Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) lbarna válasza csikimara (#4850) üzenetére


lbarna
tag

Én egy 8 cm ventit raktam be. (Arctic Cooler)
A házat kivágtam és a régi ventit tartó fémet pedig leszedtem.

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#4852) Psychopapa


Psychopapa
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég hozzájutottam egy 320L-hez, amit firmware frissítés közben hazavágtak, pont akkor volt áramszünet.
(Murphy)
Azóta bekapcsolás után csak villog a Power LED, de mást nem csinál. Winchestereket sem indítja el, kikapcsolni ki lehet és utp-t rádugva a csati melletti LED-ek villognak, ám IP címet nem kap, router nem látja.
Kérdés menthető-e valahogy?
USB-n pendriveról nem frissíthető, vagy a firmwaret lanon ráküldeni valahogy?
Valamikor régről emlékszem volt valami program,de nem emlékszem a nevére sem, talán PUTTY?
Köszi a segítséget.

I am logged in... Therefore I am! (Ja, MXM II-III videókártyát keresek FSC Notiba!)

(#4853) csikimara válasza lbarna (#4851) üzenetére


csikimara
csendes tag

Beraktam egy Artic F8 TC ventit,nem akar elindulni. Ennek van egy külső hőmérséklet érzékelője,felmelegítettem marha melegre,de nem indul.
Az új venti 12 V-os,most néztem a régit,az 5V. Lehet,hogy ez a baj? Mi a megoldás?

(#4854) lbarna válasza csikimara (#4853) üzenetére


lbarna
tag

Az igen nagy baj.
5v és három szálas kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#4855) csikimara válasza lbarna (#4854) üzenetére


csikimara
csendes tag

Megoldottam másképp...fogtam egy 12 voltos tápot,rákötöttem fixen a venti piros és fekete szálra...most alaphangon forog lassan folyamatosan, de mivel van neki egy hőmérséklet érzékelő szondája amit betettem a vinyó mellé szorosan,amint melegszik a vinyó,elkezd gyorsulni a ventilátor. Jelenleg 47-48 fok között mozog a hőmérsékket. Nem tudtok valami programot amit ha rátelepítek a nasra akkor folyamatosan lehetne ellenőrizni a hőfokot? Mondjuk egy androidos telefonról?
Majd ünnepek után lehet,hogy nézek egy 5 voltos ventilátort...addig ez is jó lesz. Nem emlékszem már,hogy a gyári ventilátor a nasból szívott vagy a nasba fújt?

[ Szerkesztve ]

(#4856) lbarna válasza csikimara (#4855) üzenetére


lbarna
tag

Nálam a nasból fúj.

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#4857) Piedon válasza Psychopapa (#4852) üzenetére


Piedon
tag

Elméletben menthető, soros porton keresztül bele kell tölteni egy ideiglenes programot, aztán amikor az megy akkor ráfrissíteni. De ez már nem teljesen felhasználói szint (saját vélemény, nem megsértődni).

[ Szerkesztve ]

(#4858) szendo777


szendo777
tag

BÚÉK! Tegnap frissítettem a 320L firmverét 1.5-re, azóta belépés után beenged, de ha akár a managementre, akár az applicationsra kattintok, kilépteti a felhasználót, visszadob a bejelentkezési oldalra. Reset megvolt, ugyan az a helyzet. Mit lehet tenni? :W

Honor 10 kék

(#4859) szendo777 válasza szendo777 (#4858) üzenetére


szendo777
tag

Megvan a megoldás, a böngésző gyorsítótára szivatott. :W Végig nem volt semmi baja. :C

Honor 10 kék

(#4860) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok Urak!
A véleményetekre lennék kíváncsi / tanácsotokra lenne szükségem.
Egy Asus-N66U routert és D-link DNS320 nas-t állítok otthon hadrendbe és azt szeretném megkérdezni, hogy Ti hogyan állítanátok be a transmission alkalmazást vagyis inkább, hogy melyik eszközön? (kapacitás és megbízhatóság szempontjából érdekelne a dolog..)

