Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Allien válasza PazsitZ (#3695) üzenetére


Allien
veterán

Akkor meg van a probléma. Az, hogy kezdő vagy, most persze jó kifogás! ;) Legalábbis elfogadható. :DDD A másik, hogy én nem tudtam megnézni az exif adatokat, de ha ez 8 másodperc, akkor a kiégés ennek az oka, a bemozdulás meg azért látszik a holdon, és azért nem a fákon, mert a gombnyomásnál bemozgattad, ami az árnyékos részeknél nem jelentkezhet annyira intenzíven, mint az erős fényforrásoknál. Ergo, van azon a gépen (tutira) időzitő. Ha másutt nem, a menüben megtalálod, és azzal kell indítani ilyen felvételeket! :R
Ami a méretezést illeti. Az alap, a képernyő (asztal) méretek, ami 1024, vagy 1280, a felső részen (jelenleg, és nagy átlagban). Én is szoktam nagyobb méretben is felrakni, de azokban az esetekben, rakok mellé kisebbet is. Ergo, egy kép, több méret is lehetséges (több linket alkalmazva).:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3702) Hacker75 válasza Jinxx (#3699) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Ezek naggyon komolyak!!! 10 perce röhögök rajtuk... :R

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#3703) PazsitZ válasza Allien (#3701) üzenetére


PazsitZ
addikt

3 képet csináltam a felhős témából. Ezek már 1024X768as méretűek.
[link] [link] [link]
Mindegyiken ''több'' hold látszik. Tudom, hogy van időzítő funkció, de bevallom nem jutott eszembe azt használni :B , de tényleg könnyen elképzelhető, hogy amiatt van a több hold jelenség, hogy a gomb lenyomásakor bemozdul a gép.
A két db. holdas képet megvágtam. Ezek is 1024X768as méretűek [link] [link]

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#3704) BEE válasza ArthurMiller (#3676) üzenetére


BEE
addikt

Csak hogy lásd, nem ragadtam le egyedül a makrónál. :D

[kép] [link]

[link]
[link]
[link]
***
[link]
[link]
[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3705) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Visszatértem nyaralásomból, Fadd-Domboriból :)
Fárasztanálak titeket pár természetfotó-kísérlettel mert úgy érzem, fejlődtem valamicskét ezen a téren az elmúlt héten (végre adott volt a lehetőség is):
[kép][link] [kép][link] [kép][link]
Majd gyönnek még, valami kócsagot meg egy gyurgyalagot is lekaptam, sajna ezeket nem valami szépen de már tudom, hol laknak és 3 hét múlva megyek újra. Akkor korábban kelek mint ők és ott leszek lesben mire kiülnek a kedvenc helyeikre :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3706) Az-X válasza Hydra SR (#3705) üzenetére


Az-X
őstag

:)) Remek képek, főleg az első kettő tetszik nagyon :) Hogyan vetted rá őket, hogy így pózoljanak? :D

:)

(#3707) BEE válasza BEE (#3704) üzenetére


BEE
addikt

Ez lemaradt.

[kép] [link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3708) BEE válasza Hydra SR (#3705) üzenetére


BEE
addikt

Az első kettő nagyon jó lett ! :C

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3709) Dtomi


Dtomi
őstag

Teszek fel egy pár werk fotót, hogy is készültek a képek amiket feltöltöttem.
Természetesen a madárfotók az összes a sátorból készültek.
Az állcaruha is nagyon jól használható sok esetben. Viszont teljes mozdulatlanságot kíván. És a felszerelést és magunkal vitt holmikat valahol ott kell hagyni és esetleg azokat is állcázni. Abban az esetben jó ha változtatni kell gyakran a helyünket, és ezt tudjuk anélkül hogy a kiszemelt célpontot abszolut nem zavarjuk. pl ha gyakran ugyan arra a helyre száll de közben el-el repül.
A többi képen pedig teknőst sirályt tőésrécéket, és egyéb kevésbé félénk állatot sikerült lefotózni.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]


"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3710) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Folytatás:
[kép][link] [kép][link] [kép][link]
[kép][link] [kép][link] [kép][link]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3711) Hydra SR válasza Dtomi (#3709) üzenetére


