Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) oettinger01


oettinger01
őstag

1066os extreme a-datakat meddig lehet húzni? van valakinek tapasztalata? commando lenne alatta.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#702) Pulsar válasza Muréna (#700) üzenetére


Pulsar
veterán

:DDD
Kössz, jó hely nem a 800-as memót 667-en kell járatni hogy hibátlan legyen :)

(#703) Zájec válasza Pulsar (#699) üzenetére


Zájec
veterán

egy régi teszt:[link]
szerintem 900-t mennie kéne azért.. 2.1v felett nem érdemes adni neki
ha probálkozol.. azért annyira nem rosszak.. attól is függ hogy 512mb v 1gb..
nálam 1050 megy most is a 667s , 2X512...pár. de az enyém Hynix chipes.
orthos stabil vele..
szóval vannak extrém darabok is... csak nem mostanába..

[Szerkesztve]

(#704) Pulsar válasza Zájec (#703) üzenetére


Pulsar
veterán

2x1 gigás van.
hát egyszer mintha elindult volna ilyen 820 körül, de erre nem esküszöm meg
Feszt meg alapból magasabbat ad a lapom (DFI powa :) )
A csipszetem meg foggalmam sincs milyen. Ha egyszer haza jutok (péntek éjjel) megnézem :)
A cikket meg köszi, elolvasom

(#705) VinoRosso válasza Muréna (#683) üzenetére


VinoRosso
veterán

ez így van nem fogalmaztamm pontosan, azt kellett volna írnom hogy nagyobb az esélye. Nekem volt 800+os a-datám, cl4es, 3-3-3-11et vitte 800on 2,3V-tal, igaz húzni már nem nagyon lehetett rajt, csak feszemeléssel és keveset, de azért a 800+ostól ez nem rossz teljesítmény. Aztán vettem Geil 800+ost, az meg 2,4-gyel vitte a 3-3-3-8at, és lehetett rajta húzni úgy 860ig, de utána már nem mertem emelni feszt mert g*cire meleg volt, ugynazon a feszen szignifikáns különbség volt az a-data és a geil közt, és 2,4Vtal ment 780on 3-3-3-8 cal, bírta 2 hónapig...holott a 2,4V recommended voltage a vízjel alapján, még szerencse hogy lft garis. Szal nem olyan rossz az az a-data EE, ár teljesítményeben az egyik legjobb.

(#706) VinoRosso válasza oettinger01 (#701) üzenetére


VinoRosso
veterán

tapasztalat nincs,d e szerintem 1200ig tuti elmegy, utána meg már sokmindentől függ, hány ram van, van e hűtsé stb. Chipben előző hónapi tesztben 1234et ment vagy 1243at vagy valahogy így.

(#707) laragirl83


laragirl83
őstag

:)
[link]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#708) Gyuri27 válasza Brumi˘ (#697) üzenetére


Gyuri27
félisten

itt a teszt!
kifogom kérdezni :o
ahogy nézem mehet neki kakaó :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#709) kemi86


kemi86
csendes tag

Sziasztok!

DDR2-el kapcsolatban lenne egy kérdésem, mégpedig mi a különbség a
533-667-800mhz ramok közt?

köszönettel,
kemi

(#710) laragirl83 válasza kemi86 (#709) üzenetére


laragirl83
őstag

a sebesség, abban a sorrednben, ahogy leírtad :)
ha nem akarsz tuningolni 1általán, akkor 533-assal is elvagy, mert pl c2d-k alap FSB-je 266MHz, erre passzol pont az 533-as ram (2*266).
667-es rammal már mehetsz följebb FSB-ben vagy ha ott nem is, de BISOban állíthatod a RAM osztót, és akkor tudod 4:5-ben küldeni, és akkor FSB emelés nélkül, gyorsabb lesz a memória sebesség (ugye 266/4=66.5*5=~333 és mivel Doubel Data Rate --> 667MHz)
ez lehet fokozni, ha tuningolsz, mint állat akkor 400as FSB-vel 1:1ben már csak 800as RAM képes menni... de azt is lehet feljebb osztani, 1GHz-re, 1200-ra stb...határ a csillagos ég.
csak ilyen sebességekre nem képes minden ram, főleg a gagyik nem!
aztán durvább esetekben lehet fordulni 1066 - 1200 stb ramokhoz...

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#711) eXodus válasza laragirl83 (#497) üzenetére


eXodus
őstag

plz csinálj képet h hogyan oldottad meg. Mrt sehogysem megy... (chipset befőttesgumi+ 8cmesvetni sikerült, de ramra elképzelésem sincsen)

(#712) tlac válasza eXodus (#711) üzenetére


tlac
nagyúr

vhogy így: [link]

(#713) eXodus válasza tlac (#712) üzenetére


eXodus
őstag

thx
Hely szempontjából az ilyen kivitelezhetőbb számomra mint laragirl83-é. :)
(Csak a legnagyobb probléma hűtés szempontjából h enymás mellett vannak a ramok...)

