Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) bulek válasza xrvman (#5400) üzenetére


bulek
tag

Nekem sima 320-s van, egy 100mbites router mögött. Samsung tv is vezetékesen van a hálón, semmi bajom sincs a lejátszással, 1080p

(#5402) Kicsirics77 válasza xrvman (#5400) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Volt sima is azzal sem volt semmi gondom,minden vezetékkel volt összekötve egy 100 megás belső hálón,én csak amiatt cseréltem le L-re mert meguntam a kinlódást a fun_pluggal.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5403) xrvman válasza Kicsirics77 (#5402) üzenetére


xrvman
őstag

Bulek is

Kíváncsi vagyok, ezt viszi e nektek, másoljátok fel a NASra és indítsátok onnan.
Feltettem a sample-t a zippyshare oldalra.

(#5404) bulek válasza xrvman (#5403) üzenetére


bulek
tag

Holnap tudom csak tesztelni

[ Szerkesztve ]

(#5405) bulek válasza xrvman (#5403) üzenetére


bulek
tag

Simán vitte, akadás nélkül

(#5406) mszabee86


mszabee86
újonc

Sziasztok!

miniDLNA-t honnan tudnam letolteni es hogyan kell telepiteni. Ebben tudtok nekem segiteni?

Szabee86

(#5407) xrvman válasza bulek (#5405) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi szépen.
Gondolom PC-n lett kipróbálva. Nekem ott valóban jó. Valszeg előre puffereli. Van hová.

(#5408) bulek válasza xrvman (#5407) üzenetére


bulek
tag

Nem PC-n próbáltam, hanem NAS-ról DLNA-n keresztül. Samsung C650 tv-vel lejátszva

(#5409) b.miklos90


b.miklos90
újonc

Sziasztok,

A transmission remote gui-val lenne egy kis problémám.
Torrent hozzáadás után 2 MB (gyorsító tár mérete alapból) letöltés után leáll a letöltés "Permission Denied" hibával. Ha megadok egy elérési útvonalat a befejezetlen mappáknak, akkor a hiba megoldódik ugyan, de miután kész a letöltés nem rakja át a torrent hozzáadásánál megadott útvonalra.

Remélem tud valaki segíteni.

(#5410) szaszab válasza b.miklos90 (#5409) üzenetére


szaszab
aktív tag

Nézd meg, hogy a kívánt mappákra a transmission-t futtató felhasználó rendelkezik-e írás jogosultsággal.

(#5411) b.miklos90 válasza szaszab (#5410) üzenetére


b.miklos90
újonc

Köszi a gyors választ! Ez volt gond ;)

(#5412) mszabee86


mszabee86
újonc

Sziasztok!

Optware-t meg minidlna telepítőt sima DNS320-hoz honnan tudnám leszedni mert a régi hozzászólásokban lévő linkek már nem aktívak.

Nagyon jók a leírások, hogy hogyan oldjam meg a telepítéseket. De programok nélkül sajnos nem boldogulok. Esetleg ha valakinek megvolnának és elküldené e-mailben azért nagyon hálás lennék.

Az eddigi segítségeket is nagyon köszönöm.

Szabee86

(#5413) p_zsolt


p_zsolt
tag

Sziasztok,

mitől lehet az, hogy egy DNS-320L-es NAS-r másolások előtt sokat seek-el 5-10sec, ha nagy fájlt másolok, akkor is cscsinálja, ha kicsiket, akkor is, de a nyg esetén nem olyan zavaró, mert miután elkezdte, akkor már megy, de pl egy csomó fénykép felmásolása így nagyon sok ideig tart.

2 lemez van bent 2+3GB, kb mindkettő 80-90% közötti telítettséggel bír.

Bármi ötlet jól jönne, hogy hogyan tudom ezt kiküszöbölni.

köszi, Zsolt

(#5414) toxin2 válasza mszabee86 (#5412) üzenetére


toxin2
tag

Szia.

Optware-ben nem tudok segíteni, de minidlna elérhető funplug-0.7 alá.
Ebben van egy beépített csomagkezelő, a slacker. slacker -i kilistázza
a megadott csomagadatbázisban (neked kell létrehoznod) mi található.

