Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) Zax1231


Zax1231
csendes tag

Sziasztok!

Próbálnám feltenni a Transmissiont eszerint a leírás szerint:
http://klseet.com/index.php/nas/173-dns-320-funplug-07-transmission

Addig el is jutottam, hogy futtatnom kellene a Transmissiont első alkalommal (su nobody -c "transmission-daemon -f -g /mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon -w /mnt/HD_a2/Downloads -t -u <Your-Desire-UserID-Here> -v <Your-Desire-Password-Here> -a 127.0.0.1,192.168.*.*")

Ezt beírva - természetesen saját felh. nevet és jelszót beírva - először egy "can't load library 'libevent-2.0.so.5'" hibát kaptam, erre feltelepítettem egy libevent package nevű cuccot.

Utána ez a hiba jött: evmap.c:401: Assertion ctx failed in evmap_io_active

Tud valaki segíteni, hogy miért nem hajlandó működni a dolog? :F

Köszönöm

(#4352) rzerge válasza Zax1231 (#4351) üzenetére


rzerge
aktív tag

(#4351) Zax1231
Helló!
Ezt kell feltenned: libevent csomag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy újratettem a fun_plugot, meg a transmission, mert a letöltés nem akart menni. Webgui minden torrentet pirossal mutat(ott), nem tud csatlakozni a trackerhez. Sajnos az újrarakás sem oldotta meg a dolgot. Portforward rendben van a routerben, uTP kikapcsolva. Ha port próbát akarok csinálni GUI-ban, akkor timeout-tal kidob...
Tudna valaki segíteni?

szerk: transmission kiosztott magának egy másik portot, mint amit én megadtam neki.... ezek szerint nem jól... :W

[ Szerkesztve ]

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#4353) lafaty80 válasza rzerge (#4352) üzenetére


lafaty80
őstag

a port tesztnél használt portot is portforward-oltad a routerben?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4354) Zax1231 válasza rzerge (#4352) üzenetére


Zax1231
csendes tag

A libevent pack már fent van. Ez a hiba aktuális: evmap.c:401: Assertion ctx failed in evmap_io_active

Erre tud vki megoldást?

(#4355) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

sziasztok.
valaki használ win 8.1-et?

lehet,hogy lerágott csont de hogyan lehet hálózati meghajtót csatolni úgy,hogy ne kérjen hitelesítő adatokat,kezd az őrületbe kergetni mert nem tudom a nas-t hálózati meghajtóként csatlakoztatni sem intézőben sem toal commander alatt.
bocs a láma kérdésért.
ftp kapcsolat az megy.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4356) lafaty80 válasza Kicsirics77 (#4355) üzenetére


lafaty80
őstag

Én ugyanúgy csatoltam fel, mint Windows 7 alatt, és megy mai napig. Nem kér semmit.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4357) Kicsirics77 válasza lafaty80 (#4356) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nálam kér valami hitelesítési nevet és jelszót.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4358) lafaty80 válasza Kicsirics77 (#4357) üzenetére


lafaty80
őstag

persze hogy kér :) de ha felcsatolásnál bepipálod a "csatlakozás különböző hitelesítési adatokkal", akkor kérni fogja, oda olyan user/pass párost írj, amiket felvettél a NAS-on és van is joga a megosztáshoz.

Windows hajlamos megjegezni az egyszer már "társított" user/passz párosokat és ha azok rosszak, nem létezőek már, akkor kérni fogja folyamatosan....

Illetve a windows egy távoli eszközre egyszerre csak egy user/pass párossal tud csatlakozni, tehát ha már van felcsatolva valami a NAS-ról és most másik párossal akarsz, az nem fog menni. Ilyenkor mindig az utolsó párossal próbál majd minden NAS meghajtóra rámenni.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4359) Kicsirics77 válasza lafaty80 (#4358) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Közben már nekem is leesett a megoldás.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4360) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok,

Twonky-m nem ez az igazi az utóbbi időben. Mi lehet a baj?

TV: Samsung UE40ES6100 . Twonky-t egy éve használom, de az utóbbi 1 hónapban nem az igaz, a TV bekapcsolása után a szokásos Twonky ikon (zöld, kék, narancs és fehér) nem jelenik meg, hanem csak egy kérdőjel a Twonky felirat mellett.

Fájlokat nem látja, vagy nem támogatott fájlformátumot ír, lassan lépeget a könyvtárak között, stb.

Valaki tudja a megoldást? :( :(

Üdv: Mocsokba

(#4361) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, szeretnék használtan venni egy D-link DNS-320L-t nem tudom, hogy mi a különbség a sima és az L között de hátha tudtok segíteni.
Szóval amire használnám, itthon gigas halózat van tennék bele egy 1-2Tb is HDD-t és torrent éjjel nappal. Le töltésnél tudja e stabilan az 5-6Mb/s-et? Valamint ha a hálózatra van kötve egy Asus Oplay R1 akkor tudom e szépen róla streemelni az mkv-s tartalmakat?

