Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) BrandonXXV válasza inf3rno (#7650) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Igen, én is valamelyik veszprémibe megyek. Talán a nagyobbikban próbálkozom elsőre, hátha.

(#7652) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Csak kitartson vasárnapig :). Azért elég magas az ára, és a nép már megszívta magát akkumulátoros fúróból.

[ Szerkesztve ]

(#7653) hzsolee


hzsolee
őstag

Na, megvan. Nem is volt nagy tumultus. Inkább a nagyobb tv-t vitték. A fúró amúgy gec*jó. Főleg a tokmány. Nem az a kilazulós fajta... A töltője is kicsit más, majd otthon összehasonlítom. A led világítás is furcsa volt elsőre, hosszú az "utánvilágítás"

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7654) Myers válasza hzsolee (#7653) üzenetére


Myers
senior tag

Igen. A nagyobb TV-t vitték, nyitás után 10 perccel már nem volt. A csavarozóból egy raklap volt kirakva és 1,5 m magasan állt még a cucc, már senki nem vitte, sőt valaki még vissza is rakta. Szerintem akik 3-at vettek, azok most beszopták. :)
Én még a boltban a kassza utáni pakolópolcon kibontottam és kipróbáltam. Erre odajött egy eladó és kiküldött, mert "balesetveszélyes". :D Mondom ok, és kimentem. Az a világítás engem is megviccelt. Mondom nem igaz, hogy megint hibásat kaptam ki, de aztán elaludt.

http://www.muszaj.hu/

(#7655) hzsolee válasza Myers (#7654) üzenetére


hzsolee
őstag

Én is csak néztem hülyén, hogy mikor fog már kialudni :D
Szerintem akik 3-at vettek, azok most beszoptákMég jó, hogy én csak kettőt... Mentségemre szóljon a másikat a kollegámnak, bolti áron :)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7656) Myers válasza hzsolee (#7655) üzenetére


Myers
senior tag

Kettő az még jó szándékot feltételez. :) Egyébként még be fogok ugrani hazafelé megnézni, hogy van-e, de remélem, hogy már nem lesz, hogy ne tudjak venni. (nekem már van másmilyen csavarozóm, ezt meg családtagnak vettem). :D

http://www.muszaj.hu/

(#7657) hzsolee válasza Myers (#7656) üzenetére


hzsolee
őstag

Jófogáson már akciós :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7658) Zoli-bácsi válasza hzsolee (#7657) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

De ki az a hülye, aki megveszi ezektől a szánalmas bohócoktól? :W

(#7659) Findzs


Findzs
addikt

20v parkside vs 12v bosch
Érdekes mennyire elveri a bosch. Elvileg ugyanannyi a két gép nyomatéka.
[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#7660) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én nyitásra akartam menni, gondoltam fennmaradok addig, aztán jól bealudtam ötkor. Nem megy már ez az éjszakázás nekem. Egy körül beértem Veszprémbe, az első boltban az orrom elől vitték el az utolsót, a második boltban még maradt 4 darab, amikor kijöttem, de szerintem azóta már az sincs ott. Nincs még divatja nálunk a nagy rohamoknak nyitáskor, mint nyugaton, de ha ilyen akciók lesznek, akkor gondolom itt is beindul majd előbb vagy utóbb a tolongás. Na kíváncsi vagyok mit tud a cucc, majd kipróbálom a hétvégén, egyelőre csak felteszek két képet téglafalra. Ti kipróbáltátok már, hogy mit tud?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7661) csucsotke válasza Findzs (#7659) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Jó videó. De a parkside valahogy mindig táncol a kezében, a bosch-t rendesen megfogja, de emezt csak a nyelénél, nem tudom, és a hagja is olyan mintha csak félig lenne benne kakaó. Meg a háta mögött egy olyan szerszámpolccal, valszeg kettéhasítanák a kopaszt, ha nem a bosch nyerne.

(#7662) ecaddsell válasza Findzs (#7659) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ez a baj sok Parkside cuccal (a mostani gép talán kivétel), hogy ahhoz képest milyen ormótlan nagyok nem annyira erősek. Viszont azért azt is érdemes azon a videón megnézni milyen akkuval van a Bosch gép, ime a link onnan indítva:
https://youtu.be/8tOvHjsjKAE?t=280
Ez meg az amazonon az ára:
https://www.amazon.de/BOSCH-Akku-Li-Ion-Professional-1600A00X79/dp/B07DGHM81S/

Nálunk meg ugye a Bosch rendületlenül szórja a totál elavult 1.5 Ah-ás változatos gépeket...