SPACE-szel kijelölöd ami kell, enterrel fölrakja. Értelemszerűen több
csomagot is kiválaszthatsz. Csomagadatbázis létrehozása (a parancsokat
1 sorba írd):

echo "barmalej http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/" >> /ffp/etc/funpkg/sites

echo "uli rsync://funplug.wolf-u.li/funplug/0.7/arm/packages" >> /ffp/etc/funpkg/sites

echo "mijzelf http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm" >> /ffp/etc/funpkg/sites

(adatbázis frissítése)
slacker -U

(adatbázis listázása, telepítés kijelöléssel)
slacker -i

[ Szerkesztve ]

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#5415) toxin2


toxin2
tag

Sziasztok.

Sima DNS320-hoz találtam nyelvi fájlt német, francia, orosz nyelven.
Ezek bináris fájlok, ergo nem szerkeszthetők. Magyar nyelvi fájlt
hogyan lehet készíteni? Kész fájlhoz linknek is örülök. :)

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#5416) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok.
Régóta használom már az említett nas-t, de amióta 4k tv van, szeretném a 4k tartalmat is nézni a nasról. Eddig egy mede8er lejátszó vitte a filmeket, most kénytelen voltam a nason a dlna-t bekapcsolni.

A kérdésem az lenne, hogy létezik erre a nasra olyan program, ami kicsit szebb felületet ad, mint a gyári dlna kezelő? Plexet próbáltam, el sem indult :)

(#5417) toxin2 válasza oleandro (#5416) üzenetére


toxin2
tag

Szia.

Nem tudom milyen tv-d van, de dlna (nekem) nem
jött be. Pl.: mkv konténert nem támogatja. Kipróbáltam
a gyári és a minidlna funkciókat is DNS 320-on. Nem
gyorsabb az átvitel dlna segítségével sem, mint sima
samba/cifs megosztással. Viszont a 128MB ramból
ez is fogyaszt. Samba-n keresztül (nálam) simán kezeli
a TV az mkv-t (feliratokkal együtt) külön feliratos filmeket
többféle formátummal, képet. hangfájlokat stb. Amire
viszont számíts : Win10 feladatkezelője kiírja egy
alkalmazás mennyi hálózati sávszél.-t fog le. 4K@30fps
tartalomnál ez nálam 45-82 MB/s. Ha kábellel van
összekötve a tv a nassal, akkor talán megy (nálam csak
wifi-n lóg a tv) PC-n u.ez a helyzet, itt ki bírja szolgálni
a lejátszást, de akkor torrent letöltés, másolás stb.
ne adj' Isten több felhasználó egyszerre az felejtős
ilyenkor. A képen egy saját házivideó tulajdonságlapja
van, átlag átviteli sebességgel.

[ Szerkesztve ]

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#5418) gabipaci


gabipaci
addikt

Üdv.

NAS-ról szeretnék lejátszani 4K tartalamat Apple 4K TV-n keresztül. De akadozik, olyan mintha folyamatosan töltene. Ha direktbe kötöm a NAS-t a TV-ra, akkor az le tudja játszani, kivéve azt a részt, hogy a mappákat és fileokat összekeveri.
Szóval, mit kéne beállítanom, hogy Apple TV-n keresztül is menjen?

Köszönöm

Logitech hardware tester

(#5419) aldebaran válasza gabipaci (#5418) üzenetére


aldebaran
őstag

Gondolom, van közötte egy router is, amely nem bírja ezt az adatfolyamot. Azt a routert kell komolyabbra cserélni.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5420) gabipaci válasza aldebaran (#5419) üzenetére


gabipaci
addikt

Az bírja, mert simán a tv-re dugva megy a 4K videó, de sajnos a TV meg nem kezeli rendesen a mappákat, és összekeverednek a file-ok. Tegnap vettem ue49mu6670 Samsung. A Samu ügyfélszolgálat azt mondja, hogy nem támogatja a NAS-t Amúgy a router TP-LINK TD-W9980

Logitech hardware tester

(#5421) toxin2 válasza gabipaci (#5420) üzenetére


toxin2
tag

Szia.

