Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) biggamer válasza marsu (#3349) üzenetére


biggamer
veterán

Fúúúj fúúúj, de akarom. :B :DDD ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3352) Hydra SR válasza werttzui (#3350) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi :) ja, ezek lappföldi faházak Helsinki Skanzenében :) A rénszarvastenyésztők laktak ilyenekben.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3353) _seth_


_seth_
veterán

Bringázás közben csináltam pár képet:

[kép][link]
Megrázó élmény volt ezt a képet elkészíteni szó szerint... 2 napig esett az eső és átázott a talaj és rázott minden...

[kép][link]
(kiégett a teteje :( )

[kép][link]



[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#3354) Jeannie válasza _seth_ (#3353) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Namost a napraforgós képnél nem értek valamit, de inkább fizikából, mintsem képalkotásból vagyok értetlen. A napraforgó, nevéből adódóan a Nap felé néz, így annak a kép készítésekor a hátad mögött kellett lennie. Akkor hogy a csudába éghetett ki az ég a Nappal szembeni oldalon :F

[Szerkesztve]

(#3355) _seth_ válasza Jeannie (#3354) üzenetére


_seth_
veterán

Ez a napraforgó nem a nap felé nézett amikor fotóztam mint ahogy a többi sem ami lehet azért van mert 17:30 körül már elfárad a nyaka és lehajtja a fejét :D Ezt én is forcsállottam de nem kezdtem el magyarázni a napraforgóknak, hogy hé nem jól csináljátok bár senki sem nézett volna hülyének mert kilométerekre nem volt senki sem :D

(a napraforgó ''háta mögött'' volt a nap)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#3356) _seth_ válasza _seth_ (#3355) üzenetére


_seth_
veterán

[link]
Ezt olvasd el :D Ezek teljesen normális napraforgók, keletre beálltak szépen.

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#3357) biggamer válasza _seth_ (#3355) üzenetére


biggamer
veterán

Valamelyik nap mentem hazafelé olyan 19 óra körül, és én is furcsálottam, hogy az út mellett lévő napraforgó táblában az összes növény nem a nap felé néz, hanem pont ellenkezőleg állt a tányérjuk.
Lehet, hogy már beálltak a reggeli napfelkelte irányába, hogy ne akkor kelljen kapkodniuk a fejüket. :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3358) Jeannie válasza _seth_ (#3356) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Éééértem, akkor az elnevezésük hibádzik :DDD Napraforgót fotózni csak reggel szabad, ezek szerint :Y

(#3359) Jeannie válasza _seth_ (#3353) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Csak hogy ne legyek off folyton :DDD

Nekem kicsit ferdének tűnik mindhárom kép, de ez valahogy a legutolsónak nem árt. De nagyon hangsúlyos az a kereszt, így balra dől a kép, máshogy kellene vágni. A napraforgósat meg tényleg meg kellene próbálni reggel, így hogy árnyékos a virág, és a levelek meg az ég beégett ... szóval a téma nem viszi el annyira a képet hogy legyintsen az ember a technikai meg kompozíciós hibákra, és szvsz tehetted volna kicsit lejjebb a virágot, így nagyon üres a kép alja. A villanyoszlopos jó perspektívás kép lenne, egy városban... de valahogy engem zavar hogy egy szántóföld közepén van, meg olyan kusza is... Na így hirtelen ennyi :)

(#3360) _seth_ válasza Jeannie (#3359) üzenetére


_seth_
veterán

Egyik sem ferde pedig :) Legutolsónál a vasúti jelzés ferde igen de ha megnézed nem oszlopon van hanem egy fára van rárakva ;] Magyarország 2007....
Napraforgósból még legalább 30 kép van mindenféle megoldásban 1, 2, sok virág van rajta csak nem volt kedvem mindegyiket megnézni milyen lenne ha..., majd ha egyszer reggel indulok el tekerni ami nagyon ritka akkor lefotózom a napraforgókat :D

