Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) .DLL válasza GML (#4000) üzenetére


.DLL
veterán

Most ki akarjuk zárni (zárt körű) vagy nem akarjuk kizárni? Szerintem alapból zártnak kéne lennie, max. PH-n való ismerkedés után...
De igazad van, ezt én b*tam el, hogy nem hoztam össze egy megbeszélést kettejük között... Nem erősségem a szervezés. :( :(((

Elkezdtem leszedegetni a papírokat...

Mondjuk a Hangáruházas tali is eléggé nyitott volt, aki csak olvasta PH-n a topikot az odamehetett

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4002) bkercso válasza GML (#4000) üzenetére


bkercso
nagyúr

Annyit még lehetne a biztonság érdekében, hogy az ismeretlenek csak "helyben" hallgatózhatnak.
Ez jó ötlet. Visszatáncolni már nehéz, de akinm nincs névjegykártya PH!-s nickkel - vagyis nem regisztrált - , az ne hurcibáljon semmit, figyeljünk oda mindnyájan.
Persze nem tolvajok járnak az intézménybe, de az ilyen találkozók vonzzák a tolvajokat...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4003) GML válasza .DLL (#4001) üzenetére


GML
őstag

Esetleg azt megcsinálhatnánk, hogy a délelőtt legyen nyitott. Dél után pedig "zárt". Így talán célt is érhet a találkozó. Vagy ebbe nem menne bele a diri?

(#4004) contaxg válasza .DLL (#3999) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem tetszik amit írtál a kártyával illetve a kapuőrséggel csak így ki fogsz maradni minden jóból. :(((

Azt tudtuk eddig is hogy a diákok előtt nyitott kapuk lesznek, de más az amikor ki is van ez plakátolva. Talán 3-4 vendéggel, érdeklődővel nem is lenne gond, (mert mindig vannak idegenek a talikon) de ha már min. 10-20 ember jön el és csak a felét szeretné kipróbálni annak amit kiviszünk akkor az már érezhető lenne a program szempontjából.

Mi lenne a ha most Puliznánk egyet és pár hónap múlva nyíregyen csapatnánk Bodzzal egy jó kis fejestalit?? Akinek meg csak a mostani vasárnap a jó, akár eljöhet hozzám kisbulizni az irodámba. Legalább nem kell cipekednem :D Szerintem 8-10 embernek elegendő hely van nálam erre.

(#4003) GML
Ez is nagyon jó ötlet!!
Ennyit simán kérhetünk mi is.
Addig is melegszenek a motyók
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4005) GML válasza contaxg (#4004) üzenetére


GML
őstag

Tudom, hogy ez egy kicsit szemétség, de csak a délutáni etapra pakolni ki az érdekes dolgokat? Én szerintem ezt fogom tenni. Aki tudja, hogy kinek mije van az úgy is név szerint el fogja kérni, xy-tól a z motyót.
Szemezgetni meg lehet délután, amikor csak a baráti társaság lesz.
:F

(#4006) kemcso válasza GML (#4005) üzenetére


kemcso
Ármester

Vagy eleve csak délutánra megy oda...
Lehet az a Puli tényleg jobb 5let lenne, de akkor a fejesek + erősítők/DAC-ok kimaradnak (pedig most konkrétan a headflow érdekelne, na meg a +V100 :DDD )

(#4007) bkercso válasza contaxg (#4004) üzenetére


bkercso
nagyúr

Addig is melegszenek a motyók
Elsőre úgy olvastam, hogy addig is meglesznek a motyók. :DDD
Fordítva kellene amúgy, mert nehéz "kirúgni" délben, aki már egyszer eljött.

Én lehet, hogy nem viszek rendszert, hanem csak 2 erősítőt, arra meg tudok vigyázni, és akkor végig kint lehet a HeadFlow. Úgyis az érdekel, hogyan áll helyet különböző rendszerekben, amibe a hallgató is beleértendő. :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4008) .DLL válasza contaxg (#4004) üzenetére


.DLL
veterán

"csak így ki fogsz maradni minden jóból."
Emiatt nem aggódok, csak nem szeretek ekkora anyagi felelősséget a vállamon. :D

Puli az nem kis visszaesés lenne méretben, de a Nomono-ban szépen, családiasan össze tudnánk gyűlni. Esetleg a csapat egyik fele szombaton, másik fele vasárnap menne fel. :Đ Ez egyedül neked lenne kevsébbé jó.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4009) Bodz


Bodz
nagyúr

Huh, tudom hogy engem már nem érint, mivel egyébként se megyek, de ez egy rossz ötlet. Eddig is valamennyire zárt találkozók voltak, a nyíregyin például nem is voltunk sokan. De nem is igen aggódtam azért, hogy mi lesz a cuccaimmal, legnagyobb lelki nyugalommal vonultunk ki többen is rágyújtani, stb.
Nekem ilyen (várhatóan) nagy létszám esetén rögtön a lopás a jut eszembe, ami igen kellemetlen lenne, sok lesz most a könnyen zsebrevágható dolog.

