Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dabadab válasza nozs23 (#94) üzenetére


dabadab
titán

Nezz utana magad.

Az ilyesmi azoknak az idiótáknak szokott az utolsó mentsége lenni, akik valami vállalhatatlan hülyeséget védenek, aztán amikor bizonyíték kellene, akkor inkább ezekkel a szavakkal lépnek le.

Ne legyél ilyen, mert Musk mostanában tényleg elkezdte ezeket az idióta propagandabaromságokat nyomni, pl:
Musk posts baseless conspiracy theory about Paul Pelosi attack on Twitter

DRM is theft

(#102) dabadab válasza #56573440 (#98) üzenetére


dabadab
titán

A tesla musk hypeja és jókor meglovagolt trendek miatt futott 30 milliárdos mc-el

Hát nyilván az fel sem merül, hogy azért valahogy az elektromosautó-gyártásban is sikerült letenniük dolgokat - ahogy a SpaceX-nél is.

Musknak van rengeteg hibája, nem értem, hogy miért kell nyilvánvalóan teljesen kamu narratívákat nyomni akkor, ha nem szimpatikus neked: simán találsz bőven olyasmit, ami miatt tényleg joggal kritizálhatod.

DRM is theft

(#103) #56573440 válasza dabadab (#102) üzenetére


#56573440
törölt tag

Megindokolnad hogy mitől ért 1.3t dollárt a tesla szerinted? Én leírtam hogy szerintem mi történt, várom hogy szerinted mi...

Tök könnyű úgy érvelni hogy ja fake news. Bár tobbet nem vártam de mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#104) benedekco válasza #56573440 (#103) üzenetére


benedekco
addikt

Gondolom az is közre játszott, hogy befektettek a cégbe különböző befektetők. Akik nem feltétlenül amiatt fektettek be, mert elhittek mindent Musk-nak, hanem pl azért mert tudták, hogy itt jó helyen lesz a befektetés, érezték, hogy sikeres lesz a cég.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#105) Noukoum válasza Rowon (#91) üzenetére


Noukoum
veterán

Kerek perec megcáfoltam amit mondott az illető, erre jön a személyeskedés.

Nem is kell érvelni, minek azt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#106) Ezekiell válasza Noukoum (#105) üzenetére


Ezekiell
veterán

Vak hittel szemben tényleg felesleges. Mindenkinek nyilvánvaló, hogy hazudott abban az esetben is, teljesen valótlan kontextusban állította be a vidót és elhallgatott kritikus információkat (lásd hogy előre megtevezett route volt az egész) - csak neked nem. Nem cáfoltál semmit se, csak a saját véleményed hajtogatod a tényekkel szemben.

Galamb vagy sajnos a sakktáblán, és még te kérsz számon érvelést :( Ez baromi kínos nekem, ne haragudj, így nincs értelme neked válaszolni bármiben is a témában.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#107) Noukoum válasza Ezekiell (#106) üzenetére


Noukoum
veterán

Sajnos neked nem vagyok hajlandó részletesebb magyarázattal előállni mert tudom hogy minden egyes karakter teljesen felesleges volna. :R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#108) Ezekiell válasza Noukoum (#107) üzenetére


Ezekiell
veterán

Na, ez ilyen Muskos bullshit volt, tökéletesen illő :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#109) #54625216 válasza nozs23 (#94) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Nezz utana magad. De felesleges is. Azokkal ertelmetlen vitazkozni, akiknek az a hobbija, hogy Musk e-falosszan fuldoklanak. :( Viszlat!"

Tehát semmilyen forrást nem tudsz linkelni, csak ideböfögsz valamit, majd átmész alpári személyeskedésbe, ha valaki nem kajálja be kritika nélkül.

(#110) benedekco válasza #54625216 (#109) üzenetére


benedekco
addikt

Jött mástól válasz [link]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#111) #54625216 válasza #56573440 (#96) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez volt az eredeti állítás:

"Igazán gazdag a Teslából és a SpaceX-ből lett, márpedig azok a cégek azért lettek olyanok, mert Musk vezette őket."

Ennek semmi köze ahhoz, hogy szerinted Musk milyen személyiség, ennek ellenére folyamatosan mantrázod, hogy így hazudott, úgy hazudott.
Értem én, hogy nálatok Musk megítélése valamiért a politikai sárdobáló topicok színvonalán ragadt, hogy aki nem savazza az "ellenséget" az "velük van", de legalább annyit vegyél észre, hogy valakinek az objektív teljesítményét nettó ostobaság az alapján megkérdőjelezni, hogy számodra szimpatikus-e.

