Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) laragirl83 válasza Brumi˘ (#498) üzenetére


laragirl83
őstag

igen, helyesbítek, nekem is olyan van rajta, nem a hagyományos vékonyabb átlag befőttesgumi :D :DDD

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#502) Gyuri27 válasza laragirl83 (#501) üzenetére


Gyuri27
félisten

Annak idején (mikor még kiscsikó voltam) apám rám akart tukmálni vagy két tábla (kb 50x30) tejgumit. Mi abból csináltuk a csúzlit, mikor csapágy golyót akartunk használni. Hivaltalosan a cserépgyárban használták. A cserepeket erre rakták.
Vazze most a kiárusításból milliomos lennék. :DDD :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#503) Qru válasza Gyuri27 (#502) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vazz' hazmegyek már szedem is szét a csúzlim! :P :C

#nincsbennetarcsi

(#504) shteer válasza Brumi˘ (#498) üzenetére


shteer
titán

jaja, az a jó. nekem is van belőle egy rakattal. muter rulz :)

..szerintem jónak tűnik

(#505) szab.tam


szab.tam
nagyúr

én azt hittem, amikor lábakat rövidrezáró drótocskákat dugdostam a procifoglalatba némi tuning reményében, űberelek mindenkit. de amióta olvasgatom a gumi felhasználási praktikáitokat... hát keményen tévedtem!!! :DDD :DDD :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#506) szacsee válasza Qru (#500) üzenetére


szacsee
nagyúr

Régebben megfordult a fejemben, ez a gumizós ötlet, de aztán vhogy kiment a fejemből.
A munkahelyemen is van ilyen gumi, éjjeles leszek, asszem hozok is haza párat, holnap meg modding. ;]

No meg vagyok annyira beteg (megfáztam xD), hogy a gyári proci coolert is lecserélem a zalmanomra, mert csak am2-es lefogató van hozzá, de majd gumival megoldom. :DDD ;] :DDD

[Szerkesztve]

(#507) eXodus


eXodus
őstag

Milyen melegnek szabad lennie egy nem húzott ramnak?
(a-data ee 800+)

[Szerkesztve]

(#508) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Szintén Adata 800 EE hez
mennyire gyakori a 1000 es tempó ezeknél, álatalában el bírnak eddig menni?
(a Micronosokra gondoltam)

(#509) Muréna válasza h0o2a7j6 (#508) üzenetére


Muréna
őstag

1000-1200 körül tudnak menni a micronosok..

[Szerkesztve]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#510) Muréna válasza eXodus (#507) üzenetére


Muréna
őstag

kinek mi a meleg.. forró azért ne legyen..

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#511) eXodus válasza Muréna (#510) üzenetére


eXodus
őstag

Jelenleg MÉG nem állítottam semmit: (bios def felismerése)
1,94V 4-5-5-18, 2T (385MHz)

(spd szerint: 2V 4-4-4-12 400MHz)
Most h egy venti is arra fúj, teheletlenül - langyos.

Nem meleg egy kicsit így? :F



[Szerkesztve]

(#512) Jorus válasza eXodus (#511) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mivel nincs ami mérje, így végülis mindegy. Ha hibázik, és nincs túlfeszelve, akkor elérte a chip a 60 fok környékét. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#513) kali válasza eXodus (#511) üzenetére


kali
legenda

szabad tudni a procit és az alaplapot :F

(#514) eXodus válasza kali (#513) üzenetére


eXodus
őstag

Adataimat kitöltöttem. :D

(#512) Jorus
De mi lesz ha még beállítom, ha már most langyos/meleg? +Tuningot is terveznék. :U

[Szerkesztve]

(#515) kali válasza eXodus (#514) üzenetére


kali
legenda

csak a 385MHz miatt voltam kíváncsi, főként a procira...
nekem korábban 4200+ volt (2200mhz), és 4600+ lett a 2400mhz miatt, hogy a 400 (800) menjen a memóriáknak!

(#516) eXodus


eXodus
őstag

cpu/6 úgy jött ki. Ezzel nincs is problémám mert könnyen orvosolni tudom ;] , csak a melegedés furcsa egy kicsit nekem.

