Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) Multibit válasza xinis (#5245) üzenetére


Multibit
veterán

Folyamatosan szívsz/szívtok a DLNA-val. Ez miért jó? Vegyetek egy olcsó mediaplayert!

(#5252) bulek válasza Multibit (#5251) üzenetére


bulek
tag

Kb 5 éve van meg a NAS, az elején beállítottam, azóta teljesen jól működik a dlna. Max frissítem z aktuális verzióra.

(#5253) bulek válasza zolka1977 (#5250) üzenetére


bulek
tag

Szia!

Feltételezem, hogy a DDNS beállításaid jók! a ping xxxx.dlinkddns.com ugyanazt az IP-t adja vissza, mint a whatismyip.com által kapott.

Érdemes minden portforwardolt gép IP-jét statikusra állítani, hogy mindig ugyanazt az IP-t kapja a routertől!
Ahogy nézem ez a Huawei eszköz wifi routerként funkcionál. A portforwardot ott kell állítanod, 2 megoldás:
1. A router marad a T-s eszköz, a dlink routert access pointként kell használni (elvileg tudja). Így a hozzá csatlakozott eszközök ip-jét a huawei adja. A portforward a huawei-n kell állítani.
Nálunk a cégnél így működik a hálózat.
pl. a Huawei 192.168.1.1 a Dlink-> legyen statikusan 192.168.1.2. Így minden gép 192.168.1.xxx IP-t kapja a Így Huawei lesz a DHCP szerver.

2. Mindkét eszköz routerként funkcionál. Ekkor lesz (sőt van) egy al-al hálózatod, amin az eszközeid lógnak.
A huawei-n minden portforward a dlink-re mutasson, majd a dlinken megcsinálod a portforwardot a megfelelő gépre.
pl. a Huawei 192.168.1.1 a Dlink újabb alhálót hozz létre 192.168.yyy.1-n ülve Így minden gép 192.168.yyy.xxx IP-t kapja a Dlink-től.

(#5254) Coc@s válasza bulek (#5253) üzenetére


Coc@s
őstag

Kb. nálam is ez vasn azzal a különbséggel, hogy nekem most ép egy Sagemcom a HGW-m.
Ez működik routerként, csak ez oszt IP címeket. A fontos dolgok, így a NAS is static címmel működnek.
A portforward a Sagem-en van beállítva.
A jobb WIFI lefedettség miatt nálam két router működik a házban, de ezek csak switchként ill. AP-ként dolgoznak. Az uplinkjük vezetékes, de nem a WAN porton, hanem az egyik switch porton kapják azt.
Ezekben ki van kapcsolva a DHCP és gyak minden "okos" funkció.
Így mindenem tökéletesen működik.
Wifi-n ugyanazt az SSID-t szórja a HGW és a két kis router is, így a barangolással sincs semmi gondom házon belül.

18 éve itt

(#5255) zolka1977 válasza bulek (#5253) üzenetére


zolka1977
tag

Hát ez nekem már meghaladja a képességeimet :P
Teamviewer keresztül megoldanád? :F

(#5256) Coc@s válasza zolka1977 (#5255) üzenetére


Coc@s
őstag

A D-Link-en kikapcsolod a DHCP-t és a port forwardingot, a Hua routerről jövő madzagot az egyik switchelt portjára dugod.
A Hua-n meg beállítod a portforwardot, fixálod a NAS címét, a NAS-ban korrektül beállítod az xxxxx.dlinkddns.com-os nevet.
Kb. ennyi.

18 éve itt

(#5257) zolka1977 válasza Coc@s (#5256) üzenetére


zolka1977
tag

Nagyon - nagyon köszönöm :R 3 nap után siker :C

(#5258) MasterMark válasza Coc@s (#5249) üzenetére


MasterMark
titán

Nem. Ha a szolgáltató NAT-ok akkor nem működik...

Switch Tax

(#5259) Coc@s válasza MasterMark (#5258) üzenetére


Coc@s
őstag

Ja hogy te nem a HGW NAT-olására gondolsz?

18 éve itt

(#5260) Coc@s válasza zolka1977 (#5257) üzenetére


Coc@s
őstag

Örülök, de nem csak az én érdemem szerintem. :N

18 éve itt

(#5261) scorpyo


scorpyo
csendes tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni.
DNS 320 B2 nason szeretném újraírni az u-boot-ot.
Megköszönném,ha valaki tudna adni egy szájbarágós leírást.