(#112) #54625216 válasza azbest (#95) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Engem inkább az bosszant, hogy erre is jól ráfizetünk. Buktuk a kettős adózás elleni egyezményt [link] Lehet több adót fizetni a feltörekvő nyugati cégekbe való befektetés után."

Ez már nagyon OFF, de nem igazán értem, hogy mint ország mit is buktunk rajta. Eztán a hazai tőkének nem éri meg amerikai cégekbe fektetni, miközben az amerikaiaknak továbbra is megéri ide hozni a pénzüket.
Az meg már külön vicc kategória, hogy az USA-Oroszország kettős adóztatás elleni egyezmény továbbra is érvényben van.

(#113) #56573440 válasza #54625216 (#111) üzenetére


#56573440
törölt tag

A válaszom meg továbbra is az, hogy aki azt mondja hogy a tesla 1t dollár fölötti értéke kizarolag azért lett mert jól teljesitett a cég és musk zseniális vezető, a be nem teljesített ígéreteknek ehhez semmi köze nem volt az alternatív valóság an él :R

(#114) L3zl13 válasza #56573440 (#113) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Most miért ferdítesz? :F Ki állított olyat, hogy "kizarolag azért lett mert jól teljesitett a cég és musk zseniális vezető"?
Miért akarod úgy beállítani, mintha csak a két véglet létezne, és ha Musk hazudott/túlzott akkor az egyenlő azzal, hogy semmit pozitívat nem adott hozzá a cég működéséhez ami legalább részben hozzájárult volna a Tesla sikeréhez?

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#115) #56573440 válasza L3zl13 (#114) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem vitattam, leírtam hogy mi volt szerintem az oka a 30 milliárd dolláros mc-nek. Meg az 1200 milliardosnak is. A kettő között tudod mekkora szakadék van?

Nem akarsz komolyan azzal érvelni hogy oké oké hazudott, megtévesztette a befektetőket, de az első 30 milliárd dollárt anélkül szerezte, ezért jó vezető...

Segítek

"márpedig azok a cégek azért lettek olyanok, mert Musk vezette őket."
Ezzel vitatkozok, vagyis ezzel sem, mert nyilván ma azért olyanok és ér annyit pl a tesla mert musk vezeti őket, én csak a módszerekkel vitatkozok, ahogy ezt elérte. De persze sokak szerint tök normális dolog, és ezért nem tudunk beszélgetni értelmesen... Mások az értékrendek, de ettől színes a világ.

(#116) L3zl13 válasza #56573440 (#115) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem vitattam vs aki azt mondja hogy a tesla 1t dollár fölötti értéke kizarolag azért lett mert jól teljesitett a cég
Úgy láttam, a topicban senki nem állította, hogy kizárólag Musk "zsenijének" köszönhető a cég értéke. Te akartad úgy beállítani, mintha ez történt volna.

A kettő között tudod mekkora szakadék van?
A tőzsde/befektetői tőke így működik. Vannak időnként hype-ok amire a befektetők rákattannak és lufit fújnak belőle hazugság nélkül is. Ez nem feltétlenül az adott cég, vagy cégvezetés hibája. Túlárazott a Tesla, persze. Mindez csak Musk "hazugságai" miatt? Biztosan nem. Azok is benne vannak? Persze.
Ami a "hazudozást" illeti. Szerintem a fickó teljesen elszállt a saját sikereitől idő közben valamikor és már tévedhetetlennek hiszi magát. Hogy a betartatlan igéreteiből mennyi a szándékos hazugság és mennyi jön a saját istenkomplexusából azt nem tudom. De korábbi megnyílvánulásaiból az jön le, hogy ez utóbbi fokozatosan alakult ez ki/súlyosbodott nála és nem zárja ki, hogy jó döntéseket hozott volna kezdetben ezeknek a vállalatoknak a vezetésében. Sokkal inkább úgy látom, hogy Musk kb egy startup vezetésére lenne alkalmas és a vezetési stílusa is ilyen, de ezek a vállalatok már rég túlnőttek azon a szinten és ezért itt már jobban előjönnek a hiányosságok. Erre rájön még a súlyosbodó istenkomplexus.
Láttunk már teljesen hazugságokra épülő lufikat is a múltban (pl. Theranos), de azok végül semmit nem tudtak letenni az asztalra. A Tesla és a SpaceX igen komoly eredményeket ért el amiket nem hiszem, hogy egy zéró üzleti és vezetési képességekkel rendelkező, pusztán hazugságokkal operáló vezető alatt el lehetett volna érni.
Azon lehet vitatkozni, hogy a Tesla joggal a legnagyobb értékű autógyártó-e jelenleg (szerintem nem), de azt állítani, hogy semmit nem tettek le az asztalra sokkal nagyobb ferdítés lenne.

