Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) szab.tam válasza Gyuri27 (#750) üzenetére


szab.tam
nagyúr

'' 2 GB/1066 MHz DDR2 A-DATA KIT Vitesta Extrem 1066+ (Cl4-4-4-12): 32.900,-''

[link]

legalsó ram.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#752) Ribi válasza szab.tam (#748) üzenetére


Ribi
nagyúr

ujonan semmikepp sem erdemes venni ha ilyen kell, csak kiteszteltet, es akkor is ugy hogy megnezheted nalad hogy ott is megy-e.

(#753) Gyuri27 válasza szab.tam (#751) üzenetére


Gyuri27
félisten

Athlon X2 4600+ S940 AM2 Brisbane tálcás vadiúj 1 év garancia: 19.900
Athlon X2 5200+ S940 AM2 Brisbane tálcás vadiúj 1 év garancia: 25.900,-
ugyan onnan
PC2-8500 Vitesta Extreme Edition (EPP)
5.0-5-5-15 @ 2.2V
Micron D9GMH (B6-3) Brainpower PCB [link]
[link]


tévedni emberi dolog, mondta a süni és leszált a súrolókféről :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#754) szab.tam válasza Gyuri27 (#753) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen. meg az intel quad 56-ért....

hát akkor marad a zanzásított kérdésem összefoglalva még 1x (hogy ne mondjam 2x, 2x... :
van-e olyan ram, amelyik 2.05 v-on viszi a 840 cl3-at vagy 960 cl4-et?

[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#755) Gyuri27 válasza szab.tam (#754) üzenetére


Gyuri27
félisten

lol nem az árával van a baj, henem nincs olyan proci :DDD
talán [link], DDR2 PC6400 800MHz 2048MB GEIL ULTRA+ KIT 2DB (SPD: 3-3-3-8, Paper Retail, Metallic-Orange Aluminum) 46 966 Ft Élettart. Bandit.

Amd - Radeon - Ryzen

(#756) Soak válasza szab.tam (#754) üzenetére


Soak
veterán

2x1Gigás Kitt szvsz nicns ami 840 CL3-mat tudna ilyen alacsony feszen

[Szerkesztve]

(#757) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:( akkor lehet, hogy marad a régi...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#758) szasanyi válasza Gyuri27 (#755) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez a RAM ha megy is 800-on CL3 időzítéssel, azt biztos csak a 2.30V fesszel
tudja. Minden a maximumom: a teljesítmény és a feszültség is. :)

(#759) szasanyi válasza szab.tam (#754) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem sem fogsz ilyen RAMokat találni. Egyszerűen nincs. Az alább olvasható
KIT 800-on a CL3 időzítést, illetve 1066-on a CL4 időzítést, valamint 1200-on a
CL5 időzítést egyaránt 2.3V fesszel tudja.
Azt azért elárulom, hogy az 1066 CL4 sokkal jobb teljesítmény ad, mint a 800
CL3-ban. Úgyhogy ehhez ne ragaszkodj sztem...

(#760) Pulsar


Pulsar
veterán

kicsit sötét vagyok még a mem tuninghoz, úgyhogy bocs, ha láma kérdés.
De adott egy mem, aminek adott egy időzítése pl 800-on. Akkor ha emelem a feszt tudok az dőzívéseken csökkenteni?

(#761) Muréna válasza Pulsar (#760) üzenetére


Muréna
őstag

igen, de nem minden ramnál igaz ez, van amelyik ram nem nagyon szereti a több feszt..

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#762) Pulsar válasza Muréna (#761) üzenetére


Pulsar
veterán

ingmax pl szeretni? :)
És mennyi az a fesz emelés, aminél már van esély a változtatásra?