Ennél a nyomatéknál már jobb a nem nyél akkus gép. Én imádom a nyél akkus gépet, de egy nyomaték fülött nagyon meg tudja rángatni a csuklód. Vsz. oda vagy ütvecsavarozó, vagy nem nyél akkus gép.

[ Szerkesztve ]

(#7663) lacib válasza csucsotke (#7661) üzenetére


lacib
tag

60 rpm többet forog 1. fokozatban, 2. még több. Persze hogy a Bosch nyer. Tegyen mellé egy zöldet, azzal próbálja. Árban is közelebb van.

[ Szerkesztve ]

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#7664) hzsolee válasza csucsotke (#7661) üzenetére


hzsolee
őstag

Táncol mert egy kicsit üt a tokmány. Az enyém is( van egy ilyen zöldem is). De ez a mostani nem. A mostanin a tokmány sokkal jobb. Röhm ...
Ja, meg azért nem egy kategória. Körtét a körtével....

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7665) Kiscsőke válasza Findzs (#7659) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Asszem veszek egy Mercedest és leállok a szomszéd Trabantjával versenyezni.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#7666) jeriko2 válasza csucsotke (#7661) üzenetére


jeriko2
tag

A Kék Bosch a Bosch GSR 12V-35, akkumlátor nélkül kerül 40e Ft-ba, akksival és töltővel már 60 felett van - azaz négyszer annyiba kerül mint a Parkside. Kb. annyira reális összehasonlítani a kettőt, mint egy Ford Focus-t a Tesla Model3-al

(#7667) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Jó hogy a másik kisebb meg szép, meg micsoda technika, de ezért az árért, engem meggyőzött a parkside. Kifúrt mindent, 20 centis csavart becsavarta, de ha lesz is olyan hosszú facsavarom egyszer, úgyis kímélni fogom és villanyfúróval fogom betekerni, tudom előre :). De ahogy mondták fenn hogy jóval több Ah-s akkuja van, szóval ha egy bizonyos szintre lemerül egy akku, már elég nyűgös lesz, bármilyen jó gép is legyen.

[ Szerkesztve ]

(#7668) Gb512


Gb512
csendes újonc

Sziasztok! Vettem egyet a csavarozóból, a koffer erős, motor halk, a gép viszonylag precíznek tűnik a mostanában tapasztalt Parkside minőséghez képest. A sebesség kapcsoló néha nem ugrik a 2. sebességbe teljesen, csak nagyobb lendülettel tolva. Csavarozó súlya akksival 1555 gr.
Egy furcsa dolgot csinál, a befogó pofák és recézett tokmány közötti alkatrész szabadon forog, főleg ha 2. sebességből hirtelen megáll, utána még forog és súrlódó hangot ad. Ez így rendben van? A Ferrex 16V csavarozómon ilyen nincs is.

(#7669) hzsolee válasza Gb512 (#7668) üzenetére


hzsolee
őstag

Hárman vettünk a cégnél, ezek is forognak. Ez valszeg ilyen. A töltő nagyon faja, ventis :D Viszont az akasztó pont eltakarja az akkukijelzőt. A sebváltó ezen is akadós, majd bekopik talán...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7670) inf3rno válasza Gb512 (#7668) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálam is forog, gondolom normális. Ha nem, akkor megszívtuk széria hibával. :D

Buliban hasznos! =]

(#7671) Vesa válasza Findzs (#7659) üzenetére


Vesa
veterán

Az hagyján, hogy időben agyonveri, de mennyivel simábban jár a Bosch! A Parside remeg mint az istennyila.
Mondjuk nem egy kategória, ráadásul kék Bosch.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#7672) lacib válasza Gb512 (#7668) üzenetére


lacib
tag

Meg tudod támasztani a tokmányt és nem dörzsöli a kezed.

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#7673) Gb512


Gb512
csendes újonc

Kicseréltem egy másikra (ez erősebb is kicsit), és jobb lett, mert kb 1 fordulatot tesz meg hirtelen leállás után a tokmányon az a lemez, de azt is csendben. A másik kb 3-at fordult és zörgött. A tokmányt nem tudom ezzel, hogy lehet megtámasztani, viszont egy pótfogantyú jó lenne oldalra mint Einhell TE-CD 18 Li-i 18V, mivel a 8x120 állványcsavar lucfenyőbe 15. behajtása után már rendesen csavarta a csuklómat és a vállamat. A tokmány kb egyforma volt mindkettőn... minimálisat üt. Nem úgy mint a 2x visszavitt 750w-os Parkside ütvefúró. :D Egyébként a Metabo és Hikoki kis ütvefúró szintjén üt a tokmány. Az azért nem rossz. :DD

(#7674) jozsi252 válasza Gb512 (#7673) üzenetére


jozsi252
veterán

Ilyen melóra ütvecsavarozó kell. Az a kezed sem tekeri el, illetve jobban is bírja.

iPhone 13 Pro Max

(#7675) zoli03 válasza Gb512 (#7673) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen fúrószárral próbálod? Az biztos, hogy valamennyit üt a tokmány, de lehet, hogy a fúrószár sokkal többet üt.