A villanyoszloposon semmi érdekes nincs csak a kép készítésének a módja :D Zzzz Zzz Zzz z a polárszűrőt sem raktam rá mert hozzáértem a bringám vázához és ugrottam is el tőle... még, jó, hogy több ezer volt van a ember feje fölött és áthúz rendesen... erre mondják azt, hogy áh semmilyen biológiaii hatása nincs... na persze, egyébként nem én raktam a szántóföld közepére :D

Majd legközelebb már jobban fognak sikerülni és addigra talán a napraforgó is a nap felé fog fordulni :) Köszi a kiritikát, könyebb orvosolni a hibákat ha ismerjük azokat :)

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#3361) johnjohn


johnjohn
addikt

Borsor.[link]

(#3362) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Ezt a képet hali01-nek ajánlom mert az ő ötletét fejlesztettem tovább, a sajátommal kombinálva: [kép][link]
hosszú záridős felvétel csak nem autóból hanem hajóról, dupla polárral. Szerettem volna olyat is ahol parti fények is vannak de ott épp nem voltak. Majd még próbálkozom a témával de első kísérletnek érdekes volt, főleg azon lepődtem meg hogy a hajó remegett, billegett, a Soligoron látványosan bemozdult többször is a gép, a végeredményen mégsincs látványos bemozdulás ott ahol nem kell lenne.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3363) D4rkm4n válasza Hydra SR (#3362) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nem vágom hogy hogy csináljátok hogy ennyire nem égnek be a hosszúzáridős képeitek. Akárhányszor próbálkoztam nem jött be. Gondolom állványról lőtted ezt a képet.

Jó ötlet volt a polár. Jó kép lett. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3364) johnjohn válasza Hydra SR (#3362) üzenetére


johnjohn
addikt

Szép, és megnyugtató kép, olyan a víz mint a selyem.Gratula.!

(#3365) _seth_ válasza D4rkm4n (#3363) üzenetére


_seth_
veterán

'' Soligoron '' azaz állványon volt a gépe le is írta :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#3366) marsu válasza Hydra SR (#3362) üzenetére


marsu
addikt

Hihetetlen képeket hozol össze!

Gratula ehez is! Klassz kép, nagyon hangulatos ...

Szépek a szinek, az árnyalatok...

;)

Press any key to continue ...

(#3367) Dtomi válasza biggamer (#3337) üzenetére


Dtomi
őstag

Olyan mint szitakötő fotozás nem létezik, szerintem kb. 2éve próbálok szitakötőt elkapni párzási időszakban, soha nem sikerült. Most mókusfotózás volt, ez lett belőle. 1árva mókust nem láttam. Amúgy sok szabály nincs amit be kéne tartani, de annyit talán érdemes, hogy a lehető legjobban + kell próbálni vízszintből fotózni, kb úgy néztem ki mint egy disznó fetrengés, hasalás, kúszás mászás. Tiszta seb a könyököm és a térdem. De szerintem ha jó napod van a legapróbb kis kertitó mellett is lehet szarencséd sőt! A kis vízfelület miatt sokkal kiszámíthatóbb a mozgás és egy tavirózsás kompozícióért lehet ölnék is :D
Köszöntem mindenkinek a dícsérő szavakat.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3368) hali01 válasza Hydra SR (#3362) üzenetére


hali01
őstag

Ez a kép nagyon jó lett!Sztem nem baj,h a parton nincsenek fények,mert csak lerombolta volna a kép hangulatát.Ez így tökéletes!Grat.

