-
veterán

Majd hozom a következőre is.
Az a Final fejes melyik modell volt pontosan? A Sonorous VI ugye?

Én is csináltam egy képet, remélem nem bánjátok a feltöltést.

(#5920) nLali válasza -FreaK- (#5919) üzenetére


nLali
senior tag

Igen, szerintem az volt. A képeden a bal oldalon.

(#5921) ferzoli válasza -FreaK- (#5919) üzenetére


ferzoli
Ármester

Igen, az egy gyári állapotú, de amit te hallgattál az fel volt turbózva forza claire mk2 kábellel és zmf ori párnával.
E kettő sajnos még további 70-80e kiadás, bár kétségtelen hallatszik a különbség legnagyobb bánatomra.

[ Szerkesztve ]

(#5922) -FreaK- válasza nLali (#5920) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tényleg, észre sem vettem :)

(#5921)ferzoli:
Igen tényleg, az Ori párnás volt. Na ez így már kicsit sok lesz perpill, Angol ebay-en találtam 500+50 font-ért, erre még a párnák.. a kábel ha jól emlékszem, szintén 3.5mm-es jack csatis a fejes végén mint a Quad, így a kábelem jó lenne hozzá.

(#5923) nLali válasza alphamooncam (#5906) üzenetére


nLali
senior tag

Kedves Fórumtárs
Kicsit félve írom ezt, élőben szimpatikus voltál és most sem vitát szereték indítani :
Egy olyan teremben voltunk, ahol a terem egyik felében olyan hangosan szóltak a fejesek, hogy a tanterem másik felében, fejhallgatóval a fejemen is azt hallottam. + a többi nyitott fejes + a beszélgetések.
Én a nyitott fejeseket próbáltam tenyeremmel zárni, hogy kizárjam a külvilágot. Te zárt fejest hallgattál? Ilyen környezetben meg tudtad állapítani a Tidal ( feltételezem "HiFi, Master" előfizu ) korlátait?
Komolyan, tényleg sajnálom, hogy nem próbáltam ki a láncodat.
Mi volt a forrás, amikor nem Tidal?

(#5924) alphamooncam válasza nLali (#5923) üzenetére


alphamooncam
őstag

Elnézést kérek mindenkitől, aki sértve érzi magát a véleményem miatt, nem állt szándékomban senkit sem megsérteni, viszont a véleményemet nem változtatom meg, tartom hogy ott és akkor nálam nem ugrotta meg a lécet.

Írtad, hogy sajnálod, hogy nem hallgattad meg a rendszerem.
Ez könnyedén pótolható, szívesen látlak egy megbeszélt időpontban.
Hozz úgy Tidalt, hogy rá tudjuk kötni (dacom, csak 16/44 képes USB-n) a rendszerembe, és zenéljünk együtt.

Forrásom, pendrive 16/44. RPI3/Digi Allo One (közte I2S) utána koax, többi TMP, végén AT-AD900X

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#5925) Patice válasza alphamooncam (#5924) üzenetére


Patice
nagyúr

Amikor az USB-t áthúztam hozzád, akkor a helyi szerveremről ment a zene, nem volt netem, nem szólt Tidal.
Csak hogy ne legyenek félreértések.
A szerveremen meg csak sima, netes FLAC-ok voltak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5926) nLali válasza alphamooncam (#5924) üzenetére


nLali
senior tag

Szerintem nem sértő a véleményed. Legalábbis engem nem sért. Az, hogy én nem hallanám ilyen környezetben a különbséget, nem jelenti mindjárt, hogy más sem hallja. Elfogadom a véleményed. Súlyozom a saját , igen kevés tapasztalatomat más, akár a Te tapasztaltabb "füleddel".
Úriember vagy, köszönöm a meghívást! Térjünk vissza rá.
Hogy picit érthetőbb legyen, hogy nem támadás volt a hsz-em : itthoni, nyugodt körülmények között többször hallottam már jobb minőségnek a gépen tárolt fájlokat a Tidal Hifinél.
Hogy tévedtem, vagy jól hallottam, az jó kérdés.
Béke

(#5927) .DLL válasza Eugene Roe (#5901) üzenetére


.DLL
veterán

Én is benéztem o_O! 12/24-es szolgálat átka. :(

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#5928) fehér_ember válasza nLali (#5926) üzenetére


fehér_ember
addikt

Így van, én sem mindig tidalozok és nem is találom sokszor jobbnak a jriveres zenehallgatásnál, sőt van hogy pl. a youtube-nál sem. Nagyon sok múlik a felvételeken.

