Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Csodálkozom, hogy erről a témáról egyáltalán nincs itt még fórum topik, hiszen eléggé IT közeli.

Mostanság nézelődöm új számítógép asztal után, és felmerült ötletnek, hogy kipróbálok egy változtatható magasságú ülő/álló munkára is alkalmas asztalt. Az IKEA Bekant elektromosan szabályozható verzióját néztem először, viszont eléggé vegyes dolgokat találok róla a neten: legmagasabb pozícióban billeg, tápegysége alul méretezett lehet és 1-2 év után hajlamos elgyengülni.

Túl sok alternatívát nem találtam interneten ami hazai képviselettel bír. A Beliani UPLIFT-et láttam még, ami árban nagy duzzogva beleférhet, de ezt viszont személyesen sehol nem lehet kipróbálni, csak online shop-juk van. Igaz, 365 napig vissza lehet küldeni. Ugyanakkor Árukeresőn borzasztó az értékelésük.

Valakinek van esetleg tapasztalata ilyen asztallal? Esetleg tud ajánlani még ezeken kívül?
A külföldi rendelést - hacsak nem valami nagyon jó árú asztalról van szó - annyira nem erőltetném. Tudom hogy ilyen opciók még lennének, például a Jarvis.

[ Szerkesztve ]

(#2) lordjancso válasza DarkByte (#1) üzenetére


lordjancso
senior tag

Szia!
Nekem is fura, hogy eddig nem merült fel az oldalon ez a téma.
Sikerült azóta asztalt venni?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#3) DarkByte válasza lordjancso (#2) üzenetére


DarkByte
addikt

Szia,

Egyelőre nem vettem.
Az IKEA Bekant-ot megnéztem élőben, az tényleg eléggé billeg fél magasság felett. Illetve még mindig az a táp van hozzá ami az elhullós fajta. Így ezt elvetettem.

A Beliani Uplift-re volt Joy napok kedvezmény novemberben, amivel le lehetett vinni 175 ezerre a 180x80cm-es verzió árát. Majdnem rányomtam a rendelésre.. csak aztán elolvastam pontosan hogy milyen ÁSZF-jük van és kikerekedett a szemem. Gyakorlatilag a létező összes módon be vannak biztosítva, hogy ha bármi gond van a termékkel akkor egy csepp felelősséget sem vállalnak, önköltségre küldözgessed vissza. Magyarországi lerakatuk lényegében nincs, másik országból küldenek mindent. A 365 napos visszaküldési garancia is körülbelül akkor érvényes, ha kvázi raktárt üzemeltetsz nekik és ki se bontod a terméket addig. Jó vicc. Árukeresőn így már értem a rémes értékelésüket.

Közben észrevettem hogy a Jysk-nek is van ilyen asztala (Stavanger), ráadásul többször volt már akcióban 95 ezerért (most is amúgy), de sosincs készletük. Elsőnek még Black Friday-kor próbáltam volna venni, de egy hétig figyeltem és nem lett belőle megvehető. Pedig ennyiért még próbának is teljesen megfelelt volna. Annyi, hogy ettől sem számítok csodára, mert csak két lába van, ráadásul itt csak az egyik oldalon van emelő motor, szóval tippre csiga lassan emel. Sajna ezt se lehet megnézni élőben, mert helyi Jysk üzletekben nincs belőle készlet.

Elment mostanra tőle a kedvem kissé hogy őszinte legyek. Kacsintgatok egy IKEA-s rakd össze magad Alex + Karlby összeállítás felé, ami annyira népszerű a neten. [link]

(#4) lordjancso válasza DarkByte (#3) üzenetére


lordjancso
senior tag

Szia!

Én is nagyon sokáig néztem a Bekant-ot. Voltam az IKEA-ban többször is, próbálgattam, simogattam, review-kat olvastam a neten, de én is azt olvastam a legtöbb helyen, hogy megpakolva, felemelve eléggé billeg. Üresen nem tűnt vészesnek egyébként.

Aztán néztem a neten a "menőbb" összerakható megoldásokat (Uplift, Jarvis) és hát mindkettő nagyon-nagyon tetszett, de szerintem 500.000 forint is lett volna szállítással együtt, úgyhogy letettem róla.

A Jysk asztalával még nem találkoztam eddig, de egyébként ennyi pénzért simán vállalhatónak tűnik.

Én egyébként a múlt héten vettem meg az elektromosan állítható asztalomat, egy Bene T-Platform névre hallgató 180x80-as példányt használtan, de kifogástalan állapotban 50.000 forintért erről a helyről.

Van még nekik pár hasonló asztaluk nagyobb méretben is.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#5) DarkByte válasza lordjancso (#4) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszönöm a tippet! Ők vajon Szegedre is kiszállítanának? :F

(#6) lordjancso válasza DarkByte (#5) üzenetére


lordjancso
senior tag

Azt nem tudom, de szerintem egy telefont mindenképpen megér.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#7) Kanthara válasza lordjancso (#4) üzenetére


Kanthara
csendes tag

Szia, mik a tapasztalatok az asztaloddal, megbízható?

(#8) lordjancso válasza Kanthara (#7) üzenetére


lordjancso
senior tag

Szia!

Tökéletesen működik. Napi szinten használom.

Normál, ülő pozícióban egyáltalán nem billeg jobban, mint egy sima asztal. Nyilván ha elkezdem lökdösni, a monitorok meg tudnak mozdulni, de rendeltetésszerű használt közben teljesen stabil.

Felemelt állapotban jobban billeg, de számomra ez sem zavaró. Igaz, nem volt még szerencsém olyan asztalhoz, ami álló pozícióban egyáltalán nem billeg, de nem is hiszem, hogy létezne ilyen. Legalábbis nem 180 cm szélességben.

