Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) #16820480 válasza .DLL (#4100) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, szerintem elég egy pár lapnyi befőttes címke, aztán ráírjuk tollal vagy alkoholos filccel :)

(#4102) gelbelex válasza #16820480 (#4101) üzenetére


gelbelex
őstag

Van egy kötegnyi (~120 db, 5*6 cm-es) öntapadós címkém, viszem 9-re.
Meg egy fekete alkoholos filctollat.

[ Szerkesztve ]

(#4103) Radomer válasza gelbelex (#4102) üzenetére


Radomer
aktív tag

Köszönjük! :R

(#4104) #16820480 válasza gelbelex (#4102) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szuper! És üdv újra a találkozón :))

(#4105) .DLL válasza gelbelex (#4102) üzenetére


.DLL
veterán

Ezer hála! :R

(P.H.)

(#4106) .DLL válasza .DLL (#4098) üzenetére


.DLL
veterán

No, végülis akkor ki nem jön és kinek sikerült meggyógyulnia?

Bertalan? Kemcso? Ati? Birno? Contaxg?

(P.H.)

(#4107) contaxg válasza .DLL (#4106) üzenetére


contaxg
veterán

Szét köhögöm magam, de most pakolok holnapra...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4108) bkercso válasza .DLL (#4106) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én biztos nem megyek...
A harcosoknak jó küzdelmet! :) :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4109) .DLL válasza bkercso (#4108) üzenetére


.DLL
veterán

Sajnálom. :(
Azért te is jól küzdöttél, de ez most egy elég durva vírus.

(#4107) contaxg: :( Nekem kb. 4-5 hete volt ilyen, egy számot nem tudtam végighallgatni... :/

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4110) birno válasza .DLL (#4106) üzenetére


birno
addikt

Most en sem.
Nektek jo szorakozast!

(#4111) .DLL válasza birno (#4110) üzenetére


.DLL
veterán

Úgyszintén! :( Reméljük legközelebb! Kíváncsi vagyok az XDA-2-re :))

Hirdetés

A talin jelen lévő Panda Amp eladó lesz, akinek megtetszik a hangja, az szóljon bátran!

Hirdetés

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4112) kemcso válasza .DLL (#4106) üzenetére


kemcso
Ármester

A én is kihagyom, köhögök mint állat és szarul is vagyok hozzá. :( Sajnálom nagyon, mindenkinek jó hallgatózást.

(#4113) bkercso válasza kemcso (#4112) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lesz valaki, aki egészséges? :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4114) Radomer


Radomer
aktív tag

Majd ki csattanok! :))

Csak egyet valamit sajnálok, hogy nem tudok mindenkivel személyesen megismerkedni. :(

(#4115) .DLL válasza Radomer (#4114) üzenetére


.DLL
veterán

Szolgálati közlemény:

Akinek a DAC-jához kell USB-driver Win alá, az légyszi hozza el egy pendrájvon, memóriakártyán, Floppy-n, lyukszalagon, viaszhengeren viaszhenger-olvasónk elromlott.

(P.H.)

(#4116) Ati1979 válasza .DLL (#4106) üzenetére


Ati1979
veterán

:(

Mindenkinek jó hallgatózást!

[ Szerkesztve ]

(#4117) slfln


slfln
senior tag

Ehh, lesz még ott valaki, elinduljak? : O
Mivel BKV-val megyek, ha nincs rá szükség, nem viszek minden lomot itthonról magammal.
Ezek közül van olyan, ami lesz másnál és/vagy nem érdekelne senkit? :

Sennheiser HD600 (silver screen)
AKG K550 (1. ver.)
Alessandro (Grado) MS1i
Beyer DT48S (az első sorozatban gyártott fejes)
Yoga CD-880 (Fischer FA-003, Brainwavz HM5, stb.)

Lesz valakinél 6.3 -> 3.5 átalakító?

