Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Az-X válasza hali01 (#3546) üzenetére


Az-X
őstag

Nos igen, valóban szűk. A gond azzal amit mondasz csak az, hogy ha két sorba fotózok, a közel eső tárgyaknál hová veszem a fókuszt? Mert ha közelre veszem azt nem lehet összefűzni. Ha úgyanúgy távolra mint a többinél akkor homály lesz, és a kép 1/3-át ilyen foltok fogják kitenni. Ez az egyik dolog. A másik az, hogy a közeli tárgyaknál már olyan lesz a torzulás, hogy egyszerűen nem tudja szépen összerakni a program. Itt-ott már így is elég necces volt.

Szerk: Persze lehet én használok rossz programot :)

[Szerkesztve]

:)

(#3552) Az-X válasza Allien (#3549) üzenetére


Az-X
őstag

:)) Az ötlet igen jó :) Lehet ki fogom próbálni, csak ezek a képek most a klub kérésére születtek, nem kedvtelésből :) Itt ''olyan'' részeget mondjuk nem nagyon fogsz találni... de ez gondolom lejön a képekből is :) A hangulat szubjektív. Nekem pl nagyon bejön... teljesen odavagyok ezekért a lámpákért... fényekért... színekért :) De majd teszek fel olyan képet is ami nem ennyire munka ízű :)

:)

(#3553) biggamer válasza Az-X (#3552) üzenetére


biggamer
veterán

No para, szerintem tök jó néznek ki.
Főleg az első.
Viszont jobbról az első és a második lámpa közötti pacát eltüntetném, mert nem mutat jól. :(

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3554) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

nemrég találtam ezt az oldalt [link]

nagyon jó, egy csomó jó teknika le van írva mit hogyan..alig várom hogy kipróbáljam őket:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3555) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Van egyáltalán kedve bárkinek is ilyen időben fotózgatni? :F :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3556) Jinxx válasza D4rkm4n (#3555) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ezt komolyan kérdezed? Örülök, ha el tudok menni a hűtőig a vízért. :DDD Egyébként nekem is kezd hiányom lenni, most lefotóznék bármit, csak kinn lehessek szabadban, jó időben, és belelóg a kezem a .....
Tudom, nyámnyilák vagyunk. :)

(#3557) marsu válasza D4rkm4n (#3555) üzenetére


marsu
addikt

Max hóembert, vagy jégcsapot ....

:D

Press any key to continue ...

(#3558) D4rkm4n válasza marsu (#3557) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem olyat már nem nagyon fogunk Magyarországon látni... :(

Én is mennék szivesen fényképezni, de a kedvenc témám, a természet épp végnapjait éli... Keddig kitart állítólag a meleg. Addig én kiszáradok ötször! :O

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3559) Szten Márs válasza Proci85 (#3550) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen szép képek, csak azt sajnálom, hogy nem nagyobb méretben kerültek fel.

(#3560) marsu válasza D4rkm4n (#3558) üzenetére


marsu
addikt

Napot lehet fényképezni?

:D

Press any key to continue ...

(#3561) Jinxx válasza marsu (#3560) üzenetére


Jinxx
senior tag

Lehet egyszerűbb megrajzolni Paintben. Ahhoz ki se kell menni. :DDD

(#3562) marsu válasza Jinxx (#3561) üzenetére


marsu
addikt

:D

Talán oviban rajzoltam napocskát ....

Press any key to continue ...

(#3563) Az-X válasza biggamer (#3553) üzenetére


Az-X
őstag

Igen, észrevettem... el kéne vinni a gépet egy CCD tisztításra :)

:)

(#3564) Az-X válasza D4rkm4n (#3555) üzenetére


Az-X
őstag

Simán lehet ilyen időben is fotózni. :) De ha nem tetszik az időjárás akkor kell menni éjszaka. Én nemrégiben lőttem pár éjszakai képet... mindjárt keresek belőle...

:)

(#3565) Az-X


Az-X
őstag

Barátnőm édesapja csinált egy horgásztavat, ennek a tónak a megnyitóján készült ez a kép. Jó kis éjszakába nyúló mulatság.
[kép][link]

:)

(#3566) marsu válasza Az-X (#3564) üzenetére


marsu
addikt

Na, lássuk!

Már én is szeretnék egy kis éjszakai fotózásra menni ....

Press any key to continue ...

