Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) GML


GML
őstag

A listába mindenki beírta magát?

(#3652) bteebi válasza bkercso (#3650) üzenetére


bteebi
veterán

Nem tudom biztosan, elég sok dolgot csinált már. Könnyen lehet, hogy épp azt is :DDD. Itt van egy jó cikk vele/róla.

#3651: Én még nem, csak majd ha hazaértem.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3653) bkercso válasza bteebi (#3652) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi!
Kíváncsi vagyok arra az erősítőre, majd keressük egymást! Mikor készítette?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3654) jippa


jippa
aktív tag

Jövök, de biztos, hogy 11 előtt nem fogok odaérni.

(#3655) bkercso


bkercso
nagyúr

Dunakesziről megyek kocsival, Zuglón keresztül, 10-re megpróbálok beérni. Ha valakinek kell még fuvar, szóljon. (Előbb nem mertem megígérni. :) )

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3656) .DLL


.DLL
veterán

Juhuhúúj :O Melóhelyen hagytam a laptopot! :W Szóri, akinek ígértem a Twin-jéhez *elsüllyed*
És így a Musi 03-at sem tudom beüzemelni. :( EPIC Fail a legnagyobb napon.

(P.H.)

(#3657) bkercso válasza .DLL (#3656) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nincs mese, nemsokára meg kell ismételni a találkozót...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3658) GML válasza .DLL (#3656) üzenetére


GML
őstag

Szerezz egy 1394 kártyát. Én viszem a PC-t

Még valakinek transzport sasad, petőfihíd népliget útvonalon?

[ Szerkesztve ]

(#3659) .DLL válasza bkercso (#3657) üzenetére


.DLL
veterán

Ez így van! :K
Ugyanakkor lenne valakinek egy fölös laptopja a talin? :)

(#3658) GML: Ezt is szerezhettem volna rendszergazdától, de nem kértem mert: laptop. Csak hát.... :W

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3660) bteebi válasza bkercso (#3653) üzenetére


bteebi
veterán

Huhh, már nem is tudom pontosan. Saccra 5 éve, talán 2009-es. Azt hiszem akkor vettem, amikor már doktoranduszként volt saját fizetésem :).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3661) akela91 válasza .DLL (#3656) üzenetére


akela91
addikt

Nekem lett volna rá szükségem, de nekem meg közbejött meló, úgyhogy ugrik a tali is. Szerencsére lesz még sok impact twin, tehát felőletek nem nagy érvágás.

(#3662) contaxg válasza .DLL (#3659) üzenetére


contaxg
veterán

Éppen vettem egyet, igy most ketto van... Viszont vmi fura Linux van rajta es eddig csak karaktereket lattam a kijelzon.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3663) Ear001 válasza bkercso (#3650) üzenetére


Ear001
addikt

Ő bizony, és itt olvastad.

(#3664) PuMbA válasza .DLL (#3656) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem még mindig ott a laptopom :)

(#3665) .DLL


.DLL
veterán

GML, ContaxG, PuMbA: Köszi, akkor valahogy megódjuk! :B

(P.H.)

(#3666) Mátra válasza contaxg (#3621) üzenetére


Mátra
csendes tag

OK, hozom a dac-ot. Tápkábel, cd futómű és a dac közé digit koax és RCA összekötő viszont nem lesz nálam, remélem akad valakinek .. CD lemezek is összeválogatva. 11-ig odaérek.

(#3667) contaxg válasza Mátra (#3666) üzenetére


contaxg
veterán

(y)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3668) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sajnos részemről is kiesett egy laptop, a doksiban már nem módosítottam. Ma derült ki, hogy másutt van rá nagyobb szükség. A popcorn azért megvan még.
Apropo, van valamilyen melegítési lehetőség? Mikrosütő nélkül pl nehéz kipattogatni. :U

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3669) .DLL válasza DBAtti (#3668) üzenetére


.DLL
veterán

Vodkaboly hoz csöves erősítőket az elég forró, vagy csak van valami 100W-os A osztályú végfok ott. ;]

(P.H.)