(#5262) MasterMark válasza scorpyo (#5261) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ezt én is megköszönném. :D

Ha esetleg találsz valamit, ne tartsd magadban. :R

Switch Tax

(#5263) Tanulékony


Tanulékony
újonc

320 on- tallózom a torrent f-t , add torrent megnyomása után , minden eltűnik nem teszi be a listába és nem is tőlt semmit. mi az oka? Letőltés közben áramszünet volt azóta ilyen, connection error -t ír alul de ez nem igaz hiszen minden mást tudok állítani rajta. DLNA is megy rajta akadály nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5264) xinis válasza Multibit (#5251) üzenetére


xinis
csendes tag

Szia!

Miért DLNA és miért nem mediaplayer akármi? Mert az még egy kütyü, még egy távirányító. Nekem legalábbis ezek az indokaim. Mindamellett a torrent is NAS-on megy, így ha letöltötte a filmet, akkor már nézhetem is, nincs másolás és egyebek. Kb. ezért.
Egyébként teljesen jó a miniDLNA. Működik hiba nélkül. Csak a kezdet volt a nehéz. ;)

Üdv.

(#5265) Multibit válasza xinis (#5264) üzenetére


Multibit
veterán

Nem feltétlenül kell több távirányító (lehetőségek: telefon, tablet, Logitech Harmony). Én is NAS-on torrentezek, nem másolgatok, a NAS-ról játszik mindent a mediaplayer (ugyanis az mp-k tudnak hálózati megosztást kezelni ;) ).
Előnyök: nincs indexelési igény, jóval nagyobb formátumtámogatottság (konténer, video, hang, felirat), teljesen szabad és rugalmas a felirat- és hangsávváltás, kadenciahelyes lejátszás

(#5266) zolka1977


zolka1977
tag

Sziasztok!
Miért lehet hogy csak a torrent letöltése közben 90-100 %-al pörgeti a procit és 5-7 megával tölt le csak. Ha viszont a számítógépől töltök fel a NAS-ra akkor sokkal gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#5267) capafog23


capafog23
őstag

Újra kéne raknom a sima 320-asomat (funplug, transmission)
Mivel már nem férek hozzá se telnettel se ssh-n.
Létezik még leírás hozzá élő linkekkel?

(#5268) Kicsirics77 válasza capafog23 (#5267) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Sajnos nemnagyon

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5269) capafog23 válasza Kicsirics77 (#5268) üzenetére


capafog23
őstag

Találtam: Link

Én ezt az egészet már megcsináltam egyszer csak elvesztettem a hozzáférést ssh-hoz, mindig connection refused lett, már azt hittem formáznom kell a vinyót.
Aztán most találtam egy olyan megoldást hogy a régi ffp mappát átneveztem ffp_old-ra és egy reboot után volt egy "gyári" 320-asom és elkezdtem elölről mindent és most megy.

(#5270) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Sziasztok!

Immár lassan 4 éve használok panasz nélkül egy D-Link DNS-320 (REV A) NAS-t. Az ismert zűröket (pl. hamar felpörgő és igen hangos ventillátor, viszonylag lassú - 20 MB/s körüli - írási sebesség) leszámítva nincs vele gondom, ezekkel együtt tudok élni. Számomra a torrent nem elvárás, csak PC-t, táblagépet, telefont, médialejátszót szeretnék kiszolgálni a router-re kötött NAS-sal, azt viszont stabilan, akadásmentesen, BD-hez szükséges sávszélességgel (tehát max. 50 Mbit/s). Ezt a DNS-320 teljesítette is. Most viszont kinőttem és szeretnék 4 fiókos megoldásra váltani.

Habár tudom, hogy a D-Link a gyenge NAS-gyártók közé tartozik és elég limitáltak a lehetőségek, amelyeket a készülékei kínálnak, nekem a DNS-320 tudása is elegendőnek bizonyult. Ebből kiindulva egyelőre kinéztem a DNS-340L-t, ami 4 fiókos és árban is elérhető (változóan, de úgy 60 eFt körül).