Hydra SR
addikt

Érdekesek a werkfotók és közben megnéztem a madaras képeket is. Nagyon szépek lettek, leszámítva a képzajt de hát én se sűrűn megyek ISO400 alá még a 300-as Pentaconnal se, 500-as telével meg nyilván nem ritka, hogy az 1600 is kell.
De valamit azért nagyon nem értek: miért titok, hogy merre készültek? Miért bánt, ha másnak nem kell keresni azt amit neked kellett? Nem te vagy ugyan az első természetfotós aki nem árulja el, merre járt de őszintén szólva én ezt totálisan nem tudom befogadni. Attól még nem lopja el a te képeidet, azok már készen vannak, hamarabb is vannak fönt mint az ő képei, ha egyáltalán ő is tud ilyen képeket csinálni. Egyébként is, aki tud, annak általában már megvannak a bejáratott helyei, én a helyedben nem félnék, hogy PH-n hirtelen a tieidnél jobb madárfotók fognak készülni mert elárultad, hol csináltad őket és valakinek csak ennyin múlott. És miért .../sosto/werk**.jpg a képek linkje, ha titok, hogy merre jártál? :DDD

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3712) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Na még 2 uccsó aztán alvás:
[kép][link] [kép][link]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3713) Dtomi válasza Hydra SR (#3711) üzenetére


Dtomi
őstag

Köszönöm! örülök, hogy tetszik! Sajnos a legszebb fények nagyon korán vannak, és a legszebb fényből mindíg kevés van! A képek nagyrésze ISO400-on készült a zajmentesebbek ISO200-on 30D-től ennyire telik ISO100on azért nem is érdemes mert akkor már olyan erősek a fények, hogy tűéles árnyékot vernek, és nagyon nehéz szépen kiexponált képet alkotni. A miért titok ra választ is adtál a kérdésedben. Mikor én kapok egy jó tippet, vagy akivel fedezem fel a terepet rendszerint az eslő kérése ne nagyon mondjam el senkinek.... szerintem ez természetfotós betegség... Amennyire látod nekem mennyire titok, azt a mappából ki is tudod olvasni, aki pedig használja a fejét észrevétlenül tudja a választ a hol kérdésre. És én sem szegem meg az ígéretemet.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3714) Terapeuta válasza Hydra SR (#3711) üzenetére


Terapeuta
őstag

másnak nem kell keresni azt amit neked kellett

Szerintem ez magából a természetfotózás jellegéből adódhat. Manapság kismillió embernek van akármilyen masinája, bármilyen technika elérhető magasságban van.

Egy épületet, egy bármilyen statikus dolgot az ember lefényképezhet, ha ezren vannak, bármelyik templomhoz odaférsz, legfeljebb megvárod míg elmegy...képzeld egy természetvédelmi területre - ha nem is százával - megjönnének a lelkes fotósok...

Egymás elől ijesztenék el a legjobb pillanatokat , mert itt erről lehet szó. Valahogy megértem a term. fotósokat...aki van olyan elszánt, hogy megkeresi ezeket a helyeket, az megérdemli....manapság ebben van a kihívás.

Másfelől a természet fotózása nem egyenlő a természet szeretetével.



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3715) Jinxx


Jinxx
senior tag

Hydra #3705: Ismételten Hydra minőségű és beállítottságú fotók. :) Nagyon jók lettek, csak gratulálni tudok. Főleg az első tetszik. #3710: Itt az első és utolsó viszi a pálmát. :R
Dtomi #3709: Jó kis werkfotók, élmény lehetett ott madarazni. :)

(#3716) Terapeuta válasza Hydra SR (#3710) üzenetére


Terapeuta
őstag

A képeidtől kezdem egyre jobban kiakadni.. :R ...kicsit lemaradtam, most milyen cuccod van?

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3717) MUŁĐER válasza Terapeuta (#3714) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Másfelől a természet fotózása nem egyenlő a természet szeretetével.