(#4010) .DLL válasza Bodz (#4009) üzenetére


.DLL
veterán

Én nem tudtam meggyőzni, pedig próbáltam. :\

Lesz mit mesélnem élőben...

(P.H.)

(#4011) bkercso válasza .DLL (#4010) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mármint az igazgatót? Akkor cuccok helyett vigyünk ki plakátokat az eszközök működéséről, meg fejhallgató-metszeteket. ;]

És támogatom a Pulizást, akármi is legyen az. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4012) .DLL válasza bkercso (#4011) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, ha első sorban oktatás lenne most a cél, akkor tényleg vállalható lenne az amit szeretett volna: mikrofonok, hangosítás, előadások, vetítés.
Mondtam, hogy mi itt csak annyit szeretnénk, hogy leülünk egy fedett helyen, kipakolunk és zenét hallgatunk. Egyedül amiatt lenne jó ez helyszínnek, mert van sok asztal, sok szék, mindenki elfér, nem botlunk kábelekbe és egymásba.

A Puli egy kávézó/étterem a belvárosban.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4013) kemcso válasza bkercso (#4011) üzenetére


kemcso
Ármester

Repülő Puli, a fülhallgatós találkozók szoktak ott lenni. Egy kávézó, de összetolt asztalokkal egy kupacban ülünk. Nagyrészt a beszélgetésről szól, mármint a törzstagoknak, a pár újdonság elég hamar meghallgatható.

(#4014) gelbelex


gelbelex
őstag

Ha valakinek jól jön egy fuvar Bp XIV-XV-XVI ker. felől, jelezze.

(#4015) Radomer


Radomer
aktív tag

Ha sokan leszünk nem tudunk hallgatózni sem rendesen, és ha valaki netán mellék-helységbe tévedne addig ki fog ügyelni a cuccaira a tömegben?! :(((

Kordont nem lehetne húzni? :DDD

Nekem a contaxg irodai megoldása is jó lenne, akár szombati időponttal, bár ez tényleg kiszúrás a fórumtársakkal szemben. :(

(#4016) bkercso válasza .DLL (#4012) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hasznot akar belőle húzni. Mondd meg, hogy az lesz a haszon, hogy mindenki bedob egy ezrest és azt megkapja, cserébe zárt körű lesz a rendezvény.
Ez magánesemény kell legyen, iskolától független.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4017) Radomer válasza bkercso (#4016) üzenetére


Radomer
aktív tag

+1

(#4018) #16820480 válasza Radomer (#4017) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem is, eddig is ment volna az adományozás. De az a baj, hogy ezt mar visszacsinálni nem lehet, mert kikerült, a köztudatba. Viszont a helyváltoztatás is nehézkes ennyi résztvevővel.

Talán meg az lenne a legjobb, ha tényleg csak fel napig lenne nyitott, es mondjuk ebedszunet után magunknak zárt körben folytatnánk, vagy ha mondjuk a kényesebb dolgok külön szobában lennének, amire jobban oda tudunk figyelni. Igazából a füles találkozók eddig is úgy zajlottak, hogy voltak mindig idegenek, bár nem nagy számban. Egyelőre nem tudjuk, hogy egyáltalán hányan jönnének el, de mindenképpen kell egy feliratkozás, akinek nincs a neve, es esetleg hallgatói vagy ph-s azonosítója a listán, az nem jöhet be.

(#4019) GML válasza #16820480 (#4018) üzenetére


GML
őstag

Fix belépő? :D
PH!-soknak 1k, Iskolásoknak 2? :D:D:D :C

(#4020) #16820480 válasza GML (#4019) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha, ismeretlenek el meg 15k, es létében 500k az AK240 miatt :))

(#4021) GML válasza #16820480 (#4020) üzenetére


GML
őstag

Nem kell 500k. Csak a ruhatár használata kötelező. Minden ruhára értendő. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4022) #16820480 válasza GML (#4021) üzenetére


#16820480
törölt tag

Még úgy is ki tudnák csempészni a leleményesebbek, br az AK240-nél fájdalmas lenne azért ;]

(#4023) contaxg válasza .DLL (#4001) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem itt mindenki jót akart de most sután jött össze. Én nagyon bízom abban, hogy a srácoknak púp a hátán a vasárnap is bemenni a suliba, Főleg amikor napsütéses 10 fok lesz kint. :DDD Amelyik eljön az a mifajtánk, de szerintem jó ha pár srác lesz ott a suliból. Lehet, hogy mi csinálunk bolhából elefántot.(kopp, kopp, kopp)

