Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) zatom válasza Ati1979 (#3450) üzenetére


zatom
tag

Az bizony.De van meg javitanivalo...de az mar USB/SPDIF konverter, DAC-tema.
Azert az AD2000x-re is jo szivvel emlekezem.Remelem, nosztalgiazhatok kicsit vele...

[ Szerkesztve ]

(#3452) Ati1979 válasza zatom (#3451) üzenetére


Ati1979
veterán

A dac-on mindig lehet javítani. :) Csak ugye az nem egy olcsó mulatság. :))

Persze, én ott leszek és nálam lesz. :)
Amúgy melyik a jobb az új stax lánc vagy az ad2000x? Nyilván ez elég hülye kérdés, mert nem ugyanaz a forrás.
De azért kíváncsi vagyok. :)

(#3453) zatom válasza Ati1979 (#3452) üzenetére


zatom
tag

Na igen, szerencses lenne ugyanarrol a forrasrol hallgatni oket.

Azt gondolom, jo erositessel az AD2000x-nek sincs szegyenkeznivaloja, de azert nalam a Stax mindent visz.Szamomra van olyan jo, mint az altalad is hallott SILEO - LCD3 paros.Mindez toredek aron.A komfortrol nem is beszelve. ;)

(#3454) Ati1979 válasza zatom (#3453) üzenetére


Ati1979
veterán

A stax fejesek állatira jól szólnak, de azért ez enyhe túlzás szerintem. :))
Nekem is volt már szerencsém jó minőségű stax lánchoz.

A sileo - LCD3, vagy még inkább a tuningolt k1000 az mindent visz. :D
Legalábbis azok közül amiket én hallottam.

(#3455) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#3454) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezen a szinten már azért mind nagyon jó itt inkább az ízlés kerül előtérbe.
Szerintem is az LCD3 jobb lehet. De Pl az AD2000x-ért nem tudom miért vagytok oda annyira ha dinamikus csúcs fejes akkor inkább T1 :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3456) zatom válasza Ati1979 (#3454) üzenetére


zatom
tag

Amint emlitettem: szamomra van olyan jo...
Nemely fontos parameter tekinteteben - mint pl. torzitas, helyesebben torzitatlansag - pedig siman jobbnak tartom a Staxot. az LCD3-hoz kepest.Halkan hozzateszem, habar ezert megkoveznek::en a K1000-tol sem vagyok elajulva.Tudod, beszeltunk mar rola, a komfort...mert a hangja rendben van.
De tegyem hozza, sokfele Stax van, allitolag szerencsesen kifogtam.
Egyebkent mint a Chokito:ronda es finom.

[ Szerkesztve ]

(#3457) zatom válasza vodkaboy22 (#3455) üzenetére


zatom
tag

Igazad van, izles kerdese.Nekem pl. a T1 nem tetszett, marmint a hangja.Pedig nagyon komoly lancban volt.

(#3458) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#3455) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ez így van. Az ad2000x nekem 10-20%-kal jobb mint a T1. Az antalope dac-ról hallgattuk össze az egyik fejes találkozón. Az LCD3 az meg egyszerűen kimagasló fejes.

(#3456) zatom

Az elektrosztatikus hang kissé különbözik a dinamikustól, meg planar magnetictől is. Kissé ízlés kérdése is.
Igen beszéltünk. Én úgy gondolom, hogy a most említett fejesek mindegyikének felső kategóriás hangja van. Kérdés csak az, hogy kinek mi tetszik.

Ezt inkább off-ba teszem, de azért megkérdezem, mert kíváncsi vagyok rá. Nem érzel esetleg fejfájást vagy valami hasonlót hosszabb hallgatózás után?

(#3459) zatom válasza Ati1979 (#3458) üzenetére


zatom
tag

Egyetertek, izlesfuggo.
Ahogy abban is egyetertek, hogy ezek a fejesek mar mind felsokategorias hanguak.
Mindenki megtalalhatja a neki tetszot, akadalyt az aruk jelenthet :Y.

Nem tapasztaltam semmi ilyesmit, mint fejfajas, stb.Azert ne feledjuk, ezeket 30-40 eve gyartjak, kiderult volna mar, ha gond van veluk.
Azt kell mondjam, az egyik fo pozitivumnak eppen azt tartom a Staxomnal, hogy hosszan hallgathato.

[ Szerkesztve ]

(#3460) Ati1979 válasza zatom (#3459) üzenetére


Ati1979
veterán

Meg a hozzájuk passzoló lánc ára. Az még húzósabb sokszor. :)

Nem a fejesekkel van gond, hanem az emberi szervezetre való hatásuk nem biztos, hogy pozitív. A magas elektromos feszültség lehet a gond. Bár én nem értek hozzá.

(#3461) .DLL válasza Ati1979 (#3460) üzenetére


.DLL
veterán

"Azert ne feledjuk, ezeket 30-40 eve gyartjak, kiderult volna mar, ha gond van veluk."