Szóval összességében elégedett vagyok. Ár/érték arányban pedig 5-ös skálán minimum 6-ot adnék neki.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#9) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Ilyen massziv, negy labas, motoros, allithato magassagu keretet vagy teljes asztalt lehet kapni magyarorszagon?
https://www.upliftdesk.com/uplift-900-four-leg-adjustable-height-standing-desk-frame/

[ Szerkesztve ]

(#10) Chapell


Chapell
aktív tag

Kicsit felélesztve a topikot most, hogy több mindenkinél aktuális a home office.

Valakinek van tapasztalata esetleg az Alza saját márkás cuccával? https://www.alza.hu/alzaergo-table-et2-fekete-d5608246.htm

Elvileg 1 hónap múlva jön a 3. kiadás. Árban lappal együtt IKEA Bekant kategória, de kérdés mennyire inog :(

[ Szerkesztve ]

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#11) DarkByte


DarkByte
addikt

Nekem ismét aktuális lett.

IKEA-nak lett többféle típusa.
Gondolkodom az Idasen-en, de nagyon ki vannak fogyva készletileg, így még pár hétig biztosan nem lesz hozzáférhető. Nem tudom van-e itt valakinek, egy 48"-os OLED TV-t tervezek monitor gyanánt használni és annak a 19kg-jától tartok kicsit nem-e sok lesz az asztal lapjának.

---
IKEA RODULF
Bekant és az Idasen közötti modell, kb. az ára is középtájon van. 140x80-as verzióban van ha minden igaz, több színben. Nekem ez túl pici, így nem nézegettem tovább.

IKEA IDÅSEN (videó teszt, ugyanez írásban)
Pro:
- Sok méretben van (120x70, 140x70 és 160x80, asztallaptól függően)
- Többféle szín választható a lábnak és asztallapnak
- Linak gyártaj hozzá az emelő motort és az oszlop emelő mechanikát, megbízható
- Tesztek szerint elég stabil, leginkább az A lába miatt
- 10 év garancia van rá
- Bluetooth vezérelhető
- Piezo ütközés érzékelő automatikus megállással

Con:
- Terhelésre eléggé meglassul az emelési tempója (bár szerintem ez kibírható)
- Asztallap nem valami minőségi, üreges méhsejt kitöltéssel és csak a perem van megerősítve. Karos monitorállvány tappancsait nem árt plusz betétlappal megerősíteni, vagy eleve nagy tappancsos kart keresni.
- Fizikai memória gombok nincsenek rajta a különböző pozíciókhoz. A mobilos app-jában el lehet menteni pozíciókat, de nem one-touch, vagyis addig nyomva kell tartani amíg oda nem ér. (vannak ellenben hozzá alternatív PC-s / Mac-es megoldások, viszont ehhez kell egy Bluetooth dongle)

---
Szegeden még annyit sikerült kiderítenem hogy a Dominó Irodabútor Stúdió forgalmaz ilyeneket, többféle méretben, és emelőkapacitással. Az oldalukon viszont nem szerepel, egyénileg kell árajánlatot kérni.

[ Szerkesztve ]

(#12) Tomo


Tomo
újonc

Esetleg valaki tud ajánlani/véleményt mondani manuális típusok esetén? Már szemeztem az Ikea és Jysk kínálatával.

(#13) DarkByte válasza Tomo (#12) üzenetére


DarkByte
addikt

Ismerősömnek az IKEA SKARSTA van, ami manuálisan állítható. Csak pozitív dolgokat mondott róla, rendkívül strapabíró és stabil. De ezt igazából én is néztem pár éve mikor elsőnek felmerült a téma, csak engem ez a kurblis téma nem vonzott.

--
Egyébként közben megvettem az IKEA IDÅSEN-t, szürke lábakkal, fekete asztallappal 160x80-as méretben. Alaptalan volt a félelmem az asztallappal, szerintem teljesen korrekt minőségű. Stabilitása nagyon jó szerintem, csak fél állás felett tudom erővel megmozdítani, hogy bármi hatása is legyen, de akkor sem szignifikáns, nem leng be semmi ami rá van téve (a TV mint monitor sem). Az emelési gyorsasága sem vészes, nem is hangos. Részemről ajánlott. Bluetooth funkcióját kipróbálni még nem jutottam oda, pedig már megvan pár hete. :DDD :B Ismerős is vett 120x70-es méretben, neki is nagyon bejön.

[ Szerkesztve ]

(#14) BadBlade


BadBlade
csendes tag

Sziasztok,

nekem van némi tapasztalatom állítható irodai asztalokban, azt szívesen megosztom veletek.
Kb. először 15 éve találkoztam a Telenor székházában ilyen típusú asztalokkal és engem teljesen lenyűgöztek már akkor. Szuper dolog állva dolgozni, illetve bármikor váltani ülő és álló pozíció között. Ez tényleg működik.

Első saját beruházásom egy kb. 60e Ft-os KURBLIS IKEA asztal volt, amely 120x70cm-es méretű volt. Az asztal a funkciónak megfelelt, de ami nem tetszett benne, hogy amennyiben már kb. 10-20kg teher volt az asztalon akkor elkezdett egy fura morgó hangot adni magasság állításkor. Az asztal lapja ha jól emlékszem kb. 20mm-es vastagságú volt, ami rákönyöklés, dolgozáskor nem adott kellő merevséget.