(#5929) magickonfig


magickonfig
tag

Köszönöm , hogy ilyen segítőkészek, voltatok és persze a rengeteg fejes próbát is!

(#5930) alphamooncam válasza Patice (#5925) üzenetére


alphamooncam
őstag

Akkor vissza az egész!

nLali mikor jössz? Mostmár tényleg izgat mit tud a Tidal.

Patice! Köszönöm a helyreigazítást!

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#5931) nLali válasza alphamooncam (#5930) üzenetére


nLali
senior tag

December közepéig elég stabilan dolgoznom kell. Utána Január 5-ig mobilis vagyok.
Kimondottan nyitott vagyok a Hifi Turizmusra. Sicc33 kollegához több ízben is mentem már 20 perce, ami ritkán fért bele egy órába :DDD
Ezzel a találkozóval kapcsolatos dolgokat szerintem vigyük át privátba, vagy másik topikba.
( Remélem nem Mátészalkán laksz, mert Paksról megyek )

fehér_ember : Elég sokáig nem értettem, hogy miért hallgatok soxor tidal helyett yt-t. Úgy veszem észre, hogy a feltöltő szándékától függő, de van lehetőség szerintem jó minőségben zenét hallgatni.
Tidal Mastert viszont gyakran hallom jobbnak a sima Hifi verziónal és yt-nál. Figyelni fogom. Sajnos kevés a Master tartalom a radaromon.

[ Szerkesztve ]

(#5932) RetepNyaraB válasza nLali (#5931) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na egyrészt én is benéztem az egészet és holnapra készültem. Ezúton gratulálok magamnak a hülyeséghez.
Másrészt a válasz lényege, hogy fogsz egy számot a gyűjteményedből ami megvan tidal-en és szépen összehallgatod. Itt ami beleszól, az a lejátszóprogram lesz. Tehát függetlenül aligha lehet dönteni, de kipróbálni érdemes.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#5933) fericske válasza -FreaK- (#5922) üzenetére


fericske
addikt

A Quad kábele nem megy bele a Final-ba ;] , köszönhetően a bajonettes ültetésnek.
Ezt azért sajnáltam mikor próbáltam, mert a Final kábel viszont jó a Quadhoz, és az lett a konklúzió a Forza Claire ii és Quad gyári kábel közötti hangzás különbségnél, hogy a Quad-hoz jobban illik hangzásban a saját kábele - persze egyúttal örültem is, hogy nem kell rugózzak a kábelen hozzá, valóban jó minőségű amit adnak hozzá - és jó lett volna azt kipróbálni a Final-en is - amiben nem volnék biztos egyébként, hogy illene hozzá.

alphamooncam
Nem tudom mennyire jó a Tidal, de én állandóan "azt kapom" mikor fülelek valami rendezvényen, vagy üzletben. Még az MSB Technology £150ezres fejhallgatós rendszerét is tablet+tidal-lal demózták :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5934) bajnokpityu válasza fericske (#5933) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A tidal önmagában nagyon jó. Ha nem pcrol hallgatod különösen. Ott valamiért le van butitva. Ismerősöknek sikerült az ideiglenesen letoltott fileokat lejátszási, és jobb volt a hangja mint a programmal. De ezzel együtt a tmp láncon én biztosan nem venném észre h melyik megy. Flac v tidal, annyira athangolja a hangot.

Köszönöm a talit.