Ittolvastam róla véleményeket, de nagyon lehúzták: [link]

(#4362) m4tyik4


m4tyik4
csendes tag

Sziasztok! Rendelkezem egy 320L-el és egy UE40H6200 nevű smart tv-vel. Az lenne a kérdésem hogy, hogyan tudok feliratot betenni a film alá? Gyári DLNA van a NAS-on.

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#4363) chemotox66


chemotox66
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:
Ma sikerült beszereznem egy D-link 327 NAS szervert, beleraktam egy 3 TB WD red vinyót.
Szeretném a winyót 3 partícióra osztani és úgy üzemelni. Eddig nem jött össze.
Valaki tudja a megoldást?
( a telepítő varázsló csak egyetlen nagy 2.7 TB ext4 partíciót csinál)

(#4364) Siver


Siver
csendes tag

Üdv, eladó a keveset(gyakorlatilag csak kipróbált) D-link DNS-320 Nas-om.

Pécsen átvehető, posta van ! :) :)) :DD

További szép napot !

(#4365) kollarpityka


kollarpityka
újonc

Hello! Lehet, hogy hülye kérdése, de... Vettem egy ilyen NAS-t. KI szeretném szedni az egyik gépemből 2 db vinyómat, beletenni ebbe a csodadobozba. Külön, mindenféle RAID nélkül akarom használni. Célom, hogy mindhárom számítógépem gigabiten lássa ezt a két vinyót. De nem szeretném őket formázni. Jelenleg NTFS 3 TB-os vinyók. Muszáj formázni mindenképp?

(#4366) kollarpityka


kollarpityka
újonc

Hello! Lehet, hogy hülye kérdése, de... Vettem egy ilyen NAS-t. KI szeretném szedni az egyik gépemből 2 db vinyómat, beletenni ebbe a csodadobozba. Külön, mindenféle RAID nélkül akarom használni. Célom, hogy mindhárom számítógépem gigabiten lássa ezt a két vinyót. De nem szeretném őket formázni. Jelenleg NTFS 3 TB-os vinyók. Muszáj formázni mindenképp?

(#4367) Kicsirics77 válasza kollarpityka (#4366) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Muszály,mivel ext4 particio kell neki,addig nem is fogja látni.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4368) Trakk77


Trakk77
csendes tag

Sziasztok! Van egy D-link DNS-320-am. Firmware a legfrissebb. Funplug, Twonky media server és transmission van feltelepítve rá.
Hálózaton keresztül (gigabites router) 4Mb/s-al ír/olvas. Nem vagyok tisztában vele, de szerintem ez nagyon kevés. Eddig nem nagyon mozgatott, mert csak letöltöttem rá az adatokat és megosztottam, de mostanában elég sokszor kellene kimásolni róla anyagokat külső HDD-re. Sajnos az usb port csak nyomtató megosztásra és usb back-up-ra való...hálózaton meg megőszülök mire több 100 gigát átmásol.
Mekkora sebességgel kellene ezeknek a NAS-okank írni/olvasni? Valamilyen router/nas beállítással lehetne gyorsítani? Esetleg ennyire lassítják a adat írás/olvasást a feltelepített progik (funplug, twonky, trasmission)?

(#4369) Pozitron válasza Trakk77 (#4368) üzenetére


Pozitron
tag

Szia

Több tényező is van, nekem olyan 20 MB/sec a max.

Kérdés: Kábelesen csatlakozik a routerhez a Nas, és az a gép is amire le akarod menteni? (egy átlagos 2,4 Ghz-es wifitől ne várj többet 4 MB/sec-nél.)

Ha igen, akkor kérdés 2. A gépnek amire menteni akarsz, Gigabites hálózati kártyája van? Ha nem akkor is többnek kellene lennie, nekem olyan 9-10 mbitet sikerült LAN-on elérnem.

(#4370) Pozitron


Pozitron
tag

Kérdésem lenne nekem is, valakihez aki nagyon vágja a dolgokat.

Először is erre bukkantam a system logban:

"Feb 23 01:55:26 FTP server: [182.118.45.229] Logout"

Mivel furának találtam, rákerestem az IP-re, ami Kínából származik...

Visszafele nézve nem találtam hogy ugyanez az IP belogolt volna, ez hogyan lehet? És akkor most mi is történt?

Ugye eddig akárhányszor belogol valaki FTP-n írja hozzá a felhasználónevet amivel belép + a hozzá tartozó IP címet. Úgyhogy ezt most nem teljesen értem, de azért idegesít.