Ezt követően váltottam át BeActive állítható asztalra. A budapesti boltban meg tudtam nézni és ki is tudtam próbálni a terméket, ami azonnal meggyőzött. Ami előnye, hogy mindkét lábában van motor és így a terhet tényleg szuper csendesen tudja mozgatni (két monitor, laptop, néha súlyos katalógusok, még szobanövény is helyet kapott rajta :D ) A Telenoros asztalhoz képest, szuper, hogy van rajta 4 db memóriarekesz amibe előre le tudod tárolni a magasságokat. Az asztallap vastagsága pedig tök jó, hogy 36mm-es, ami nyilván bazi nehéz volt, cserébe álló magasságnál (én 120cm-nél használom) is olyan stabil mint egy bárpult, nyugodtan lehet rajta könyökölni :) , nem inog, nem mozog. Az én asztalom 160cm x 80cm-es méretű, de az üzletben azt mondták, hogy a legkisebb rendelhető típus az a 110cm x 60cm-es méretű, ami tényleg kis helyen is elfér a kettő között szerintem bármilyen méret rendelhető. A minimális magasság amire le lehet engedni, az kb. 60-62 cm-en van, ami szerintem egy gyereknek is jó méret lehet. A maximum magassága 127 cm, olyan magasságban csak akkor használom ha takarítok az asztal alatt.

"Only the Birds fly First Class"

(#15) pontazire válasza BadBlade (#14) üzenetére


pontazire
csendes tag

KURBLIS IKEA - ez nagyon tetszik, totál valós IKEA névnek hangzik :D

Az Ikea választékot tekintve nagyon alapos teszteket találtam a BTOD-n.
[link]
[link]

A Bekantot jól lehúzzák mind stabilitásilag, mind a motorokat illetően, és tényleg sok panaszt találni.
Az Idasen már sokkal jobban szerepelt mindkét szempontból.

Vásárlás előtt állok, eddig a Bekant volt a favoritom, de ezek alapján inkább Idasen lesz. Mert az Idasenre 10 év gari van (Bekantnál ki se merik írni a garanciát); és e pillanatban csak 5e Ft-tal drágább, mint a Bekant.
Csak azzal a fura háromszögletű lábazattal kell még megbarátkoznom - bár a stabilitást nyilván nagyban segíti, hogy a függőleges oszlopláb jól meg van támasztva.

(#16) Gidazsir


Gidazsir
friss újonc

[link] memóriás, led kijelzős, Bluetooth-os mobil appról irányítható asztalaik is vannak, és igen jó ár-érték arányban. Te állítod össze a színét

(#17) JAckass6


JAckass6
tag

Ez maga a csoda, köszönöm! (Gidazsir)

[ Szerkesztve ]

(#18) benito86


benito86
csendes tag

Sziasztok,
van egy eladó bontatlan Yaasa Desk Pro II 139x75 cm Fehér elektromos motoros állítható magasságú asztalom:

https://hardverapro.hu/apro/yaasa_desk_pro_ii_139x75_cm_feher_elektromos_motor/hsz_1-50.html

(#19) Jackal2


Jackal2
senior tag

Sziasztok, én is éppen elektromosan állítható asztal vadászatában vagyok a szokásos 24H Home office problémák (hát és egyéb fájások) miatt. Az alapötletem az volt, hogy az állítható magasságú asztal alá betolok egy gyalogló padot is, és akkor az elégetett napi kalória is megvan. Elég sok asztalt megnéztem, és egyelőre nem vettem semmit, de leírom a tapasztalataimat, hátha ez másoknak segíteni fog. Aki még nem látott ilyesmit, annak néhány szempont:

Mennyire leng, mozog az asztal: ez szerintem kardinális kérdés, érdemes felemelni a legmagasabb állásba az asztalokat és jól megrángatni, ha leng, akkor felejtős. Sajnos sok helyen terhelve nem lehet kipróbálni őket, pedig így lenne a teszt az igazi.
Mechanika: ez azért érdekes, mert az 1 és a több (jellemzően 2) motoros cuccok eléggé máshogy működnek.
Az egymotoros megoldásoknál a motort általában állítva szerelik fel az egyik láb mellé (ez a henger alakú cucc a képeken), ami egy fogaskereket hajt meg, ezzel emelik meg az asztallapot a kitolható láb segítségével. Gondolom azért, hogy a mechanika ne szoruljon meg, egy "kardánhoz" hasonló tengely segítségével átviszik a másik oldali láb fogaskerekéhez is a hajtást. Ez egyrészt eléggé gagyi megoldás, másrészt pedig több kiállított asztalnál hallottam, hogy nyekereg a cucc, plusz a terhelés sem egyenletesen oszlik el.
A kétmotoros rendszereknél oldalanként 1-1 motor kapott helyet, amik egyszerre emelik az asztalt. Ezek stabilabbak, nagyobb a teljesítményük, nincs az alján tengely, ami folyamatosan forog, érzésre csendesebbek is. Összefoglalva: sokkal jobbak, ilyet kell venni, de drágábbak is.
Memória: megjegyzi a felvett magasságot az elektronika, eddig ezekből élőben 2, 3, 4 memóriával rendelkezőt láttam. Szerintem hasznos, mert aki nem akar azzal babrálni, hogy mindig megtippeli, mennyit kell rajta emelnie, az egyszerűen megnyomja ez elmentett pozíciót és az asztal szépen odaáll. A 4 pozíciót eltároló megoldásokat akár 2 ember is használhatja (egy álló, egy ülő pozi).
Kijelző: a legtöbb memóriás asztalhoz van egy pici LCD kijelző, ahol a termék kiírja a felvett pozíció magasságát milliméterben/centiméterben. Ezeket általában fél centi pontosan be lehet állítani, hasznos, de szerintem létszükségletű dolog.
Keret/Láb: ennek a vastagsága, illetve a keresztmerevítések eléggé meghatározzák azt, hogy az asztal mennyire stabil. Vannak olyan keretek, amelyiknek a szélessége állítható, ezekre különböző méretű asztallapok is feltehetők (ilyeneket lapszabászatban lehet vágatni, pl. Praktiker), az ilyen keretek általában külön is megvehetők.