Hülye kérdés: tuning/stabilitás/bugok szempontjából mindegy h 1,2 slotban vannak a ramok v 3,4ben?

[Szerkesztve]

(#714) laragirl83 válasza eXodus (#713) üzenetére


laragirl83
őstag

dual channel miatt nem mind1. van ahol DC-hez 1-3 vagy 2-4 slot kell.
szarabb esetben 1más mellé vannak téve...

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#715) Vandit.


Vandit.
addikt

ezt annak ajánlom aki eddig szídta a GEIL ramokat[link]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#716) Muréna válasza Vandit. (#715) üzenetére


Muréna
őstag

hallottál már arról, hogy amd és intel lapokban máshogy viselkednek a ramok?
egyébként meg, minden ramból van fos széria, geileknél ez igen jellemző..

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#717) Vandit. válasza Muréna (#716) üzenetére


Vandit.
addikt

ezek szerint nálam nem. ;) Intelben meg amúgy is jobban mennek a ramok
akkor prezentálj valami hasonlót 800-as gagyi geil-el ;) Ahhoz képest,hogy jellemző..

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#718) Muréna válasza Vandit. (#717) üzenetére


Muréna
őstag

nem minden esetben igaz ez :)
nem prezentálok én semmit geillel.. közelembe nem lesz 1 darab geil se..
ha gondolod nézd meg a ramos apróhirdetésem, ha eléred a geileddel azt ami a topikban szerepel akkor respect :)

[Szerkesztve]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#719) szab.tam válasza Vandit. (#715) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezek a 800-as ultráid? és milyen feszen? és miért nem inkább egy everest memória és cache benchmarkot linkeltél be? abból azért több minden kiderül...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#720) Vandit. válasza Muréna (#718) üzenetére


Vandit.
addikt

azért ez a jellemző :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#721) Muréna válasza Vandit. (#720) üzenetére


Muréna
őstag

Mármint mi?
az hogy 5 kit geilből talán 1 megy ennyit mint a tied?

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#722) Vandit. válasza szab.tam (#719) üzenetére


Vandit.
addikt

tessék ;) [link]
2.1-et kap

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#723) Vandit. válasza Muréna (#718) üzenetére


Vandit.
addikt

oké,csak nézd meg mennyivel drágább,mint egy geil.De most tuti nekifekszek. :P És 800-as geil-t nem szerelnek micronnal. :(

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#724) Muréna válasza Vandit. (#723) üzenetére


Muréna
őstag

akkor bizony tévedsz..
PC2-6400 Ultra
GX21GB6400UDC / GX22GB6400UDC
4.0-4-4-12 @ 1.8 ~ 2.3V
Aeneon AET93F30D
Elpida
Micron D9GMH (B6-3) (only early versions) <- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#725) Vandit. válasza Muréna (#724) üzenetére


Vandit.
addikt

ez milyen? :U :F [link]
és még csak 2.15-öt kap ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#726) Muréna válasza Vandit. (#725) üzenetére


Muréna
őstag

alakul, ez sztem micronos lesz :)
ez stabil cucc? vagy csak kép erejéig? :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#727) Vandit. válasza Muréna (#726) üzenetére


Vandit.
addikt

most sajna újraindult,ennyi fesszel nem stabil már.adok egy kis feszt neki :)

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#728) szab.tam válasza Vandit. (#725) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csak az az érdekes, hogy ugyanezek a ramok, picit jobb procival, sokkal alacsonyabb órajelen mennyivel jobb olv/ír eredményeket hoz...

[link]

de azért 1100 fölött nem rossz! :) kiváncsi lennék, hogy stabil-e?
valaki azt írta, hoy ezek a ramok igazából 2,35-nél indulnak be. de csak saját felelősségre. úúúú ha az alaplapomban nem 2.05 lenne a max fesz! rég megsütöttem volna... :U


[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#729) Vandit. válasza szab.tam (#728) üzenetére


Vandit.
addikt

szerintem kevés alá a 2800.
most 10x290 és 969-en hagyom.sajna holnap elviszik :O jön helyette 2x1 giga,de az szerintem nem fog ilyen jól menni :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#730) AtHoS válasza szab.tam (#728) üzenetére


AtHoS
nagyúr

''Az Athlon 64-ben a cache és a mag közötti adatbusz szűk keresztmetszetet képez a rendszerben, mivel ez egy 64 bit széles busz. Áteresztőképessége tehát növekszik, ha nő az órajel, ennek köszönhető a memória-sávszélesség jól látható emelkedése'' [link]

read-only mode on the forum

(#731) Vandit. válasza AtHoS (#730) üzenetére


Vandit.
addikt

pontosan így van :C
[OFF]nah csak flesseltem a bios-t ;) thx bár nem úgy csináltam[/OFF]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#732) AtHoS válasza Vandit. (#731) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az mindegy, a végeredmény a fontos :C

read-only mode on the forum

(#733) szab.tam


szab.tam
nagyúr

gianni-nál:

