Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) Pozsi85


Pozsi85
tag

Na, most, hogy már mindjárt remekül megy, már csak egy dologban segítsetek.

Van-e olyan dlna server, amiben tudom kategorizálni a megosztott tartalmat. Mert jelenleg, a \transmission\completed\ mappát osztom a tv-knek, de már kezd kaotikus lenni a helyzet. Erre valami jó tanács?

(#5302) szaszab válasza Pozsi85 (#5301) üzenetére


szaszab
aktív tag

Én már eleve a torrent mappában kategorizálok, nem egy mappába kerül minden, ömlesztve: Torrentz/Movies, Torrentz/TVShows, stb.

De emlékeim szerint a minidlna, ha külön mappákba raktad a videókat, a képeket és a zenéket, ezeket be tudod állítani, melyik mappában melyik kategóriát keresse.

(#5303) Pozsi85 válasza szaszab (#5302) üzenetére


Pozsi85
tag

Az ötlet nem rossz! Lehet én is így csinálom, bár így elvesztem azt a képességét a transmissionnak, hogy egy mappába bedobom a torrent filet és már tölti is, mert akkor ugye az alapértelmezett helyre tölti le. Vagy belehet azt is állítani?

Más: bereggeltem a cuccost a dlinkddns.com-ra, be is álíitottam a nasnak, és mégis ezt kapom. Ez mi lehet?

(#5304) bulek válasza Pozsi85 (#5303) üzenetére


bulek
tag

A transmissionnak a 9091-s portot kell portforwardolni. Ha a nas webes felületét akarod akkor 80. Bár én nem engedném ki a 80-t, egyszer feltörték brute force-szal. Azóta vpn-t használtam, míg a legújabb fw ki nem lőtte .... :(

(#5305) Pozsi85 válasza bulek (#5304) üzenetére


Pozsi85
tag

köszi

(#5306) szaszab válasza bulek (#5304) üzenetére


szaszab
aktív tag

Ki kell szedni a beállítások közül, hogy a kész torrenteket tegye külön, a completed mappába. És akkor a letöltés él megadott mappába kerülnek. De utólag is át lehet helyezni. A transgui és a webes felület is képes rá. Jobb klikk egy torrentre és "adatok áthelyezése másik mappába", majd megadod, hova szeretnéd helyezni.

Nekem a web-es felületen is a 9091-es porton keresztül közelíthető meg. :)

(#5307) bulek válasza szaszab (#5306) üzenetére


bulek
tag

80-s porton a nas adminja jön be, a 9091-s port a távoli eléréshez kell, pl Remote Transmission GUI.
Persze van webgui is ugyanezen a porton keresztül. Én jobban szeretem külső progival elérni, pl telóról pillanatok alatt elindítok egy torrentet így.

(#5308) #62382080


#62382080
törölt tag

Sziasztok! Lehet a DNS-320l-be 2,5-ös HDD-t rakni? Bocs ha már volt a kérdés!
Köszi!

(#5309) Kicsirics77 válasza #62382080 (#5308) üzenetére


Kicsirics77
veterán

kerettel nyilván lehet,még nem próbáltam

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5310) Pozsi85 válasza #62382080 (#5308) üzenetére


Pozsi85
tag

nekem is az van benne. Simán betolod, de én ki is ékeltem egy darab nikecellel. De igazán az sem kell úgyse dobálod...

(#5311) #62382080 válasza Pozsi85 (#5310) üzenetére


#62382080
törölt tag

Parádés! Köszi! Gondoltam megkérdezem mielőtt beletolom és szolíd füst kíséretében tönkreteszi a 2 TB-os szomszéd meghajtót :-)

(#5312) Pozsi85


Pozsi85
tag

Sziasztok!