Hát azért annak kéne lennie...Aki nem elszántságból,a természet szeretetéből csinálja nem fog a nádasban órákig bújkálni álcaruhában, cuppogni a sárban stb...Lehet hogy egyszer elnéz arra a területre, de gyorsan visszavonul...Elszántakból annyira nincs sok.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3718) Hydra SR válasza Dtomi (#3713) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem csak neked szólt a dolog hanem alapvetően minden természetfotósnak üzenném aki olvassa. Értem én, hogy az ember szeret kitűnni azzal amiért megdolgozott és nyilván kicsit rossz érzés mikor a másik azért csinál ugyanolyan vagy hasonló jó képeket mert az ölébe pottyant a lehetőség nekünk meg nem. De mégis, én valahogy mindig úgy vagyok vele, hogy a kezdőket támogassuk az elindulásban, egy szint után meg úgysincs mit mondani, a többit ki kell tapasztalni, az igazi megszállott úgyis megtalálja előbb-utóbb, az ''én is akarok ilyet, veszek hozzá drága cuccokat''-típusúak meg sosem készítenek rendes képet szerintem. Például hülyét kapok azoktól a kérdésektől, hogy ''Ez milyen beállításokkal/felszereléssel készült?'' - Hát olyanokkal amilyeneket a helyzet és a felszerelés megkívánt. Rohadtul semmi hasznát nem veszi annak, ha elmondom a beállításokat, nincs általános képlet, minden helyzetfüggő és ugyanazt a helyzetet ugyanazzal a cuccal is számtalanféleképpen lehet jól megoldani.
Visszatérve a werkfotókra: szerintem az a hsz-ed sokkal több hasznos infót tartalmaz, mint az, hogy hol készültek. Elég sok helyen készülhetnek ilyenek és nem kell biológusnak lenni ahhoz, hogy az ember megtalálja ezeket a helyeket csak rá kell szánni egy kis időt.
Még egy dolog, tekintve, hogy én nem tettem ígéretet senkinek, elmondom, merre van jó madárfotózós hely ott ahol most jártam:
Fadd-Dombori, Szekszárdtól nem messze egy Duna holtágon a Dombori üdülőtelep strandjával szemben levő oldalon, attól kicsit lejjebb a túlparton. Nem nehéz kiszúrni ha az ember tudja, mit keressen mert kárókatonák is laknak ott amik köztudottan elpusztítják savas ürülékükkel a fákat amiken élnek. Ezek a halott, levél nélküli kiszáradt fák vagy 60-80m hosszan húzódnak a part mentén, kicsit a víz fölé lógva és a déli végén partaszállási lehetőség is van, sőt, az a partszakasz valahogyan autóval is megközelíthető a szántóföldek közötti úton de fogalmam sincs, hol az út másik vége mert mindig csónakkal mentem. Az északi végén is van egy nagyon rövid szakasz ahol ki lehet kötni de szinte rögtön a part után a mocsár kezdődik. Sajna fedett mocsár, erdőben van emiatt a vízimadarak és a fény is ritka látvány, nem onnan érdemes fotózni. Ezen a részen a tetejétől az aljáig gazdag madárvilág van. Láttam harkályt, nem is keveset, gyurgyalagot (gyatra minőségben le is fotóztam a billegő csónakból messziről), egy-két kárókatonát, gólyatöcsöt, gólyát, 2db szürkegémet, sirályt, kacsát, pár bakcsót (szintén van gyatra minőségű kép), barázdabillegetőt, dolmányos varjakat, a nádasban nádirigót és csíkosfejű nádiposzátát, mindezt úgy 4-5 óra leforgása alatt. Augusztus közepe-vége táján visszatérek komolyabb álcafelszereléssel és nem csónakból próbálkozom mert az totál reménytelen. Sajna mire megleltem ezt a helyet, rossz idő lett és az utolsó napon volt. Időről időre változik a lápvidék helye ahol ezek a madarak megtelepszenek szóval lehet, hogy jövőre már nem itt lesz. A vízállás idén legalább fél méterrel magasabb, mint tavaly ami a sekély esésű part miatt erősen befolyásolja, hogy hol van nekik kedvező élelemszerző terület mert ha kijjebb jön a víz, akkor a 10-20 centi körüli mélységű terület átkerülhet a sűrű nádasba ahol nem lehet úgy bóklászni és bogarászni a sárban ahogy pl. a gólyatöcs teszi.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3719) Zozzant válasza Hydra SR (#3718) üzenetére