(#517) kali válasza eXodus (#516) üzenetére


kali
legenda

hát igen, irány a 2400mhz :C
nekem 4 * 1 gb a-data vitesta extreme edition 800+ van ''bezsúfolva'' egymás mellé;
alapjáraton (5-5-5-18 / 1.9 volt) is eléggé langyosak, de ha hajtom őket egy picit, akkor sem nagyon melegednek jobban! vélhetően ilyen az üzemi hőmérsékletük... persze a gyártó által javasolt max 2.1 volt főlé már extrém hűtéssel sem mennék...
mondjuk nem is tuningolok, alapon is elég nekem, amit tudnak :C

(#518) Muréna válasza kali (#517) üzenetére


Muréna
őstag

most akkor én mitmondjak 2.4Voltal 1080-on? :)
full hideg a ram :DDD

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#519) eXodus válasza Muréna (#518) üzenetére


eXodus
őstag

Hűtöd vmivel? Milyen borda van rajta?

Olvasgattam a topikban Sárpacnak is melegszik az adataja. [link] Hmm érdekes. azért nem számítottam arra h 2V alatt is melegszik.

[Szerkesztve]

(#520) kali válasza Muréna (#518) üzenetére


kali
legenda

:Y hát ha full hideg, akkor biztos csutkán működő hűtőbe építetted a gépedet... :C

(#521) shteer válasza eXodus (#519) üzenetére


shteer
titán

Muréna kollégának nem adatája van

..szerintem jónak tűnik

(#522) eXodus válasza shteer (#521) üzenetére


eXodus
őstag

De ez is micron D9 es. (Csak a márka más.)

[Szerkesztve]

(#523) Brumi˘ válasza eXodus (#519) üzenetére


Brumi˘
addikt

Az a-datája mindenkinek forró fejű, de nem kell aggódni, nálam 1200@cl5@2,45V és egy 8cm-es venti még fogható hőn tartotta. :)

(#524) Gyuri27 válasza Brumi˘ (#523) üzenetére


Gyuri27
félisten

a venti rögzítéséről már nem is kérdezek :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#525) Brumi˘ válasza Gyuri27 (#524) üzenetére


Brumi˘
addikt

P5K-n postás gumi powa! AB9-Pron még simán felraktam a memslotok tetejére és a 4pines atx táp drótja megtartotta. :DDD

(#526) shteer válasza Brumi˘ (#523) üzenetére


shteer
titán

1200-on az a-data vagy a T800?

..szerintem jónak tűnik

(#527) Brumi˘ válasza shteer (#526) üzenetére


Brumi˘
addikt

A-data volt 1200on.

(#528) shteer válasza Brumi˘ (#527) üzenetére


shteer
titán

2,45V-on? nemsemmi :D bár ha meglesz rá a vízhűtőblokk, akkor én is merek adni neki többet 2,3-nál

..szerintem jónak tűnik

(#529) laragirl83 válasza Brumi˘ (#527) üzenetére


laragirl83
őstag

1200-at mennek az én a-dataim is, csak kell nekik min. 2.35V :)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#530) Brumi˘ válasza laragirl83 (#529) üzenetére


Brumi˘
addikt

Lehet ezek is beérik annyival egy norm lapba, de az ab9-pro nem egy hiper tuning lap. Nemsokára meglesz a ramok tulajának is a p5k és akkor majd meglásjuk mit is tudnak. :)

(#531) shteer válasza Brumi˘ (#527) üzenetére


shteer
titán

1066+ EE?

..szerintem jónak tűnik

(#532) Brumi˘ válasza shteer (#531) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nem, 800+ EE.

Amúgy meg én nem parázok a feszektől, e4300 is simán kapta az 1,7V-t amikor 3825-ön próbálgattam. :DDD

[Szerkesztve]

(#533) Muréna válasza eXodus (#522) üzenetére


Muréna
őstag

nincs márka, na jó van HP, de a chip számít

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#534) Armando_19 válasza Brumi˘ (#532) üzenetére


Armando_19
őstag

:D
1.7 azért elég merész.
Olyan mint mikor én a mobilbartonomnak bartonomnak adtam 2.1V-t!