Ma összekötöttem kábellel a tv-t is a routeremmel. wifin nagyon
akadt a 4k lejátszás. Tapasztalatok (sima DNS320) a nas-sal:
Figyelni kell, hogy minden kábel cat6-os legyen a rendszerben,
mert enélkül sajnos a nas túl sok "zajt" szed össze az adatok
továbbításakor. Ha ez megvan, akkor nálam win 10-re másolás
53-57 MiB/s (ennyivel olvas a nasról, ha más nem használja
a hálózatot). Ez a 4K@30fps videó elméleti sebessége kb.

A tv-n samba-n keresztül nálam mégis akadt a lejátszás,
mert a tv túl kicsi cache-t használ ilyenkor. A gyári nas dlna-n
keresztül viszont simán megy, ilyenkor mappákat is jól látja.

Használt eszközök:
TP-LINK WR-1043N V1 gigabit router (gargoyle firmware)
D-LINK DNS320 NAS, cat6 gigabit kábel, gyári dlna szerver
Panasonic TX-55CX670E tv cat6 gigabit kábel

Nem tudom Apple tv mennyi cache-t használ, első körben a
kábelezést nézd meg. Ha az átviteli sebesség pc-vel jó,
akkor próbáld ki előbb úgy hogy semmi más eszköz nem
használ sávszélt. Ha így ok az átvitel, nyertél. Ha így sem, akkor
marad a közvetlen lejátszás, vagy nas csere. :) Esetleg 4k tartalmat
más eszközzel nézed.

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#5422) xrvman válasza toxin2 (#5421) üzenetére


xrvman
őstag

Bárcsak nekem ennyi lenne:
Itt szintén CAT6, gigabites hálózat, de csak 6Mb/s nas-ról a pc-re a másolási sebesség.
Próbáltam többféle routerrel is, ugyanez.

(#5423) toxin2 válasza xrvman (#5422) üzenetére


toxin2
tag

És MINDEN kábel cat6? Mert ha csak 1 cat5 is van a rendszerben, akkor
az EGÉSZ rendszer beáll 100Mbit-re. Valamint nálam a nas-on 2.05b10
(2016) firmware
fut.

[ Szerkesztve ]

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#5424) xrvman válasza toxin2 (#5423) üzenetére


xrvman
őstag

Minden CAT6
DNS-320 HW ver.: A1
Current NAS Firmware Version
2.02
Firmware Date
09/23/2011

Amit te linkeltél az A2 nek néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#5425) Cobalt14


Cobalt14
tag

Sziasztok,

A DNS320L kezeli a Sata3 vinyókat? Mert a gyártói oldalon megnéztem, és ott csak a Sata2-ig van írva, de mivel megpusztult az egyik 1 terrás benne, lassan szeretnék venni egy ilyet: WD Red 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30EFRX

Köszi szépen

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#5426) Cobalt14 válasza Cobalt14 (#5425) üzenetére


Cobalt14
tag

Közben megtaláltam rá a választ, hogy mehet bele a Sata 3 is.

Illetve nagy küzdelmek árán sikerült belőni telóra a webdavot is. :D Hétvégén kipróbálom gépen klienssel is, hogy milyen.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#5427) aldebaran


aldebaran
őstag

Durva hátsó kaput találtak a Western Digital tárolóeszközeiben

A "mydlinkBRionyg" felhasználónév és a "abc12345cba" jelszó megadásával ugyanis bármelyik My Cloud egységre be lehet lépni - teljesen függetlenül attól, hogy a felhasználó mit állított be arra jelszóként.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5428) napis


napis
újonc

Valaki próbálta már ezeket a altfirmware ? Esetleg valami tapasztalat ?

https://sites.google.com/site/altfirmware/

(#5429) Cobalt14


Cobalt14
tag

Sziasztok,

Van esetleg valami tuti javaslat arra, ha mobilnetről akarom streamelni a videókat a NAS-ról? Gondolok itt lejátszóra, stb. HD tartalomról lenne szó, az otthoni net feltöltése 20-21 mbit/s között mozog. Ha elindítok egy filmet akkor amit eddig néztem, az egész szépen beindul, de ha belepörgetek, akkor viszonylag lassan, de oda ugrik, utána viszont szaggatva megy már a lejátszás. Mindezt Androidon, ES file explorer pro, és BS player kombóval, de PC-re is érdekelne ez. Utóbbinál a NetDrive-ot javasolta nekem egy kedves fórumtárs.