Ddns-en keresztül hogyan érhetném el a filejaimat (320-L)? A torrrent kilienst elérem, pedig annak nem is nyitottam portot (érdekes), de a file-okat hol lehetne? 80-as porton? azt hiába nyitom meg, nem történik semmi, max a sharecenter felülete jön be. köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#5313) xinis válasza Pozsi85 (#5312) üzenetére


xinis
csendes tag

FTP-n keresztül

(#5314) Pozsi85 válasza xinis (#5313) üzenetére


Pozsi85
tag

Köszi. és azt hol érem el? 21es port? na meg ha egy tavoli gépen rá klikkelek egy videota akkor letolti és nem lejatsza ugye? mert egyébként az lenne a célom

(#5315) bulek válasza Pozsi85 (#5312) üzenetére


bulek
tag

Elvileg a 320L már tud felhő szolgáltatást is nyújtani, azaz távolról eléred a fájlokat.
Angol leírás
Többet nem tudok segíteni, nekem sima 320 van, az még nem tudja

(#5316) smc2


smc2
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 320L NAS-om, de kb két év után most feladja a leckét.
Nagyobb méretű fájlokat nem tudok másolni rá. Kiírja, hogy xy létrehozása sikertelen és hogy szüntessem meg az írásvédettséget. Kisebb fájlokkal viszont nincs gond, de azoknál is sokat gondolkodik. Ami még furcsa: annak ellenére, hogy elvileg leállítom a másolást (amikor ugye kiírja, hogy sikertelen a próbálkozás és szüntessem meg az írásvédettséget), akkor a nas-on a ledek tovább villognak és csökken a szabad hely is... és az eredetileg másolt fájl is megjelenik a nas-on (pedig ugye már régen leállt a másolás)... csakhogy a NAS-ra került fájl teljesen használhatatlan.
Vagyis pl. egy 8GB-os film elvileg nem másolható rá, de mégis felkerül a NAS-ra, csak éppen használhatatlanul.
Ha elindítok egy másolást, akkor kb fél perc múlva jön a hibaüzenet, hogy nem lehetséges. Ha a számítógépet kikapcsolom, a nas-on akkor is tovább villognak a led-ek és létrejön a fájl (holott a forrás, a számítóügép már nem is üzemel)...

Nem használok semmilyen plusz applikációt, maximum a gyáriakat, de inkább azokat sem. Semmi másra nem használom, mint hogy felmásolom rá a fontos dolgaimat és olykor tv-n filmet nézek róla. Kipróbáltam, hogy minden alkalmazást letiltok, nincs változás.
Két 3TB-os HDD van benne tükrözve.
Külső programot sosem telepítettem rá - nem értek hozzá.
Feltettem a legújabb firmware-t, de semmi. Visszatettem az 1.07-est is, azzal sincs változás.
Factory reset - nincs változás

UPnP - engedélyezve/letiltva - tök mindegy.
iTunes server - letiltva
adminként érem el - jogosultsági gubanc kizárt, hiszen kisebb fájlokat sem engedne másolni.
total commander, windows intéző - mindegy, mivel próbálok másolni.
a HDD-k hibátlanok

(#5317) KordelHun válasza smc2 (#5316) üzenetére


KordelHun
csendes tag

Szia. Mire van formázva a merevlemez? Véletlen nem fat32-re?
Mert neked NTFS kéne, az engedi a nagyobb méretet is.
Akkor jó kell legyen.

(#5318) szaszab válasza KordelHun (#5317) üzenetére


szaszab
aktív tag

Amikor beraksz egy hdd-t a nas-ba, emlékeim szerint alapértelmezetten ext-re formázza.

(#5319) smc2 válasza KordelHun (#5317) üzenetére


smc2
csendes tag

Természetesen NTFS. Két év alatt már másoltam nagy fájlokat. Ráadásul nem a 2GB a határ. Valahol 100 és 300 Mb között kezdődik a kritikus fájlméret. :(

(#5320) Oszi90


Oszi90
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 320L nasom, eddig tökéletesen működött egy tplink routerrel. A router sajnos meghalt, összekötöttem a gyári upc technicolor TC7200 routerrel, a hálózaton mindenki látja egymást(tv-nas-pc-upc router), stream megy, elérem pcről, de a torrent sehogyse akar menni, betöltöm a torrent filét és nem indul el. Szerintem nem kap netet. Tud valalaki segíteni, hogy mit állítsak be hogy újra tudjak torrentezni a nasról?
Köszi előre is!

(#5321) aldebaran válasza Oszi90 (#5320) üzenetére


aldebaran
őstag

Ki van engedve a torrent portja?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5322) Oszi90 válasza aldebaran (#5321) üzenetére


Oszi90
csendes tag

Fogalmam nincs a routernél ment automatikusan minden :DDD Most már a Deluge felület se jön be. :W

(#5323) Pozsi85


Pozsi85
tag

Sziasztok!