Techsend GT1460/EL1460
Elmentem a "márkaboltba", ez gyakorlatilag a X. kerületi kínai negyedben egy raktár. Olcsón árulják, kb. 80 000 Ft körül elérhető, de hát olyan is.
Pro:
+ olcsó
+ 5 év gari (elvileg, de megnézem, hogy hogy hajtod be náluk 4 év múlva mondjuk)

Con:
- már az alsó állásban is lifeg össze-vissza, semmi tartása nincs
- az asztallap vékony, nehezen hiszem, hogy hosszabb távon bírni fogja
- eléggé gagyi az egész összhatása, olcsó érztet kelt, vékony az asztallap is

IKEA asztalok

Pro:
+ stabilnak tűnnek, ha nincs rajtuk súly, de az előttem szólok azért leírták, hogy van velük elég sok baj
+ mindegyik kétmotoros volt, amit próbáltam (BEKANT, UPPSPEL, RODULF)
+ az UPPSPEL memóriás, LCD kijelzős, a többi nem
+ a BEKANT szériában van kézzel tekerős is, illetve van jobbos-balos elnyújtott alakú is
+ van egy viszonylag jó kábelrendező az aljukon, ahova a tápegység is betehető, nem lógnak össze-vissza a madzagok
+ a RODULF-ot keretként külön meg is lehet venni
Con:
- nyilván az ár, illetve viszonylag kevés a színválaszték
- elég rosszak a review-k, ezt korábban a többiek linkelték

JYSK
Elég kevés asztal volt kiállítva, de próbáltak mindent megtenni, hogy meg tudjak egyet nézni vhol, végül egy modellt sikerült előkeríteni Budaörsön.
SLANGERUP
Pro:
+ nem nagyon találtam ilyet, annyi hogy neten van olyan szín, ami 20K-val olcsóbb, mint a többi

Con:
- egymotoros, ráadásul nyikorgott és rángatott is mozgás közben
- 150K, ennyiért máshol is lehet egymotoros megoldásokat kapni
- egyféle szín, nem is volt más méretben

Liftor: ide csak annyi infót fűznék , hogy itt egészen érdekes asztalokat lehet kapni (illetve lehet személyre szabottakat is gyártatni), de sajna jelenleg sehol nem nézhetők meg élőben, viszont állítólag rövidesen - ami egy elég tág fogalom - lesz Budapesten bemutatótermük, ahol meg lehet a modelleket tekinteni.

ACGAM
Aki nem fél a külföldi rendeléstől, annak az ACGAM is szóba jöhet. Először a Geekbuyingon láttam, 2 motoros, memóriás, állítható állvány, volt 80 000 Ft körül korábban kuponnal, itthon nincs ennyiért hasonló, ez is lehet egy alternatíva, van asztallapos és asztallap nélküli verziója is.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#20) pontazire válasza Jackal2 (#19) üzenetére


pontazire
csendes tag

Nézd meg őket is, a Baross utcában van rendes mintaboltjuk.
[https://www.allithatoasztal.hu/]
Én még nem vettem ugyan, de erre pályázok, különösen mert nekem csak keret kell, asztallapom van. A másik esélyes az Ikea IDASEN, csak hát a formája... azzal barátkoznom kell ;)

PS. A Techsend valóban kis cég, de magyarok viszik.Tavaly vettem Csaomi cuccot, azóta is küldenek néha hírlevelet, szóval működő cég. Egyelőre...

(#21) Jackal2 válasza pontazire (#20) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, tegnap voltam, ezek az asztalok jók, de minden kiegészítőre lehúznak kb. 10K-val. Viszont ahogy néztem, az egész moduláris, és nagyon hasonlít az ACGAM-ra, ami kintről jóval olcsóbb. Annyi, hogy itt választhatszt 3 asztallap vastagság közül is, viszont mivel az asztallapoknak nincsen külön előkészítése (kb. becsavarsz néhány facsavart és ennyi), ezért vágathatsz lapszabászatban rá bármit, így lehet, hogy a vázat jobb külön megvenni. Egyébként a cucc full standardnak néz ki, szóval jó lenne tudni, ki gyártja, illetve honnan lehet hozzá alkatrészt szerezni, ha baj van.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#22) pontazire válasza Jackal2 (#21) üzenetére


pontazire
csendes tag

Igen, drágák a kiegészítők.
Lehet, hogy olcsóbb külföldről, de kihez mész, ha baja lesz? Márpedig az értékeléseket olvasgatva az jött le, hogy ezekhez bizony jól jön a garancia... és akár még a garanciaidőn túl is üdvös, ha van helyi szerviz.

(#23) Jackal2


Jackal2
senior tag

Szerintem ebben az esetben pont lényegtelen a garancia, mert egy nehezen mozgatható, nagy tárgyról van szó, és munkaeszköz, nem tudom hetekig nélkülözni. Ahogy néztem, minden szabvány alkatrész és szinte biztos, hogy kínai cuccokból van összerakva. Mivel moduláris, ezért ezek jó eséllyel beszerezhetők a piacról, vagy ha nem, javíthatók. A tápegység is jó eséllyel sztenderd. Ami necces lehet, az a motorok és a vezérlés, de ha már nálad van, valószínűleg meg tudod nézni a típusszámokat is és lesz időd utánanézni.