Köszi

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#5430) napis


napis
újonc

Bocs , talán így jobb . Valakink van valamilyen infó ? Értékelésekben jót írnak .

Alt-F is a free alternative firmware for the D-Link DNS-320/320L/321/323/325/327L and compatible NAS

[ Szerkesztve ]

(#5431) gabika1969 válasza napis (#5430) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Nyugodtan tegyél egy próbát...nálam (DNS-320) több éve ez fut...nagyon jó, főleg a kezelő felület. pld. a már formázott HDD-ket nyugodtan beteheted, nem fogja formázni önállóan, mint a gyári FW. Van benne Transmission, miniDLNA stb. Innen elérhető a legfrissebb: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#5432) capafog23 válasza gabika1969 (#5431) üzenetére


capafog23
őstag

Felraktam én is, de a vinyómon csak read only jogom van valamiért.

Link

(#5433) capafog23 válasza capafog23 (#5432) üzenetére


capafog23
őstag

Megoldódott bár ráment 2 órám, egy lemezhelyrerakást kellett futtatni puttyba.

Már csak ezt írja: Your md0 raid1 device is degraded!
Nem is használtam soha raid-et, mégis van egy fél GB-os valami meghajtóm rá.

(#5434) gabika1969 válasza capafog23 (#5432) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Semmi gond...ez (RO vagy RW a Status ablakban) csak jogosultsagi problema, ami a puttyban adott paranccsal azonnal orvosolhato...du. beteszem ide...ez egyebkent minden ujrainditaskor elojohet, a puttyban egyszeruen javithato. Nekem ez az FW nagyon megfelel es profi, mar a keszulek lehetosegeihez merten...probalgassatok, izles kerdese...

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#5435) gabika1969


gabika1969
aktív tag

A puttyban beadod parancsként:
mount -o remount,rw /mnt/meghajtó neve

ami, a DNS-320 net felülete Status oldalán lévő Mounted Filesystems -nél lévő Label alatt szereplő név, RO-val jelölt meghajtó....

Ezután kérsz egy újabb Status-t és láthatod RW lesz belőle....

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#5436) capafog23 válasza gabika1969 (#5435) üzenetére


capafog23
őstag

Azt próbáltam de ugyanúgy read only maradt.
Ezt kellett futtatni: fsck /dev/sda2
Eldolgozott vele 1 órát néha megkérdezte hogy javítsa e a hibát.

Hogyhogy van raid meghajtóm amikor sose volt raidbe rakva a vinyó?

(#5437) napis


napis
újonc

Ha ezt firmware telepítem akkor csak a csomagban lévő alkalmazásokat tudom használni vagy tudok esetleg mást is telepíteni . Szeretnék egy épületautomatizálási programot telepíteni , futtatni Domiticz[/L[ .

[ Szerkesztve ]

(#5438) capafog23 válasza gabika1969 (#5435) üzenetére


capafog23
őstag

Felraktam a "csomagot" hogy menejn a minidlna.
De most meg nem tudja mountolni.

Alt-F directory found in sda2 but not used, aufs mount failed.

(#5439) gabika1969 válasza capafog23 (#5438) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Nem ertem :F Nekem azonnal ment es mukodott...Samsung Tv...
Egyebkent nincs mar aktivalva, mert egy Popcorn A-500 Pro-m van, amihez az Nfs fut + a lejatszoban egy HDD...probalgasd...en elegedetten hasznalom...

Üdv Mindenkinek!

(#5440) MARTIN970215


MARTIN970215
tag

Sziasztok!

Már 5 éve hibamentesen működik a Dlink DNS-320 típusú NAS-om, de a Windows 10 legutóbbi frissítése óta nem tudok hozzáférni. Ha a hálózati meghajtón akarom megközelíteni, akkor azt a hibaüzenetet adja: hogy "Nem csatlakozhat a fájlmegosztóhoz, mert az nem biztonságos. Az a megosztás az elavult SMB1 protokollt használja, ami nem biztonságos. A rendszer az SMB2 protokollt igényli.
Ha pedig a Hálózatról, akkor pedig egyszerűen arra hivatkozik, hogy nem tud vele kapcsolatot létesíteni. Más eszközről pl. Android rendszerű telefonról nem áll fent a probléma, arról működik.