Zozzant
addikt

szép a leírásod, mondjuk 15 évig éltem Faddon, most Szekszárdon, itt is van olyan hogy Gemenc, például, de azzal sajnos nem értek egyet (ez az én bajom?) hogy nem tetszik hogy megkérdezzük a felszerelést, természetfotózni például kompakttal neki sem lehet állni (a csalódás hamar utoléri az embert), gyatrább tükrössel sem, szóval vannak ilyen irányultságú okok is a háttérben, talán ezért nem baj, hogy megtudjuk milyen minőségű felszereléssel lehet (a fotós tudásán és a helyszinen kívül) elérni ezt az eredményt.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3720) Hydra SR válasza Terapeuta (#3716) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszönöm a véleményeket, mindenkinek:)
Nem sokat változott a felszerelésem mostanában: EOS 400D, Pentacon 4/200, Pentacon 4/300, Canon 50/1.8 Mk II, közgyűrűsor. Kb. ennyi amit természetfotózásra használok. Néha állvány+távkioldó ill. makróra a beépített vakut használom terelt vagy diffúzorral (légbuborékos csomagolófólia) tompított fénnyel. A 300-as Pentacont nagyon nehéz használni a súlya miatt. Nem tudom egyszerre alátámasztani, tekerni a fókuszt és a blendét és mire fogást váltok, elrepül minden. Csak lesből működik és az állványom nem bírja el rendesen (még mindig a Soligor VT-453), a tükörcsapódás látványosan beremegteti. De alapvetően most már mindenem van amit feltétlenül szükségesnek érzek, már csak jobbra cserélném őket. A telékből a beugróblende hiányzik legjobban, a többit megoldom de az nagy időveszteség.

Zozzant: egy szintig nyilván van értelme elmondani a felszerelést de kb. annyit érdemes mondani róla, hogy DSLR+teleobi és természetesen a fényerő fontos. A többi nem témafüggő, minden obitól elvárja az ember, hogy megbízható legyen, pontos AF (ha van), szép rajzolat, zoom előny, csendes, gyors stb. Ezen belül elég sok lehetőség van, nem kell pont olyat venni mint ami a Máté Bencének van :)

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3721) Dtomi


Dtomi
őstag

Egymás elől ijesztenék el a legjobb pillanatokat , mert itt erről lehet szó. Valahogy megértem a term. fotósokat...aki van olyan elszánt, hogy megkeresi ezeket a helyeket, az megérdemli....manapság ebben van a kihívás.

Ettől is félek igazából, hogy miután én eltévedtem a nádasba hajnalba kiépítettem a leshelyet a legjobb helyekre, megcsináltam a bevezető utat, és én sem szeretném ha egyik hajnalba egy teljesen idegen feküdne a helyemen úgy, hogy esetleg csak arra a napra sikerült szabaddá tennem magam, direkt a fotózás kedvéért. És más csupán kihasználja az én munkámat.

Másfelől a természet fotózása nem egyenlő a természet szeretetével.


Ez pedig a másik ha a national geographic címlapfotója egy kitömött jégmadár, akkor miért bízzak abban, hogy más is ugyan úgy fogja védeni a természetet mint ahogy én tettem.

Hydra szívesen segíteném a kezdőket ha nem olyan kérdéseket tennének fel amiket írtál. Bár engem a felszerelés kérdése nem zavar 1* én is megkérdeztem mi lenne az alap amivel el lehet kezdeni természetfotózni. Sokkal inkább attól félek, ha esetleg kiviszek valakit és ugye akkor tanítom elmondom mit szabad mit nem, legközelebb is úgy fog e viselkedni mikor már nem leszek ott.
Szóval ezért tartózkodok és félek én is, mint a legtöbb természetvédő-természetfotós ezeknek a kis védett helyeknek a neten való publikálásához.