(#763) Muréna válasza Pulsar (#762) üzenetére


Muréna
őstag

nem mindegyik kingmax szereti..
+0.2-0.3mat elviselnek, de nagyon ne számits sokkal jobb eredményre

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#764) Pulsar válasza Muréna (#763) üzenetére


Pulsar
veterán

akkor inkább nem is piszkálom :D

(#765) Muréna válasza Pulsar (#764) üzenetére


Muréna
őstag

piszkálhatod nem lesz tőle baja, max instabil lesz, megnézhetnéd.. :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#766) zoli9000


zoli9000
csendes tag

Üdv!
Szerintetek melyiket éri megvenni?
A-DATA KIT Vitesta Extrem 800+ (Cl4-4-4-12) 2GB, vagy Kingmax Mars 1066-ost?
visszaolvastam, volt aki azt írta hogy kingmax-ot nem igazán lehet tuningolni.. valaki írta hogy A-DATA-val elért 1100Mhz-et is..
C2D mellé, 8800Gts, tuningolni szeretnék persze, árban kicsit drágább az A-DATA /4eFt/
ByZ


[Szerkesztve]

(#767) edgR válasza szasanyi (#758) üzenetére


edgR
őstag

2.4-en tudja, nalam 2.3 alatt kekhalalt dobott terheles alatt 800 cl3ban.. 2.4en viszont valoban tudja, kerdes ki meri hasznalni annyin 24/7ben, meg jol szellozo hazban sem hasznalnam ugy soha. pedig a hologramos matrica is annyi ajanl neki :)

(#768) ftmf


ftmf
tag

Üdv!

Pls segítsetek nekem, mert a ramok közt kicsit el vagyok veszve, hogy manapság melyik mit bír.
A lényeg: E2160, Gigabyte P35-ds3p lapban, vízhűtéssel.
Memóriákra 30-35k-t szánok. Tuning gép lesz, a maxot kihozom belőle, és tartósan fog így működni.

Milyen memókat javasoltok ebben az árban, ebbe a lapba??? A víz várhatóan 40, max 50 fokon tudja tartani legrosszabb esetben. Nem gáz, ha forrófejű.
Tehát 2 giga kellene, szvsz 1066os, jól húzható, olcsó.
Ha tudtok, pls árakat is írjatok.

Előre is köszi a segítséget!

(#769) Gorneck válasza ftmf (#768) üzenetére


Gorneck
titán

A-data 1066+ szvsz jó választás...olyan 32-33k-ból meg lehet venni, ha nem akarsz rendelni...

Gorneck#1239

(#770) XbandX


XbandX
tag

Hali!...Vettem egy 2x1 gigás a-data vitesta ee800+...ami ugyebár cl4-es. Namármost az alaplap vmiért 5-5-5-18-nak állította be defaultként...én meg beállítottam 4-4-4-12...de sajna a többiről (van még 4 v. 6 ilyen cucc amit be kéne állítanom...asszem most 3-3-6-42)...mármint az a másik 4 érték) gőzöm sincs, hogy azok micsodák...szal please segítsetek, ha tudtok...2 nap alatt 2 kékhalált sikerült begyűjtenem...noha már ment 24h-t a gép...

[Szerkesztve]

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#771) Pulsar válasza Muréna (#765) üzenetére


Pulsar
veterán

akkor inkébb piszkélom :D

mennyi ennek a gyári időzítése? vagy inkább nézzem meg? És melyik az az értéke amelyik a legmagasabb szokott lenni? (csak hogy az alaplapon tudjam mit is állítsak :) )A többi egyforma legyen?

(#772) shteer válasza XbandX (#770) üzenetére


shteer
titán

subtimings. sajnos a beállításukról nem tudok érdemben nyilatkozni

sztem:
első legyen kicsit magasabb, 12-14 körül (TWR)
második 30-35 (TRFC)
harmadik, negyedik és ötödik lehet alacsonyabb 8-10 körül (TWTR, TRRD, TRTP)

ezek kb biztonságosabb beállítások, ezek a saját tapasztalataim alapján. tehát nem biztos, hogy optimálisak!! remélem egy hozzáértőbb szaki majd felvilágosít

mennyi feszt kap az EE páros?

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#773) laragirl83


laragirl83
őstag

:))
[link]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#774) XbandX válasza shteer (#772) üzenetére


XbandX
tag

kb. 1,9 V körül...