(#535) kosaga


kosaga
tag

Sziasztok! Kingston KVR667D2N5/1G memóriához milyen tuning időzítést ajánlotok,amit még fagyás nélkül bírhat? A lap Asus M2n4-sli,proci Amd X2 3800+EE.Köszönöm

Pap leszek, az kurvaisten!

(#536) Jorus válasza eXodus (#514) üzenetére


Jorus
nagyúr

A melegedéstől különösebben nem kell félteni a modulokat, mert nem szoktak tőle károsodni. Ha elérik a 60 fok környékét a DDR2-es chipek, akkor hibáznak, a gép megfekszik. Újraindítod, és kész is. Meghalni a magas fesztől tudnak, tehát arra kell jobban figyelni. Nekem tesztek alatt tűz forrók a CS-ek vastag bordái, pedig 2db 80-as venti fújja a fejüket, igaz 2.65V BIOS fesszel 900MHz környékén 3-3-3-4-ben futnak ienkor. Szóval szerintem ne aggód a melegedés miatt, ha meg mégis, akkor pakolj rá ventit, vagy egyéb aktív hűtést, és nem lesz vele gond.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#537) tlac válasza Jorus (#536) üzenetére


tlac
nagyúr

szerinted ez mennyi fesztől kezdene döglődni?
A-data Extreme Edition 1066+

(#538) Muréna válasza tlac (#537) üzenetére


Muréna
őstag

2.55-2.60V

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#539) Jorus válasza tlac (#537) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elvileg azokon is GMH-k vannak, mint az én moduljaimon, tehát nagyjából ugyanannyit bírhatnak. Nálam a 2.65V BIOS fesz terhelés alatt olyan 2.55 - 2.57V valós fesz lehet, ezzel még elvannak (többet meg nem lehet adni a lapommal), ellenben, ha huzamosabb ideig futnak ien feszen (mondjuk 15-20 perc már annak számít, ahogy tapasztaltam), utána hajlamosak megkergülni. Volt, hogy csak az egyikkel indult a gép, és csak 2.4V BIOS fesz fölött vitte a tesztek után az SPD beállításokat, ami először hajmeresztő volt, mert azt hittem, elpatkolt vmeik chip. Azután észheztértek mindig. Tapasztalataim szerint az én chipjeim durván 10 percig futnak parajelenségek nélkül ien magas feszen gond nélkül.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#540) tlac válasza Jorus (#539) üzenetére


tlac
nagyúr

Muréna, Jorus:
kösz!

akkor biosból nem fogok adni 2,5-nél többet nekik

(#541) eXodus válasza Jorus (#536) üzenetére


eXodus
őstag

Majd teszek oda hűtést, csak a sufnituning (8cmes) a chipsetre ment. :DDD (12es meg kicsit nagy oda)
Megnugodtam, ilyen extrém 2,6V-oka túgysem fogok adni neki.

(#542) laragirl83 válasza eXodus (#541) üzenetére


laragirl83
őstag

én már 2.4V-it problémásnak mondom tartósabb használat esetén, mondjuk ha csak tesztelni kell addig ok, de 24/7 semmi esetre sem.
xtremesys-en tel van fórum ilyen szitukkal, amit jorus is írt, magas feszt kap ram egy ideig után SPD értékekkel már nem megy alap feszen, egyre több kakó kell neki, hogy működjön, amin előtte ment jól x feszen ott már hibázik, és így tovább, kell alá a juice, aztán 1x csak kakukk...

ezt tessék átolvasni, érdemes!!!


csak, hogy 1 lényeges dolgot kiragadjak:
''From what i've concluded so far, for Micron D9 chips 2.4V is the maximum allowable voltage for 24/7 use, considering decent cooling is provided.''


[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#543) laragirl83


laragirl83
őstag

na fogtam magam és lefordítottam a teljes anyagot, aki esetleg küzd az angollal, 17.30-től logout blogban olvasható...