egy multicégnél szerintetek milyen IT embert keressek meg aki tudna ilyenekben tanácsot adni, mint pl.: 1, melyik megoldás javasolt a transmission-re -> router vagy NAS -on futtatni?
2, szeretnék a NAS-on belül másolni nagyobb sebességgel (volume_1 dedikálva lenne a torrentezésre Volume_2 pedig lenne a családi archív ahová a fényképeket, doksikat és olyan filmeket másolnék át amiket nem osztanék meg a torrenttel
3, szeretném mindkét tárhelyemet és a transmission felületét is elérni külső hálózatról (transmission web felület, többinél pedig ftp vagy más megoldás is szóba jöhet) biztonságosan (pl.: vpn-vel)

Ezekre a kérdésekre nem tőletek várom a választ, inkább csak szerettem volna bemutatni, hogy milyen kérdéseim lennének amikhez keresnék egy olyan embert aki irányelveket ad mert van tapasztalata. Azt, hogy hogyan kell mindezeket majd megcsinálni azt kitúrom majd valahogy a netről és megcsinálom én, csak próbálnék elsőre jót csinálni :)

(#4861) lbarna válasza Haugland (#4860) üzenetére


lbarna
tag

Én a nasra telepíteném a torrentet.
Nekem a régi asus wl-500g torrentezet akkor az nagyon lefoglalta a router prociját.
A nas pedig jó hozzá.
A DNS-320 nem a sebesség bajnoka azt azért tudni kell.

1. a nas

2. másolás sebesége szerintem lassú. Egyik vinyoról a másikra tudsz a nas-os kezelő felületem belül másolni akkor kicsit gyorsabb.

3.dyndns a routerbe ott port nyitás. A nasban ftp beállítás (jelszavazás, jogosultság). A transmission telepítésekor jelszó beállítás és a "settings.json"-ban ezt a két sort erre átírrni:
"rpc-whitelist": "*.*.*.*",
"rpc-whitelist-enabled": true,

Ftp-re pl total commander
Torrent kezeléshez pl Transmission Remote GUI

Ha a nas nincs meg akkor szerintem ezt érdemes megnézni ZyXel NSA325v2.

ui: Szerinted a multinál foglalkoznak azzal, hogy a nas-uk tudjon torrentezni?

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#4862) Psychopapa válasza Piedon (#4857) üzenetére


Psychopapa
csendes tag

Szia. Pontosabban hogy gondoltad soros porton összekötni? Lan és USB van rajt. Van valami leírás? Tudom nem felhasználói szint,de rontani nem tudok az állapotán. :-)

I am logged in... Therefore I am! (Ja, MXM II-III videókártyát keresek FSC Notiba!)

(#4863) Piedon válasza Psychopapa (#4862) üzenetére


Piedon
tag

Te csak azt hiszed, hogy nem lehet rontani az állapotán... :DDD

Belül a házon van egy soros port kivezetés amire egy megfelelő kábellel (nem szimpla soros kábel!), mint például amilyen a régi Nokia mobiltelefonokhoz való soros kábel (Nokia CA-42 vagy DKU-5) rácsatlakozol (Kép), aztán az itt lévő hozzászólás/leírás alapján megpróbálod életre kelteni. De ha budapesti vagy akkor inkább keress meg és egy köszönömért cserébe megpróbálom neked rendbehozni.

[ Szerkesztve ]

(#4864) Psychopapa válasza Piedon (#4863) üzenetére


Psychopapa
csendes tag

A JP1 jelű lenne az? Am megnéztem a belinkelt dolgot, nagy része kínai. :-) Kereshetlek privátban?

I am logged in... Therefore I am! (Ja, MXM II-III videókártyát keresek FSC Notiba!)

(#4865) Piedon válasza Psychopapa (#4864) üzenetére


Piedon
tag

Igen, a JP1 az.

(#4866) Haugland


Haugland
aktív tag

Valaki próbálta már ezt a megoldást, hogyaz L1 -re forrasztott ellenállást átteszi L2 -re és így elvileg (ha jól értem) a NAS képes meghajtani a 12V-os ventillátorokat is?
Ha működik, akkor szerintetek mire kell figyelni a 12V-os venti kiválasztásánál? Milyen áramerősségűt kellene választani?