A regisztrációs szűrés OK délutáni zártkörűség OK, Készüléket ismeretlennek nem adunk oda! Aki elvisz egy készüléket annak kötelessége lesz azt a tulajdonos kezébe visszaadni. Akár vezetni is lehet, hogy kinek, mit adtunk oda egy cetlin. A " 2 perce letettem az asztalodra", meg az "ott volt előbb a szemüveges srácnál" most nincs. :B Mindig kézből kézbe kerüljenek vissza az értékek. Szóval és/vagy szemkontakttal megerősítve. Kis odafigyeléssel nem lesz itt semmi gond. ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4024) .DLL


.DLL
veterán

No most értem, haza, még mielőtt elolvasnám ezt a sok HSZ-t, beírom, hogy annyit még meg tudok tenni, hogy felszerelek két kamerát, melyek rögzítenék a teljes napot, egyiket mondjuk a kijárat fölé, másikat pedig a másik oldalon, hogy a kettő lefedje a területet.

(#4023) contaxg: Ezek mind megvalósíthatók! :R

Az A4-es lapokat leszedtem, így csak pár órát voltak kint, szerintem holnap, holnapután a legtöbben el is felejtik az egészet.

Illetve még az jutott eszembe, hogy jelezzem az Igazgatónak, hogy gondolkoztunk az elmenetelen, mert ez így nagyon nem okés? Akkor talán komolyan veszi, hogy itt nem olyan eszközökről van szó, ami párezer forintért pótolható.
Mostmár bármilyen mozdulat előtt egyeztetek veletek itt a topikban. :B

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4025) kemcso válasza #16820480 (#4022) üzenetére


kemcso
Ármester

Pont ez jutott eszembe nekem is :DD

(#4023) contaxg sztem a regisztráció + délutáni zártkörűség + odafigyelés kb mindent megold. Talán annyit még +ban, hogy a fülesek inkább a délutáni órákban legyenek (azért egy erősítőt kevésbé kap föl valaki, de egy W3-4 könnyen elfér a zsebben, miközben a tulaj beszélget)

(#4026) .DLL válasza kemcso (#4025) üzenetére


.DLL
veterán

Jaja, szerintem is dél előtt legyenek "komplett" rendszerek összedugva, ha minden be van kábelezve azt feltűnés nélkül megmozdítani sem lehet. :D Ha jön diák, hozza a fejesét, kipróbálja mit tud egy komoly forrás, aztán kalap, kabát. Plusz ott lesznek a kamerák, (ha ez senkinek nem okoz problámát, remélem beleegyeztek). Ha minden rendben volt én utána törlöm a felvételt
Dél után pedig jöhet minden. (A kamerák maradnának, mert az ajtó attól még nyitva lesz a cigizőknek, meg aki előbb hazamegy, így a biztos.)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4027) GML válasza .DLL (#4024) üzenetére


GML
őstag

Szerintem ezt a gondolkoztunk az elmenetelen-t inkább contaxg mondja be esetleg, mert dönthet úgy, hogy inkább kirak. Talán ő el tudja magyarázni, hogy itt többszázezres felszerelésekkel jönnek egyesek, amik könnyen mozdíthatóak és ez egy baráti társaság, kialakult bizalommal.

No meg, ha te intesz be a dirinek, akkor az esetleges jó viszony is megromolhat. Ezt pedig végképp nem szeretné senki.
Ne szólj szám, nem fáj a fejem.

[ Szerkesztve ]

(#4028) #16820480 válasza .DLL (#4026) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem rendben lesz a dolog. Gondolom az igazgató nem gondolt olyanba bele, hogy itt milyen értékű felszerelések jelennek meg, hogy egy-egy igen kompakt lejátszó vagy füles a több havi fizetését kiteheti, stb. Ettől függetlenül viszont szerintem meg lehet oldani az odafigyelést, csináltuk már így a Puliban is, az pedig még nyitottabb hely, ráadásul oda tényleg tök idegenek is besétálhatnak.

(#4029) .DLL válasza GML (#4027) üzenetére


.DLL
veterán

Én is így vagyok vele, de úgy értettem, hogy "a fórumos társaság gondolkodott az elmenetelen, mert..."
De remélem erre nem lesz szükség és az említett szabályokat betartva rendben van a dolog mindenkinek
.
_ _ _ _ _ _ _ _

A kamerákra írjatok valamit plz. :D Beleegyezésetek nélkül nem tehetem ki őket. Azóta már páran olvastátok a topikot, lehet nem volt elég feltűnő. :P

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#4030) GML válasza .DLL (#4029) üzenetére


GML
őstag

Írd ki, hogy felvétel készül, vagy mit szoktak ilyenkor. Megfigyelt terület.