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#544) tlac válasza laragirl83 (#543) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz, az jól fog jönni! :R

(#545) Sárpac válasza laragirl83 (#543) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Leírtad a lényeget rövien és tömören a véleményem teljesen egyezik!
Ugyan ez igaz a processzorokra is magas freki magasabb fesz az előírtnál szintén rohamosan pusztítja a cput! Sokan írják, hogy 1.6Volt egy core 2 procinak nem árt hisz vízzel hűtöm.Hmm.. kivi lennék pl. 3-4hónap múlva alapfeszen tudja-e azt amit első indításakor!
Ezért szoktam mondani tuning esetében, hogy alapfesz alatt a maximumon túl!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#546) keIdor válasza Jorus (#536) üzenetére


keIdor
titán

Nemtom itt azt írja a srác, hogy bizony meghalhatnak 2,4V alatt is, ha nincsenek hútve rendesen... :F ill. csak válaszól másnak:

you got it. i'll be willing to go as far as to say that everyone who has had ram die below 2.4v either:

1. weren't cooling them.
2. the mobo ate the ram.
__________________
Got a fan over those memory sticks? No? Well get to it before you kill them

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#547) keIdor


keIdor
titán

Valaki ezt le tudná fordítani nekem? Most készülök a középfokú nyelvvizsgára, de alig értem!:D Szar vagyok!:DDD

Itt valami ''Drive Strengh'' nevű opcióról beszélnek, ami ált. DFI lapoknál van és Tony szerint ez veszélyesebb, mint a magas feszültség!

Ő lenne az:

Drive strength is quite literally the amperage provided @ the specified voltage. You can look at it this way...@ 400mhz, that's 400cycles/second.

Let's say you get punched 400 times, by an smurf. Annoying, but it isn't gonna hurt you.

Now let's replace that smurf with GodZilla. Let him hit ya a couple hundred times. Nothing left of ya but mush, eh?


Ezt ha valaki lefordítaná, azt megköszönném! :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#548) Soak válasza keIdor (#547) üzenetére


Soak
veterán

Rossz a ramnak :DDD ennyi:D

(#549) laragirl83 válasza keIdor (#547) üzenetére


laragirl83
őstag

A vezetési erősség gyakorlatilag egyenlő az adott feszültségen keltett elektromos árammal. Ha úgy tetszik, 400MHz az 400 ciklus/másodperc.
Mondjuk kapsz 400 pofont egy törpétől. Idegesítő, de nem halsz bele.
Na most a törpe helyett képzeld oda Godzillat. Üssön meg ő egy pár száz alkalommal. Nem sok marad belőled, csak egy kis pép, mi?:)


:R
(fáj a fejeeeeeeeem)

[Szerkesztve]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#550) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Szevasztok!