Aki hülye, haljon meg!

(#117) #56573440 válasza L3zl13 (#116) üzenetére


#56573440
törölt tag

"semmit nem tettek le az asztalra sokkal nagyobb ferdítés lenne."

30 vs 1200 milliárd... Nem mondtam hogy semmit, de a nagyságrend ott van...

A befektetők biztos ilyen hatalmas lufit fújnak egy átlagos elektromos autógyár köré ami jól gyorsuló autókból egy fél marék modellt előhúz? Az ígéretek nélkül ennél nem sokkal több amit kapsz...

De itt jól láthatóan úgy működik hogy gazdag vagy akkor mindegy mit csináltál működött. Ugyanúgy pozitívumként látják a gigapresst is, pedig a modern autógyártásban most huznak vele egy durva apple-t, aminek nem tapsolni kéne, de mindegy.

(#118) azbest válasza #56573440 (#117) üzenetére


azbest
félisten

ne csak a személyautókat nézd, az csak egy üzletág. Van aki szerint az akku-erőmű ágazat sokszorosan túl fogja szárnyalni a többi üzletágukat. A napelem is jól mehet. A teherautós rész is nagyon ígéretes.

Aztán ott van még mellette az AI is. Erről viszonylag keveset tudunk, csak az előadásokból látni valamit. És az a valami elég durva. Nem is a robotemberről beszélek, az még a jövő zenéje. A saját tervezésű "dojo" hardver [link] [link] , amivel tanítják az önvezető ai-t az nagyon durva. Az a szimulátor, amiben tanítják, az is durva. Nem tudok mondani más céget, aki ilyen hardvert kifejlesztett volna pár év alatt.

A tőzsde meg ilyen, a jövőbeli eredményeket előlegezi meg. Az utóbbi időben kicsit többet követtem, hogy mi megy a tesla részvények körül, mert párat vettem én is. Az a meggyőződésem, hogy ez a mindennapos média szenzáció a daytraderek műve. Azért dobálnak mindenféle hamis [link] vagy féligaz híreket a köztudatba, mert ettől folyamatosan hullámzik az árfolyam, de mindig felmegy utána.

Óriási mennyiségű a napi tesla részvény adás-vétel. A bepalizott, összeomlást elhivő emberek eladnak részvényeket, lejjebb megy az árfolyam, a manipulátor daytraderek degeszre keresik magukat a hullámokon. Nem értem, hogy nem büntették meg még a cnbc-t a tőzsde manipulálása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#119) Ezekiell válasza azbest (#118) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azaz röviden: higyjünk Musknak, jó lesz meglásd, eljő a kánaán biztosan, Tesla to the moon!

Nem értem, hogy nem büntették meg még a cnbc-t a tőzsde manipulálása miatt.
Én meg azt, hogy Muskot miért nem :U

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#120) azbest válasza Ezekiell (#119) üzenetére


azbest
félisten

Szó nincs erről. Az eredményeknek hiszek, amit letettek az asztalra és amilyen fejlesztések folyamatban vannak. Üzletáganként is olyan eredményeik vannak, ami más cégeknek nem sikerül, nekik meg 2-3-4 is van. (ja igen, a töltőhálózat is egy ígéretes üzletág)

Muskot most mentette fel az esküdtszék a 2018 óta tartó hisztéria perében,. Kimondták, hogy nem történt manipuláció vagy szándékos károkozás. A bírósági anyag online elérhető, a bekért privát üzenetváltások alapján bárki maga is megnézheti, hogy semmi értelmes alapja nem volt a hisztinek. Maga a pereskedés inkább a manipuláció. [link]

A cnbc-n napi szinten lemegy mindenféle hazudozás úgynevezett tőzsdei szakértők szájából. Van azért időnként értelmes szakértő is, aki a tényeknél marad fecsegés helyett, de a műsorvezetők narratívája eléggé befolyásolt. [link]
Ezek tények, ettől még utálhatod a személyét, csak ne keverd össze a cég teljesítményével.