(#4031) contaxg válasza .DLL (#4029) üzenetére


contaxg
veterán

Szuper ötlet!!!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4032) #16820480 válasza .DLL (#4029) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem rendben vannak a kamerák. Csak nehogy ellopják őket :))

(#4033) Ati1979


Ati1979
veterán

Srácok én nem biztos, hogy tudok menni mert influenzás vagyok. :( Már valamennyire gyógyulófélben, de azért még nem teljesen ok.

(#4034) contaxg válasza Ati1979 (#4033) üzenetére


contaxg
veterán

O jaj... :((( Gyógyulj meg mihamarabb!!

A következő napokban brutál felmelegedés lesz. Ez azt fogja magával hozni, hogy a bacik boldogan kapnak erőre és megpróbálják magukból a legjobbat kihozni. Ez a tevékenység általában ránk nézve nem túl előnyös. Vitaminok, gyümölcs és sok folyadék ha nem akarunk betegek lenni a hétvégére!!

Sajnos én is kurálom magam a hétvégére

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4035) Ati1979 válasza contaxg (#4034) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi! :R
Próbálok. :)

(#4036) .DLL válasza Ati1979 (#4033) üzenetére


.DLL
veterán

Jobbulást maestro! :K

(P.H.)

(#4037) sanyi32 válasza kemcso (#3981) üzenetére


sanyi32
tag

jövök :)
szerintem is jó ötlet amiket írtatok

[ Szerkesztve ]

(#4038) Radomer válasza Ati1979 (#4033) üzenetére


Radomer
aktív tag

Jobbulást!

Szerintem gyere nyugodtan. Aki nem kapta el eddig az nem is fogja, aki meg nem találkozott eddig az influenzával az máshol is elkaphatja. ;)

A délelőtti nyitott, délutáni zárt megoldásban egyetértek. Kamera felőlem mehet. :)
Fényképeket csináljunk a taliról?

(#4039) GML válasza Ati1979 (#4035) üzenetére


GML
őstag

Jobbulást!

Taknyosan még a zene sem szól jól!

(#4040) krx21


krx21
nagyúr

Nagyon szomorúan olvasom a fejleményeket... Lehet nem is megyek. Semmi kedvem idétlen iskolásokat kerülgetni. Gondolom más sem szívesen dobja oda nekik a drága fejesét... A tisztelt igazgatónak nem igen vannak fogalmai az itt bemutatott értékekről és a társaságról... :W Ezt a lépést minden képpen el kellett volna kerülni...

(#4041) GML válasza krx21 (#4040) üzenetére


GML
őstag

Én is most szóltam fateromnak, hogyha szeretne jönni, akkor dél után jöjjön...

(#4042) Radomer válasza GML (#4041) üzenetére


Radomer
aktív tag

Azt hiszem előveszem a HD429-et a fiókból délelőttre...tudtam én hogy hasznát veszem még. ;]

(#4043) .DLL válasza krx21 (#4040) üzenetére


.DLL
veterán

Túlspirázod a dolgot, szerintem nem lesz ott sok iskolás akit kerülgetni kéne. Legalább délután gyere. ;)

(P.H.)

(#4044) Ati1979 válasza .DLL (#4036) üzenetére


Ati1979
veterán

+(#4039) GML

:R

(#4045) krx21 válasza .DLL (#4043) üzenetére


krx21
nagyúr

Délután miért lenne jobb a helyzet? Addigra lehet pont nem lesz ott amire én lennék kíváncsi...

(#4046) .DLL válasza krx21 (#4045) üzenetére


.DLL
veterán

Ellenkezőleg. ;) (olvass vissza, délután zártkörűvé tesszük a talit)

(P.H.)

(#4047) krx21 válasza .DLL (#4046) üzenetére


krx21
nagyúr

Úgy legyen... Akkor hányra érdemes menni???

(#4048) Radomer válasza krx21 (#4047) üzenetére


Radomer
aktív tag

12-16h :)

(#4049) contaxg válasza krx21 (#4047) üzenetére


contaxg
veterán

10 :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4050) kemcso válasza Radomer (#4038) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezzel nem értek egyet, van, aki kerüli azokat a helyeket, ahol elkaphatja így egy közösségbe direkt bevinni szvsz nem túl szerencsés (én a munkahelyen is utálom, ha valaki bejön betegen).

Ati1979 jobbulást!

.DLL kamera mehet :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.