Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) bulek válasza capafog23 (#5450) üzenetére


bulek
tag

Ha nincs ssh újraindítás után, az azért lehet mert nem indul el az sshd.sh. Mikor telnet alól él az ssh, és bejelentkezel, akkor kiadod a chmod a+x /ffp/start/sshd.sh parancsot? Mert ez garantálja az auto indítást.

(#5452) gee84 válasza MARTIN970215 (#5440) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Ugyanez volt a problémám, megoldható hogy visszakapcsold az SMB1-et

[link]

Én a PowerShell script megoldást választottam, oda bemásoltam, lefuttattam és újraindítás után olyan volt mint régen.

(#5453) Goldenboy83


Goldenboy83
csendes újonc

Sziasztok, lenne egy kérdésem. A NASon tarolt filmeket szeretném elérni (nezni) külső mobil eszközökről. Ez hogyan kivitelezhető? Mert ha otthon vagyok sajat hálózaton minden mobil eszkozomrol elérem a nast viszont ha nem az otthoni hálózaton vagyok nem tudom elérni ezeket a tartalmakat. Mobilon az Infuse nevű applikaciot használom.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5454) Kicsirics77 válasza Goldenboy83 (#5453) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ddns+port nyitása és már megy is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5455) Goldenboy83 válasza Kicsirics77 (#5454) üzenetére


Goldenboy83
csendes újonc

Teljesen analfabéta vagyok ehhez! Valami bővebb leírást tudsz mondani? Vagy tudsz esetleg olyat helyet ahol utána tudok olvasni?

(#5456) Kicsirics77 válasza Goldenboy83 (#5455) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát keress rá a ddns szóra a google-ban meg a dns-320-ra.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5457) Goldenboy83 válasza Kicsirics77 (#5456) üzenetére


Goldenboy83
csendes újonc

Hat most addig jutottam hogy csinaltam egy ddns profilt. De statusnal azt írja hogy updated failure

(#5458) Goldenboy83 válasza Goldenboy83 (#5457) üzenetére


Goldenboy83
csendes újonc

(#5459) Kicsirics77 válasza Goldenboy83 (#5458) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem changeip.org-os van de vagy 4 éve nem is nyúltam hozzá,mert megy,de a dlinkes is ugyanaz.
routerben is kell konfigolni,hogy elérd k<vülről,ez még csak a nas konfig.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5460) Goldenboy83 válasza Kicsirics77 (#5459) üzenetére


Goldenboy83
csendes újonc

Elvileg a routeren is beállítottam mindent de mégsem jó. Majd ha hazaérek csinálok arról is egy kepet.
Egyszerűen nem tudom mi lehet a baj vagy mi nincs rendesen beállítva. Sajnos nem értek hozza!

(#5461) Kicsirics77 válasza Goldenboy83 (#5460) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a routerben a tűzfal konfighoz kell hozzáadni mint kivételt.
megadni a belső ip címet meg a portot és megadni neki hogy milyen külső ip cím és port az amire válaszoljon,majd akkor tudod csak elérni kívülről.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5462) Goldenboy83 válasza Kicsirics77 (#5461) üzenetére


Goldenboy83
csendes újonc

Megköszönöm ha tudsz majd segíteni a beállításban. Amit leírsz egy olyannak mint én mintha kínai lenne.
Olvastam is utána néztem videókat is mindent megpróbáltam úgy csinalni mégsem lett jó.

(#5463) Kicsirics77 válasza Goldenboy83 (#5462) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hiába is akarnék,mivel azt sem tudom milyen a routered de ha tudnám sem biztos,hogy menne mivel openwrt-t használok.
a helyedben ha kínai ez neked akkor keresnék a közeledben informatikust,mert könnyen gubanc lehet ha piszkálod a tűzfal konfigot a routerben.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5464) Goldenboy83 válasza Kicsirics77 (#5463) üzenetére


Goldenboy83
csendes újonc

Azért tettem fel itt a kérdést mert sajnos nincs informatikus a közelben. Egyébként egy tp-link TL-WDR4300 a routerem.

(#5465) Kicsirics77 válasza Goldenboy83 (#5464) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ez odáig oké, hogy wdr-4300 de ha gyári a firmware rajta akkor sem ismerem a beállításait,mivel openwrt-t használok.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5466) Goldenboy83 válasza Kicsirics77 (#5465) üzenetére


Goldenboy83
csendes újonc

Minden gyári firmware-el van. Hat akkor köszönöm az eddigi segitseged. Megpróbálok más segítség után nezni!