És nagyjából fele ennyibe kerül kintről. Én mindenképpen elgondolkodom a dolgon.

De hogy mutassak egy konkrét példát: BeActive monitortató állvány, nem BeActive monitortartó állvány az Alzánál. Tök ugyanaz a kettő, csak az egyik 30%-kal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#24) Jackal2


Jackal2
senior tag

Kicsit még nyomoztam az ügyben, és az alábbiakkal egészíteném ki a fentieket. A csak váz témához, a Mallnál vannak a Tectake kínálatában is vázak, itt a kétmotoros állítható darabok 110 000 Ft körül kezdődnek (ez már egészen közel van a 87K-s ACGAM ET225E Kínából rendelhető vázhoz), Melville néven kell keresni, lényegében megegyezik a felépítése a BeActive asztalokkal, azzal az eltéréssel, hogy itt a memóriamodul nagyobb, gondolom a vezérlőt is tartalmazza.

Az alap kiépítése a kétmotoros asztaloknak úgy szokott kinézni, hogy van 2 db motor, 1 db tápegység, 1 db vezérlő és egy memóriamodul, ami egyben kijelző is, ha jól látom, a Melville esetében ez utóbbi kettőt tokozták egybe, így kevésbé moduláris. Ennek van egy nagyobb teherbírású, vastagabb anyagból kialakított verziója (érdemes megnézni mindig a súlyát), 143K-ért.

Nagyjából ugyanezek a modellek futnak az Alzánál AlzaErgo ET néven, az ET1 a kétmotoros. Ez azoknak lehet érdekes, akik aggódnak az alkatrészek miatt, ugyanis ezekhez van itthon is minden. A típus tud maximális és minimális magasságtárolást is, vagyis felprogramozhatjátok, hogy mennyire süllyedjen le (az alatta lévő cuccok védelme miatt), de egyébként érzékeli a tárgyakat is. Ezen a videón eléggé jól látszik a moduláris szerkezet.

Aki pedig a "fillérb@szó" vonalat vinné tovább, amit én is nézegetek, annak ezekre érdemes rákeresnie, ezek lényegében nagyon hasonló felépítésű, 2 motoros asztalok:
- ACGAM ET225E (ez a Geekbuyingos)
- Maidesite S2 Pro
- Sunon UP1 (EU-ban nem találtam ilyet, Amazonon volt korábban elérhető)

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#25) moma válasza Jackal2 (#19) üzenetére


moma
őstag

Liftor-ra ráklikkeltem és most ír egy budapesti helyet kipróbálni!

Vásároltál közben amúgy? Ikából az IDASEN-t nem nézted? most akciós!

És még egy dolgot bedobok: Ha van amúgy egy ülő asztala az embernek és van elég hely, akár szerintem az is lehet opció, hogy egy nem állítható pult valahol. Mondjuk ehhez kell, hogy csak laptopról menjen a munka és könnyen át lehet menni.

we all deserve a bit of luck.

(#26) Jackal2 válasza moma (#25) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, vásároltam egy ACGAM kétmotoros asztalt 3 hete a Geekbuyingtól, és ráraktam egy IKEA-s, 11 000 Ft-os tölgyfa színű - valójában gondolom laminált, ragasztott fűrészpor - 35 mm-es asztallapot. 3 hete használom durván, eléggé bevált. Nem leng, viszont a monitorok mozognak, mert a talpazatuk eléggé zselé, szóval a kövi körben jönnek a monitorállványok.

Maga a váz atomstabil, maximum 180x80-as asztallapot tud fogadni, most egy 140x60-as volt rajta, mert ez volt a legolcsóbb, próbának teljesen jó. Az alkatrészek gyakorlatilag "szabvány" cuccok, szét lehet elemeire szedni az egészet. Ez az ACGAM ET225, kétmorotos, 1600 N-t tudnak emelni a motorok, de a gyári érték 125 kg, jó masszív a cucc, az összerakhatósága IKEA szintű. Három memóriahelye van, tud jelezni ha fel kell állnod, nagyon csendes, finoman mozog, eddig nem bántam meg hogy megvettem, megérte a 85K-t amibe került (ugyanez itthon 150-200K között mozog). Egyetlen apróság nem tetszik, a vezérlőmodul nem a memóriahelyeket világítja meg hátulról, hanem a gombok között, az elválasztócsíknál világít, így magát a feliratot nem látod, de ki lehet találni, hogy melyik-melyik.

Egy biztos: SOKKAL olcsóbb kintről venni, mint itthonról. Egy dolgot kell még megoldani, a kábelek kellő elvezetését és elrejtését, de vannak az asztallapra alulról felfúrható elosztók, illetve kábeltartó rács, kb. 5000 Ft az Alzán.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#27) Jackal2 válasza moma (#25) üzenetére


Jackal2
senior tag

A Liftor azt ígérte, hogy lesz, csak december közepén, mikor írtam a chaten nekik, még nem volt. Ezek szerint betartották az ígéretüket :D

Emlékeim szerint a budaörsi IKEA-ban nem volt IDASEN, vagy nem találtam meg, de mivel egy helyen voltak a cuccok, szerintem az első a valószínűbb.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#28) moma válasza Jackal2 (#26) üzenetére


moma
őstag

Hú nagyon köszi az infot, hogy leírtad, nagyon hasznos! :R

Amúgy a monitor mégha béna is a talpa miért inog így jobban, mert van valami lengése az asztalnak akkor is ha stabil? Meg mennyi idő alatt jött meg, ezek szerint gyorsan.