[ Szerkesztve ]

(#4118) contaxg válasza slfln (#4117) üzenetére


contaxg
veterán

Hamarosan hat a paracetamol, benyomok még egy köhögés csillapiítót aztán lekecmergek a kocsihoz. :DDD Fax ki van

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4119) DEJVID


DEJVID
őstag

Helyzetjelentés? :)

(#4120) bteebi


bteebi
veterán

Sajnos végül én se tudtam menni :(, de biztos nagyon jó volt (van) a találkozó, és kellemes élményekkel gazdagodt(at)ok! :K

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4121) krx21


krx21
nagyúr

Köszönöm hogy ott lehettem. Sajnos csak igen rövid ideig tudtam lenni...

(#4122) .DLL


.DLL
veterán

Köszönjük a lelkes részvételt, és a sok kipróbálnivalót, sok újdonságot hallgattam meg, volt sok jó DAC, sok jó erősítő, végre hosszabban hallottam egy csöves erősítőt, mondjuk HD600-hoz lágynak éreztem, de DT880-nal nagyon szép hangot adott, viszont a HD600 szerintem nagyon jó fejes. Elfogadnám a DT880 mellé. Ami még mindig baromi jó az AKG K545, de megfelelő forrással a K551 is nagyon élvezetes! Az ATH-MSR7 is nagyon hasonló volt a K545-höz, bár háklisabb az erősítőre.
Örömmel tapasztaltam, hogy a modolt DT880-am nem sokkal marad el mélyben a DT990-től, de az azért ütősebb. (viszont magasban is...)
Azt is jó volt hallani, hogy a Musiland 03 alapú DAC-om végre felnőtt a feladathoz, bár azért a kis Mytek és a Denon DA300 részletesebb, de alig. Inkább úgy mondanám, hogy gazdagabb hangban, pl. egy férfi énekes mintha több élettapasztalattal szólna, egy gitárfutam is tónusokban gazdagabb lenne, főleg a Denon. Kiváló hangú DAC! DE, térben a Musi+IVY jobb :D nagyobb, nyugodtabb a tere, jól érezni, hogy mi van távolabb, közelebb, és merre. Ha a középtartományt sikerülne gazdagabbá tennem, akkor hátra is dőlnék.

ATH AD500X: simán jó, nincs az az idegesítő középmagas kiemelés, ami mondjuk az AD700x-ben van, egyszerre világos is, és meleg is a hangja, ügyes a tónusa, könnyen hallgatható, 40k-t simán megér, olcsóbban meg értelem szerűen méginkább.

Plenue 1: nagyon szimpatikus eszköz! Egyszerűen szépen szól, nem tudok hibát mondani a saját méretkorlátait figyelembe véve. Jó hogy van benne állítható digitális szűrő, most ilyen "figyelős" állapotban a Fast beállítás jobban tetszett, de simán lehet, hogy ha csak kellemes zenehallgatásra vágynék a Slow filter nyugodtabb hangja előnyösebb, szal' jó, hogy lehet állítani.

Vio V90: igazából, ha nem egymás mellett hallgatja az ember a V100-al akkor nemigazán lehet megmondani melyik melyik, V100-nak kicsit nyugodtabb hangja van szerintem.

(P.H.)

(#4123) sanyi32


sanyi32
tag

köszönöm a lehetőséget végre megtudtam hallgatni amiket már régen szerettem volna( Audeze LCD 2, bkercso új fejes erősítője nálam ez vitt mindent)
és persze köszönet a nagyon jó társaságért is bár azért jó lett volna ha kemcso és ati1979 is ott lettek volna, de majd a következőre biztos eljönnek :)

[ Szerkesztve ]

(#4124) birno válasza sanyi32 (#4123) üzenetére


birno
addikt

Na most mar kezdek nagyon kivancsi lenni a HeadFlow-ra. :)

(#4125) sanyi32 válasza birno (#4124) üzenetére


sanyi32
tag

az LCD2 és az Akg 551 is nagyon jól szólt. nekem jobban tetszett a vioelectric v90-nél.

(#4126) sanyi32


sanyi32
tag

majdnem elfelejtettem, hogy sheratan P1-e (örök hála amiért elhozta, hogy megfülelhessük :R ) az eddigi legjobb Dap amit hallottam. azért ati ak240-el még azért egyszer összehallgatnám, de ma az akg 551-t elég szépen megszólaltatta.