Szerintem ezt úgy értette, hogy kiderült volna ha valami negatív hatása van a szervezetre. Személyes véleményem, hogy a mai világban ez nem oszt, nem szoroz. Amikor egy mobil akkora energiát küld, hogy újraindítja haverom laptopját, ha a billentyűzetre helyezi? Vagy egy számológépet meghülyít.

(P.H.)

(#3462) Ati1979 válasza .DLL (#3461) üzenetére


Ati1979
veterán

Valamiben ígyis úgyis meg kell halni. :))

(#3463) zatom válasza .DLL (#3461) üzenetére


zatom
tag

Igen, termeszetesen igy ertettem.De mit lehet teljes bizonyossaggal kizarni?Mindenkinek el kell dontenie, kinek, miben hisz.Nem konnyu, mert folyamatosan manipulalva vagyunk.
Aaah, hallgassunk inkabb zenet!Abban nem csalodunk.

(#3464) krx21


krx21
nagyúr

Most akkor mi a következő időpont? Kellene valami összefoglalót csinálni a jelentkezőkről és az eszközökről...
:R

(#3465) akela91 válasza krx21 (#3464) üzenetére


akela91
addikt

Támogatom a listát. Én gyakorlatilag 2-3 fejhallgatóért fogok több száz km-t utazni. (LCD-kre nagyon kíváncsi vagyok pl., remélem lesz)

[ Szerkesztve ]

(#3466) Ati1979 válasza akela91 (#3465) üzenetére


Ati1979
veterán

Azok mindig lenni szoktak és megéri értük utazni. :)

(#3467) contaxg válasza Ati1979 (#3466) üzenetére


contaxg
veterán

Szóltam Pistinek, hogy nézzen be a fórumba az időpont miatt. Beszéltem az LCD-X tulajdonosával és ha van esély (ha éppen nem utazik) hogy elhozza a zárt Audeze-t

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3468) Ati1979 válasza contaxg (#3467) üzenetére


Ati1979
veterán

Remélem így lesz! :)

(#3469) akela91 válasza Ati1979 (#3466) üzenetére


akela91
addikt

Szuper, így simán megéri. :) Kíváncsi leszek mennyi Impact Twin lesz, az utóbbi fél évben lett párunknak, de azért elviszem én is. :D

(#3470) .DLL válasza akela91 (#3469) üzenetére


.DLL
veterán

Ezt megköszönjük, pont mivel sláger lett, egyszerre többen is szeretnék hallani, így nem kell annyit várni, illetve egy I.T-re több zenehallgatási idő jut. :R

(P.H.)

(#3471) akela91 válasza .DLL (#3470) üzenetére


akela91
addikt

Nem véletlen lett sláger. Mindig azt hittem ennél hova jobbat, de ez rátett 628 lapáttal az eddigiekre. Baromi nagy tér, de profin, kontrollált magas (ez fontos nálam DT990-el), iszonyat sok részlet, illetve napokig tudnám hallgatni, nem fáraszt abszolút, SMSL Sanskritnál ezt nem tudtam elmondani.

Na, de majd látjátok, halljátok aki még nem.

(#3472) .DLL válasza akela91 (#3471) üzenetére


.DLL
veterán

Én is így vagyok most a Musiland 03 Dragonnal :D Kíváncsi leszek rá, mert már szerintem ez is mindenben eggyel magasabb kategória mint a Sanskrit szerintem. De majd kiderül.
Amazt már eladtad?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3473) akela91 válasza .DLL (#3472) üzenetére


akela91
addikt

Igen, gyorsan elkelt helyben, tehát sajnos nem tudom vinni.
Egyébként lesz egy-két dedikált gép amire lehet majd kötni a dolgokat? Pl. lesz-e Firewire kártyás PC? Csak mert a batár PC-m nem tudom vinni. Impact Twin-t másról meg eretnekség hallgatni. Annyit tudok, hogy az új tulaj, bkercso kisDac-ához képest bőven fölé lőtte hangban a sanskritet(bár ez nem meglepő, mert a kis kínaik, annyi alkatrészt belepakoltak filléres áron ami itthon súlyos pénz lett volna)

[ Szerkesztve ]

(#3474) .DLL válasza akela91 (#3473) üzenetére


.DLL
veterán

HRT MS-II-t hallgattam egy ideig, a belseje alapján a Sanskritet is arra a szintre helyezném, ami féláron egyáltalán nem rossz! (elvégre ajánlott). A 03 US Dragon, viszont az MS-II fölött van szerintem.
--------------------
Miért mondjuk egy Tabláról koaxon keresztül hallgatni eretnekség lenne? :) (nem mintha ez gyakori és logikus lenne de ha valakinek már van...)