Sőt. A Biden adminisztáció is kimondja már hangosan a Tesla nevét. Az amcsiknál a töltőhálózat bővítése kapcsán a teslának is ígérnek támogatást a töltőállomásaik univerzálissá alakítására. [link]

[ Szerkesztve ]

(#121) Ezekiell válasza azbest (#120) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jelen pillanatban a jelen: nincs friss modelljük a consumer piacon, Cybertruck sohanapján készül el kb, Tesla Semi egyelőre nem értelmezhető (hány darab is készült el? mik a pontos specifikációk? egy hasznos súlyt tudsz mondnai neki legalább?). Új modell autókban nincs a láthatáron, Tesla Solar perpill kudarc (le is építették szépen), FSD minimum véleményes (de már a neve is kamu).

És van még sok-sok ígéret,. hogy "majd jó lesz, meglásd!" - meg egy nyíltan széljobbra tolódó nárcisztikus pszichopata CEO. Aki ezekre szeretne alapozni, annak hajrá, sok sikert, de ha egy Audi pl így állna a piacon, ahogy a Tesla perpill, temetnék.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#122) azbest válasza Ezekiell (#121) üzenetére


azbest
félisten

Már megint az érzelmi alapú fud. Mi lenne, ha nem bulvárcímeket dobálnál be, hanem utánaolvasnál, megnéznél komolyabb videkat.

A tesla s és y is rendszeresen megújul. Attól, hogy nem találnak ki nekik új nevet (bár évjáratuk van), már a sokadik változatnál tartanak. Még kaszni gyártástechnológiát is cseréltek, akku technológiát is váltottak. [link]

A tesla investor day kapcsán erősen esélyes egy még olcsóbb, kisebb autó platform bejelentése.
Cybertruk és semi sorozatgyártás gyártósora épül két gigafactory-ban, már rakják össze a gigapresseket. Új akku-erőmű megafactory is elindult a másik üzletág kiszolgálására. Mexikóban is új gigafactory épül.

El se kezd a szokásos hisztit, hogy jaj mert lehet pár év múlva lesz csak sorozatban gyártva valami új model. A toyota 28 nem létező autójának bejelentése, amelyek közül egyik sem lesz sorozatgyártva sokkal rosszabb. Más gyártók is évekkel korábban jelentenek be új (főleg csak külsőleg más) modelleket, mint hogy tényleg kapni. Pedig nekik már 50-100 éve vannak gyáraik mindenfele.

[ Szerkesztve ]

(#123) Ezekiell válasza azbest (#122) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sokadik verzió, pont ugyanaz az autó. Gondolom nem kell magyarázni, miért nem ugyanazt az autót pofozzák a gyártók sok évig -vagy ha igen, akkor miért csinálnak mellé más modellt is és/vagy nagyobb faceliftet. Perpill még simán elviszi a hátán a model 3/Y a céget - de pár éven belül nem lesz így, és ha most nem kezdenek új modellt gyártani és bevezetni, akkor elkésnek.

A tesla investor day kapcsán erősen esélyes egy még olcsóbb, kisebb autó platform bejelentése.
Baromira ideje lenne, de ez megint 1) találgatás 2) majd egyszer valami ígéret.

Cybertruck: tehát semmi még, gyártást próbálnak csinálni neki, ígéretek vannak, több évvel túlcsúszva az eredeti ígéreten.

Semmi FUD nincs abban amit írok, pláne nem érzelmi alapú. Nem temetem a Teslat (pláne hogy egy Model Y-t tervezek venni tavasszal, a jelenlegi áron már jó deal még az idióta megoldásokkal is, mint pl a keycard), de a Tesla ígeretek halmaza, és a kezdeti hatalmas előnyük olyan tempóban rohad le, hogy az azért elgondolkoztató. Legalábbis annak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#124) azbest válasza Ezekiell (#123) üzenetére


azbest
félisten

az úgy nem működik, hogy befogod a füled és eltakarod a szemed, de azért előadást tartasz. Vagy mindhármat csináld, vagy egyiket se.

