Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Méret és súly

Egy manapság átlagosnak nevezhető 6”-os készülék súlya tok nélkül kb. 200 gramm. Ez a kombináció egy könnyen hordozható/kezelhető eszközt eredményez, ami elfér egy nagyobb (kabát)zsebben, és hosszú távon sem fárasztó egy kézben tartani.

A nagyobb képernyő átlójú készülékek kezelése akár olyan szintet is elérhet, hogy azokat tartani, pláne egy kézzel már kényelmetlen. A méret és a súly miatt is.

Amennyiben PDF-eket akarunk probléma mentesen olvasni, a nagyobb (és drágább) készülékeket nézzük meg. A kis készülékek PDF kezelésével csak gondunk lesz…

A PDF-fel kapcsolatban talán azt kellene még szavakba önteni, hogy a nagyobb kijelző méret is csak fél siker, mert 13 inch környékén már vélhetőleg nem kell zoomolgatni, ami nagy segítség, viszont ettől még a frissítés (lapozás) ugyanúgy nehézkes lehet, főleg az ábrákkal dúsított anyagok esetén.

A PDF kezelés egész egyszerűen erőforrásigényes, és a fix elrendezése miatt túl merev a formátum ahhoz, hogy bármekkora méretű kijelző mellett használható legyen.

(Egyetértünk ebben is, bár a nagy méretű olvasók rendelkeznek megfelelő erőforrásokkal is, ahogy eddig láttam. Mielőtt megvettem a készülékemet, vacilláltam a méreten ezért tanulmányoztam a nagyobbak adatait is. Úgy tűnik, hogy ezek már bírják a kiképzést, persze a fogyasztásuk ettől nem lesz kevés.) Ja igen, én ezt a dedikált olvasókra értve írtam. A többinél nem lehet ilyen időtálló kijelentéseket tenni, mert pl az androidos eszközökben nagyon gyorsan változik/fejlődik a hw, a dedikáltakban meg nagyon nem. Meg ott szerintem nem is cél, hogy a pdf kezelésen javítsanak, mert azt kb az egész koncepció felborítása árán lehetne csak megoldani - erősebb hw, nagyobb akksi, drágább és nehezebb reader.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.