Kérdéseim:

- szerintetek a DNS-320-ból kiemelt 2 db HDD áttéve a DNS-340L-be fog-e működni újraformázás nélkül, adatvesztés nélkül, simán felmount-olva fogom-e látni az adatokat (nem voltak RAID-ben, sima single meghajtóként üzemeltek egymás mellett)?
- szerintetek érdemes-e a DNS-340L-et venni, avagy van vele kapcsolatban valami ismert hiba, known-issue?
- jobban megérheti-e egy szintén 4 fiókos Zyxel NAS542-t venni 50 eFt-ért? Vajon stabilabb/jobb/gyorsabb-e, és vajon fogadja-e/olvashatók-e vele a D-Link DNS-320 által megformázott és teleírt HDD-k?
- van-e hasonló árfekvésben valami más javasolt, ugyancsak kompakt megoldás?
- tegyek-e inkább egy másik, minőségibb gyártó (pl. Synology) által készített 2 fiókos készüléket a már meglévő D-Link mellé?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5271) Multibit válasza zolka1977 (#5266) üzenetére


Multibit
veterán

Milyen CPU van a számítógépedben? Mennyi RAM van a konfigban? Vesd össze ezeket a jellemzőket a NAS-odban lévőkkel és már meg is kaptad a választ ;)

(#5272) poltech


poltech
újonc

Helló!

ruTorrenttel kapcsolatba lenne több problémám. Remélem tudtok segíteni!

Ezt a hibaüzenetet kapom:
"Warning! The disk is full..."
Na most ez nem igaz mert nincs tele, de viszont tudna vki mondani egy elérési utat ami be van neki állítva?
Mellékelek egy képet is a configról!

A másik probléma, hogy a port nincs nyitva vagy "unknown". Akárhogy nyitok neki portot ezeket írja.
Néha elindul a letöltés, de nagy részben csak áll.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

kép2
kép3
kép

[ Szerkesztve ]

(#5273) J0shu4M1ll3r válasza Multibit (#5271) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Ez miért ad választ, hogy a nas és a gépe között mennyi az erőforrási eltérés?
Nem azt kérdezte, hogy ha a nasra torrentezik, az lassabb, mintha pcről küld adatot nasra?
Tehát a torrentről töltött dolgok lassabban jönnek mint a pcről töltött.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#5274) Tanulékony


Tanulékony
újonc

Ha reset gombot nyomok a 320 alján akkor törölni fogja a winchestert.-t vagy csak a beállítások kerülnek alapba?

[ Szerkesztve ]

(#5275) hasek1982


hasek1982
csendes tag

Sziasztok!

Van egy DNS-320L cuccom. A tv-m nem okos tv. Nincs rajta RJ45 csatlakozás, és wifi nincs benne.
Megtudnám úgy oldani a film nézést, hogy a NAS-t USB kábellal direktbe összekötöm a tv-vel?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#5276) Coc@s válasza hasek1982 (#5275) üzenetére


Coc@s
őstag

Nem. :(

18 éve itt

(#5277) napis


napis
újonc

Sziasztok !

Vásároltam egy D-Link DNS320L típusú NAS-t. Az "add-ons"-ból a transmissiont felraktam . Transmission tökéletesen működik , munkahelyemről is elérem . Távoli elérésnél szeretném jelszóval levédeni , mert így könnyem más is hozzá férhet . Ezt hogy lehet megoldani ?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5278) bummbumm77 válasza napis (#5277) üzenetére


bummbumm77
újonc

Szia csináltam egy egyszerű le írást hogy hogy tudod le jelszavazni a transmissiont.

(#5279) FTomi válasza J0shu4M1ll3r (#5144) üzenetére


FTomi
újonc

szia! Írtam privátot.

(#5280) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Több éve használom a DNS 320LW nas-t, minden nagyon jól működött rajta.

Múlt héten a net szolgáltató cserélte a kábelmodemet egy újra, azóta csak meg csak szívok.

Odáig most eljutottam nagy nehezen, hogy a Pc-k, és a média lejátszó is látja az eszközt, viszont ha rákattintok, akkor a bejelentkezési jelszót kér. Eddig ilyen nem volt. Ezt hogy lehet rajta kikapcsolni?

Köszi

(#5281) MasterMark válasza oleandro (#5280) üzenetére


MasterMark
titán

Csak a modemet? Mert annak nem kellene ilyesmit okoznia, esetleg ha routert, de annak se nagyon.