(#5467) buksibuci


buksibuci
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Van egy ilyen csodám (D-Link DNS-320L). Eddig minden csodálatosan működött rajta, de pár napja nem tudom kívülről elérni. Eddig újraindítottam, megnéztem a dyndns-t, frissítettem firmware-t. Utána eszembe jutott hátha a Digi állított valamit el, mert a UPnP-t sehol nem lehetett a modemükben elérni, írtam nekik, átállíttattam Bridge-be, mögé raktam egy TP-Link routert, beállítottam rajta mindent, UPnP-t is és nem javult meg. Megy a UPnP de a NAS nem látja vagy mi (kicsit értek csak hozzá).
Örülnék ha valakinek lenne megoldása a problémára, mert mára már felment a pumpa. (Persze nyugodt ember vagyok, nem töröm össze!) :)

Előre is köszönöm!
[kép] [kép] [kép]

(#5468) maddlock válasza Goldenboy83 (#5466) üzenetére


maddlock
csendes tag

Ftp player pl. lejátssza a filmeket/zenéket androidon. Ehhez ftp elérést kell tenni a nasra, de az tuti menni fog.

(#5469) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy ilyen kütyüt, és érdeklődnék, hogy van-e mód arra, hogy távoli eléréssel mondjuk megosszak képeket/videókat (egy mappán belül) lehetőleg webböngészőben!?
Dyndns meg van, távolról elérhető, de a konfigurációs (bejelentkező) oldal jön be.
Néztem ezt a webdav nevű dolgot is, de kliensoldalról nem boldogulok vele. Van pl. a Total Commandernek is webdav beépülője, de nem tudom, hogy kell használni, eddig a google nem volt a barátom, inkább kérdezek.
Még egy kérdés, a letöltési 2gb korlátját nem lehet kilőni valahogy?

Köszi

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#5470) kovika84


kovika84
csendes tag

Üdv olyan gondom lenne hogy 320lw volna és rá updételtem a 320l firmware-t persze 320lw re kerestem csak figyelmetlen voltam végig csinált mindent majd azóta csak villog a bekapcs...helyre lehet még hozni :W :W valahogyan ?

(#5471) kovika84


kovika84
csendes tag

javitom jo mind a 2 de valami miatt még sem lett jó az update :(

(#5472) krisztosz89 válasza kovika84 (#5471) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok. Hozzájutottam egy Dlink DNS-320L NAS-hez.
Van mellé a hálózaton, egy Xiaomi Mi box 3 lejátszó. Az alapvető cél az volt, hogy a NAS-en tárolt filmeket, sorozatokat tudjam lejátszani a boxon. Ez működik is, sikerült bekonfigurálnom a dolgokat, ezzel boldog vagyok. De.
A hab az lenne a tortán, ha fel tudnám tenni a transmission klienst a NAS-re, és be tudnám állítani az RSS feed csekkolást, így szuper kényelmesen tudnám a tartalmakat letölteni a legnagyobb magyar online "bolt"-ból.. :D

Na akkor mondom a részleteket, hol romlott el a dolog.
Beüzemeltem a NAS-t első körben egy 80gb-s HDD-vel, csak hogy működjön a rendszer, feléledjen az ökoszisztéma. Szépen látta a hálózat, beléptem a webes felületére, ott megformáztam a vinyót, fel is tudtam hálózati meghajtónak mappelni a gépen, f@szaság, örülök. :)
Gondoltam, akkor most még szűz a vinyó, neki is látok a transmission felhekkelésének, ne utólag kelljen kínlódni vele.
Eme leírás alapján vágtam bele:
https://logout.hu/bejegyzes/adika4444/d-link_dns-320_transmission_telepitese.html

Letöltöttem a motyókat, első pont, fun_plug gyökér könyvtárba másolása, ezt a felmappelt mappába megtettem az asztalimról (nem a netes felületen, hátha ez baj), majd a webes felületen NAS restart.
Megvártam míg lepereg a 2 perces visszaszámláló, oké, várok hogy újrainduljon.
Semmi. A hálózat nem látja a NAS-t, a NAS nem látja a HDD-t. (nem villog a hdd status led az elején)
Pánik, mit basztam el. Egy óra értelmetlen ki-be kapcsolgatás, vinyó slotok közti variálása, semmi.
Gondoltam a felmásolt fun_plug ölte meg, oké, HDD kiszed, asztaliba berak, partition wizard-al lenullázás.
NAS-be vissza, bekapcs, öröm boldogság, NAS látja HDD-t, hálózat látja NAS-t.