Amúgy benéztem az IDASEN-t és ami akciós az nem elektromos.

we all deserve a bit of luck.

(#29) Jackal2


Jackal2
senior tag

Minimális lengése van, de ez alig észrevehető, ha nincs rajta semmi, viszont mivel a monitor a saját lábán áll, ezért ha teljesen kihúzva használod őket (vagyis a legmagasabb állásban vannak a megjelenítők), akkor egy kicsit belengenek (kevésbé mint a sokszor emlegetett IKEA BEKANT). Érdekes ezt csak akkor tapasztaltam, ha az asztalt meglököm (pl. ülés utáni felálláskor vagy ha elmegyek és visszajövök és hirtelen rátámasztom a kezem), miközben emel, nem. Nem vészes a dolog, de azért "for the record" leírtam, használat közben nagyon minimálisan zavaró, a munkát nem befolyásolja (kb. 3 hete használom így, szóval ez elég hosszú idő ennek az eldöntésére).

A Geekbuyingtól olyan 5 nap alatt jött meg emlékeim szerint (lehet kevesebb, mert pont beleesett egy hétvége, szóval lehet, hogy csak 4 munkanap volt) és mivel EU raktárban volt, nincs vámolgatás, áfázás, semmi. Szállítás ingyenes volt, de asszem vettem mellé egy ingyenes visszaküldést, ami kb. 5 USD, hogyha valami mégis lenne, ne kelljen szarakodnom a drága postával, mert ez a cucc vagy 28 kiló. De nem volt semmi szóval azóta is boldog tulaj vagyok.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#30) rudulf71 válasza moma (#28) üzenetére


rudulf71
újonc

Sziasztok, voltam a Liftoros bemutatóteremben, ez egy közösségi iroda, nagyon kedves munkatársakkal. Megmutatta a LIftor Up-ot, ez egy nagyon instabil asztal, illetve a Liftor Visiont. Ez görgőkön van az irodában használva, így a legmagasabb állásban van kilengése. Nehéz megmondani, hogy mennyire stabil görgők nélkül. A Liftoros ember telefonon azt mondta, hogy stabilitásban a Liftor Expert egy ugrás a Visionhoz képest, miként az Up a Visionhoz képest. (ebben azért nem vagyok biztos)
Megnéztem a BeActive állítható asztalait, ott az úgymond legjobb asztal jobban billeget, mint a Liftor Vision görgőkön. Azon tartókarokon volt a montor, engem zavart annak a mozgésa, ha rátámaszkodtam az asztalra. Egy sima talpas monitor és egy olcsó karostartó szerintem ugyanúgy mozog. Szerintem átlagos körülmények közt megfelelő egy Liftor Vidion, de ha tartót raksz rá, akkor kb olyan kategóriát érdemes venni, mint az Ergotronok. Itt egy összefoglaló az asztalokról, elég jó szempontokat ad és lengés alapján rangsorolják az asztalokat is (az ikeásat is)
https://www.btod.com/blog/most-stable-standing-desks/

[ Szerkesztve ]

(#31) Gergely Péte válasza rudulf71 (#30) üzenetére


Gergely Péte
újonc

Köszi a https://www.btod.com/blog/most-stable-standing-desks/ linket!
Nagy segítség volt az asztal kiválasztásánál. Végül az IKEA IDÅSEN mellett tettem le a voksom.
Az összehasonlításban szereplő másik négy asztal árait tekintve, az IKEA-s modell kifejezetten jó ár-érték arányt képvisel.
Az IKEA-ban kipróbáltam az alacsonyabb árkategóriájú asztalokat is. A RODULF nagyon inog, a BEKANT egy fokkal jobb stabilitású, de nem összemérhető az IDÅSEN stabilitásával. Ennek az az ára, hogy sokkal robosztusabb az asztal lába, azaz esztétikailag kevésbé simul a lakás egyéb berendezési tárgyainak sorába. Végül az asztal stabilitását előbbre helyeztem a megjelenésénél.
A hazai kínálatban szemeztem még a BeActive asztallal is, aminek az asztallapját - ellentétben az IDÅSEN-nel - két motor emeli. Mivel a BeActive esetén modelltől függően 2 vagy 5 év garanciát adnak, az IKEA-ban pedig10 évet, nem tekintettem szempontnak az egy vagy két motor kérdést.
A fentieket azzal még kiegészíteném, hogy a 10 év garancia csak a saját asztallappal érvényes! Ha tehát a fekete asztallap nem megfelelő valakinek, akkor a garancia hossza szempont más súllyal szerepel a választásnál.

Gergely Péter

(#32) Gergely Péte válasza Tomo (#12) üzenetére


Gergely Péte
újonc

"A mobilos app-jában el lehet menteni pozíciókat, de nem one-touch, vagyis addig nyomva kell tartani amíg oda nem ér."

Az IdasenController appban rögzíthetők különböző, tetszőlegesen választott magasságok, s one-touch módon beáll az asztal a rögzített pozícióba.

Gergely Péter

(#33) moma válasza Gergely Péte (#32) üzenetére


moma
őstag

Nagyon köszi neked is az infokat :R . Durva tudás ment be most kettőtöktől a topikba! :R Lassan nálam is eljöhet a vásárlás :)

we all deserve a bit of luck.

(#34) Gergely Péte válasza Gergely Péte (#31) üzenetére


Gergely Péte
újonc

"Mivel a BeActive esetén modelltől függően 2 vagy 5 év garanciát adnak, az IKEA-ban pedig10 évet, nem tekintettem szempontnak az egy vagy két motor kérdést."

