Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2474) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Üdv Mindenkinek!
Kis tapasztalat M3800-as Precisionnel kapcsolatban.
Intel Core i7-4702HQ
K1100M (nem egy újkeletú VGA)
16GB
256GB mSATA SSD
1TB HDD
Full HD érintőképernyő

Furmark + SuperPI kombó. Tudom, hogy a SuperPI csak 1 magot használ, nade még így is 90° környékén volt teszt alatt.
https://postimg.org/gallery/gn44fdvg/
Belenéztem mi van a burkolat alatt, mert tényleg aggasztott ez a hatalmas CPU hőfok.

Hogy lehet, hogy M3800-asnak ilyen szar vékony a hűtése? Ha egyszer beletesznek egy 4 magos quad i7-est, akkor legalább a hűtésre gondolnának (tudom, hogy "ultrabook", de akkor is). Akkor egyáltalán meg se hirdessék 4 magossal, .

A dupla hűtő sem segített itt a 90° lenyomásában ...
Továbbá ez nem tudom mennyire "professzionális", de kb. 0,5cm-es kilengés van ... pfff. Ez új gép volt!
Az is lehet, hogy nagyon primitív módon lett pasztázva. Nemrég T420assal is szórakoztam, de 3-szorra jó lett. (1. alkalomnál felemeltem hűtőt, paszta kenődött, 90° körül volt, oké ... 2. alkalommal nem nyomtam le rendesen hűtőbordát, 75°-80° körül volt ... oké, na még egyszer. Harmadszorra korrektül lenyomtam a hűtőbordát a keresztcsavarozásnál, s lám, 39-44° az átlag)

Na mindegy, vissza is küldtem ezt a kis M3800as Precisiont a 14 napos elállási jogommal élve...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.