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#775) subaruwrc válasza laragirl83 (#773) üzenetére


subaruwrc
félisten

látom nem tétlenkedsz :DDD :DDD :C :R

(#776) laragirl83 válasza subaruwrc (#775) üzenetére


laragirl83
őstag

haladok, lassan de biztosan, a jelenlegi HW elemek mindegyikénél elérem azt a pontot ami a leggyorsabb de még biztonságos és stabil működést eredményezi.
CPU és RAM eddig OK.
most jön VGA, ha megjön rá HR-03 plus, ebben a melegben sajna a sufni mod már kevés :)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#777) subaruwrc válasza laragirl83 (#776) üzenetére


subaruwrc
félisten

értem ez jó cél.én most ellustultam meg minden változik és kicsit használom is a gépem nemcsak tesztelek.meg meleg is van úgyhogy nálam no teszt. :)

(#778) szasanyi válasza edgR (#767) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom nálad miért nem ment. Nálam DDR2-800 3-3-3-8 időzítésekkel 2.30V
mellet teljesen stabil. Egyébként egy venti hűsíti, noha 2.35V feszig a gyártója
élettartam gart vállat rá.

(#779) AtHoS


AtHoS
nagyúr

A Guruknak ez nem lesz újdonság, de kérték, hogy tegyem be ebbe a topicba is:
[kép]

read-only mode on the forum

(#780) kali válasza XbandX (#770) üzenetére


kali
legenda

alapban nekem is 5-5-5-18 értékekkel ruházta fel a lap ezeket a memóriákat, de ezért is van ráírva a lapkákon található matricákra, hogy manuálisan kell belőni a 4-4-4-12 időzítést. elvileg ha csak a fenti négy értéket lövöd be, akkor is stabilnak kellene lenni a gépnek. 2.0 ~ 2.1 voltot javasol a gyártó, nekem 1.9 voltot ad nekik a lap, mégis tuti stabil a vas! futtas egy új cpu-z progit, az javasol még neked más értékeket is a négy alapon kívül... de szerintem ha minden más ok a gépen, elvileg nem hasalhatna el, ha csak a 4-4-4-12 értékeket állítod is be, és más értékhez nem nyúlsz, a többit annyira nem szúrhatná el a lap...

(#781) Gyuri27 válasza AtHoS (#779) üzenetére


Gyuri27
félisten

látom meg lettek a 0.5-s szorzók :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#782) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Nah végre sikerült stabillá tenni a kis st-ket. :) [link]

(#783) edgR válasza szasanyi (#778) üzenetére


edgR
őstag

miota vannak neked geil moduljaid? :D ahagy ram, annyi szokas :D

(#784) subaruwrc válasza Brumi˘ (#782) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C :C :C

(#785) Brumi˘ válasza Brumi˘ (#782) üzenetére


Brumi˘
addikt

A 9 és fél óra teszt után minden kikapcs, elkezdek neten nézgelődni, erre paff befagy... :O Nem akar ez 1000en menni sehogy sem. :(

(#786) Gyuri27 válasza Brumi˘ (#785) üzenetére


Gyuri27
félisten

a lap fesszel kezdtél valamit? tesztet olvastad amit mi nap linkeltem?

mod: vazz multkor elfelejtettem linkelni :W de most itt van [link], [link] ;)



[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#787) subaruwrc válasza Brumi˘ (#785) üzenetére


subaruwrc
félisten

ne keseredj el ez nem memó hiba. én is ugyanígy szívtam vele amikor 500on hajtottam szinkronban. 4óra hibátlan orthos után net közben kifagyott. gyanakodtam memóriára chipsetre mindenre csak egyvalamire nem.elvileg a procim atomtuningos. 3850 et vitt az előző gazdájánál szóval erre nem gyanakodtam és 3500nál csak 1.39et kapott. lényeg: a proci miatt fagy meg az van alulfeszelve. emeld 1.35re a procifeszt és meglátod h semmi baja nem lesz :)

(#788) Brumi˘ válasza subaruwrc (#787) üzenetére


Brumi˘
addikt

A proci fesz emeléssel is néztem már régebben, de ha te mondod akkor mindjárt megnézem. Egyébként már emelve, van a proci fesz. ;) 1,25-1,26V körül megy 3,2-t. :P

[Szerkesztve]

(#789) subaruwrc válasza Brumi˘ (#788) üzenetére


subaruwrc
félisten

de ezekszerint az is kevés. én 3395ig elmentem alapfesszel de a 8 óra orthoshoz 1.47et kap.( lehet elég kevesebb is)

várom a tapasztalatokat. ;)

[Szerkesztve]

(#790) Brumi˘ válasza subaruwrc (#789) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nah most beállítottam az időzítéseket uarra ami neked van, proci kapja az 1,35V-t, nbnek meg adtam 1,55V-t, memók 2,3V-t kapnak. Kiváncsi leszek meddig bírja a memtest + cs:s-t :) .