Itt van egy fórumban megemlítve és képekkel is illusztrálva:
[link]

(#4867) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

320L tulajokat kérdezem, hogy az add-on-ként telepített transmission kezeli rendesen a torrenteket,és nincs pl 10 db egyidejű letöltési korlát?
illetve a 320L-hez akkor ha jól gondolom már nem kell ffp mókolás mert add-on-ként telepíthető simán a TM.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4868) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Sziasztok. DNS-320ra fel tettem a twonky-t (7.0.11) annyi bajom van vele hogy az mkv fileokat nem látja a tv vele, nekem pedig azok kellenének hogy le tudjam játszani a tv-én. Van frissebb , vagy más hasonló program amivel le tudnám játszatni az mkv fileokat?

(#4869) Kicsirics77 válasza Sebibalu (#4868) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Érdekes mert nekem a 7.0.11 special mindent lát és le is játsza a tv a fájlokat.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4870) Sebibalu válasza Kicsirics77 (#4869) üzenetére


Sebibalu
őstag

Nem értem én sem. Mert pl a laptopra fel tettem a 8.2t az mindent lát és le is játszik. Ugyanúgy látom vele az mkvt, avit. A 7.0.11 meg csak avizik :(

(#4871) Kicsirics77 válasza Sebibalu (#4870) üzenetére


Kicsirics77
veterán

esetleg plex vagy serviio

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4872) Sebibalu válasza Kicsirics77 (#4871) üzenetére


Sebibalu
őstag

Na siker. Kapott egy új gyári firmware-t a nas, és fel raktam a 7.2.8at. Most van minden. :)

(#4873) kadarcsaba77


kadarcsaba77
csendes tag

Sziasztok!

A minap vettem egy DNS-320L-t, be is üzemeltem, tökéletesen működik, de a TV-m nem látja jelenleg (LG 50LF652V) kell valami médiacenter alkalmazást telepíteni rá, hogy a TV is lássa a hálózaton? Ki mit javasol? Laptop látja tökéletesen.

Előre is köszi!

Csaba

(#4874) szendo777 válasza kadarcsaba77 (#4873) üzenetére


szendo777
tag

Két megoldás van, engedélyezd az UPNP-t, vagy töltsd le és telepítsd a minidlna-t.

Honor 10 kék

(#4875) kadarcsaba77 válasza szendo777 (#4874) üzenetére


kadarcsaba77
csendes tag

Szia!

Köszi az infót, az UPNP engedélyezve volt a routerben, mégsem látta a tv, a minidlna telepítése megoldotta a problémát, tökéletesen működik :)

(#4876) szendo777 válasza kadarcsaba77 (#4875) üzenetére


szendo777
tag

Szivesen, nálam is az lett a nyerő. :))

Honor 10 kék

(#4877) kadarcsaba77


kadarcsaba77
csendes tag

Újabb kérdésem van... A gyárilag telepített torrent kliens nálatok rendesen működik? Betöltöm a torrent fájlt, beteszi a letöltési listába, nem nem tölt semmit...

(#4878) kadarcsaba77


kadarcsaba77
csendes tag

Update: Mégis megy, tegnap valamiért nem akart menni, ma meg már működik...

(#4879) Kicsirics77 válasza kadarcsaba77 (#4878) üzenetére


Kicsirics77
veterán

De abban egyszerre csak 10 torrent aktív a többi csak ott van,ffp meg teansmission kombó a nyerő torrentezésre.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4880) kadarcsaba77 válasza Kicsirics77 (#4879) üzenetére


kadarcsaba77
csendes tag

Gondolom a transmission-ra gondoltál, azt megtaláltam, de mi az ffp?

(#4881) lbarna válasza kadarcsaba77 (#4880) üzenetére


lbarna
tag

A 320-hoz kell, egy program ami a háttérben futt és kiegészítőket tudsz telepíteni és futattni vele.
A 320L-hez nem kell ilyen. Ott a nas-on belül tudsz kiegészítőket hozzá adni.

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#4882) Kicsirics77 válasza kadarcsaba77 (#4880) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ja nem láttam,hogy 320L-d van.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4883) kadarcsaba77 válasza Kicsirics77 (#4882) üzenetére


kadarcsaba77
csendes tag

Telepítettem, köszi. Launch interface-re kattintva 403: Forbidden error-t hoz:

403: Forbidden

Unauthorized IP Address.

Either disable the IP address whitelist or add your address to it.

If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.

If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.

Beállításokban át kell írni valamit?