Switch Tax

(#5282) oleandro válasza MasterMark (#5281) üzenetére


oleandro
tag

Kábelmodemet, ami egyben router is...

Most egy Sagemcom eszköz van. Ezen több gép, wifi és még egy router (LAN-ba kötve, dhcp kikapcsolva)ami az irodába megy, azon pedig még pár gép és a NAS. A hálózat most be van állítva, minden egy szinten van. PC-ről laptopról és még a média lejátszóról is látom a NAS-t, viszont jelszót kér a belépéshez.

Nem biztos, hogy a router csere miatt van, gondoltam itt már a firmware frissitésre is, most visszaállítottam a 1.08-ra. Ennek ellenére a gépek jelszót kérnek.

Korábban simán a windows intézőből be tudtam lépni, mindenféle jelszó nélkül, bármelyik gépről.

(#5283) xinis válasza oleandro (#5282) üzenetére


xinis
csendes tag

Nekem akkor kért jelszót, amikor beállítottam a felhasználók kezelését (bocs, de most nincs előttem, hogy a NAS hogy is nevezi ezt). Szóval ott nézelődj szerintem!

Szerk.: közben meg is találtam. Erről beszéltem: http://www.dlink.com/hu/hu/support/faq/network-storage-and-backup/nas/dns-series/hu_how_i_can_create_users_dns

[ Szerkesztve ]

(#5284) bummbumm77 válasza oleandro (#5282) üzenetére


bummbumm77
újonc

Üdv.Pontosan hogy kéri? felhasználóit és jelszót kér? Windows hitelesítést kér egy felugró ablakban?Milyen az operációs rendszered? Ezek nélkül nem tudok pontosan segíteni mert több minden lehet vele.

(#5285) peti1771


peti1771
újonc

Sziasztok,

DNS-320L van nekem, szeretném a Transmission-t használni torrentezésre.
Hozzáadtam applikációként, és feltelepítettem a gépre a Transmission Qt Client-et.
Ha hozzáadok egy torrentet, akkor elkezdi letölteni, de megáll a következő hibával:

No space left on device (C:/mnt/HD/HD_a2/Transmission/

A NAS-on még van 1,8 TB szabad hely.

Mit kellene beállítanom, hogy működjön.

Köszi

(#5286) Kicsirics77 válasza peti1771 (#5285) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Szerintem ez kapásból nem is a nasra tölt a qt client minek?
Neked a nasra kellene addon-ként a transmission és majd azután konfigolni azt is,hogy mennyivel töltsön,a torrenteket sorba tegye ne egyszerre töltse hanem egyesével.
Ez így több sebből vérzik.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5287) peti1771 válasza Kicsirics77 (#5286) üzenetére


peti1771
újonc

Szia,

Köszi, végül sikerült megoldanom.

(#5288) poltech válasza poltech (#5272) üzenetére


poltech
újonc

Valaki tud segíteni egy beállítással az előző hsz-be megfogalmazott hibára?

(#5289) agyhalal válasza poltech (#5288) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Szia!

Nálam pl. így néz ki: "/mnt/HD/HD_a2/Transmission/complete"

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#5290) bummbumm77 válasza agyhalal (#5289) üzenetére


bummbumm77
újonc

Szia. Nekem csak ez van /mnt/HD/HD_a2/Transmission és tökéletesen működik.
Az a lényeg hogy ne külső meghajtóra akard be állítani a mentést mert hibát produkál.

[ Szerkesztve ]

(#5291) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

NAS vásárlás előtt állok és megszeretném tudni, hogy:

- jól tudom e, hogy a 320L-ben 1Ghz-es a cpu, amíg a 320-ban csak 800Mhz-s?
- elég erős e, hogy egy időben: 2-3 IP kamerával felvegyen, 2TV-n megy a DLNA, 2 PC-ről adatokat irok/olvasok, adatokat fogadjon/küldjön, ~4db IoT eszközre (php/MySQL feldolgozás pár percenként)
- A Surveillance Station alkalmazással csak D-Linkes IP kamerák működnek?
Ha igen, akkor van e mód a NAS-t más gyártó kameráival, ill 3rd party alkalmazással NVR-ként használni?
- A phpmyadmin teljes értékű? (minden php, js kódot/parancsot képes lefuttatni)
- Lehet e erre saját alkalmazást fejleszteni? (milyen nyelven programmal?)
- USB HID-support alkalmazással bármilyen HID eszköz megy?
- USB-re lehet HUB-ot rakni?