(#3567) Proci85 válasza Szten Márs (#3559) üzenetére


Proci85
senior tag

Tess ;) Amúgy is akartam már egy ilyen mappát is, felraktam hát néhány képet 1600x1200-ben.
[link]

(#3568) Allien válasza D4rkm4n (#3555) üzenetére


Allien
veterán

Hehe, mé ne? Most voltam fodrásznál, és kellemes klimatizált helység. Kipróbáltam a vakumat, meg a gépemet. Persze, természetessen, a fehéregyensúly megint elmászott, mert nem állítottam be. Igaz, most nem az volt a lényeg. :DDD

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3569) Szten Márs válasza Proci85 (#3567) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx :R :C

(#3570) Az-X


Az-X
őstag

Még egy kép ugyanarról az éjszakáról :)
[kép][link]

:)

(#3571) Allien


Allien
veterán

Ha már más is állatkertezett, akkor énis (sorry). :DDD
''Nenézz má!'' (gyík panoráma, eredeti 4968 x 1633 volt)
[kép]
3 méretben (legnagyobb): [link]
közepes 1280x421 697kb:[link]
kisebb 1024x337 456kb: [link]

két kroko fej:
[kép] ... ... [kép]
. . . . [link] . . . . . . . . . . . . .[link]

jöjjön egy madár portré. Ennek nem kell szempillaspirál!
[kép] . . . [kép]
. . . .[link] . . . . . . . . . . . .[link]

Csuka (nem cipő, ivadék):
[kép]
[link]

Daru haj: . . . . . . . . . . . . . Daru borzolja tollait:
[kép] . . .[kép]
. . . . .[link] . . . . . . . . . .[link]

Prérikutya: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Őrszem:
[kép] . . .[kép]
. . . . . .[link] . . . . . . . . . . . . .[link]

halacska (trópusi): . . . . . . . . . . . . . .. No, én megyek:
[kép] . .[kép]
. . . . . .[link] . . . . . . . . . . .[link]

Köszönöm :B :R

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3572) Az-X válasza Allien (#3571) üzenetére


Az-X
őstag

Gyík panoráma nagyon tetszik... nagyon macerás lett volna a mögötte levőt is belevenni a képbe?

:)

(#3573) Allien válasza Az-X (#3572) üzenetére


Allien
veterán

Aha. :DDD Ez kézből készült, és ''vélettlenül'' (félig direkt, nagy volt a tömeg). Annyi, hogy sorozatfelvételre állítottam, és minden expo után mozdítottam a kamerán. Idáig tartott a sorozat. Illetve, sajna, menni kelett tovább. De, tervbe vettem, hogy egyedül is kimegyek, koncentrálva azokra a ''témákra'' melyeket akkor jónak találtam. Pl az akvárium a trópusi halakkal, az valami bődületes. Elég jó képeket lehettne csinálni, csak az (is) a bökkenő, hogy az akvárium üvegei össze vannak karcolva, és nagyon látványos némelyik képen. :W Nem is beszélve, hogy vakut kell használni hozzá, és a halak sajna néha szenyóak, és ''rohangálnak'' a vízben. ;]
Illetve, a lepkeház még egy jó hely lehettne, csak sok emberen kell átgázolni, hogy azt a lepkét lekapd, ami éppen össze-vissza repked. Volt olyan, amely rám szált, pedig egyszinü ''mezei'' ingben voltam. :B

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3574) Az-X válasza Allien (#3573) üzenetére


Az-X
őstag

Hmmm... évek óta nem voltam az állatkertben, de lehet ellátogatok. Igen az ilyen tülekedős fotózást én sem szeretem. Úgy szeretem ha szépen felállíthatom az állványt... beállítgatom a gépet, és várom a pillanatot amit szeretnék megörökíteni :) No persze tudom én, hogy szép álom ez. A tüzijátékos kép pl egy olyan ami egyszer csak jött. Kaptam elő a gépet de gyakorlatilag 7-8 képből ez lett az egyetlen ami még úgy elfogadható.
A karcos üvegre ajánlanám, hogy tele állásban vedd minél tágabbra a blendét és akkor nem lesz gond vele szerintem. Nekem repülön bejött :D Bár nem tudom ha azzal a géppel dolgozol ami az aláírásodban van, mennyire van lehetőség ilyen állításokra (nem ismerem azt a gépet).