Tmprol jut eszembe, nem jeleztem vissza, ez se tudja kicsit se meghajtani az 560 v3at. Közép és magas jó volt vele, de semmi köze a pontos feszes melyhez. Ebben akár a gustard h10 akár a krell ksa5 fényévekre van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5935) nLali válasza bajnokpityu (#5934) üzenetére


nLali
senior tag

Próbáltad binatone fórumtárs erősítőit? Napokban lett kész a fekete, elvitte talira is. Azzal eléggé megtáltosodott az AKG K400LP. Sajnos más fejesekkel nem próbáltam, pedig érdemes lett volna.

(#5936) #01758976 válasza bajnokpityu (#5934) üzenetére


#01758976
törölt tag

No, nagy nehezen ide találtam.

Köszi a rendezőknek a találkozót.

A tidal tényleg valami dedikáltan a legjobb szerintem is, de cat 7 minimum kell neki meg pl, Aires mini, és mindjárt sehol a pc árértéken.

Tmp: Az 560-at sajna nem ismerem, így igaznak fogadom el amit írsz, de ezt a méltatlan kábelezésnek írom a számlájára. ( Bocs Alpha. :R ) Tipikusan supra hiba az amit leírtál, legalábbis én is tapasztaltam ilyet. Meg volt a láncon fátyol szépen. Másik táppal és ic-vel, mindjárt más a helyzet. Apropó, Alpha, a 900x-ed kellemes meglepetés volt, tényleg nem rossz.

Most már elkapnék egy Lcd 3-at, az már lehet tényleg rendben van.

(#5937) fericske válasza bajnokpityu (#5934) üzenetére


fericske
addikt

Gyanús, hogy az 560 erősítő specifikus darab. Párszor belefutottam - nem tudom mely verziók voltak - és korrekt gépház volt alatta mindahányszor, de sosem adta, hogy érezzem, hogy az egy jó fejes.
Az Ant erőlködő viszont még nem vallott szégyent eddig amiket rádugtam. Érzékeny 1 ba, sok ba iem-től kezdve a Jps Abyss-ig minden jó vele (Lcd4 még nem volt vele ami érdekelt volna milyen együtt). Épp a pontos, feszes, de nem nyomulós mélyek amit produkál, az ami bejön nekem.
Az Ant dac még csak ezután érkezik, aztán majd meglátom idővel mi lesz velük, mert közben a Woo Wa11 Topaz-zal is szerelembe estem. Abban is van bika rendesen, viszont sokkal kompaktabb és nagyon jó volt a fejeseimmel, illetve szintén az Abyss-szel is, és az alá kell vas, hogy értse az ember miért annyi amennyi.

(#5938) #01758976 válasza fericske (#5937) üzenetére


#01758976
törölt tag

Marha jó kis kombó az Ant amp és d/a egyben, de ha meleg a a periféria is, akkor már az én ízlésemnek elkél egy szikárabb hangú, drót, mert szinte a végtelenségig lehet melegíteni a kombó hangját. Érzékeny jószágként szépen lehet ezeket a mütyüröket hangolgatni kábelekkel.

(#5939) bajnokpityu válasza #01758976 (#5938) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a supra, amit használtak, az egy kemény és kissé torz hangú hangú drót. tmp nekem ilyen: lomha, hatásvadász, belenyúl a dinamikaarányokba, nem hajt jól, szinez.

1x már hallottam 560assal, egy éve, akkor se tetszett. most is azért dugtam rá, mert mondták, hogy na ez végre meghajtja a V3as 560at, és ne az 1 évvel ezelőttiből induljak ki. az 560, pláne a V3, és általában minden hifiman fejes rohadték, nehezen hajtható fejes, és valamiféle kompromisszumot mindig kell kötni. olyan erősítőt még nem találtam, ami 200e alatt van, tud olyan dinamikát, mint pl a krell-el tud, tud olyan felbontást, közvetlenséget, mitn champpal, és olyan egységességet, mint a gustarddal. gustarddal egyébként otthon a legalacsonyabb gainnel is bőven elég.

tmp lánc nekem nem jött be, mert pont, amit a fejesben szeretni lehet, azt nyirja ki: száraz, pontos, azt adja vissza, amit a zenész akart, és ha jó a lánc, akkor naphosszat jó hallgatni, nem szúr, nem bánt, még kevéssé jó felvétel is hallgatható vele, és kiba jó a mélye (pontosabb, mint bármely általam hallott audez). hát ebből tmp a bántás nélküliséget, meg a nem szúrást tudta, a többit nem.