(#3467) contaxg: igen, örülnénk, ha tudna valami bíztatót mondani :) Ha mégsem jó a hely pl. a Hangfoglalás miatt, akkor pénteken beszélek az igazgatónnkal terem ügyben, hátha.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3475) Ati1979 válasza akela91 (#3469) üzenetére


Ati1979
veterán

Az biztos. Ha nem lesz akkor is megyek egyébként. :)

(#3476) akela91 válasza .DLL (#3474) üzenetére


akela91
addikt

Koaxon nálam pattogot rendesen(fos alaplapi coaxom van, másén pont nem)., tehát nem ajánlom feltétlen. De ha lesz egy XMOS spdif -usb transzport akkor minden további nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#3477) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok. Van-e valami kb időpont a következő taliról?

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#3478) hifipisti válasza Freeman007 (#3477) üzenetére


hifipisti
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A találkozóra jelenleg a legmegfelelőbb időpontok a következők lehetnek: október 18, vagy november 1.
A hely a megszokott Bp. X. Fogadó u. 3.
Kezdés délelőtt 10-kor, vége délután négy körül lehetne.
Kényelmesen kb. 20-25 ember fér el. Audio-Technica fejhallgatókat, asztalokat áramot, kávé gépet, vizet tudok biztosítani. Azt esetleg gondoljátok át a fülesekből miket vigyek.

(#3479) kemcso válasza hifipisti (#3478) üzenetére


kemcso
Ármester

pl: ATH-IM03, ATH-IM04? :)

(#3480) Freeman007 válasza hifipisti (#3478) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszönöm a választ :R Egy DT770 Pro-val tudok hozzájárulni a listához, részemről dac/amp-okra leszek kíváncsi.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#3481) hifipisti válasza Freeman007 (#3480) üzenetére


hifipisti
csendes tag

Európában sajnos egyik IM modell sincs forgalomban. Elvileg majd elérhetők lesznek, de hogy mikor ne kérdezzétek.

(#3482) raven12 válasza hifipisti (#3478) üzenetére


raven12
senior tag

Köszönjük! :R

Nekem mindegyik időpont megfelelő lehet. Erről lehet szavazni kéne!

[ Szerkesztve ]

(#3483) contaxg válasza hifipisti (#3478) üzenetére


contaxg
veterán

Ha LCD-X-et szeretnétek hallgatni ajánlom az október 1-et. :K

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3484) GML válasza contaxg (#3483) üzenetére


GML
őstag

Akarod mondani Nov 1. Nem?

(#3485) contaxg válasza GML (#3484) üzenetére


contaxg
veterán

akarom!! :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3486) Ati1979 válasza hifipisti (#3478) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi a lehetőséget. :R

Én lehet, hogy inkább a októberi időpontra szavaznék.

(#3487) Freeman007 válasza hifipisti (#3478) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Hamár szavazás... akkor október, de csak mert közelebb van :)
Egyébként mindegy, mindenképpen szabad leszek a tali napján.

[ Szerkesztve ]

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#3488) .DLL válasza contaxg (#3483) üzenetére


.DLL
veterán

Én most vacilálok emiatt :D Nem mindennapi lehetőség, lehet várnék miatta 2 hetet. Persze ha azt mondod, hogy később is kipróbálható lesz X időpontban, akkor mehet az októberi tali.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3489) contaxg válasza .DLL (#3488) üzenetére


contaxg
veterán

A fejes gazdija nem ér rá 18.-án.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3490) GML válasza contaxg (#3489) üzenetére


GML
őstag

Okt 11-el mi volt a gond?

(#3491) contaxg válasza GML (#3490) üzenetére


contaxg
veterán

Gondolom a helységet biztosítóknak más dolga van akkor.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3492) .DLL válasza contaxg (#3489) üzenetére


.DLL
veterán

Tudom, ezt értem. ;)

(P.H.)

(#3493) GML válasza contaxg (#3491) üzenetére


GML
őstag

3438:OK, de október 4.én Hangfoglalás lesz, így az AT helység nem OK. Elvileg még lehetséges az október másdik hétvége vagy az utolsó hétvége, ha nem ütközik a Soltész-féle hifishow dátummal. Vagy keresünk másik helységet..
Ebből nekem pont az jött le, hogy a 18 nem jó nekik.
No offense

(#3494) contaxg válasza GML (#3493) üzenetére


contaxg
veterán

gondolom közben más dolga akadt..whatever

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3495) akela91


akela91
addikt

Lehet hülye kérdés, de van valakinek decibel mérője, ami többé kevésbé hitelesen tudná mérni a fejhallgatóból kijövő hangerőt? Kíváncsi lennék mennyire pusztítom a fülem a megszokott hangerőn.

(#3496) kemcso válasza GML (#3493) üzenetére


kemcso
Ármester

Ő a helység-biztosító: (#3478) hifipisti

(#3497) gabross válasza kemcso (#3496) üzenetére


gabross
tag

helyiség :B

(#3498) Nigér válasza gabross (#3497) üzenetére


Nigér
őstag

igen ez a heJes kifeLyezés :))

(#3499) kemcso válasza gabross (#3497) üzenetére


kemcso
Ármester

hülyeség :P De igazad van :R

(#3500) GML válasza kemcso (#3496) üzenetére


GML
őstag

Ezen átsiklottam. :R Türelm termet teremt. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.