Ekkor a Dlink honlapjáról letöltöttem, és telepítettem a NAS-ra a legújabb frimware-eket, de azzal se lett jó.

Létezik valami megoldási javaslat, hogy Windows Intézőből továbbra is elérjem? Előre is köszönöm!

(#5441) capafog23 válasza gabika1969 (#5439) üzenetére


capafog23
őstag

Végül visszatettem a gyári fw-t mert nem tudtam megoldani a problémát.

Amúgy csak azért raktam fel hogy hátha a minidlna odarakja a feliratot a sorozatok mellé.

(#5442) gabika1969 válasza capafog23 (#5441) üzenetére


gabika1969
aktív tag

A felirat olvasás egyébként nem működött? Nálam srt formátumban beolvasta és jól ment. Sajnálom, ha Neked nem jött be...Akkor maradsz a gyárinál?

Üdv Mindenkinek!

(#5443) capafog23 válasza gabika1969 (#5442) üzenetére


capafog23
őstag

Nekem még sose működött a felirat beolvasás, pedig ugyanaz a sorozat meg a feliratfájl neve.

Alap fw udnp gondolom nem képes erre.
Régebben felmókoltam az ffp-t és azzal a minidlna-t azzal se rakta oda a feliratokat.

Azért gondoltam hogy kipróbálom ezt, de nem jött össze.

(már gondoltam arra is hogy lehet a tv nem támogatja, bár pendriveról lejátsza a feliratokat)

Igen, most maradok a gyárinál, ha lesz egy unalmas napom akkor lehet rápróbálok megint.

(#5444) bulek válasza capafog23 (#5443) üzenetére


bulek
tag

Érdekes, hogy nem olvassa fel az azonos film-felirat kombót. A régebbi minidlna nekem is okozott ilyet, azt legtöbbször fájl encode hiba volt. UTF8<->ANSI közti konverzió notepad++-szal megoldotta. A legfrissebb, ffp-ből (barmalej2 repo) felrakott 1.20 is simán viszi, pedig egy 2010-s Samsung TV-m van.
A felirattámogatást meg egyszerűen le tudod tesztelni, felteszel pc-re egy dlna szervert (servioo) és kiderül.

(#5445) capafog23 válasza bulek (#5444) üzenetére


capafog23
őstag

Servioo-val megy a felirat, szóval akkor tényleg nem a tv-vel van a baj.

Jelenleg ott tartok hogy az fw mókolás miatt gondolom nem is érem el putty ba az ffp-t.

Szóval lehet kéne egy clean install-t csinálnom valahogy.

Szerk: tudsz mondani verziókat miből milyet kéne felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#5446) bulek válasza capafog23 (#5445) üzenetére


bulek
tag

Én karácsonykor csináltam egy ffp újratelepítést. Hozzáadtam az 5414-ben leírt repositorykat. Nem volt egyszerű, mert egy csomó libet fel kellett rakni hozzá. A pontos listát már nem tudom. De a minidlna felrakása után írja mindig, hogy mi hiányzik hozzá

(#5447) capafog23 válasza bulek (#5446) üzenetére


capafog23
őstag

Elkezdtem én is az újratelepítést csak sajnos a minden leírásban szereplő link halott, ami szükséges a jelszó eltárolásához.

wget http://wolf-u.li/u/172/ -O /ffp/sbin/store-passwd.sh

(#5448) bulek válasza capafog23 (#5447) üzenetére


bulek
tag

Ezzel én is szívtam. A link él, csak a wget nem szedi le valamiért. Ha beírod böngészőbe http://wolf-u.li/u/172 letölti a fájlt. Utána bemásolod a megfelelő helyre

(#5449) capafog23 válasza bulek (#5448) üzenetére


capafog23
őstag

Bemásoltam konzolból le is fut hogy elmentette valahova user-be a dolgokat, de nas újraindítás után nincs ssh megint.

(#5450) capafog23 válasza bulek (#5448) üzenetére


capafog23
őstag

[kép]

így néz ki a dolog

de ha újraindítom a nas-t akkor megint fel kell konfigolnom a telnetet, meg megint kiírja ugyanezeket mint a képen hogy nem jók a jogosultságok, szóval szerintem azzal lehet valami probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.