(#3369) tkazmer


tkazmer
addikt

Krétai nyaralásunkkor készültek(1.eresztés):
[kép][link] [kép][link]

[kép][link][kép][link]


[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3370) Jinxx


Jinxx
senior tag

Dtomi #3322: Nagyon jól sikerült kép, tetszik. Talán a tükörképét nem vágtam volna el.
Hydra #3362: Jó ötlet, és a kép is tetszetős. Más... Megnéztem a finnországi képeket az oldaladon, nagyon jók, minőségiek, kreatívak, satöbbi. A nagylátós-tengerpartos hdr, az utolsó hajós, a fiókás, a faházasok tetszenek a legjobban. A koncertesek is jól sikerültek, grat. :)

(#3371) Jinxx


Jinxx
senior tag

Egy kis margitsziget:

[kép] [link]
[kép] [link]
[kép] [link]
[kép] [link]
[kép] [link]

(#3372) D4rkm4n válasza tkazmer (#3369) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nos, általában nem szeretek csak negatívumot említeni, de egyik képben sem tudtam felfedezni semmilyen művésziességet. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3373) Jinxx válasza D4rkm4n (#3372) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem is muszály mindíg művészkedni, az első 2 pl. sztem bőven elmegy háttérképnek. Turistafotók, kicsit talán tucatfotók is, de azért jók. A harmadikkal a gond, hogy nem elég látványos, a negyedik pedig túlzsúfolt. Egyik sem volt hálás téma. Szerintem....

(#3374) tkazmer válasza D4rkm4n (#3372) üzenetére


tkazmer
addikt

Vannak ezeknél szerintem sokkal művésziesebb képeim is, révén tengerparton, hotelben aztán szinte korlátlan mennyiségű témát találtam, csak azokkal még van munka(írtam, hogy első eresztés)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3375) Hacker75 válasza biggamer (#3339) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Ez nagyon gyönyörű lett! :R
#3341 Szten Márs - Nekem is a második jön be...
#3353 _seth_ - Nem rossz ez a napraforgós sem (a kiégéstől eltekintve), de a harmadik képed jobban bejön...
#3362 Hydra Sr - Ez nagyon állat lett, akárcsak a többi az oldaladon... Ezek a nagylátós, halszemesek a kedvenceim! :C :Y

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#3376) Hydra SR válasza D4rkm4n (#3363) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem habókra exponáltam hosszan, a dupla polár sötétített, egymáshoz képes elforgatva voltak és az első egy lineáris polár volt. Már kísérleteztem ezzel korábban de a gyakorlati alkalmazásig csak most jutottam el mert most sikerült olcsóé' 58-as LP-t szereznem. Ezzel a módszerrel verőfényes napsütésben is lehet percekig exponálni csak van vele egy kis macera mert ha nagyon a kioltás környékére tekerem őket akkor már erősen téveszt a fénymérés, csak manuálisan lehet belőni. Valamint a szűrő üvegében levő belső feszültségek nyoma látszik a színhőmérsékleten és a fényerőn is, kicsit foltos lehet. Ezen nem látszik de ezen [link] például elég sokat kellett macerálni, hogy ne legyen látványosan sötétebb és kékebb a közepe mint a szélei de azért még látszik egy kicsit.

Dtomi: tényleg szép a szitakötős képed, most néztem meg. Hát igen, a legtöbb jó képért meg kell szenvedni kicsit, aki a felszerelését és a ruházatát félti annak elhanyagolható esélye van ilyenre.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3377) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

Utómunka nélküli képek. Várom a véleményeket! :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3378) biggamer válasza D4rkm4n (#3377) üzenetére


biggamer
veterán

Nekem talán az utolsó tetszik a legjobban, csak nyesni kellene az aljából és a tetejéből.
Meg talán a bal oldalából is, hogy ne vesszen el a téma a nagy képen.