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3722) Hydra SR válasza Dtomi (#3721) üzenetére


Hydra SR
addikt

Végülis van ráció abban amit mondasz, nekem a szemét szúrta nagyon a szememet amit a horgászok hagytak ott. Első nap megrakott csónakkal tértem vissza mert összeszedtem a szemetet.
Na igen, lehet értelmesen is kérdezni a felszerelésről de azért nem úgy, hogy totál fogalma nincs a fotózás alapjairól se és mondjam el 2 mondatban, mit kell venni és hogy kell beállítani.
Egyszer viszont szívesen betársulnék valakihez aki hajlandó elvinni engem leshelyekre de egyelőre nem ismerek egyetlen természetfotóst sem eléggé ehhez, fizetős túrára meg nincs pénzem. Alapvetően a felszerelésem szállítása a probléma meg hogy gyalog nagyon sok idő eljutni valahova, pláne 20 kilós fotóscuccal meg álcafelszereléssel.

Tényleg kitömött jégmadár volt az NG címlapján?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3723) Zozzant válasza Hydra SR (#3722) üzenetére


Zozzant
addikt

''Na igen, lehet értelmesen is kérdezni a felszerelésről de azért nem úgy, hogy totál fogalma nincs a fotózás alapjairól se és mondjam el 2 mondatban, mit kell venni és hogy kell beállítani.''ilyen megtörtént veled?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3724) Hydra SR válasza Zozzant (#3723) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem is egyszer :) Nem tette hozzá konkrétan, hogy 2 mondatba férjen bele de látszott, hogy nem szán rá sok időt csak gyorsan mondjam el, mi kell és mit kell vele csinálni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3725) :AMF: válasza Hydra SR (#3722) üzenetére


:AMF:
senior tag

(#3726) Dtomi válasza Hydra SR (#3722) üzenetére


Dtomi
őstag

Igen a felszerelés szállítása elég nagy probléma... egykomoly fotós hátizsák amibe beleférnék 40-50ezer-ft ennyit ha lenne se adnék ki egy táskáért. Ezért most málhazsákot keresek vagy valami hasonló fémvázas óriászsákot, amibe minden belefér. Mert most is a helyhiány miatt úszott a vérben az egész felszerlés, sajnos a metszőolló nem fért be és kézzel téptem az álcának való nádat :O .


Elvileg a mai napig nem bizonyított HIVATALOSAN... de csak rá kell nézni a képre.

[link]
És itt a részletes magyarázat a Naturart szövetségtől.
[link]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3727) werttzui


werttzui
őstag

Már megint egy Magyar,hogy már a természet védők is utálni kezdjék a Magyarokat hááát na mindegy azért jól sikerült kép :((( Na szóval megint elárasztottátok a topicok jobbnál jobb képekel csak gratulálni tudok a profi szinthez amit elértetek a kevésbé jó képeknek meg a próbálkozásoknak is mert valahonnan el kell indulni és ezentúl csak még jobb képeket fogunk látni én speciel a tömegfotókat is elviselem szóval gratula mindenkinek /legyünk még jobbak!/.



[Szerkesztve]

PENTAX

(#3728) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

Tudom, hogy elcsépelt téma, de utólagos engedelmetekkel mégis felteszem, hátha másnak is tetszik egy kicsit, rajtam kívül.

[kép] [link]
[kép] [link]
[kép] [link]

(#3729) Smogus válasza ArthurMiller (#3728) üzenetére


Smogus
őstag

A középső képet betenném a kedvenceim közé :D
nagyon jó lett a színvilág, a minőség hibátlan, a fények is szépek, igazán jó fotó
Gratulálok hozzájuk, persze a középsőhöz a leginkább

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#3730) Hydra SR válasza Dtomi (#3726) üzenetére


Hydra SR
addikt

Most jövök rá a képekről, hogy én nem is gyurgyalagot fotóztam, hanem jégmadarat :B Ez esetben gyurgyalagot nem is láttam Domboriban, jégmadarat viszont sokszor (bár érzésem szerint ugyanazt láttam többször).