- 2 GB/1066 MHz DDR2 A-DATA KIT Vitesta Extrem 1066+ (Cl4-4-4-12): 32.900,-

ez szerintetek br, és nem valami elírás? vagy csak nyaralni ment, tehát aug 29-ig ugyse lehet venni nála semmit, és így szivatja a konkurenciát? vagy tényleg ennyi? mert a hasonló kategóriájú geil 47 k körül van.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#734) shteer válasza szab.tam (#733) üzenetére


shteer
titán

tényleg ennyi, mintha BandiTnál is ekörül lenne
2x1GB DDRII 1066 Extreme Edition A-Data 33 822 Ft 2 év

..szerintem jónak tűnik

(#735) AtHoS válasza szab.tam (#733) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem ennyi. Én is ennyinek láttam, de már lekéstél róla ha éppen nincs nála most raktáron. Majd jövőhéten rendelhetsz. Szerda délig lehet leadni a rendeléseket.

De ha kicsit visszább olvasol, akkor láthatsz egy alternatívát is neki. Volt egy kis bonyodalom körülötte, de a végére csak kitisztult a kép :DDD

Szerk.: Ja, hogy Gianni-nál láttad! Én Banditnál

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#736) szab.tam válasza shteer (#734) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ennek az a-data-nak kb 830 cl3-hoz milyen fesz kéne vajh'?
vagy 960 cl4-hez?
van egy korlátom: 2.05v max....

[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#737) shteer válasza szab.tam (#736) üzenetére


shteer
titán

passz, de nem gyorsabb 800 Cl3-on mint 1000+ cl4-en :(

..szerintem jónak tűnik

(#738) szab.tam válasza shteer (#737) üzenetére


szab.tam
nagyúr

max fesz csak 2.05! (nálam)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#739) AtHoS válasza szab.tam (#738) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Majd valahogy bedrótozod azt is :DDD

read-only mode on the forum

(#740) szab.tam válasza AtHoS (#739) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C :DDD

tuccc valamit!

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#741) shteer válasza AtHoS (#739) üzenetére


shteer
titán

jaja, külső tápról :)

..szerintem jónak tűnik

(#742) szab.tam válasza shteer (#741) üzenetére


szab.tam
nagyúr

athos a proci foglalatba dugdosott fesz emelés célzatú ki ''u'' alakú drótocskáimról beszélt.... szerintem te is emlékszel a ''proci patkolásra''


[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#743) shteer válasza szab.tam (#742) üzenetére


shteer
titán

vágom, emlékszem. de a ramfoglalatokba nem dugdoss inkább drótot ;]

..szerintem jónak tűnik

(#744) szab.tam válasza shteer (#743) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lehet, hogy beizgulok erre az adata-ra, egy + bő 10-est megér. minőségben lefelé bukni biztos nem fogok. csak valahonnan meg kéne tudnom, mire képes 2.05v-on...

a két 512-es mellé majd nem kell 2x1 giga geil is? tesztelni ugye.... :U :DDD

[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#745) Gorneck válasza szab.tam (#744) üzenetére


Gorneck
titán

2,05ön nem sokminden...komolyabb teljesítményhez komolyabb fesz kell...

Gorneck#1239

(#746) szab.tam válasza Gorneck (#745) üzenetére


szab.tam
nagyúr

''2,05ön nem sokminden''

bölcs, velős, részletes. :)
ennél kicsit konkrétabb adatok érdekelnének...

[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#747) AtHoS válasza szab.tam (#746) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egy kis konkrétebb dolog az A-data 1066+ -hoz: [link] features fül

A számodra fontos információ: Voltage: 2.2V~2.3V

read-only mode on the forum

(#748) szab.tam válasza AtHoS (#747) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok, thx. de ez cl5-ös 1066. de amiről beszéltem, azt cl4-kén árulják. akkor átverés?

akkor egészen másként teszem fel a kérdést: van-e olyan ram, amelyik 2.05 v-on viszi a
840 cl3-at vagy 960 cl4-et?
a max proci frekimből 8-as ill. 7-es visszaosztással ezeket a ramfrekiket tudom előállítani. a max ram feszem pedig még mindig 2.05v...

most a geil-jeim 836-on mennek 4-4-4-12-ben, ezen a 2.05 v-on.
megnéztem, 940-en cl5-ben még mennek ezek a ramok, de ugyanolyan olv/írás jön ki, mint a 836 cl4-ben.
van még egy lehetőség: megelégszem, és nyugton maradok...


[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#749) tlac válasza szab.tam (#748) üzenetére


tlac
nagyúr

960 cl4-et?

1066-os a-data viszi

ja, bocs ennél nagyobb fesszel

[Szerkesztve]

(#750) Gyuri27 válasza szab.tam (#748) üzenetére


Gyuri27
félisten

linket :F

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.