nagy impedanciás dinamikus fejesekkel, lágy 2 hangszeres zenékkel elhiszem, hogy elvarázsol, valaha nekem is tetszett az ilyen, de pár hónap múlva leszoktam erről.

nekem az 560as a taliról semmiről nem tetszett, de legkevéssé rossz Patice mini láncáról volt. sima félvezetős nem túl drága kinai cucc.

másik konzekvenciát meg le lehet vonni: ne vegyél 560 V3at, mert nyűgös, problémás, szar a minőségellenőrzés,stb. de ha so-so összeáll (nekem pl most egy 50rugós kinai dac, meg a gustard van előtte) akkor meg nem akarod lecserélni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5940) alphamooncam válasza bajnokpityu (#5934) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm a visszajelzést !

Tidal.

Eddig még nem éreztem azt, hogy szükségem lenne rá, de mivel azt mondjátok, hogy jó így egyre jobban érdekel.

TMP erősítő.

Fejestalit megelőző este került bele az utolsó csavar. Tudomásom szerint idő hiányában, nem volt járatva.

Mielőtt meghallgattad azelőtt összesen max. kettő-három órát mehetett.

Én szép teljesítménynek gondolom, hogy ilyen NYERS állapotában is elismeréseket vívott ki másokból.

560-al kapcsolatban hasonlót tapasztaltam én is. 900X-emmel összehasonlítva az 560-at nem találtam jobbnak, amit több tényező is okozhat, de ebbe inkább nem mennék bele.

Hárásó

Hogy a többiek is értsék: Supra IC helyére, egy a Tamás által készített többszörös árú Mundorf arany-ezüst IC került.

Mielőtt megérkeztél volna, nem éreztem ezzel a kábelezéssel semmilyen problémát. Ennek oka nyilván az ez irányú tapasztalatlanságom.

Aztán bekerült a Mundorf, amit előbb Te hallgattál meg és igen, igazad lett.

Ahogy a nagykönyvben meg van írva a Mundorf IC-vel tovább skálázódott a rendszer. Mindíg van feljebb...

Tompitól meg elkértem egy tartós tesztre a Mundorf IC-t, meg egy szintén új, 5 voltos tápot. Majd meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#5941) #01758976 válasza bajnokpityu (#5939) üzenetére


#01758976
törölt tag

Korrekt.

Elfogadva.

(#5942) Sinesol válasza Dare2Live (#5812) üzenetére


Sinesol
veterán

Mondjuk ebben az is erős fail, hogy tökmindegy ssd vagy hdd, miutan be van töltve az adat, a rendszermemoriabol megy minden, a hattertár nem csinal semmit.

[ Szerkesztve ]

(#5943) bkercso válasza Sinesol (#5942) üzenetére


bkercso
nagyúr

a hattertár nem csinal semmit.
Csak a tápvonalat rángatja.
Amúgy egy tapasztalatot szerintem nem lehet ennyivel elintézni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#5944) .DLL


.DLL
veterán

Fényképek várhatók, fotózott valaki? :D

(P.H.)

(#5945) Sinesol válasza bkercso (#5943) üzenetére


Sinesol
veterán

Amíg keres/olvas lehetséges, de elég sokat csak idle módban van, nem nagyon csinál semmit, na meg amúgysem egy ágon vannak, külön tápcsati van a HDD/SSD-nek és külön a lapon található dolgoknak, memóriának, usbnek, stb. Plusz a táptesztek szerint igencsak szűk tartományban ingadoznak a mai tápok, max nagy terhelésen van ilyen 0.1-1%eltérés, bár manapság talán még annyi sem. Talán az elképzelhető, hogy valami nagyon rossz minőségű táp volt a gépben, bár kérdés mi lehet annyira rossz, hogy nem bir el egy konfigot idle módban stabilan.