320-L-em van. Ajaxplorerben hol lehet beállítani mi legyen a könyvtár amit megnyit? vagy azt nem lehet módosítani?

(#5324) kyle16


kyle16
tag

hello. segítség kellene nekem remélem tudtok :) most vettem egy dns 320l-t és a kérdés az lenne hogy a gyári beépített addon-n kívül hogy tudok feltenni nem gyárit addon-t, mert azt látom hogy lehet letölteni hozzá egy csomó nem gyári addon-t de nem tudom hogy kell rá telepíteni :( a másik: be lehet állítani a transmission-t úgy hogy egyszerre csak 1 torrentet húzzon le de ha az kész akkor automatikusan töltse a következőt

köszönöm a segítséget előre is.

(#5325) peti1771 válasza kyle16 (#5324) üzenetére


peti1771
újonc

Szia
Appok telepítése: Applications-Add-on center-Install manually (jobb felül ikon) kiválasztod és telepíted.
Transmissiont be lehet állítani, a letöltési sort kell 1-re beállítani.

(#5326) kyle16 válasza peti1771 (#5325) üzenetére


kyle16
tag

köszi az meg is lett..majd ki ütötte a szemem :D viszont ahogy rányomok hogy kiválasszam melyik fájlt tegye fel felhoz vagy 30at... szerintem nem jó a minidlna amit leszedtem pedig innen van
http://minidlna.sourceforge.net/

(#5327) kyle16 válasza kyle16 (#5326) üzenetére


kyle16
tag

közbe meg lett..be kellett regelni ide : http://dlink.vtverdohleb.org.ua/Add-On/?

(#5328) kyle16 válasza kyle16 (#5327) üzenetére


kyle16
tag

találkozott már valaki olyannal hogy uninstallálta az alap transmission addont ami gyárilag benne van a nas applicationjai között aztán letöltötte innen az ingyenes addon-t http://dlink.vtverdohleb.org.ua (v 1.11) feltelepítem aztán katt az update-ra és meg is csinálja (gondolom a gyári 1.01 -et frissíti le 1.11 re ilyenkor ) aztán mikor megnyitom még mindig az 1.01 et nyitja meg és úgy is írja hogy az van fent. valaki? képeket is lőttem. köszi

1
2
3
4
5
6

(#5329) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

A NAS 320 saját remote backupja mintha nem tudna Windowsról backupolni fájlokat.
Leírás szerint:
"Remote to Local
Sets the backup source as the remote NAS or Linux file system and the target destination for the backup files as the local NAS. "

Van valami funplug féleség / program ami megoldja ezt NAS-ról?
Windows nem látná a NAS-t, de a NAS elérné pár Windows-beli mappámat és arról mentene saját magára.

Ettől a zsarolóvírus féleségtől tartok már, mert egyre többet hallok róluk.

(#5330) bezo076


bezo076
tag

Sziasztok!Szerintetek fel lehet rakni az új 1.09 firmware-t 320l a4 hardver verzióra?Mert csak 1-2-3 ast írnak oda!Az a gondom hogy frissítettem 1.06 ra és azóta nem tudom megnyitni az applikációs oldalt mert mindíg kidob és újra kéri a belépési adatokat.Már reseteltem de semmi változás.

(#5331) smc2


smc2
csendes tag

Sziasztok!
Elnézést, ha volt már téma, de nem tudom, hogy keressek rá...
A NAS-om jelenleg szervizben van, viszont a két HDD, ami benne volt, itt van előttem. Semmi bajuk, raid 1-ben voltak bent, 3TB -osak).
Fontos lenne elérnem a fájljaimat. Van erre valami módszer?
Total Commander alá telepítettem az ext4 plugint, de nem jártam sikerrel.
Köszönöm!

(#5332) szaszab válasza smc2 (#5331) üzenetére


szaszab
aktív tag

Javaslom, nézd meg a http://www.ext2fsd.com/?page_id=16 honlapot.