Azóta nem nyúltam hozzá, szépen összeházasítottam a box-al, csináltam a routeren virtuális servert a NAS-nek, így legalább a webes felületet elérem bárhonnan, és ott a gyári p2p appba be tudok pakolni torrent file-okat, és le tudom őket tölteni.

Tudom, ez már nagyon first world problem, mert így is munkából simán le tudok otthonra tölteni filmeket, de az ncore-os RSS feedes megoldás annyival letisztultabb és egyszerűbb lenne, hogy csak izgatja az agyam, hogy valahogy meg lehet oldani.. de ahhoz ugye a gyári p2p app nem jó. :)

Hol rontottam el? Van másik/jobb leírás hozzá? Nem jó verziót használtam?

Ha valaki járt már hasonló cipőben, és tud segíteni, tanácsot adni, azt nagyon megköszönöm. :R :)

Krisz

(#5473) Kicsirics77 válasza krisztosz89 (#5472) üzenetére


Kicsirics77
veterán

A 320L-hez nem kell a fun_plug mivel van hozzá egy rakás kiegészítő. Itt keresgélj,ja és formázz újra mindent a tiszta indulás miatt.
http://dlink.vtverdohleb.org.ua/Add-On/

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5474) krisztosz89 válasza Kicsirics77 (#5473) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Ezt az oldalt tegnap megtaláltam én is. :) Akkor ezek szerint simán ott hasaltam el, hogy DNS 320hoz való leírásnak estem neki?
A linkelt oldalon lévő tartalmakat hogyan tudom telepíteni? Bocsi, ha noob kérdés, de sosem volt még NAS-em. :))

(#5475) Kicsirics77 válasza krisztosz89 (#5474) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ja,ott hasaltál el.A nas webes felületén keresd meg a kiegészítők telepítését és a letöltött fájlokat ott tudod betallózni és feltölteni,utána a megfelelő ip cím és port megadása után tudod a szolgáltatás oldalát megnyitni.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5476) krisztosz89 válasza Kicsirics77 (#5475) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Aha, na most megtaláltam egy youtube videóban, hogy hol lehetne kezelni az addonokat a webes felületen.
Nekem ez a menü nincs. 1.01 firmware van fent, gondolom ezt kéne a legfrissebbre ápgrédelni?

A firmware update-el elvesznek az adatok a HDD-ről?

[ Szerkesztve ]

(#5477) ccs2929 válasza krisztosz89 (#5476) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Sajna nekem sincs ilyen opció, én frissítettem a fw-t, de így sincs... :(

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#5478) krisztosz89 válasza ccs2929 (#5477) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Akkor mégis csak kell valamit hekkelni, hogy az addon management elérhető legyen?
Youtube-on az indiai srác NAS-én bizony ott virít ez a menüpont... :DD

(#5479) ccs2929 válasza krisztosz89 (#5478) üzenetére


ccs2929
senior tag

Hát elképzelhető....nekem sajna nincs időm foglalkozni vele mostanában, de esetleg, ha jutsz valamire, akkor oszd már meg kérlek.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#5480) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Én vagyok ennyire béna, vagy ez a dlinkddns.com nem az igazi!?
Beállítom otthon a nason a felhasználói adataimat, igaz mindig azt írja, hogy update failed, de ekkor elérhető kintről a megadott ddns-es címen, majd kb. másnap már nem.
Routerben a portforward meg volt, mert míg nem, addig a routerem jött be kintről.
Ötlet valakinek? Most egyébként ip cím alapján sem jön be, lehet mégis valami router beállítási gond van!? Bár pingetni sem tudom az ip címem... :F

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#5481) Keri2


Keri2
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy ilyen DNS-320-as NAS-t, és nem boldogulok a DLNA-val.
Mielőtt azzal jöttök hogy a Google a barátom, közlöm hogy nem az :D
2 napot túrtam a netet, találtam sok leírást, meg megoldást, de mindegyik csak arra az 1-2 döglött llinkre mutat, így pedig használhatatlanok.
Próbáltam miniDLNA, Serviio, Debian, de egyikre sem találtam használható programcsomagot.