(#7676) jozsi252


jozsi252
veterán

Következő akció

iPhone 13 Pro Max

(#7677) stickermajom válasza jozsi252 (#7676) üzenetére


stickermajom
addikt

Az a bitkészlet jó lehet?

Közben megjött az Emagos Bosch Easydrill 1200. 2 akksival, otthoni szekrény és polc szerelésre 17k-ért tényleg ajándék.

(#7678) hzsolee válasza jozsi252 (#7676) üzenetére


hzsolee
őstag

A bitkészlet faja lenne a mostani fúrógép dobozába. Már van egy rahedli bitem, csak a doboz miatt meg sokalom az 5 rugót.
Akkus tűzőgép nem volt mostanában? Mármint az x20-as verzió.

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7679) canniball válasza hzsolee (#7678) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy x20 vagy sem azt nem tudom, de 2-3 hete láttam az újságban.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7680) hzsolee válasza canniball (#7679) üzenetére


hzsolee
őstag

Igen nekem is rémlik, de az a kisebb akkus verzió volt azt hiszem.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7681) Gb512 válasza jozsi252 (#7674) üzenetére


Gb512
csendes újonc

Nekem csak otthonra kell ez a behajtó, pl. kerti tárolót akarok majd építeni, ez most csak próba volt az állványcsavarral. De elvileg tányérfejű csavarokat is kell majd behajtanom vele. Ütvecsavarozó jó lenne, csak azt meg fúrásra nem tudnám használni.

zoli03

Többféle fúrószárral próbáltam, meg bittartóval. Van köztük szórás rendesen, pl Makita fafúró készlet se túl jó 1400 Ft-ért. 20 éves Abraboro 2 mm fémfúró pl elég egyenes. Régebben jobbak voltak a cuccok, van mihez hasonlítani a tokmányok ütését. Nagyapámé volt kb 30 éves B&D 2 sebességes - ez nagyon jó Röhm tokmánnyal. - Ehhez mérem a többit. :DD

(#7682) hzsolee válasza hzsolee (#7680) üzenetére


hzsolee
őstag


Úgy emlékszem ez volt legutóbb...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7683) canniball válasza hzsolee (#7682) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja, ilyesmi rémlik nekem is. Másmilyen (akkus) nem is rémlik hogy bármikor lett volna.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7684) hzsolee válasza canniball (#7683) üzenetére


hzsolee
őstag

'18 márciusban volt, idén nem tudom, de erre gondoltam.

Mondjuk azt még nem tudom kompatibilis-e a kapocs a levegős tűzőmmel (szintén lidl) :F

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7685) canniball válasza hzsolee (#7684) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez nekem kimaradt.

Más.
Akit érdekel a váci lidiben még halomban állnak a prémium akkus fúró-csavarozók.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7686) jozsi252 válasza stickermajom (#7677) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez már egy fokkal jobb mint a sima zöld Parkside-os bitkészlet.

hzsolee
Nem szabad a bitkészletre sajnálni a pénzt! Nekem a Milwaukee ütvecsavarozómhoz szintén Milwaukee nagyon jó minőségű bitkészletem van, és még itt is előfordult 1x hogy a bitfjet kettétört. A sima noname bitfejekről nem is beszélek, eszi a csavarozó azokat, azért álltam át a jó minőségűre. :D

Gb512
Sajnos igen, ezt csak úgy lehet normálisan megoldani ha van külön csavarozód is.

iPhone 13 Pro Max

(#7687) hzsolee válasza jozsi252 (#7686) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem sajnálom, mert a kardinális darabok minőségi márkás cuccok. Darabra veszem őket. A doboz lenne a lényeg :)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7688) hzsolee válasza hzsolee (#7687) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem parkside, de szintén lidlis.