Az IDASEN asztalt összeszereltem, remekül működik. Ja, és két motoros. :)

Gergely Péter

(#35) Cliffgreen


Cliffgreen
újonc

Az eddigi információim alapján a Beactive (allithatoasztal.hu) asztalvázát preferálom.
Egy kollégám már a másodikat rendeli, nagyon meg van vele elégedve.
Ami további lökést adott nekem, hogy az összeszerelési videókat nézve az következőre jöttem rá:

A Beactive ugyanaz a szerkezet mint a német Ergotopia Desktopia Pro (679 eurótól)

Teszt a német asztalról:
https://www.hartware.de/2021/12/31/ergotopia-desktopia-pro-mit-bambustischplatte-im-test/

Beactive összeszerelés:
https://www.youtube.com/watch?v=UBFCmcrpu4A&t=49s

Ergotopia Desktopia Pro összeszerelés:
https://www.youtube.com/watch?v=SwlUsbxX2uI

(#36) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

visszatalálós komment
később téma lesz nálam is

Nem minden vándorút céltalan...

(#37) Goldy-06


Goldy-06
friss újonc

Bedobok egy másik gyártót is, látom, még nem volt róluk szó. Én a motimio.hu asztalát ajánlom, több mint 1 éve az asztaluknál dolgozom, és ez nagyon stabil. Az egyik Fb-os üzleti csoportban is láttam mostanában, hogy mások is meg vannak elégedve velük.

Pro:
- 2 motoros
- 3 menthető magasság, nem csak le-fel nyomógomb
- 5 év gari
- full stabil álló helyzetben is (én egy laptoppal + monitorral használom, plusz még 1 tartalék laptop van rajta)
- 62 cm-től állítható: nekem 63,5 cm-en van a legkényelmesebb ülő magasság
- rendelhető hozzá monitor állvány, ami olyan, mint az asztallap - nekem is ilyen van, pont elég magas

Con:
Legutóbbi infóm szerint nincs bemutatótermük, de ingyen kiszállítják és ugye 14 napon belül visszaküldhető, ha mégsem tetszene...

(#38) moma válasza Goldy-06 (#37) üzenetére


moma
őstag

és emiatt regisztráltál, hogy ezt megoszd mindenkivel. hiteles :DD

we all deserve a bit of luck.

(#39) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Végigolvasva itt a kommenteket, arra jutottam, hogy a Liftor Vision és Ikea Idasen közül lehet valamelyik a befutó, árban is hasonlóan jönnének ki. Idasent már láttam élőben, stabil, de a vezérlés és a design nem annyira jön be, vezérlést DIY megoldanám, design-t meg elfogadom ha az a legstabilabb :)

Van aki már látta mindkettőt élőben és tudna egy kis összehasonlítást írni?

Az Alza-s asztalok még gondolkodtatnak, de nem találni róluk sok infót.

(#40) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

Mömax állítható asztalról van valami vélemény? Élőben láttam és nem tűnt gyengének.

https://www.moemax.hu/p/llithato-magassagu-iroasztal-emil-000788003101

Vagy hogy tuti jó legyen sok ideig, és stabil legyen 200 ezres asztalt kell venni? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#41) tabyster


tabyster
csendes tag

Szia/Sziasztok,
Én is Liftor Visional szemezek. Ma jöttek meg a színminták, sztem nagyon korrektnek tűnik a webshop és a bolt is.
Személyesen nem tudom kipróbálni az asztalt. Van aki már tesztelte? Mit gondoltok?
Kéne valami visszajelzés, hogy tényleg fasza.

Köszönöm :))

(#42) PPatrik válasza PPatrik (#39) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Végül az Ikea Idasen váz mellett döntöttem, saját lappal. Egyelőre nagyon tetszik, nagyon stabil. Az appban beállított preferált magasságot megjegyzi az asztal és ott megáll akkor is ha a gombbal irányítom, így végülis van memória funkció, csak végig nyomni kell a gombot. Viszont kb 20kg-os asztal lappal és 25kg terheléssel már csak 30mm/s-el emelkedik.

Viszont miután megvettem jött szembe ez az oldal:

https://www.boho-office.com/products/height-adjustable-desks/easydesk

A linkelt Easydesk egy az egyben a Linak-tól van, mint az ikea oszlopai is, szóval gondolom hasonlóan stabil. Viszont, ezek erősebb oszlopok, és nagy terhelés alatt is 80mm/s-t bír. Ehhez képest szerintem nagyon jó árban van. Látatlanban is mindenkienk ezt ajánlanám a random átbrandelt kínaiak helyett.
A videóban látszik a cikkszám, ez a láb van benne: https://cdn.linak.com/-/media/files/data-sheet-source/en/lifting-column-dl6-data-sheet-eng.pdf
Valamit ez a felső váz, bár ez engem nem annyira győz meg mint az ikeás:
https://www.linak.com/products/accessories/kick-click/

[ Szerkesztve ]

(#43) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, én is épp asztal vásárlás elott vagyok.
Találtam itt egy hardverapron egy céget akik elég jó asztalt csinálnak de csak 1 év garit adnak és néztem az IKEAt akik 10 évet és árban sem sokkal drágább. VAn valakinek tapasztalata a Bekant asztalról mennyire jók és stabilak ?
Köszönöm.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#44) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Sziasztok!

ACGAM ET225E és Ikea Idasen közt vaccillálok és segítség kellene...

Ikea Idasen lábhoz használtam 110k-ért hozzá tudnék jutni, viszont azon nincs gari (gyakorlatilag ugye a kínain se). ACGAM kuponnnal ezzel szemben ~78 k.

Akinek van tapasztalata esetleg mindkettővel, melyikre tenné a voksát?