(#125) Ezekiell válasza azbest (#124) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát ilyen ervelessel nem tudok mit kezdeni, nyertél. :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#126) bambano válasza Ezekiell (#123) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát szerinted elgondolkodtató, hogy milyen rossz helyzetben van a tesla, és veszel egy teslát.
értem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#127) Ezekiell válasza bambano (#126) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát a cég jelenleg tulfujt értéke és egy autójuk "milyensége" között van némi különbség. Pont arról volt eddig szó, ha figyeltél volna, hogy túl nagy a market cap szerintem, mert az ígéreteket arazzak be a vevők, nem a valóságot, és az ígéretek nem nagyon sikerülnek nekik mostanság. Ettől még nem nulla a cég "valódi" értéke, nagyon nem, és a modell y/3 jó autók - ezt senki se vitatta. Jelen áron pedig már jó ajánlatok is.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#128) Noukoum válasza azbest (#124) üzenetére


Noukoum
veterán

De látod hogy egyeseknél ez a színvonal.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#129) fatpingvin


fatpingvin
őstag

értsd: miután teljesen szétcseszte és csődbe vitte, otthagyja mint kutya a sz*rát.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#130) Rowon válasza fatpingvin (#129) üzenetére


Rowon
veterán

Lehet ez volt az eredeti terve, hogy leépítse?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#131) kikikirly válasza Rowon (#130) üzenetére


kikikirly
senior tag

44 milliárd dollárért kicsit drága móka. Egója átvette az irányitást, sikerült aláírni 4x-es piaci áron olyan szerződést amiből már nem tudott visszatáncolni. Oszt ha már arra járt rácsapott a koca seggére, kirúgott gyorsan ,,néhány" embert, csökkentendő a működési veszteséget. Erre olyan történt amire senki se számított: letérdelt a rendszer, mire a hirdetők: nesze, kapd be még egyszer.
Elúszott lóvé mellett a renoméját is hazavágta a kirohanásaival, szóval biztos hogy nem ez volt az eredeti terve.

(#132) Rowon válasza kikikirly (#131) üzenetére


Rowon
veterán

Most nagyon konteó lehet, amit írok. Talán azért építi le, mert egy másik platformot akar a helyére tenni, pl. a sajátját (ha lesz neki?). Vagy valami más terve van vele. A Twittert egyfelől sokan követik, másfelől komoly politikai személyek szoktak rajta megnyilatkozni a pápától kezdve az USA elnökéig, sokan. Elég értékes felületről van szó.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#133) dabadab válasza Rowon (#132) üzenetére


dabadab
titán

Talán azért építi le, mert egy másik platformot akar a helyére tenni, pl. a sajátját

De hát a Twitter a sajátja, ugye.

DRM is theft

(#134) Rowon válasza dabadab (#133) üzenetére


Rowon
veterán

Hmm.. akkor nem tudom, hogy mi a terve. Mondjuk a Twitternek van egy arcképe, amit nehéz lenne szerintem gyökeresen megreformálni, hiszen valamit azért szeretnek az emberek, mert olyan, amilyen.

Pl. azért szerettem anno a Windows XP-t, mert olyan volt, amilyen. Egyszerű, clean, lényegretörő. Ennek ellenére a MS gyökeresen szétb*szta az egészet, mert az szerintük úgy jó. Ott is ilyen Elon Musk-szindróma lehet a redmondi vezetőségnél.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#135) Narxis válasza fatpingvin (#129) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Thanos was right.

(#136) fatpingvin válasza Rowon (#132) üzenetére


fatpingvin
őstag

ebben inkább azt tudom elképzelni hogy pont azért mert globális össztársadalmi szinten egy értékes kommunikációs platform, simán az elit hatalomféltése mutatott arra hogy be kell turmixolni. ha már konteózunk. egy ilyen platformot nem lehet kilóra megcsinálni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#137) Rowon válasza fatpingvin (#136) üzenetére


Rowon
veterán

Ezt jól esett olvasni is. :R

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#138) bambano válasza Rowon (#132) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem más "konteóm van". nem szándékosan épít le, egyszerűen nem érti, hogy amikor nem nulláról épít egy céget, hanem bekerül egy működő, céges kultúrával rendelkező helyre, azt másképpen kellene vezetni. eddig még sosem szebesült a feladattal, hogy olyan helyen legyen főnök, ami nem az ő szájaíze szerint épült fel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#139) Rowon válasza bambano (#138) üzenetére


Rowon
veterán

Voltak neki cégei korábban, amiket ő alapított, így nem is értem.

Szubjektíve nekem nagyon unszimpatikus a manus, olvastam az önéletrajzi könyvét, hát... az imázsát jól felépítette, de kétlem, hogy minden igaz belöle.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#140) #56573440 válasza bambano (#138) üzenetére


#56573440
törölt tag

Dehogynem volt...