:)

(#3575) Allien válasza Az-X (#3574) üzenetére


Allien
veterán

Igen, az a gépem, ami az aláírásomban van. Full manuál is van, az esetek jelentős részében használom is. Minden előnyével, és hátrányával. :DDD

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3576) Jinxx válasza Allien (#3571) üzenetére


Jinxx
senior tag

Jó kis állatkertes képek lettek, grat! A gyíkpanoráma odabasz. :DDD Kár, hogy nem fért bele a sorozatba a másik is... :)

(#3577) Muréna


Muréna
őstag

el tudna valaki látni fotózási tanácsokkal? :B :U (makró,mesterséges fény,természetes fény, ésatöbbi)
Egy Fuji A610 gépem van

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3578) D4rkm4n válasza Allien (#3571) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Valójában nem prérikutya, hanem vörhenyes ürge (Spermophilus columbianus).

A második madaras portré jó lett. (Az elsőn nagyon unott képet vág.)

Összességébe véve klassz képek lettek. ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3579) Allien válasza D4rkm4n (#3578) üzenetére


Allien
veterán

Köszi! :R
Ami a fajt illeti, ez van kiírva oda. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3580) Az-X válasza Muréna (#3577) üzenetére


Az-X
őstag

Ez nem az a topik, de ide [link] ha átjössz, és felteszed a kérdéseid akkor biztosan tudunk segíteni ;)

:)

(#3581) userZ


userZ
tag

Sziasztok! 3 napja elkezdtem én is hobbi fotós pályafutásom :) (fuji s5600). Tegnap kint jártam egy tónál és találkoztam 3 nagyon barátságos kacsával...kiváncsi lennék milyenek lettek az első ''lövéseim'' (mind kézből). A képek PS szüzek, vágás mentesek...még a szoftveres részével is most fogok elkezdeni megismerkedni. Íme:

[link]

Stop the Earth, I want to get off!

(#3582) adik válasza userZ (#3581) üzenetére


adik
őstag

Az utolsó kacsásnál egy másik nézőpont, szög kellett volna, a pillanat viszont nagyon megvan és az egylábas képen is jól elkaptad a ritmust

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3583) D4rkm4n válasza userZ (#3581) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az 5. és a 6. kép jó lenne, ha a kompozíción javítottál volna. Mindegyikről lelóg a fél kacsa. Tedd a témát mindig valamelyik oldalhoz közel (tehát ne pont középre, mert akkor nagyon unalmas lesz a kép).

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3584) userZ válasza D4rkm4n (#3583) üzenetére


userZ
tag

Csak az indexeken lógnak le a kacsák, vagyis csak úgy látszik, ha rákattintasz akkor ott vannak azok egészben :) Nagyon köszönöm az észrevételeket...még analfabéta vagyok a fotózáshoz, de nagy a lelkesedés... :)

mod: címeket lehet adni az imageshackon a képeknek?

[Szerkesztve]

Stop the Earth, I want to get off!

(#3585) BEE


BEE
addikt

Két kis makró.

Tollászkodás
[kép] [link]

Így készül a hatlábú kislégy, nem úgy mint a hatágú csillagszűrő. :D
[kép] [link]

( Na ezt csak azok értik, akik ott voltak akkor. :D :D :D )

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3586) D4rkm4n válasza BEE (#3585) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Remek képek. Főleg a második jön be. (Főleg a minőség és a kompozíció miatt.)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3587) BEE válasza D4rkm4n (#3586) üzenetére


BEE
addikt

:)
Köszi ! Ilyet mindig szivesen olvasok. :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3588) Terapeuta válasza BEE (#3585) üzenetére


Terapeuta
őstag

Elkap az értetlen irigység, hogy lehet ilyen pillanatot lekapni.... :R
(második kép)

[Szerkesztve]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3589) BEE válasza Terapeuta (#3588) üzenetére


BEE
addikt

:)
Ha rászánod azt a pár órát, akkor meglepően könnyen,
mivel ilyenkor egészen jól tűrnek mindent, tán meg is simogathatnánk őket.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3590) Hacker75 válasza BEE (#3585) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Ezt nagyon jól elkaptad, gratulálok! Nagyon szép képek! :R :C

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#3591) ArthurMiller válasza BEE (#3585) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

A második hibátlan expo, megfelelő pillanatban. Gratulálok. Jól sikerült a DOF-al is játszani.
Az első is korrekt munka, talán a bal felső sarokban fotó fűszálat találnám kissé zavarónak. Sztem megérné eltűntetni.
És a kitartásodhoz is külön gratula, azért van munka bőven a képek mögött. Nekem soha nem lesz türelmem hasonló pillanatokat kivárni.