(#4127) .DLL válasza sanyi32 (#4125) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, nálam bejött egy új szó, amivel le lehet írni a hangot: gazdagabb, a HeadFlow-nak sokkal gazdagabb hangja van. (Jelen beállításban) az enyémeket is lepipálta. Sajnos nem hallgattam eleget, mert kapós volt. :DDD

(P.H.)

(#4128) gabesz345


gabesz345
csendes tag

Én is köszönöm a lehetőséget, én mondjuk fejhallgatókra koncentráltam jobban, így a dacokba, erősítőkbe csak 1-1-be hallgattam bele.
A fejhallgatóból sem sikerült olyan sok, de nem is volt elég az időm rá.
Amit én is szintén dicsérnék a DT990 ( a 880 is), ami az a lehengerlő hang volt nálam, pedig a Senn HD600 sem rossz, lehet csak megszokás ereje, hogy a DT-k izgalmasabbak, részletesebbek voltak számomra.
De lehet hogy rendszere is válogatja.
Az Audio Technica AD900, -ha jól emlékszem a számára- szintén igen szép volt a csövesemmel, annak ellenére hogy 35R-os. Az AKG K701 egyáltalán nem volt rossz de a DT-k szintjét az adott rendszerben nem érte el nálam.
T90 szintén jó volt, de nem tudtam sokáig meghallgatni, így még egy összehasonlítást a DT-kel megérné.
Vki nem akar DT990-t cserélni Senn-re? :D :D

(#4129) contaxg válasza gabesz345 (#4128) üzenetére


contaxg
veterán

Doboza meg van? :)

Köszönet .DLL-nek, hogy segített helyet találni a talira. Azt hiszem, hogy elég jó helyünk volt, komoly panaszra ne lehet okunk. :R Köszönet a Fiio.hu csapatának, hogy biztosították számunkra a bemutató készülékeket. Az E18 Kunlun DAC telefonról az Audio-Technika MSR7 fejhallgatóval volt számomra a legemlékezetesebb.

Köszönöm és örülök, hogy eljöttetek! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4130) gabesz345 válasza contaxg (#4129) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Sajna nincs.

(#4131) Radomer


Radomer
aktív tag

Köszönjük mi is a vendéglátást nagyon jól éreztük magunkat!
Hirtelen annyi volt az élmény, hogy alig tudtuk tudtam felfogni rendszerezni a hallottakat. :)

Egy biztos a társaság nagyon jó volt, és remek embereket ismerhettem meg hasonló érdeklödéssel! :R

Remélhetőleg legközelebb is találkozhatom majd mindenkivel a következő találkozón ill. előbb, valamint azokkal is akiket most a sors influenzával sújtott. :K

(#4132) Bicskás válasza Radomer (#4131) üzenetére


Bicskás
tag

Szerintem remek lenne egy olyan fejestali ahol mindenki ott van aki számít például amikor már az influenza szezon lecsengett. :DD

(#4133) #16820480


#16820480
törölt tag

Köszi mindenkinek, hogy részt vett, elhozta a cuccait, illetve elküldte (pl. Fiio.hu). Bár az influenza árvány miatt ez egy szolidabb találkozóra sikerült, de azért így is jó volt :)

A fotókat, amit filózoli készített megtaláljátok itt: [link]

(#4134) contaxg válasza #16820480 (#4133) üzenetére


contaxg
veterán

Na tessék..ma akartam feltölteni. :)

Köszönet filozolinak a képekért. (Sajnos elég éles néha-néha :D)
Akinek esetleg lenne fotója az kérem küldje el a contaxg kukac msn pont com címre, hogy egy helyre tudjam feltöteni az össeset. Köszönöm előre is.

Egyébként nem gondolom, hogy annyira kevesen letttünk volna. Szerintem kb jó 20-25-en voltunk, persze délután 4 óra körül valóban már csak a "kemény mag" maradt.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4135) #16820480 válasza contaxg (#4134) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy csak mert lassan indult viszonylag, kezdésre kb négyen voltunk ott :B

Itt van még néhány kép, amit mobillal lőttem, bár nem néznek ki olyan jól teljes képernyőn...

(#4136) Ati1979 válasza sanyi32 (#4126) üzenetére


Ati1979
veterán

Kíváncsi lennék én is P1-re. Nagyon kár, hogy nem tudtam menni, mert jó lett volna összevetni a 240-el. :(

(#4135) sheratan

Meddig vagy még Mo-n?