(#3670) gelbelex


gelbelex
őstag

Sziasztok!
Nem írtam magam fel a listára, mert sajnos még mindig nincs elhozható eszközöm, az ősrégi Sennheiser HD520II-m kábelcserére és fülpárnára vár.
De ha nem lenne gond, csatlakoznék a hallgatósághoz. Igyekszem majd nem elvenni a "gépidőt" a nálam értőbbektől... ;)
Előre is köszönöm a lehetőséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#3671) akela91


akela91
addikt

Képeket csináljátok, ha már nem tudok ott lenni. :)

(#3672) GâLî


GâLî
tag

Sziasztok, várakozásommal ellentétbe sajnos nem sikerült teljesen kikúrűlnom magam a hétvégére és nem áll szándékomban megfertőzni a társaságot :) Remélem távolmaradásommal nem okoztam semmilyen kellemetlenséget...

Coo?!

(#3673) raven12


raven12
senior tag

Itt is köszönöm a szervezést, a lehetőséget, a társaságot is minden egyebet!

Elképesztően sok cucc volt, és fontosabb, hogy sok jó cucc, 2 nap is kevés lett volna mindenre. Egyebet most nem tudok mondani :))

(#3674) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Én is köszönök mindent :R különösképpen a szervezést, a jó társaságot, a hatalmas mennyiségű cuccot :) Legközelebb is megyek :)

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#3675) krx21


krx21
nagyúr

Én is köszönöm, hogy részt vehettem. Jó társaság, remek cuccok. Tanulságos volt...
Képeket posztoljatok!

[ Szerkesztve ]

(#3676) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Köszi a mai talit.
Büszkén mondhatom, hogy eljutottam oda, ahol már nehéz mutatni csodát számomra. Mégis rengeteg kafa dolog volt. Az LCD2-3 vs XC versenyben végre eldőlt számomra hogy a 2-3 jobb. A súly biza kemény dolog és hangban is egy fél lépéssel le van maradva számomra az XC. Mindazonáltal az XC egy baromi JÓ fejes. Talán zártban nem is lehet jobbat találni....
Sajnos viszont ami tetszik az beszerezhetetlen... Jippa kollega kincstári csoda fejesei mindig elvarázsolnak. Most se volt ez másképp... :DD A NAD és a DUAL állati Ortok. De a Jacklin... Na az huuuh...
És az első stax ami nagyon is tetszett ezért Zatom-nak köszönet.
Örülök, hogy az erősítőm tetszett több embernek is, kár hogy nem volt nagy hifi erősítő a kis ortoDIY fejesemet is szívesen megmutattam volna mindenkinek. :DD
Ezerköszönet a taliért.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3677) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a lehetőséget, szervezést, jelenlétet, eszközparkot, stb.
Jó hangulatban telt ismét a találkozó, de már meg sem próbálok írni róla összefoglalót. Annyi eszköz jelent meg, olyan kategóriában, hogy az az én fülemen már túlmutat.

Nem is pakoltam elő a kis lejátszóimat, se a Porta PRO-t, se a Beyer 231-et, pedig készültem, de azt hiszem senkit nem érdekelt volna. Ezzel együtt viszont elmulasztottam megemlíteni, hogy eladó a Koss Porta PRO. Az iAudio X5-el együtt került hozzám minden köcöllék nélkül, teljesen jó állapotban. Kipróbáltam sportoláshoz, de ahhoz nem ajánlanám, a kábele nem a legjobb hozzá. Utcára nekem ott a Beyer és a Focal, azok zártak is, sportra meg marad a vacak hangú, de nyakpántos Philips.