(#4884) Kicsirics77 válasza kadarcsaba77 (#4883) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem tudom mivel nekem sima 320 van és ott az ffp alatt máshogyan működik.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4885) kadarcsaba77 válasza kadarcsaba77 (#4883) üzenetére


kadarcsaba77
csendes tag

Valakinek egyéb ötlete van?

(#4886) lbarna válasza kadarcsaba77 (#4885) üzenetére


lbarna
tag

Szia!

A settings.json mivan beirva?

"rpc-whitelist": "*.*.*.*",
"rpc-whitelist-enabled": true,

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#4887) kadarcsaba77 válasza lbarna (#4886) üzenetére


kadarcsaba77
csendes tag

Igen, ez van beállítva benne...

(#4888) csikimara válasza kadarcsaba77 (#4887) üzenetére


csikimara
csendes tag

Nekem a sima 320-as van,de mióta negvan,egyszer sem tudtam elinditani a TM-t ha "true" volt a whitelist-nál. Ha "false" szerepelt akkor szó nélkül ment...most is így használom,igaz nem is akarok más halózatról belépni.

[ Szerkesztve ]

(#4889) kadarcsaba77 válasza csikimara (#4888) üzenetére


kadarcsaba77
csendes tag

Szia,

Köszi, ezzel a beállítással már elindul :) Kipróbálom hegy működik...

(#4890) csikimara válasza kadarcsaba77 (#4889) üzenetére


csikimara
csendes tag

:)

(#4891) kadarcsaba77


kadarcsaba77
csendes tag

Sziasztok!

Tényleg hangos ebben a cuccban a ventilátor. Ha jól olvasom fórumokban a 320L-ben már 12V-os a venti, de fordított polaritással van bekötve. Valakinek van infója róla? Délután szétszedem, megnézem, mert az sem egyértelmű nekem, hogy 4 vagy 5 cm-es venti van benne.

Itt találtam róla infókat:

http://forums.dlink.com/index.php?topic=53051.0

[ Szerkesztve ]

(#4892) kadarcsaba77 válasza kadarcsaba77 (#4891) üzenetére


kadarcsaba77
csendes tag

Szétszedtem, 12V DC venti van benne, 4 cm-es. Cserélem csendesre...

(#4893) Aram


Aram
tag

Sziasztok!

Egy DNS-320-ast használunk külsős munkatársak munkáinak megosztására, fogadására.
Sajnos egy idő után nagyon belassul az elérése az eszköznek. LAN-on a legszembetűnőbb, 30MB/sec-ről leesik a sebessége 12KB/sec-re. Úgy tűnik viszont, hogy nem a foglalás %-ával van összefüggésben, hanem a tárolt fájlok számával.
Ha több partíciót hoznánk létre, megoldaná a problémánkat? Mi a javaslat, milyen irányba induljunk el?
2 db 4TB-os Seagate HDD (ST4000DM000-1F21) van a dobozban. A Firmware 1.02-es.

Üdv és köszi!

Ez a felirat 20byte!

(#4894) TBGetto


TBGetto
csendes tag

Sziasztok
Segítségeteket szeretném kérni.
Hogyan lehet beállítani a DNS-320 FTP csatlakozást, hogy belépéskor már ne a Volume_1 re hanem már azon belül esetleg egy mappába nyílon belépéskor.
Minden segítséget nagyon köszönök.
Firmware Version 1.02

[ Szerkesztve ]

(#4895) Kicsirics77 válasza TBGetto (#4894) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ki kell tallózni a mappát.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4896) TBGetto válasza Kicsirics77 (#4895) üzenetére


TBGetto
csendes tag

Az NVR ami a riasztáskor mentené a kamera felvételt nem tud tallózni.

(#4897) Kicsirics77 válasza TBGetto (#4896) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor meg a teljes elérési utat kell megadni ha esetlegesen meglehet,ha nem akkor passz.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4898) lbarna válasza Aram (#4893) üzenetére


lbarna
tag

A 320 az nem csak 2tb-ig kezeli a hdd-et?

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#4899) lbarna válasza TBGetto (#4894) üzenetére


lbarna
tag

A mappához rendelj felhasználó/jelszót és akkor az nyilik meg.

Huawei m3, Asus ZenFone Max 32Gb

(#4900) TBGetto válasza lbarna (#4899) üzenetére


TBGetto
csendes tag

Azt hol kel megtenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.