Amúgy Samsung TV-vel használnám, amin gond nélkül megy minden PC-s Serviio-val, meg USB meghajtóról is.
fun_plug0.5 és Transmisson probléma nélkül felment, és működnek.
Közben találtam 0.7-es fun_plug-ot is de amíg nincs mi alá betenni, nem piszkálnám a már működő részt.
A NAS-en a legújabb firmware van.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#5482) Keri2


Keri2
csendes tag

...még valami.
Ha már DDNS-ről megy a téma.
Hogy lehet a gyári DDNS szerver listába beleírni? Pont egy olyan szolgáltatóm van ami nincs a listában.

(#5483) krisztosz89 válasza ccs2929 (#5480) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Én ez alapján csináltam, hogy bárhonnan elérhető legyen a NAS ebes felülete:
http://www.dlink.com.ph/how-to-access-the-web-interface-of-the-dns-320-remotely-using-d-link-router/

Nekem eddig bevált és működik.. :D

(#5484) xrvman válasza Keri2 (#5481) üzenetére


xrvman
őstag

Szia, hanyas a legújabb firmware a DNS-320 ra?

(#5485) Keri2 válasza xrvman (#5484) üzenetére


Keri2
csendes tag

Ezt raktam rá, biztonsági patch-el együtt.
[link]

(#5486) ral9002


ral9002
újonc

Sziasztok!

Adott egy DNS-325 nas, van benne 2db 1TB-os HDD tükrözve. Van rajtuk kb. 250GB adat, jelen pillanatban egy régi firmware van rajta ezt kellene frissítenem.
Kérdésem firmware frissítés után az adatok megmaradnak e a nas-on? Vagy készítsek biztonsági mentést.
Az eddig beállított jogosultságok megmaradnak e, vagy újra be kell állítani mindent újra?
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5487) kovika84


kovika84
csendes tag

Üdv 320lw van transmission menyivel kel :W lenne hogy töltsön lefele jelenleg 2-7 megabit között ugrál :( 1.1 es transmission vant fent gigás netem van azt nem várom el hogy azt tudja de legalább a 100 netet tudhatná ?

(#5488) Multibit válasza kovika84 (#5487) üzenetére


Multibit
veterán

Hardver korlát. Bár a 2-7 Mbps még ettől a szerény vastól is soványnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#5489) kovika84 válasza Multibit (#5488) üzenetére


kovika84
csendes tag

de viszont a hull hd filmet hibátlanul továbbija a tvnek ahhoz meg tudnia kell töbet mint 7 mega nem ?

(#5490) Multibit válasza kovika84 (#5489) üzenetére


Multibit
veterán

Csakhogy koránt sincs annyira terhelve a vas filmezéskor, mint többszálas le/feltöltéskor. (Nem is beszélve arról, hogy egy full HD film is lehet 5 Mbps és lehet 50 Mbps bitrátás.)

(#5491) clubmonaco


clubmonaco
tag

Sziasztok
320-as nasom van.
Kérdezném tőletek hogy tettem bele egy 2. Merevlemezt.(Az elsővel nincs gond,gép látja volume1-et teljes hozzáféréssel).Viszont amut beletettem 2.merevlemezt,azzal mit kell csináljak hogy lássa a gép??
Köszi

(#5492) krisztosz89


krisztosz89
csendes tag

Kedves Urak,

számomra leküzdhetetlen problémába futottam bele tegnap, kérlek segítsetek.

Van egy DNS 320L-em, 1-es slotban egy 80gb-s (ezzel lett beüzemelve eredetileg), 2-es slotban egy 1tb-s WD RED. Kb 2 hónapig vígan használtam, boldog ember voltam.
Tegnap le lett kapcsolva a lakásban a biztosíték, mert villanyt szereltünk, és nem lett előtte kikapcsolva a NAS, kb mintha áramszünet lett volna, vagy ki lett volna húzva a kábele, úgy kapcsolt ki.
A villanyszerelés végeztével, bekapcsoltam a NAS-t, vagyis próbáltam, de semmi.
A power LED kéken villog, ami a leírás szerint boot/restart fázist jelent. Na ezt csinálta egy órán át, semmi.
Keresgéltem külföldi fórumokon, próbáltam resetelni (power + reset gomb hosszan), semmi.
Kivettem a vinyókat, és próbáltam úgy bekapcsolni, semmi.
Próbáltam csak az 1-es vinyóval bekapcsolni, semmi. Csak a 2-es vinyóval, semmi.
Egész éjszakára úgy hagytam végül, hogy benne a 2 HDD és bekapcsoltam, reggel még mindig villogott a LED.