Hirdetést még nem tettem fel, gondoltam először itt írok a protekciósoknak ;)
Ára: 5000 HUF :R
További részletek privátban.

ps.: valamiért kiszürkítette az egész irományt, ha a végét OFF-ba tettem, és úgy maradt, akármit csináltam. Mindegy.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3678) .DLL válasza DBAtti (#3677) üzenetére


.DLL
veterán

:R Én is köszönöm a szervezést mindenkinek, és a helyet Hifipistinek. Nem csak az látszott hogy a hely kevés (végülis azért jól elfértünk :) ) hanem az idő is, háromszor ennyit is el tudnák tölteni ennyi jó eszköz között, úgy hogy ne csak egy harapás legyen mindegyikből. Vagy háromszor sűrűbben összehozni a talit. ;) :K

Innentől akár ismételhetném DBAtti szavait, szerintem én fáradt is voltam a nagyon kritikus hallgatáshoz.
Nálam is megmaradt az eladó AKG K540, és a Prezi is (aminek a tápját amúgyis otthon felejtettem, de azért egy másik ugyan olyannal ki tudtuk próbálni).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3679) bteebi


bteebi
veterán

Nagyon jó volt a találkozó, köszönet érte :R. Nem hittem volna, hogy ennyi cucc lesz, azt meg pláne nem, hogy ennyire komolyak. Már-már szégyelltem magam a K701-gyel :B :D. A Stax, a Jecklin Float, az AKG K1000, az Audeze LCD3, az Audio Technica ATH-W5000 és a Beyerdynamic 990 is nagyon tetszett. Meg valamennyit tanultam is :).

#3677: Én is gyorsan eltettem a HD590-et, de akár a K701-et is elrakhattam volna :).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3680) contaxg válasza bteebi (#3679) üzenetére


contaxg
veterán

Nagy köszönet mindenkinek a taliért! Az egyik legjobb hangulatú volt talán. Annyian voltunk, hogy komolyan el kell gondolkodni azon, hogy a következőt máshova fogjuk szervezni. :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3681) .DLL válasza contaxg (#3680) üzenetére


.DLL
veterán

Vagy gyakrabban szervezni? ;)

Vegyük azt a képzeletbeli esetet, hogy annyian vagyunk már, annyi cuccal, az ország minden részéből, hogy megtöltenénk a Hungexpo A pavilonját is. Per fő, per 1 nap, nagyon kis százalékát lehetne érdemben meghallgatni a jelen lévő rengeteg mindennek.

Ha időben osztjuk el a résztvevőket, és gyakrabban tartunk találkozót, akkor talán kisebb a "nyomás" hogy el kell menni, mert most van és majd csak jövőre lesz a következő. Előző talin kipróbál XY dolgot az ember, következőre lehet nem is viszi a teljes láncot, csak egy erősítőt meg egy fejest, vagy csak fejest, máskor mások tudnak eljönni, stb.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3682) zatom válasza contaxg (#3680) üzenetére


zatom
tag

Mi pedig Neked es Hifipistinek koszonjuk a szervezest!Elmeny volt, remelem mindenkinek!
Jo volt ez a sokszinuseg, nagy segitseg lehet azoknak, akik keresgelnek.
Jippa gyujtemeny(toredek)e pedig fantasztikus. :C
Szamomra a zart LCD pici csalodas volt, talan tul sokat vartam tole.Inkabb az LCD-2-3.
A kellemes meglepetes az AD900x.Bejon.

DLL-nek en is osztom a velemenyet, aztan majd a tobbseg dont.
Vodkaboynak pedig halas koszonet a fuvarert! :R

(#3683) contaxg válasza .DLL (#3681) üzenetére


contaxg
veterán

Inkább mini talikat lehet majd rendezni. Van egy üres lakásunk ahol kisebb, tematikusabb összejöveteleket lehetne szervezni.