Ha más nem, akkor tölts le egy live linuxot (írd ki dvd-re vagy készíts boot-olható pendrive-ot), és boot-olj arról. De az ext2fsd-vel is el kell érned. Én, amikor még használtam win-t, azzal nyomultam. ;)

(#5333) smc2 válasza szaszab (#5332) üzenetére


smc2
csendes tag

Közben DVD-ről elindítottam egy ubuntu linuxot. USB-n rádugtam a HDD-t, de "unallocated"-nek látja. Nem használt? Pedig tele van fájlokkal...
tudom, hogy ezzel nem jutok előrébb, de sok értelme van így egy NAS-nak... ha nem a hdd, hanem a készülék szarik be, akkor lőttek a dolgaimnak???

(#5334) aldebaran


aldebaran
őstag

Sajna áramszünet volt és leállt a 320L. Betettem a hűtőbe, a winyó is hideg már, de nem akar indulni, csak villog a kék led. Kivettem-betettem a winyókat, de meg se rettyen. Van valami amit még tehetek?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5335) aldebaran


aldebaran
őstag

Ha van valakinek működő 320L-ese, megvenném, hogy lementsem az adatokat a winchesterekről.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5336) J0shu4M1ll3r válasza aldebaran (#5335) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Semmilyen recovery programmal se lehet lementeni?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#5337) ga_-bor válasza aldebaran (#5335) üzenetére


ga_-bor
tag

Nekem van, épp most költözködöm le róla. De az még egy jó hét mire átérnek róla rendezve az adatok :)

(#5338) aldebaran válasza ga_-bor (#5337) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem majd Kb. júli 9-én lesz esedékes, akkor járok Bp-en. :K
Ha esetleg sikerül megcsináltatnom, akkor is akarok majd egyet venni pluszban.

(#5336) J0shu4M1ll3r: Sajna csak a d-link cucca tudja olvasni, mert egyedi. :(

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5339) ga_-bor válasza aldebaran (#5338) üzenetére


ga_-bor
tag

Akkor majd írj mikor jösz, hátha.

(#5340) aldebaran válasza ga_-bor (#5339) üzenetére


aldebaran
őstag

Ok.
Egyébként furcsa sistergést hallok, amikor bekapcsolom az eszközt. Semmi sem mozdul benne, csak sistereg. :O

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5341) ga_-bor válasza aldebaran (#5340) üzenetére


ga_-bor
tag

Nah, az értékeny adatokat már kimentettem, innentől csak a többi adatot kell egyben átmozgatnom. Olyan 1.5 Tb. Az 1-2 nap, ergó el tudom adni neked juni elején. Mit adnál érte? Fojtassuk PM-ben.

(#5342) capafog23


capafog23
őstag

Aki cserélte a ventit nyilatkozna hogy hogyan tudnám halkabbá tenni ezt a gépezetet ?

(#5343) agyhalal válasza capafog23 (#5342) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Én Revoltec AirGuard 40x40x10 mm hűtő ventilátor-t raktam bele 3 évvel ezelőtt. Azóta is hiba nélkül megy benne.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#5344) Pozsi85 válasza agyhalal (#5343) üzenetére


Pozsi85
tag

És ez halkabb mint a gyári?

(#5345) agyhalal válasza Pozsi85 (#5344) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Lényegesen halkabb, mint az eredeti volt.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#5346) Goldenboy83


Goldenboy83
csendes újonc

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Van egy dns320 nasom ami tökéletesen működött. kivettem belőle a vinyót és mikor visszaraktam le akarja formázni van rajta rengeteg dolog ami kell nekem hogy tudom formázás nélkül is használni?

előre is köszönöm a válaszokat

(#5347) aldebaran válasza Goldenboy83 (#5346) üzenetére


aldebaran
őstag

Biztos, hogy formázni akarja? Nemcsak arról tájékoztat, hogy visszatetted, meg valami üzenet? Egy képet az üziről küldhetnél.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5348) Goldenboy83 válasza aldebaran (#5347) üzenetére


Goldenboy83
csendes újonc

Szia ,

Hát most az van hogy a ugyanabba a slotba tettem vissza ahol volt. viszont alatta a kis led is pirosan világit!
tettem bele most a másik slotba egy uj vinyót és azt látja is rendesen, de ami benne volt azt most újként kezeli.

(#5349) aldebaran válasza Goldenboy83 (#5348) üzenetére


aldebaran
őstag

Akkor szerintem sérült a partíciós tábla.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5350) Goldenboy83


Goldenboy83
csendes újonc

Neeeee És akkor nem is tudom belőle kiszedni az adataimat sehogy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.