Szerk: ja igen és az nekem is feltűnt, hogy igencsak nyílegyenesen repül, erről tudtam már messziről megkülönböztetni a víz felett cikázó fecskéktől és sarlósfecskéktől. Meglehetősen esetlennek és merevnek tűnt a repülése, nagyon sűrűn csapkodott a szárnyaival de ezen kívül semmilyen mozgást nem láttam tőle, mint ha karót nyelt volna.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3731) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

Vasárnap délután egy fórumtársunkkal bóklásztam a várban, némi örömkattogtatás erejéig. Na jó, csak én, ő egy gépet tesztelt :) Pár kép, ami akkor készült.

A vár előtti szökőkút szobrainak egy-egy részlete.
[kép] [link] [kép] [link]

Vendégre várva
[kép] [link]

Lovászlány
[kép] [link]

Ez utóbbi erősen vágott.
[kép] [link]

(#3732) ArthurMiller válasza Smogus (#3729) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

nagyon köszönom, megtisztelő :)

(#3733) Allien válasza Dtomi (#3713) üzenetére


Allien
veterán

Szvsz, ami a helyszín kérdését illeti. Aki (esettleg nagyon) kezdő a témában, nyugodt szívvel lehet ajánlani pár helyszínt. Igaz, tucatképeket lehet készíteni, és nem természetbe, de a gépet lehet próbálgattni, hogy már NE az éles helyzettben keljen. Ez ugye egyértelmü, hogy a budapesti Növény-, és Állatkert, az egyik helyszín. A másik egy kevésbé ismert (pedig szinte mindenki olvasott róla), a Fűvészkert, ahol nagyon sok növény található. Esettleg szóba kerülhet még a Margit sziget is, illetve, külkerületeken is vannak nagyon jó helyszínek, de azokat szintén fel kell fedezni. Ilyenek a Duna alsó, és felső része, illetve, a reptér felé elterülő helyek, de ide sorolható akár a Budai hegység. Tehát, gyakorolni lehet, aki komolyabban akar foglallkozni vele, az meg úgy is utánna néz, hol szerveznek ilyen fotózós dolgokat, mert ilyen is van! Ezek után már egy lépés, hogy megtalálja az ember azt a helyet, ami Neki éppen megfelel. Én speciel szerettnék, de a felszerelésem halovány hozzá. Bár, egy bridge géppel is lehet relative jó képet készíteni, ha pl hamisítvány ''az'' a kép, akkor elvileg olyat tutira tudok én is! :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3734) Zozzant válasza Allien (#3733) üzenetére


Zozzant
addikt

Asszem pl a Duna-Dráva Nemzeti Park illetékese is nyilatkozott hogy szívesen állnak természetfotósok rendelkezésére, helyszín időpont egyeztetéssel satöbbi... aki komolyabban akar és a felszerelése is engedi akkor vannak lehetőségek.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3735) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Tényleg, ha már így felvetődött a természetfotózás:
Benne lenne valaki egy olyanban, hogy páran elmegyünk valami előre kinézett helyszínre mondjuk madarakat fotózni? Még semmi konkrétum de én kizárólag olyanra gondolok amikor komolyan vesszük, esetleg sátorban kint éjszakázunk valahol és nem egy kellemes sörözgetés keretében kattintgatjuk egymást (ami egyébként szintén jó móka de abból nincs hiány enélkül sem). Csak olyan társaság érdekelne most akik nem félnek, hogy koszos lesz a ruhájuk és 4-kor kell fölkelni. Az sem ártana, ha valakinek lenne autója is hozzá. Kétséges, hogy én tudok-e autót szerezni de van rá egy minimális esély. A PH!otóstalis topicban is felvetem majd. Ha valaki olyan helyen lakik ahol relatíve közen van ilyen hely, az lenne az igazi.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3736) werttzui válasza Hydra SR (#3735) üzenetére


werttzui
őstag

Esetleg jelentkeznék de ehhez tuti időpont egyeztetés szükségeltetik .