(#3682) zatom
:R

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3684) Ear001 válasza akela91 (#3671) üzenetére


Ear001
addikt

(#3685) contaxg válasza contaxg (#3683) üzenetére


contaxg
veterán

Hogy legyen vmi konkrétum is, az első ilyen mini tali témája lehetne például az Impact Twin.. érdekelne valakit?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3686) Bodz válasza Ear001 (#3684) üzenetére


Bodz
nagyúr

Volt mit hallgatni... Kár hogy nem lehettem ott. :O

(#3687) vodkaboy22 válasza contaxg (#3685) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Biztos lenne rá kereslet :)
Egy laptoppal és egy twin-el (igaz már nem gyári) tudok segíteni. Meg esetleg fuvarral.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3688) .DLL válasza contaxg (#3685) üzenetére


.DLL
veterán

Jóhogy! :C főleg, hogy lemaradtam róla... Erősítő és kisebb DAC próbákkal meg 1-2 nyalánkság kipróbálásával elment az idő, nem beszélve a társalgásról, ami alapvető egy ilyen talin. :)
Repült az idő rendesen...

(P.H.)

(#3689) kemcso válasza Bodz (#3686) üzenetére


kemcso
Ármester

Én is sajnálom, hogy nem lehettem ott.

(#3685) contaxg engem érdekelne, viszont nagyban függ a mikortól és a holtól.

(#3690) bteebi válasza contaxg (#3685) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem tök jók lehetnének az ilyen tematikus találkozók, akár 1-3 havonta is. Így talán több hangsúly jutna a szakmai eszmecserére is, és kevésbé lenne time pressure :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3691) Ear001 válasza contaxg (#3685) üzenetére


Ear001
addikt

Igen.

(#3692) Mátra


Mátra
csendes tag

Én is köszönöm, a szervezést és a lehetőséget mindenkinek!
Ez volt az első fejestalim, jó volt végre személyesen is megismerni a sok jó arcot a fórumos nevek mögött.

Nagyon testszett a Human Audio készülékek világa, jó volt K1000-et és Stax-ot hallgatni, és Jippa-nak külön köszönet a Jacklin Float-ért!

(#3693) krx21


krx21
nagyúr

Arra gondoltam, hogy kellene egy pár vaktesztet csinálni, különböző láncok között azonos teszt zenével... Akik hallgatják értékelik 1 és 10 között, úgy hogy így nincs elfogultság és előítélet... Érdekes lehet... Összehoznánk egy pár bevált és akár véletlenszerű láncot. Még a hangerőt is más állítaná, hogy ne legyenek árulkodó jelek a tapasztaltabb kollégáknak... Ki tudja, lehet nem a legdrágább eszközök nyernének?

[ Szerkesztve ]

(#3694) Peter.b


Peter.b
újonc

Köszönjük mi is (Human) a szervezést és a meghívást. Élmény volt, pláne a régi mesterdarabok (Jippa) és a lelkes hallgatóság. Sajnos nem készült el a titkos projectem, de talán a következőre. Egy K1000 alternatíva lenne, most csak ennyit inkább.

(#3695) .DLL válasza krx21 (#3693) üzenetére


.DLL
veterán

Na, szereztél valami nem-drága eszközzel jó tapasztalatot a talin? :)

(P.H.)

(#3696) krx21 válasza .DLL (#3695) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát sajnos az drága volt... :N (T1 + sileo)

[ Szerkesztve ]

(#3697) .DLL válasza krx21 (#3696) üzenetére


.DLL
veterán

A KG K340 sem volt rossz! ;)

(P.H.)

(#3698) vodkaboy22 válasza krx21 (#3696) üzenetére


vodkaboy22
addikt

T1 tényleg remek fejes szerintem. :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3699) contaxg válasza Mátra (#3692) üzenetére


contaxg
veterán

Köszönet, hogy fáradtál (Pécs-Bp.-Pécs) azért, hogy megismerhessük LCD-XC világát. Remélem máskor is velünk tartasz. :K

(#3694) Peter.b
Egy titkos project a következőre?
Ez több mint jól hangzik! :R
Jó hogy eljöttetek!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3700) krx21 válasza .DLL (#3697) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt nem hallottam sajnos, de mondjuk az már szinte beszerezhetetlen...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.