(#3592) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

Egy kis játék az árnyékkal.

[kép] [link]

(#3593) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

És még pár tegnapi kép.

[kép] [link] [kép] [link]
[kép] [link]

(#3594) Az-X válasza ArthurMiller (#3593) üzenetére


Az-X
őstag

Remek kis képek, gondolom azért PS-ben megtoltad picit a színeket, kontrasztot... Igazából a középső kép ami szerintem a legjobb lenne, csak a szerkesztéssel van gond. Próbáld meg megvágni úgy, hogy a szeme harmadoló pontba vagy aranymetszésbe kerüljön ;) A csőre pedig a jobb alsó sarokba mutasson :)

:)

(#3595) Taurin


Taurin
csendes tag

(#3596) D4rkm4n válasza Taurin (#3595) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az első kép meglehetősen tucatszerű... Nincs ami megragadja az ember szemét és a kétoldalt belógó növényzet is zavaró szerintem.

A második kép viszont jó lett. Egy kicsit jobban rázoomolhattál volna a poszméhre.

A harmadik kép nagyon szép lett, de én középre tettem volna a naplementét, nem pedig a bal oldalra. Kompozíciós hibát látok csak a képen.

A negyedik és az ötödik remek félmakrók. :)



"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3597) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Fárasztanálak titeket ismét pár képpel :)
Érdekes, hogy mennyire rákattantam már egy ideje a makróra, az egyik legközkedveltebb témát, a legyet viszont mindeddig kihagytam. Most pótlom :)
[kép][link]

Hétvégén jártam a szüleimnél Szentendrén. Eddig is tudtuk, hogy denevérek laknak a terasz alatt de nem sejtettük, hogy hányan vannak. Mi 4-5 db-ra tippeltünk. Belátom, botor feltételezés volt tekintve a denevérek szokásait. Saccra úgy 80-100 egyed lakik egy 1,5 köbméteres kis helyiségben amiből úgy 10-15 kölyök lehet. Kis patkósorrú denevérek, nagyjából egér méretűek. Íme két példány, majd lesz még anya és kölyke meg a fél kolónia egy rakáson is:
[kép][link] [kép][link]

Meglepő módon a vakufény és a zajongás látszólag totálisan hidegen hagyta őket. Előbbi nem meglepő, figyelembe véve a látásuk kifinomultságát (ill. annak hiányát), utóbbi viszont elég megdöbbentő volt számomra. Egy USM motor már lehet, hogy bekavart volna nekik de olyanom nincs. Ellenben az idegen szagokra nagyon is érzékenyek. Amint megfordult a huzat iránya, szimatoltak kicsit majd szétrebbentek mint vetési varjak a sörétes puska láttán. Hihetetlenül ügyesek a levegőben és eszeveszett gyorsak. Azon a kutyaólnyi helyen egyszerre vagy 8-10 egyed cikázott körülöttem anélkül, hogy egymással, a fallal vagy velem ütköztek volna. Próbáltam röptükben is fotózni őket este mikor kijöttek vadászni. Jó előre beállítottam a fókuszt oda ahol kijöttek, hagytam még 2m helyet hogy észrevegyem őket mielőtt az éles pontra érnek és annak ellenére, hogy tényleg arra jöttek és folyamatosan jöttek, egyetlen egy jó képet sem sikerült csinálni róluk. Ehhez jobb reflexek kellenek vagy több hely, vagy valami megvilágítás és fókuszcsapdás váz. Többnyire lekéstem őket és maximum félig voltak már a képben de inkább sehogy se, néha meg túl korán exponáltam találomra és még a DOF-on kívül voltak.

Ja és Ister napok alkalmából gyertyaúsztatás volt a Dunán, csináltam egy 5*2 perces expót:
[kép][link]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3598) Taurin válasza D4rkm4n (#3596) üzenetére


Taurin
csendes tag

Köszönöm. Még gyakorlok.:)

(#3599) Az-X


Az-X
őstag

Ime még egy példa, hogy hőségben is lehet fotózni :)
[kép][link]

:)

(#3600) Hydra SR válasza Az-X (#3599) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szép tükrös :) a kép viszont erősen túlszaturált, kéne valami derítés, akár utólag is szoftveresen.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.