(#4371) Trakk77 válasza Pozitron (#4369) üzenetére


Trakk77
csendes tag

Szia! Kábelen csatlakozik mindkét eszköz (pc, NAS) a routerhez (TL-WDR4300). A PC-ben is gigabites LAN csatlakozó van (gigabyte EX58-extreme).

Most olvasgattam vissza a fórumon (ahogy időm engedi) és látom, hogy funplug nélkül telepíthetők az addon-ok. Ez az opció csak a 320L-től érhető el? Sima 320-ra (ami nekem is van) marad a funplug?

[ Szerkesztve ]

(#4372) Pozitron válasza Trakk77 (#4371) üzenetére


Pozitron
tag

Sajnos úgy tudom hogy csak a 320L-re.

(#4373) Pozitron válasza Pozitron (#4370) üzenetére


Pozitron
tag

Így jobban utána nézve valószínűleg csak próbálkozott, ha helytelen jelszóval próbálok belogolni akkor írja ugyanezt.

A gyári FTP serveren nem találtam ilyen beállítást, esetleg nem tudja valaki hogy van megoldás arra hogy ha valaki X alkalommal hibásan írja be a jelszót akkor blokkolja egy időre? (kikerülendő a bruteforce módszert)

(#4374) Trakk77 válasza Trakk77 (#4368) üzenetére


Trakk77
csendes tag

Ma volt időm játszadozni egy kicsikét a DNS-320-ammal. Olvasási sebesség 4-5MB/sec volt, most nagy file-ok esetében 50-55MB/s. Azért nem mindegy.
Firmware frissítés, HDD formázás, funplug, transmission, twonky újratelepítés szerepelt a menüben.

(#4375) Trakk77 válasza Trakk77 (#4374) üzenetére


Trakk77
csendes tag

Ennyit sikerült kihozni a DNS-320-ból:

Akkor még marad egy darabig. Pedig már nézegettem pár Synology modellt.

(#4376) Pozitron válasza Trakk77 (#4375) üzenetére


Pozitron
tag

Azt meg hogy? Ennel az enyem sokkal lassabb :( Mondjuk Raid1-ben van benne 2 vinyó, de gondolom ettől az olvasási sebességnek nem kéne alacsonynak lennie. Bár nekem nincs gigabites LAN gépembe, tehát a szűk keresztmetszet valószínűleg a wifi sebesség lehet, hiába az AC-s router + AC-s wifi, nagy fájloknál sem megy 20 Mb/sec fölé...

(#4377) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

cifs authentication for user admin has failed

erre mi a megoldás? a log tele van vele.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4378) AndrewGV8


AndrewGV8
csendes tag

Srácok, tudnátok segíteni abban, hogy van-e a 320L-re jól működő Dropbox kliens?
Google Drive-ot láttam, de az közel sem olyan jó, mint a Dropbox.
Előre is köszönöm!

(#4379) Pozitron válasza AndrewGV8 (#4378) üzenetére


Pozitron
tag

Itt találsz addonokat 320L-hez. Nem láttam dropbox-ot, Neztem ffp-vel is, de nincs ilyen csomag.

(#4380) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Van aki használ ipadon valamilyen appot, amivel le tud játszani a nason lévő videókból?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4381) z67 válasza h1ght3chzor (#4380) üzenetére


z67
őstag

nPlayer a legjobb.

(#4382) h1ght3chzor válasza z67 (#4381) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Annak az ingyenes verziója mit korlátoz?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4383) z67 válasza h1ght3chzor (#4382) üzenetére


z67
őstag

Gozom nincs, megvettem.

(#4384) AndrewGV8


AndrewGV8
csendes tag

Szeretném felcsatolni a NAS-t, mint hálózati meghajtót!
Hogy kell csinálni?
Apró nehezítés, hogy nem helyi hálózaton kellene hanem interneten keresztül.
Előre is köszi!

FTP-vel már elérem, de nem tudok közvetlenül megnyitni róla fájlokat, módosítani majd ugyanoda menteni, felülírva az eredetit.

[ Szerkesztve ]

(#4385) h1ght3chzor válasza AndrewGV8 (#4384) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ha ftp-vel eléred, nem lehet, hogy nincs joga a usernek amivel beloginolsz, hogy módosíts fájlokat?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4386) AndrewGV8 válasza h1ght3chzor (#4385) üzenetére


AndrewGV8
csendes tag

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, bocsánat!
Szóval megnyitni sem tudom közvetlenül az FTP-ről!
Jelenleg úgy működik, hogy az FTP-ről lementem mondjuk a C:-re, ott módosítom amit akarok, majd visszamásolom és felül írom az eredeti fájlt az FTP-n.
Tehát a Total Commanderben ha megnyitom az FTP kapcsolatot és rámegyek egy képfájlra, hiába nyomok rajta ENTER-t, nem történik semmit.
Ha letöltöm, módosítom, visszatöltve felülírom, az működik.
Csak ez így eléggé körülményes.