[ Szerkesztve ]

(#4137) .DLL válasza Ati1979 (#4136) üzenetére


.DLL
veterán

Elég nagy zaj volt a nyitott aula miatt, lehet hogy emiatt nem jött volna ki rendesen a különbség. Ezeket csak csendben érdemes összehasonlítani. (mondjuk a Se846-tal lehet, hogy csendet lehetett volna teremteni. :) )

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4138) GML válasza .DLL (#4137) üzenetére


GML
őstag

Aurvana is csendet teremtett. Főleg a Hybriddel :D :R

(#4139) .DLL válasza GML (#4138) üzenetére


.DLL
veterán

Az a baj, hogy majdnem nem tudtam hogy érted. :D Mert volt nálad egy Creative fejes is, és én mindig a Creative Aurvana Live! fejesre gondolok, közben van ilyen néven füles is... Fülesből viszont nekem az E30 tökéletes, még is így jön be annyi hang, morajlás az utcán/járművön, hogy jobb fülest nem használnék ki. :|

(P.H.)

(#4140) GML válasza .DLL (#4139) üzenetére


GML
őstag

Volt, de nem egy CAL!, azt én is meghallgatnám már.

(#4141) gelbelex


gelbelex
őstag

Én is köszönöm a jó társaságot, és a lehetőséget a hallgatózásokra!

Most nem voltam kellően alapos, inkább csak benyomásokat gyűjtöttem, így értékelést csak keveset írok.
A DT880 és a K701 hozta a már ismert szuper formáját, finom a T90 is, bár nekem kissé V hangú.
Az eddigi alkalmatlanra lef.sott példányok után végre ép K550-et és K551-et hallhattam, mindkettő megéri az árát, nekem valahogy ez az a szint, amivel már egy jobb mobilról is meg lehet ízlelni, milyen is lehet a komoly fejesezés.

(#4142) #16820480 válasza Ati1979 (#4136) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vasárnap megyek vissza majd.

(#4143) Ati1979 válasza .DLL (#4137) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen az tényleg elég jól izolál. :)

(#4142) sheratan
Nem kizárt, hogy szombat körül megfordulok Pesten. Még nem biztos azért.
Tényleg jó lenne összehasonlítani. :B

(#4144) #16820480 válasza Ati1979 (#4143) üzenetére


#16820480
törölt tag

Rendben, majd szóljál. Legrosszabb esetben majd nyáron, ha megint jövök :)

(#4145) Ati1979 válasza #16820480 (#4144) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok! :)

(#4146) contaxg


contaxg
veterán

Sziasztok,
Írtam az igazgató úrnak, hogy köszönjük a helyszínt és kértem egy számlaszámot, hogy el tudjam küldeni a pénzt ami összegyűlt. A helyszín szempontjából .DLL-nek kell, hogy igazat adjak. Jobb lett volna több, kisebb légtérrel rendelkező helyiséget birtokba venni. Jár az agyam azóta, hogy mi legyen erre a megoldás.

Még pár kép felkerült a netre..
(pár portrét kivettem, bár filózoli remek zsánerfotós)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4147) Bodz válasza contaxg (#4146) üzenetére


Bodz
nagyúr

A 2 decis uveg buntet. Elfogyott a tali vegere? :D

(#4148) Ribi válasza Bodz (#4147) üzenetére


Ribi
nagyúr

Már délben alig volt valami az alján :D

(#4149) contaxg válasza Bodz (#4147) üzenetére


contaxg
veterán

Az Bodz-a-Szörp :D

Megjött a válasz az igazgató úrtól, a pénzt hamarosan elutalom. :)
Tavasszal lehet, hogy tartanának az iskolában egy bemutatót fejesekről, stb. a diákoknak. Aki úgy gondolja, hogy részt szeretne venni ezen a találkozón, az kérem jelezze priviben :R

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4150) Bodz


Bodz
nagyúr

Akkor egy kis igényfelmérés.

Szervezzek újra Nyíregyházán találkozót?

Helyszín a múltkori lenne, legalább bőven van konnektor. De továbbra sincs ingyen sajnos.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.