Van egy problémám, jó lenne ha tudna valaki valami okosat...szal. Vettem egy xtc memkó hűtést, és gondoltam ezzel kipróbálom a maradék geil modulomat, mit megy(talán egy hónapja írtam hogy hogy jártam ezekkel a ramokkal). elindítottam 9x400 1:1 be cl5ben a pi 1met, 14 mp körül futott le[link]. Kicsit furcsáltam, mert cl4-ben a 800+os a-datáim olyan 8x415-420 körül mentek maxra 19 mp-t 1:1-be, meg a geilekre is emlékeztem, hogy mikor megvettem csináltam egy teljes pi tesztet, és 1m-re 1:1be 8x430-on mentek 16mp-t 3-3-3-8 -as időzítések mellett. meg is néztem a képeket, és jól emlékeztem. Ennyit számítana az órajel? Gyorsan viszavettem a szorzót 8asra. 8x400on futtattam az 1met cl5-ben szintén 1:1-ben. 16 mp jött ki, ugyanezekkel a ramokkal 3 hónapja cl3-ban ugyanennyi cache-sel magasabb órajeleken, szűkebb időzítésekkel pár tized mp-cel rosszabb eredményeim lettek. Hogy is van ez most? Lehet nem állítódnak át az időzítések vhogy? De akkor se kéne ugyanannyit mennie, mert 60 mhzcel többet ment a ram a cpu meg több mint 200-zal. Gyorsan megéztem mit megy 9x400on cl3-ban az 1m. 14 mp... [link]mondom ilyen nincs. 0,1 mp-t hozott volna csak a váltás cl5ből cl3ba? mikor cl4es a-datákról váltottam a cl3as geilekre, 3 mp-et nyertem. Azt tudtam hogy félig az a ram is halott, de foglamam sincs, hogyan produkálhat egyetalán ilyen eredményeket.Egyedül ami feltűnt hogy a cpu-z memory tabnál van egy trc időzítés, ami fogalmam sincs hogy mi lehet, a biosomban nincs ilyen, a memset se ír ilyet, de cl5ben ez 1re vált, cl3-ban meg 13, holott spd szerint ennek 12nek kellene lennie a legalcsonyabbnak cl3on, cl5ben meg 23-nak[link], de lehet hogy ez csak a cpu-z hülyesége. No gondoltam megnézem mit megy 32M-ben. Nem futott le, megakadt az első pár körben. Gondoltam kevés lesz neki a 2v( egyébként mikor megvettem 2,2v alatt még a winfosba se lépett be cl3-ban ) adtam neki 2,3-at. Semmi ugyanúgy megakad. Visszavettem cl5-re, ugyanúgy elakadt, visszavettem az órajelet, ugyanúgy ...ehh mindom miez??!! A proci nem lehet, mert 3,71et ment orthossal 1,5óra után állítottam le, hiba nélkül. Ugyanazon a feszen most 3,6ot tutira mennie kell. Talán mégis azzal lehet valami, azért a biztonság kedvéért vissza veszem a szorzót. Majdnem berosáltam, mikor túljutott a 10. körön a 32M, mondom ilyen nincs, a proci lenne a ludas?? most vettem, meg akkor az orthos is elhányta volna magát...hál istennek a 20. körnél megakadt a pi, de valamiért sokkal többet ment így. emeltem még feszt a ramon2 2,45ig, ez sem változtatott rajta, a 20. körben elakadt. Mondom mi a pék lehet az északi híd lenne a cink? De hisz az végig 400on ment, hozzá se nyúltam, 1,9v van adva neki, de 400on 1,85 mellett is stabil. Azért megemeltem 1,94ig, és láss csodát mind a 24 kör hibátlanul lefutott. Na mondom ilyen nincs, gyorsan visszavettem a ramokat 1:1be 8x400on cl5, ugyanúgy lefut. 17 mp, majdnem 18. ???? Kurva szar eredmény ahhoz képest, hogy 1M-ben a cl3as eredményemre is rávert( cl3-ban 14:54 et ment ) Hogy verheti meg az 1m cl3at az 1m cl5 és akkor 32M-ben miért gyengébb ennyivel? Na még gondltam 1et, hogy mengézem 9x400on is, hogy itt mennyit megy a 32m...na rosszul gondoltam, mert a gép úgy gondolta, hogy ő nem akarja megnézni, és az első pár kör után befosott a pi. pedig 8as szorzóval lement ugyanezekkel a beállításokkal. Csak a cpu órajelet emeltem, de azon meg a fesz amugy is 1,525v valós volt, mivel csak a szorzót beszogattam. Emeltem az mch feszt, mert ez 8as szorzónál bevált, de itt meg se hatotta. Elképzelésem sincs az egészről, hogy mi a pék folyhat a gépben, hogy miért viselkedi így. Lehetséges olyan, hogy egy magasabb órajelen járó proci jobban le tudja terhelni az ugyanolyan órajelen járó memóriát, amitől az hibázik? Vagy az északi híd hibázhat e ugyanígy? Nem kellene ennek a hibának előjönnie máshol, pl amikor orthosolok 3,7en? Ekkor pl 412es fsb mellett 1,87et kap az mch a memkók cl5ben 2,05V-on és semmi bajuk. Még futtattam egy memtest 3at is, kb 1xx kört default teszten, de semmi hibát nem talált, amikor a pi alig 1 perc után nyüszített. Annyi volt, hogy nem tudott bootolni a memtest után a winfos, rendszerlemezt kért, pedig csak a hdd-ről bootolhatott vna, mert lelőttem a többit Biosból, nem tom miért, valszeg én rontottam el vmit, kikapcsoltam a gépet, aztán elindult persze. Ha valaki tud valami értelmeset mondani, azt megköszönöm. Nekem dunsztom sincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.