[ Szerkesztve ]

(#5946) Tim82 válasza .DLL (#5944) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem csak azok a fotók vannak, amiket már eleve feltoltak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5947) bkercso válasza Sinesol (#5945) üzenetére


bkercso
nagyúr

Milyen tartományban mérik az ingadozást. Az USB-n 1-100MHz közt is elég sok minden csücsül.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#5948) Patice válasza emiki6 (#5905) üzenetére


Patice
nagyúr

Na, srácok, még nem is volt időm kicsit bővebben vésni, mert várt a család, meg még ma is program volt.
Először is köszönöm itt is a találkozót, a szervezést és a termet neked miki, örök hála! :R
A többieknek pedig azt, hogy elhozták a cuccaikat és igen jó/érdekes/sosem hallott kombinációkat sikerült meghallgatnom.
Ahogy beszéltem ott helyben pár emberrel, ilyet üzletben, vagy kiállításon képtelenség meglépni és csak szorgos hifi-turizmussal + sok idővel lehetne tapasztalni.

Amit tapasztalatként a saját láncommal levontam kövekeztetést: legközelebbre egy jól összerakott kombót fogok vinni, amit nem kell menet közben piszkálni és könnyen oda tud ülni bárki megfülelni. + Ha megvan a jól összerakott lánc, akkor viszek kinyomtatott leírást a komponensekről, hogy aki kíváncsi rá, akkor ne kelljen keresgélnie.

Nem is hittem, hogy ilyen könnyen sikerült a mobil-málnaPC-mmel + Roon-nal összehozni több ember DAC-ját, meg biokox BlueSound Node-ját. :D

Tök jó volt összevetni a Hifiman 400-as vonalat (4xx, 400i, 400S), meg persze pityu 560-asát.
Audeze-ek megint bejöttek, egyszer lehet lesz olyanom, hogy "legyen igazi mélyem". :DDD
Beyer 770, 990 nem az én világom, nekem magasba húzóak.
alphamooncam AT AD900X tere, szellőssége bejött, de ez sem az én világom.
AKG, Final Sonorous, QUAD kimaradtak sajnos.
Zárt Denonok (AH-D2000, AH-D5200) tetszettek, ha majd zártra kell válatnom, akkor lehet ezekkel kezdem majd a castingot.
Pinoeer SE-MS5T (új) áráért (kb. 15k) egész kellemes meglepetés volt, ahogy a "talált, repi" TDK is. Viccesek az ilyen olcsó gyöngyszemek.

Pár képet lőttem mobillal:
Saját rig (káosz):

+ pár lánc, ahol hallgatóztam saját és/vagy ottani fülessel:
A szomszédban egy Oppo + BlueSound Node 2+ Audeze

Klasszik planárok terítéken, közösen hajtva egy stúdiós erősítőről, Darko Audio DAC + MacBook:

TMP DAC + erősítő, forrásként Raspberry és Allo DigiOne kártya audiofil minivasalóval rezgéscsillapítva:

Topping D70 DAC + THX AAA 789 erősítő + Fostex T40 fejes saját raspberry-ről etetve helyi
Roon stream-mel wifin keresztül. :))

Hallgattam még Arcam rHead erősítőt Audio GD R2R-ről, meg R2R megában is. ezek is bejöttek. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5949) Tim82 válasza Patice (#5948) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pinoeer SE-MS5T (új) áráért (kb. 15k) egész kellemes meglepetés volt,

Ki lehet azt fogni 9k-ért is, én is annyiért vettem (újonnan, akciózva). :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5950) -FreaK- válasza bkercso (#5943) üzenetére


-FreaK-
veterán

De mivel a memóriában van a zenefájl, ezért tök mindegy, hogy mit csinál a háttértár, mert mindkét esetben pont ugyan azt csinálja/nem csinálja, ergo ebből a szempontból nem okozhatna különbséget.
Az igaz, hogy ennyivel nem lehet elintézni és én is a tudományosság híve vagyok, de azért vannak azok a dolgok amikről elsőre is látod (mert ordít), hogy mekkora baromság, az ilyenekbe túl sok energiát nem érdemes fektetni szvsz :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.