A kezdetek óta ezt csinálja, volt amikor a cég mérete és a saját "súlya" miatt sikerült a reset viszonylag gyorsan és fajdalommentesen, lásd tesla, és volt amikor addig vergődött amíg magát resetelte... Lásd amikor xcom összeolvadt a paypallal...

(#141) bambano válasza Rowon (#139) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

olyan ez, mint a lakás.
ha te építed a lakásodat, az olyan lesz, amilyet akarsz. pontosan olyan, és a te nézőpontodból kompromisszum-mentes.
ha veszel egy kész lakást, akkor ott jó eséllyel kell kötnöd kompromisszumot. namost ha valaki ezt nem gyakorolta korábban, akkor ez nem megy neki. az, hogy neki is alkalmazkodnia kellene a céghez, úgy látszik, nem megy.

nekem nem unszimpatikus, vannak dolgai, amikért nem rajonganék, de azt elismerem, hogy legalább két iparágban porig rombolt egy csomó becsontosodott "alapvetést", ami jó, és amitől megint fejlődni lehet. azt is el tudom fogadni, ha valaki azt mondja, hogy ekkora változásokat ilyen tőkeigénnyel nem is lehet valamennyi hazudozás meg napóleon-komplexus nélkül megoldani. ettől egy független történet, hogy nem mennék hozzá dolgozni :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#142) Chaser válasza bambano (#138) üzenetére


Chaser
titán

igen, de volt már ilyenre példa a történelemben és nyilván tudnának neki ebben segíteni - ha akarná -
nem egy hülye gyerekről beszélünk hogy durr ele mindenbe, bár már a vétel is érdekes ha azt nézem
lehet csak simán kezd megkattanni az ürge

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#143) vicze válasza bambano (#138) üzenetére


vicze
félisten

De volt már ilyen, SolarCity. Utána olvashatsz milyen "jól" sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#144) Rowon válasza vicze (#143) üzenetére


Rowon
veterán

Az is csődbe ment? Egy rakás ilyen projektet hallottam tőle, a Neurolinktől kezdve a Hyperloopig. Egyenlőre tudtommal azokról sem lehet sokat hallani.

Lehet csak felveszi a rengeteg pénzt befektetőktől valami hangzatos munkára, amiknél aztán csinálgat is valamit, meg nem is. Egészen addig, míg a kapott kölcsönök pozitív haszon legyen a számára, utána meg hagyja lefingani az egészet.

Nekem Theranos szagú az egész.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#145) Chaser válasza Rowon (#144) üzenetére


Chaser
titán

egyenlőre a torta szeleteit próbáld felvágni szerintem
egyelőre - most/jelenleg - szép idő van kinn... : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#146) Rowon válasza Chaser (#145) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi! :DDD na minden nap tanulok valaki újat, pedig az írasomra próbálok ügyelni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#147) dabadab válasza Rowon (#144) üzenetére


dabadab
titán

Lehet csak felveszi a rengeteg pénzt befektetőktől valami hangzatos munkára, amiknél aztán csinálgat is valamit, meg nem is. Egészen addig, míg a kapott kölcsönök pozitív haszon legyen a számára, utána meg hagyja lefingani az egészet.

Ahogy látom, tökéletes konteó faragó vagy, mert gondosan ügyelsz arra, hogy egyáltalán semmit se tudj arról, amiről az elméleteidet gyártod, így a tények nem tudnak megzavarni abban, hogy kellőképpen vad dolgokat találj ki :DDD

DRM is theft

(#148) bambano válasza Chaser (#142) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

persze, de ha 2-3 úttörő céget céget sikerre viszel, hajlamos lehetsz azt hinni, hogy a többi mind hülye.
minek is kérnél segítséget.
és ez még mindig csak a véleményem, nem az állításom :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#149) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Musk már sikerre is vitte twittert, mostmár leléphet :R

Ugyanis Musk utasítására mindenki, aki a twitter sajtókontakt email címére küld emailt, az Musk saját avatarját fogja emailban visszakapni (egy szarcsomót ábrázoló emojit :K ).

Nos, kedves Musk rajongók, legyetek szívesek megindokolni, hogy ez mennyire előremutató üzleti lépés Musktól :C

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#150) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Elon Musk elismerte, hogy nagyon rossz üzletet kötött a twitter megvásárlásával, mert (nagyobbrészt persze az ő ballépései következtében) töredékére esett a twitter értéke, ezért az alkalmazottak a fizetésük egy részét nem pénzben, hanem twitter részvényben fogják kapni :C

(Érdekes, hogy ezeket a híreket nem hozza a Prohardver :U )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.