(#791) Brumi˘ válasza Brumi˘ (#790) üzenetére


Brumi˘
addikt

:( A változatosság kedvéért kékhalál... procinak 1,4V detto... Ennél többet meg nem akarok adni neki... :O

(#792) subaruwrc válasza Brumi˘ (#791) üzenetére


subaruwrc
félisten

:F :F :F akko nemtom miaf@sz van vele. mégiscsak memó hiba? :F orthos blend?

(#793) Brumi˘ válasza subaruwrc (#792) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nem orthosozok mert nem ér semmit... Memtest 3.5 ment + mozilla, el akartam indítani a winampot, hogy szóljon már valami és paff kék halál... Nem a proci nem bírja, a memók a ludasak, de ez már a másik lapomba (ab9-pro) kiderült, mert abba voltak geil valu ramok 1000en és a-data 800+ ee ramok 1200on. A proci feszt 1ik esetben sem változtattam. Mondjuk ott 1,35V volt a min, de az a valóságban 1,3V körülinek felelt meg...

(#794) subaruwrc válasza Brumi˘ (#793) üzenetére


subaruwrc
félisten

ezt hogy érted h nem ér semmit? memtest nem stresszeli a memóriát csak átvizsgálja h nem hibás e. nemtom szerintem utoljára nézd meg blenddel vagy large fft- vel és a subokat rakd autora és lazíts az időzítéseken. több ötletem nincs :F :)

[Szerkesztve]

(#795) Zájec válasza Brumi˘ (#791) üzenetére


Zájec
veterán

pedig már nagyon sok probálkozás ,energia van a dologban.. [kép]
már járna neked a hapyend.

[Szerkesztve]

(#796) Brumi˘ válasza subaruwrc (#794) üzenetére


Brumi˘
addikt

Próbáltam én már mindent... :( Orthoss még 1000@4-4-3-8@2,25V auto subokkal is vígan megy órákat... Ezért is használom a memtest-et. Az időzítéseket 3-3-3-3 -tól 5-5-5-15 -ig auto subokkal + amiket Muréna ajánlott, feszeket nb: auto-tól 1,7V-ig, proci: 1,25V-1,55V-ig, memo 2,2V-tól 2,45V-ig néztem, mem arányokkal is próbálkoztam 1:1, 5:6, 4:5 és ugyan az az eredmény... 960@4-4-3-8@2,25V simán megy.

(#797) subaruwrc válasza Brumi˘ (#796) üzenetére


subaruwrc
félisten

értem de akkor nem lehet a memó a hibás. ennyi próbálkozás alatt kiderült volna.se orthos se memtest nem dob hibát akkor nem a memó a hibás.....
biosban spread spectrum disabled?


[Szerkesztve]

(#798) subaruwrc


subaruwrc
félisten

vagy a transaction booster enabled perf level 1?

(#799) Brumi˘ válasza subaruwrc (#797) üzenetére


Brumi˘
addikt

De a memo a hibás mert mindig memo tesztnél dob hibát... Memtest vágja ki az errort mindenhol, kivételt képez ez alól az általad javasolt beállítás, de mint kiderült úgy se stabil... :( Spread spectrum asszem disable, a memo bosstot meg próbáltam autón/disableden/enable 1-en is...

(#800) subaruwrc válasza Brumi˘ (#799) üzenetére


subaruwrc
félisten

jaaaaa ezt nem vágtam idáig..... akkor az általam javasolt beállítást told 2.35ön booster enabled és orthosozz. hűtöd őket vmivel? talán így jó lesz sajna tuningra nincs garancia csak a 800at kell vinniük efölött szerencse kell. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.