Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- koxx: Bloons TD5 - Tower Defense játék
- sh4d0w: StarWars: Felismerés
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- GoodSpeed: Ebes, a megtervezett falu!
- GoodSpeed: Nem vénnek való vidék - Berettyóújfalu
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
MaCS_70
#16348
üzenetére
lsusb, dmesg parancs kiadja linux alatt, hogy mit lát belőle a gép és mit próbál kezdeni vele. Mondjuk lehet jobb ezt a raspi topicban kitárgyalni, mert itt a végén meglincselnek minket a windows pc felhasználók

Egyébként, ha az openelec 5.95.2 -t próbaképp felteszed egy kártyára és ssh-t bekacsolod, unofficial addonból felteszed a tvheadend-et, ott hamar kiderül, hogy kezeli -e bárhogy, mert openelec eleve úgy van összeállítva, hogy kb mindent kezeljen, ami éppen kezelhető linux alól. Ha csak tévézni kell, akkor kész is vagy. Ha általánosabb rendszerrel használnád, akkor meg már tudod, hogy egyáltalán van-e esély rá

-
Bozek
nagyúr
válasz
MaCS_70
#16045
üzenetére
Hazaérek este és megnézem, mert van VLC fent, régebben szórakoztam is vele (meg múlt hét végén a DVB-C-vel), de amúgy DVBViewer-t használok. Nekem különben gyanús az a sok nulla a frekvenciánál, próbáltad 746000-el? Na meg azt is kellene tudni, hogy honnan veszed a DVB-T adást, mivel mindenhol más a frekvencia.
-
csendes
addikt
-
csendes
addikt
válasz
MaCS_70
#15505
üzenetére
Gyakorlatilag nagyon hasonló az antennád az itt bemutatott A2675-höz: [link][link]:"Előerősítős változata az A2675 lehetőséget arra, hogy a digitális adásokat még a rendkívül (100 km fölötti) távolságban lévő adóállomásokról is elérhetjük. A Terra HS-013 R82010 erősítő kompenzálja a jel veszteséget, amelyet az elosztó hálózat okozott, valamint lehetséges az erősítőről a tápfeszültséget kiadni és feljuttatni az előerősítő számára, amennyiben ezt a lehetőséget kívánjuk alkalmazni."

-
csendes
addikt
válasz
MaCS_70
#15499
üzenetére
Itt van példa két erősítős rendszerre: [link]: "Abban az esetben, ha kisteljesítményű az adó, vagy a vételi hely a lefedett terület peremén helyezkedik el, célszerű egy előerősítőt telepíteni, amelyet az antenna balun illesztő helyére építünk be. Ebben az esetben az R82292 erősítő helyett a Terra R82010 HS-013 erősítőt célszerű alkalmazni, mivel ez biztosítja az előerősítő számára a tápfeszültséget is. Mindenki tartsa szem előtt, hogy antennaerősítőket a rendszer számára úgy kell megválasztani, hogy ne legyenek azok túlhajtva az erősítők. Általában az optimális modellek az alacsony, vagy közepes erősítéssel rendelkezők (pl. az LNA sorozat: B4007 és B4008). A nagy erősítésű előerősítő az LNA-177 B4009 használatára csak kivételes esetekben kerüljön sor, ha a jelszint valóban nagyon alacsony és távoli adók vétele a cél. Általában az előerősítők, vagy erősítők túlzott erősítése sok esetben vezethet jeltorzuláshoz és vételi problémákat okozhat szinte minden csatornán."
-
csendes
addikt
válasz
MaCS_70
#15490
üzenetére
Az antennád nagyjából a lehető legjobb, STB/TV mellett akár 100 km feletti távolságból is megfelelő lehet, ha van rálátás. Ha ilyen Dyras tunered van [link], akkor abban (valószínűleg) FC0012 tuner és RTL2832U demodulátor van [link], ami az egyik legjobb jelenleg kapható. Sajnos a teljesítményfelvételi korlát (5V és kevesebb mint 500 mA ~ 1,5-2W) miatt az USB-s tunerekhez nagyobb bemeneti jelszint kell. Elvileg PCI vagy PCI-E tunernek a belső erősítője nagyobb teljesítményű lehetne (egyébként ugyanolyanok, mint az USB-s), de ilyeneket már alig gyártanak, a régebbi típusok pedig gyengébb tunerekkel szereltek, és nem valószínű, hogy megoldást jelentenének, boltból újat venni drága is.
Egy jó minőségű további erősítő az antenna közelében segíthet, mivel jelenleg pont a határon van a vétel. Az antennakábel minősége is jelenthet néhány dB-t.
Megoldás lehet még egy STB jó vételi hatásfokkal, pl: [link][link], ha a monitoron esetleg van szabad (két) HDCP-s HDMI csatlakozó, de nehéz megmondani, hogy zivatarban, hóesésben milyen lenne vele a vétel. -
Új hozzászólás Aktív témák
- Assetto Corsa Rally
- Gitáros topic
- Black Friday november 29. / Cyber Monday december 2.
- Vigneau interaktív lokálblogja
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Trollok komolyan
- Ezzel jobban keresel, mint az arannyal
- Ford topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- További aktív témák...
- Heatkiller Tube 100 D5 - full extra
- Gigabyte AORUS 17 - i7-12700H - RTX 3070 Ti - 32GB RAM - 1TB M2 SSD -FHD 360H- eredeti csomagolásban
- DDC Pumpa kiegészítők: top, bottom (hűtőborda), tartály,
- Bomba ár! HP ProBook 440 G5 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- iPhone 15 PRO 256GB kék titán gyönyörű KÁRTYAFÜGGETLEN! Akkumlátor 94%! Fulldoboz!
- Huawei Watch 5 Titanium 46mm
- Dell Precision 7560 - Intel Core i9-11950H RTX A4000 32GB 1TB SSD FHD
- BESZÁMÍTÁS! 32GB G.SKILL Trident Z5 RGB 7800MHz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- 164 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


wassermann