PENTAX

(#3737) Terapeuta válasza Hydra SR (#3735) üzenetére


Terapeuta
őstag

egy kellemes sörözgetés keretében kattintgatjuk egymást (ami egyébként szintén jó móka de abból nincs hiány enélkül sem)

Semmi buzulás, buzulás az nuku :DDD


Kellő érzékkel kiragadott mondatfoszlány..... ;]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3738) Zozzant válasza Terapeuta (#3737) üzenetére


Zozzant
addikt

hűűűűűűűű ez jó vót :C :C :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3739) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Üdvözlök mindenkit!

Nemrég csöppentem bele a digitális fényképezés világába, és gondoltam utánaolvasok fórumokon. Ahogy olvasgatom a hozzászólásokat nagyon megtetszettek a képeitek :)
Ki milyen géppel fotóz, és mit ajánlotok, mert szeretnék venni egy újat a kis olympus helyett.

(#3740) Zozzant válasza Brian_RL (#3739) üzenetére


Zozzant
addikt

Üdv, itt nézz körül: [link]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3741) johnjohn


johnjohn
addikt

[link]

[link]

[link]

[link]
Négy kép Zakyntosh-ról. Vélemény ?






[Szerkesztve]

(#3742) Brian_RL válasza Zozzant (#3740) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Megnézem, köszönöm.

(#3743) Brian_RL válasza johnjohn (#3741) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Az első két kép nekem nagyon tetszik! Mintha csak kinyitottam volna valami turisztikai könyvet. Gratulálok hozzá. A 3. képet szeritnem kicsit távolabbról kellett volna fotózni, mert így nem tudom elhelyezni térben, de az ötlet azért jó! Viszont a 4. kép már jó ebből a szempontból is, ez is nagyon tetszik!

(#3744) Allien válasza Zozzant (#3734) üzenetére


Allien
veterán

Anno, én is próbálkoztam:
[link]
Sajnos, a háttér nem a legjobb, de gyakorlásnak nagyon jó volt. Meglepő, hogy kb 5 méterre voltam az itatótol, és egy autóban ülve. :B
Utolsó fűvészkerti sorozatom:[link]
de oda már volt szervezve PH-s fotótali, a totyikjában vannak jobb képek, nem tőlem. :DDD
Még pár régebbi (mókusos) link:
[link]
[link]
A lényeg, hogy egy dslr géppel minőségileg sokkal jobb lehettne (persze, úgy nem kihívás ;)) Mindezek a képek Pest belső részén készült! Tehát, gyakorolni nem kell messzire menni. Egy kicsivel jobb (gyorsabb) géppel nem maradtam volna le pár érdekesebb jelenetről, madárról (pl szajkó, és rengetek fakopács, mókus). Ez van egyenlőre. :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3745) Latency


Latency
senior tag

Ma nagyon kreatív voltam és lóbáltam a levegőben egy kicsit a lámpát :D
Firka: [link]
:D : [link]
Csillagkapu: [link]

(#3746) Jinxx válasza johnjohn (#3741) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szép túristaképek, én a másodikról csináltam volna még, lehetne belőle szebbet kihozni, talán túl szűk nekem. A hajóroncsot is csak részleteiben fotóztad, megérte volna azt is egészében. De határozottan nézhető képek így is. Grat.

(#3747) Jinxx válasza Latency (#3745) üzenetére


Jinxx
senior tag

Naggyon állat! Ötletes. Legközelebb rajzolhatnál valami képregényt is így. :DDD

(#3748) Zozzant válasza Latency (#3745) üzenetére


Zozzant
addikt

régebben a tv stand by ledje előtt mozgattam így a gépet:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3749) johnjohn válasza Jinxx (#3746) üzenetére


johnjohn
addikt

Köszi ! A másodikat egy 2 X 2 m-es kilépőről fotóztam, 325 m magasságból, úgy, hogy ki kellett hajolni a korláton. A hajóroncsról készült több kép is, amikor hajóval lementünk az öbölbe, de sajnos sok volt a túrista. Még teszek fel róla képeket, csak nem volt túl sok időm :) .

(#3750) johnjohn válasza Jinxx (#3746) üzenetére


johnjohn
addikt

[link]Így néz ki egyben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.