Hacker75
Köszi szépen :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3379) biggamer válasza Jinxx (#3371) üzenetére


biggamer
veterán

A középső kiskacsás nagyon aranyos. :))
A páva is jó lenne, de én átmennék rajta PS-sel, vagy valami más szerkesztő programmal.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3380) biggamer


biggamer
veterán

[kép][link]

Sajna elég gyatra lett a képminőség, szembe fény volt és elég messze szállt le az ágra, viszont ez az első búbosbankás képem, remélem lesz jobb is. :)
Egyébként nagyon félénk madár, nehéz becserkészni. :O

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3381) D4rkm4n válasza biggamer (#3380) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Jó lett nem panaszkodhatsz. Előlem még a grill csirke is elmenekül. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3382) werttzui válasza biggamer (#3380) üzenetére


werttzui
őstag

Mázlista vagy,hogy egyáltalán el kaptad :)

PENTAX

(#3383) Hacker75


Hacker75
aktív tag

[kép]
[link]

Egy gyengécske napraforgós...

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#3384) marsu válasza Hacker75 (#3383) üzenetére


marsu
addikt

Annyira nem is rossz ...

Szerintem elég jó!

Nekem tetszik ...

Klassz kép!

Gratu!

;)

Press any key to continue ...

(#3385) biggamer válasza Hacker75 (#3383) üzenetére


biggamer
veterán

Szerintem tök jó lett. :C

Köszi srácok a hsz-eket a madaras képemhez.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3386) werttzui válasza Hacker75 (#3383) üzenetére


werttzui
őstag

Érdekes rajzos lett mint egy mesekönyv lapja grat

PENTAX

(#3387) biggamer


biggamer
veterán

Most már lesz mit aprítani a tejbe : [link] :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3388) Hacker75


Hacker75
aktív tag

marsu, biggamer, werttzui - Köszi szépen, örülök hogy tetszik! :)

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#3389) BEE válasza Hacker75 (#3383) üzenetére


BEE
addikt

Jó ez !
A színeket eltaláltad, nekem tetszik. :C

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3390) Hacker75 válasza BEE (#3389) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Köszönöm Neked is! :R

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#3391) Jinxx válasza biggamer (#3379) üzenetére


Jinxx
senior tag

Köszi szépen. :) A pávással mi a baj? Átmentem rajta ps-sel, de ezek szerint rosszul? Mire gondoltál, mi a gáz vele?

(#3392) Boxiné


Boxiné
tag

Azt hittem, hogy ma reggel áradni fognak a villámos képek. :( :) Pedig szórt ránk az ég rendesen.
Na hadd lássam csak... :C

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#3393) adik válasza Boxiné (#3392) üzenetére


adik
őstag

Ízi rájder, Hugi! Még elviszem a képeket a laborba, ott előhívják, hazahozom, beszkennelem, feltöltöm... Idő még az! ;)

:R

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3394) Boxiné válasza adik (#3393) üzenetére


Boxiné
tag

De nincs idő, mert nemsokára mennem kell melózni. És türelmetlen is vagyok. Imádom nézni a szebbnél-szebb képeiteket. :C Mi a párommal mostanság nem nagyon fotózunk. Sajna. :(
Szóval tessék igyekezni a képekkel! :)

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#3395) johnjohn


johnjohn
addikt

[link]HDR kísérlet, Salgóvár.

(#3396) ruan válasza johnjohn (#3395) üzenetére


ruan
tag

Nekem tetszenek a HDR-es képek, ahogy a tiéd is. Így érdekesebb mintha valósághű lenne, kicsit szürreális...

[Szerkesztve]

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#3397) macy válasza johnjohn (#3395) üzenetére


macy
addikt

Szépek a színek. Még madár is van rajta. Vagy az egy ufo? :DDD

(#3398) johnjohn válasza macy (#3397) üzenetére


johnjohn
addikt

Fecske. Mindenütt röpködtek. Köszönöm !

(#3399) mformer


mformer
csendes tag

Az userek által felrakott képeket mivel nézitek meg, hogy mindenki részletesen tudja a képhez tartozó beállításokat ?
Bocs ha nagyon láma a kérdés.

mformer

(#3400) ISZOLE válasza mformer (#3399) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Képre jobbklikk -> properties(tulajdonságok)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.