Ugyebár ennek nem így kellett volna történnie.
Most volt zöldben ilyen bitkészlet négyezervalamennyiért. Ez meg performance, meg sárgább kicsit, de többet akkor sem tud. Attól, hogy a sz@rt felrakom a polcra nem lesz belőle lekvár....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#7689) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Bit készletet én is szeretnék venni ehhez az új aksis géphez, amit sikerült pénteken beszereznem.
Minőségit szeretnék, milyet érdemes nézni?!
Nyilván ez ami lesz Lidlben, nem a legminőségibb, bár fene tudja, hogy ház körüli munkákhoz elég lenne-e...

(#7690) jozsi252 válasza hzsolee (#7687) üzenetére


jozsi252
veterán

Így néz ki az enyém. Nagy csavarokhoz ha van rá lehetőség akkor csak torx-ot veszek mert ott a legkisebb esély arra hogy a bitfej sérül, illetve az hogy kiugrik esetleg. De nem mindig lehet kivitelezni. Hát ez van, még a nevesebb gyártóknak sem örök életűek a gépeik illetve kiegészítői.

iPhone 13 Pro Max

(#7691) emre válasza jozsi252 (#7686) üzenetére


emre
veterán

mert túl erős a millvóki csavarozód hozzá, használnál lidlis csavarozót egy bitfej sem törne el :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7692) jozsi252 válasza emre (#7691) üzenetére


jozsi252
veterán

Az lehetséges. ;] IKEA-ba voltam ma, tudtam hogy az asztallap mérete nem lesz jó, de más megoldás nem volt, így vettem egy dekopírt a Tesco-ba. Black & Decker KS501 a típusa. 8000ft volt, ki is próbáltam és teljesen rendben van.
Nincs rajta semmi csicsa mint lézer, csavart kell kitekerni hozzá hogy be tudjam rakni a lapot, de ezt leszámítva nagyon szépen vitte a lapot.
Nagyon nagyon ritkán van szükség dekopírra, akkor általában el szoktam kérni, de már kellett egy itthonra. Nyilván ez is helyzetfüggő hogy kinek mire kell, de évente párszor elővenni, jó választás volt szerintem.

iPhone 13 Pro Max

(#7693) csucsotke válasza canniball (#7685) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Az áruk nem változott remélem. Holnap reggel dzsanázok én is a lidlibe egyért.
Eredetileg kisebbet is akartam gyengébbet is de a kínaiak szerint a fű hajlik a szélben. :))

[ Szerkesztve ]

(#7694) canniball válasza csucsotke (#7693) üzenetére


canniball
nagyúr

Természetesen változatlan áron volt kint.:K Nem jellemző rájuk az árak változtatása, valami vagy van vagy nincs, ha van akkor pedig "akciós" áron adják a készlet erejéig.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7695) BrandonXXV válasza jozsi252 (#7676) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Vajon ez az akksis flex mennyire lehet jó és használható a performance szériából?

(#7696) f4lcon válasza csucsotke (#7693) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem is volt másom ebben a kategóriában, de én is elcsábultam egyre.
négykor mentem be a soroksáriba (haraszti felé) és még vagy 30 darab volt

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#7697) bbsofficial válasza csucsotke (#7693) üzenetére


bbsofficial
tag

Volt/lesz valamikor ezzel az akksicsaláddal rendelkező fúró kisebb teljesítménnyel, valamivel olcsóbban?
sajnos nem emlékszem rá.

(#7698) csucsotke válasza bbsofficial (#7697) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Régebben talán volt az ütvefúrós parkside és a 12V-os tokmányleszedős közötti fokozat, de az is lehet hogy az a mostani 12V elődje volt, mindenesetre vagy két éve nem láttam. Az ütvefúrós meg kb. akkora mint ez, és árban is hasonló. Most meg a szlovák webshopban már megjelentek a black&deckerek, lehet affele kanyarodik majd a Lidl. Abból van ami egy hangyával kisebb, 12V-os 10 fokozat?hm, az ára 1 akkuval 50 euró. Nem ismerem a b&d-t lehet hogy jó, de nekem mániám hogy túlárazottak, így aztán nem kell sokat gondolkodnom melyiket veszem.

(#7699) csucsotke


csucsotke
aktív tag

wahh, megvan nekem is egy. Nem nagy ez, kár volt aggódnom, olyan klasszikus akkus-fúró méret. Nem tudom milyen lesz, de a tokmány nagyon tetszik, az egész fúró igényesnek néz ki második ránézésre is. Elején az a gyűrű nekem is forog, de jó az, már véletlenül a kezemhez is támasztottam ott, ahogy fúrom itt a levegőt ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#7700) hzsolee


hzsolee
őstag

Azt hittem jobban viszik....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.