Mit tudok még tenni?
Nagyon fájna ha meghalt volna, szombaton töltöttem le 10 évad X-Aktákat, azt meg akarom nézni... :D :D

Köszi a segítséget! :R

Krisz

(#5493) krisztosz89 válasza krisztosz89 (#5492) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Kihalt ez a topic? :(

(#5494) capafog23 válasza krisztosz89 (#5493) üzenetére


capafog23
őstag

Olvassuk páran, de nincs ötlete senkinek szerintem azért nem írnak.

(#5495) krisztosz89 válasza capafog23 (#5494) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Még egy ötletem támadt időközben, csak megvalósítani nem volt időm.

Mikor elsőre beüzemeltem a NAS-t akkor is produkálta ezt a villogó LED-es hibát, akkor az oldotta meg, hogy a 80-as HDD-t (akkor még csak az volt benne) átraktam az asztalimba, leformáztam, és úgy tettem vissza.

Ezt majd még eljátszom, hogy leformázom a 80-ast, és csak azt teszem bele, majd úgy indítom el.
A terráson már van párszág Gb adat, azt egyelőre félrerakom...

Visszajövök majd a fejleményekkel, hátha másnak is hasznos lehet. :)

(#5496) krisztosz89 válasza krisztosz89 (#5495) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Urak, szörnyen röhejes és triviális a megoldás, de megmenekült. :)
Youtube videó alatti kommentben találtam rá, kb 15en válaszoltak rá, hogy nekik is megoldotta, így gondoltam amúgy i kidobnám, hát miért ne.

HDD nélkül be kellett tenni a hűtőbe.. :D

Elvileg a temp. szenzor hajlamos szarul érzékelni, és túlmelegedettnek látja a rendszert, ezért megakad a bootolásnál, ezért villog kéken a bal led.
20 percet töltött a frigóban, majd 20 percet hagytam, kicsit melegedni. Vinyó be, kábelek be, bekapcs, 2mp alatt bebootolt kb.

Ha másnak is lenne ilyen baj, nekem bevált. :)

(#5497) krisztosz89


krisztosz89
csendes tag

Ennek kapcsán lenne egy új kérdésem.

Fel lehet kicsit tuningolni valahogy a hűtését ennek a NASnak?
Nagyobb venti, fixen menjen, stb.. jutubon nem igen találok rá semmit. :)

Köszi!

(#5498) kupecke


kupecke
csendes tag

Kedves Hozzáértők!

Gyengélkedő A2-es 2.02-es változatokat élesztenék fel firmware frissítéssel. Még hasonlót sem csináltam soha, és csak magyarul tudok. Segítséget kérek! A legjobban egy a kályhától elinduló magyar nyelvű útmutatónak örülnék. Már 3 órája búvárkodom válogatottan fondorlatos szövegek beírásával a keresőbe, de csak számomra haszontalan fórumbejegyzéseket kapok.

Az egyik vallatandó példányom bekapcsolás után - általam ismeretlen - jelszót kér. Próbálkoztam a 8 s-on túl nyomott reset gombbal, de nem tántorította el. Hogyan tudom elfeledtetni vele ennek e jelszónak a kérését?

Az egyik cucc a HDD-k inicializálása közben lefagy (vélhetően időfüggően, mert nagyobb HDD-knél kisebb %-os elkészültségnél teszi ezt), egy másik pedig nem látja a HDD-ket. Melyik feltámasztására van esély firmware frissítéssel? Az elsőnél reménykedem, mert úgy gondolom, hogy az inicializálást a NAS-on futó program végzi.

Reménykedve: kupecke

(#5499) -=MrLF=- válasza kupecke (#5498) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

A [#183 említették], DNS-320_Manual szerint, ha reset gombot 20 másodpercig nyomod bekapcsolt állapotban, a gyári állapotra áll vissza, mint amikor először bekapcsoltad.

Amiért benéztem :)
Nálam 2x3TB lemezzel megy, valaki rakott már bele nagyobb lemezeket? 4-5-6 TB lemezeket vajon megeszi?

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#5500) szaszab válasza -=MrLF=- (#5499) üzenetére


szaszab
aktív tag

Factory reset után nem formázza a benne lévő lemezeket?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.