(#4387) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Mostanában kb. 1-2 óra működés után kikapcsol a NAS. Van ötletetek, hogy mitől lehet? Próbáltam kötni valamihez, de semmiféle változtatást nem tettem a NAS-on. Power management-ben a hibernálás és az időzített kikapcsolás az alapbeállítások szerint kikapcsolva.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#4388) lafaty80 válasza agyhalal (#4387) üzenetére


lafaty80
őstag

Nem lehet hogy a rendszer vagy a HDD-k melegednek nagyon?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4389) h1ght3chzor válasza AndrewGV8 (#4386) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

TXT fájlt sem tudsz?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4390) agyhalal válasza lafaty80 (#4388) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Mindkettőre 42°C-ot ír. Szerintem az nem lehet olyan magas, hogy kikapcsolja. Most tesztelem anélkül, hogy futna a Transmission. Treshold 58°C-ra állítva.

[ Szerkesztve ]

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#4391) AndrewGV8 válasza h1ght3chzor (#4389) üzenetére


AndrewGV8
csendes tag

Semmit.
Kizárólag a leírt módszer működik.
Tehát ha lementem, módosítom, visszatöltöm.

(#4392) AndrewGV8 válasza h1ght3chzor (#4389) üzenetére


AndrewGV8
csendes tag

No, közben rájöttem a megoldásra ami a szemem előtt volt!
FTP. File Transfer Protocoll.
Nem alkalmas arra amire nekem kéne, így marad a fordított megoldás, miszerint ott helyezem el a NAS-t ahol jobban kell a felcsatolt meghajtó és én pedig elérem FTP-n keresztül.

(#4393) h1ght3chzor válasza AndrewGV8 (#4392) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nekem szokott működni Total Commanderrel amúgy, hogy F4 aztán rámentem. Ugyan úgy megnyitja magadnál, aztán pedig feltölti.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4394) Pozitron válasza AndrewGV8 (#4392) üzenetére


Pozitron
tag

Te SAMBA servert akarsz elérni kívülről. Elvileg ez is lehetséges, gondolom a megfelelő portot nyitni kell a routeren.

(#4395) Pozitron válasza AndrewGV8 (#4392) üzenetére


Pozitron
tag

Ennyit találtam. Egy próbát megér : "Samba runs on TCP ports 139 and 445 and UDP ports 137 and 138. If you want to run a Samba server, the firewall on that box would need to be open to allow those ports in."

(#4396) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

L-es nasom nem akar vmiért most letölteni... Illetve ha újraindítom, akkor nem akar újraindulni, csak leállítja magát, és indulásnál el kezd villogni. Be van állítva, hogy minden nap 10-kor induljon el, az simán megy. Mi lehet az oka?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4397) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#4396) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

A torrent letöltésre portot kellett nyitnom, bár érdekes, tűzfal nincs bekapcsolva a routeren...
A restartra pedig azt látom, hogy ha várok jó lesz, túlmelegedne, és azért nem kapcsolna be?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#4398) sbs


sbs
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy DNS-320L típusú nas-t! 2db wd purple 2tb-os hddvel a tükör miatt. És az lenne a kérdésem, hogy én az irodámba venném mint cloud adattár + 2 db dlink kamot csatolnék hozzá /DCS-2132L/ iroda biztonság miatt.

Tehát szeretném az irodám biztonságát is és az adataimat is egy eszközre tenni. Elvileg a dlink oldala szerint tudja ez!? De biztosra mennék mielőtt kiadok rá 120.000+ áfa-t.

Illetve távolról szeretném okos telefonon elérni a nas adatait - dokumentumaimat.

Szerintetek ez a kombó jó lesz vagy más típust válasszak?
Melyik Dlink routert válasszam hozzá?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4399) kingcorn


kingcorn
csendes tag

Hali,

Olyan problémába ütköztem, hogy nem indul el a nas. A kettő HHD jelző led sárgán villog, a power led pedig kéken villog, ha van benne vinyó, ha nincs. Hard resetre nem reagál, böngészőből nem lehet elérni. Próbáltam hálózti kábel nélkül is, de semmi. Ugyanaz a sárga villogás.
Találkozott már valaki ilyesmivel?
A válaszokat előre is köszi

(#4400) Pozitron válasza sbs (#4398) üzenetére


Pozitron
tag

Amit leírtál, azt tudja de én magasabb kategóriát néznék, hogy ne legyen gond. Routernek valami gigabiteset nézz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.