Talán az egyik legfontosabb:
Ha elsőre csak 1 HDD-t rakok be, aztán a PC-ről átmásolt adatok után tenném be a másikat(PC-ből venném ki), akkor az első adatai megmaradnak-e vagy sem? (Ezt a RAID miatt kérdezem. Nem tervezem a RAID használatot, de nem tudom, hogy a NAS-nál ez alapértelmezett dolog, hogy 2 HDD esetén automatikusan RAID-ba rendezi e magát(újraformázva az első HDDt) vagy sem...)

GA

(#5292) poltech válasza agyhalal (#5289) üzenetére


poltech
újonc

Köszi, de ez csak 1 sor a sok közül... :)

Nem tudsz nekem küldeni egy print screent ugyanezekről? :R

(#5293) Pozsi85 válasza napis (#5277) üzenetére


Pozsi85
tag

Szia! 320L-em van nekem is. Hogyan tudod elérni távoltól a transmission-t? segítenél? nekem 1.01 van rajta. Vagy az kevés? Illetve kell ddns is? mert ahhoz nem értek. (MÉG!!!) :D Köszi előre is

(#5294) xinis válasza Pozsi85 (#5293) üzenetére


xinis
csendes tag

Szia!

Nekem sikerült beállítanom, hogy kintről elérjem a Transmission-t, de sajna csak úgy, hogy port forwardinggal egyből a Transmission webes felületére vitt a routerem. Ekkor viszont nem kért semmilyen jelszót, így "szabad préda" volt.

Az eljárás a következő volt nálam:
- regisztráltam a noip.com-ra egy ddns-t, hiszen a szolgáltatóm nem biztosít fix ip címet (xy.ddns.net)
- ezt beállítottam a szolgáltatómtól kapott modem/routerben (innentől ha változik az ip címem, akkor is elérem a routerem)
- beállítottam a port forwardingokat a routeren (21-es port alapból az ftp pl., tehát ha ftp kapcsolódok, akkor automatikusan erre a portra irányít és elérem a NAS-t, mint ftp szervert)
- ha a transmission-t akarod elérni, akkor csak a megfelelő portot kell átirányítani (nálam 2020 a Transmission)

Természetesen a NAS-on is be kell állítani, hogy fusson az ftp és minden egyéb, érdemes felhasználót is létrehozni jelszóval.

(#5295) Pozsi85 válasza xinis (#5294) üzenetére


Pozsi85
tag

Köszönöm, próbálkozok én is majd amint lesz időm...
Ha jutok valamire, leírom, hátha segít.

(#5296) Pozsi85


Pozsi85
tag

Segítsetek légyszi!
Reseteltem a 320L-tt, és azóta nem tudok felcsatolni meghajtót. Windows 10-em van. Mindig kéria hitelesítési adatokat... Már megőrjít... :D

[ Szerkesztve ]

(#5297) aldebaran válasza Pozsi85 (#5296) üzenetére


aldebaran
őstag

Magyarul nem találtam, de próbáld meg innen kitörölni a jelszót és újat hozzáadni.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5298) Pozsi85 válasza aldebaran (#5297) üzenetére


Pozsi85
tag

Köszi de sajnos nem jött be...
Érdekes amúgy, amikor mountolnám fel a (z:) meghajtót, akkor a hálózatnál a NAS-ba belép a jelszóval, de utána mikor kiválasztom a Volume_1-et, akkor már folyamatosan csak feldonja az ablakot, hogy nem jó a jelszó.... :(

(#5299) aldebaran válasza Pozsi85 (#5298) üzenetére


aldebaran
őstag

A NAS-ban a felhasználódhoz hozzá van rendelve a volume_1? Vagy valahol a NAS felhasználókezelőben kell szerintem szétnézned.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5300) Pozsi85 válasza aldebaran (#5299) üzenetére


Pozsi85
tag

Nos, az a kemény, hogy azt már próbáltam, hogy létrehozok még egy accountot a nason, és azzal lépek be, de úgyse ment. Most megpróbáltam újra, annyi hogy nem z hanem xet választottam. És jó lett!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.