Az összes IKEA asztalt próbáltam két napja, szerintem az Idasen-en kívül mind felejtős. Bekant is katasztrófálisan lötyög szerintem. 190 cm vagyok, magasra állítva még terhelés nélkül is instabil volt mind. Amennyiben az ACGAM nem hozza az Idasen szintjét, már el is vetném, de nem ismerem.

• Honor Magic5 Pro •

(#45) mateus válasza fpatrik17 (#44) üzenetére


mateus
senior tag

Szia! Én néhány hete használok Acgam ET225E-t, de nagyon jó választás volt, elképesztően minőségi és stabil, szuper a memória funkció és erős a motor, ennyiért bestbuy volt.

(#46) moma válasza mateus (#45) üzenetére


moma
őstag

"Ha szemből tenyérrel megütitek az asztallapot, akkor viszont igen, sőt, még minimálisan gépelés közben is, de itt az is közrejátszik, hogy a monitorok műanyag talpa általában elég „kocsonya”, és ezek remegnek/hullámzanak be."

ez nálad milyen? mennyire mozog a monitor gépelés közben?

we all deserve a bit of luck.

(#47) mateus válasza moma (#46) üzenetére


mateus
senior tag

Nekem egy 3.6cm vastag asztallap van, az azért elég stabil, ha megütöm az asztalt szándékosan akkor is csak egy minimális mozgás látszik a monitoron, nem tudom ez egy karos monitortartó állvánnyal milyen lenne, nekem a monitor a gyári talpán van.
Egész nap gép elől dolgozom, szóval biztosan feltűnne ha instabil lenne a szerkezet. A le-fel mozgás során sem rázkódik semmi, annyira szépen hajtja a motor, de lehet sok múlik az asztallapon is, egy vékonyka 1.8cm papírtöltetes mellett pl. elképzelhető, hogy jobban mozogna miután rákönyökölök, lehet azon a gépelés is más lenne.

(#48) Jackal2 válasza moma (#46) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezt én írtam egy Rendelj Kínait cikkben, még valamikor januárban, azóta viszont eltelt fél év, szóval kiegészíteném pár gondolattal, mert gyűltek a tapasztalatok az ACGAM ET225 kapcsán. Egyrészt fél év alatt semmilyen problémát nem tapasztaltam a termékkel és a cikkben elhangzó megállapítások most is igazak. Azért néhány kiigazítást tennék hozzá, most, hogy van már alatta egy gyaloglópad is, meg három monitorom is van rajta, illetve a notim is egy emelőpadra került.

Az egyik monitorom remeg csak a háromból, az is csak a legmagasabb állásban, így ezt betudhatjuk a monitorszár gyengeségének. Ez ráadásul egy álló módba fordítható modell, tehát nagyon magas a monitor nyaka, különben értelemszerűen nem tudnám állóba fordítani. Vagyis ez a jelenség egy hagyományos monitornál nem fog jelentkezni, mint ahogy a másik, fém lábas monitoromnál nem is jelentkezik.

A három memóriahely nem is olyan sok, még egy embernek sem. Nekem a gyakorlatban ez vált be:
1. ülő pozi
2. álló pozi
3. a széket betoló pozi, takarításhoz (a tegnapi napig, tehát fél éven át így használtam)
+1 (amit az ACGAM már nem tud) az a magasság, amit akkor alkalmazok, amikor a gyaloglópad is bekerül alá, ugyanis ennek a magasságát is bele kell számolni az álló pozi magasságába. Emiatt a mai napon beáldoztam a 3. pozit és ez került a helyére.

Aki akar alá gyaloglópadot, az mindenképpen nagyon masszív asztalt vegyen, mert valamennyi rezgés a kezeteken keresztül átkerül az asztallapra. akármilyen lassan is sétáltok.

A vastagabb asztallap jobb. Nemcsak azért, mert kevésbé hajlik, hanem azért is, mert könnyebb belefúrni/hajtani az asztal csavarjait, illetve nyilván mivel nem hajlik annyira, kevésbé is rezeg.

Ha lesz még plusz tapasztalatom (ezt a Xiaomi Walkingpad C2+elektromos asztal kombót egyelőre tesztelem csak), azt később szintén le fogom írni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#49) happy_mister


happy_mister
csendes tag

Halihó!
3 asztal között hezitálok. Vagyis csak a lábat venném meg és a régi asztalomról átraknám a lapot, mert az elég minőségi.

Ikea Idasen
Beactive
ACGAM ET225

Ezeket ár szerint csökkenő sorrendben írtam ide és ha jól sejtem akkor a billegésük szerint növekvő sorrendben :)
Azért elgondolkodtató, hogy az ACGAM konkrétan feleannyiból meglenne mint az Ikeás, csak sajna az ACGAM-ot nem tudom kipróbálni. Esetleg valaki próbálta már a Beactive és az Acgam-ot is és van összehasonlítási alapja? Megéri a különbözet? Az Ikea 10 év garancia saját lappal úgy tudom ugrik, valamint a leírás alapján a terhelhetősége jóval kisebb mint a Beactive-nak. 75kg vs 125kg. A kínai Acgam a kettő között van 100kg-val.

(#50) Matjisom


Matjisom
csendes tag

Vettem egy Liftor Vision-t, 117cm magasságba ahol használom irritálóan lötyög. Gondoltam megosztom. Gépelés közbe billeg a monitor. 3,6 cm-es asztallap van rajta. Igazából bármilyen magasságba könnyű billegetni, szóval fenn áll annak is a veszélye hogy én szereltem össze rosszul. Le-föl menet gördülékeny és semmi rezgése nincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.