Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Overlocker válasza Gorneck (#100) üzenetére


Overlocker
veterán

Frissebb GMH chippek, majdnem olyan mint a crucial-ön,de azért gyengébb..

(#102) Gorneck válasza Overlocker (#101) üzenetére


Gorneck
titán

Értem...

Gorneck#1239

(#103) Qru válasza tlac (#97) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

6x500, +0,6V semmi. :( Nem is bootolt de olyan szinten, hogy no keyboard. Cmos reset kellett neki. Most fel és eladtam őket. Berendeltem Super Talent-eket Ősembertől.

#nincsbennetarcsi

(#104) laragirl83 válasza Gorneck (#100) üzenetére


laragirl83
őstag

6 perc... ugyan már :)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#105) Gorneck válasza laragirl83 (#104) üzenetére


Gorneck
titán

Tegnap óta meg így a gépem... ;) Ugyan nem Orthos-szal, de megy... :P

Gorneck#1239

(#106) laragirl83 válasza Gorneck (#105) üzenetére


laragirl83
őstag

hm-hm, nehogy meglepetések érejenek... sajnos jártam már így nem 1 és nem 2 alkalommal! tessék hagyni azt az Orthost (2db) menni 3-4 órát minimum :)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#107) Rusher válasza laragirl83 (#106) üzenetére


Rusher
őstag

Milyen meglepetés érheti ha már egy napja így használja? Ha a ram nem bírná akkor azalatt a 6 perc alatt simán kijönne szvsz ;)

(#108) szasanyi válasza Rusher (#107) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet, hogy vannak EON részvényei... :D

(#109) Rusher válasza szasanyi (#108) üzenetére


Rusher
őstag

LoL :D

[Szerkesztve]

(#110) Gorneck válasza Rusher (#107) üzenetére


Gorneck
titán

Pl túlmelegszik a ram és hibázik...de kódolástól kezdve mindent csináltam már rajta és semmi gond nem volt...

laragirl83: Azt az OCZ hűtést honnan szerezted?

Gorneck#1239

(#111) szasanyi válasza Gorneck (#110) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyomass 2xesen Orthoszt, oszt lesz... ;] Ilyen melegben igencsak odab@sz. ;)

(#112) Muréna válasza szasanyi (#111) üzenetére


Muréna
őstag

minek 2? 1-el is ugyan azt éred el.. fölösleges.. ez csak ilyen minnél több annál jobb baromság..

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#113) Gorneck válasza szasanyi (#111) üzenetére


Gorneck
titán

Ha rendes hűtés van rajta, akkor szint mind1...

Gorneck#1239

(#114) szasanyi válasza Muréna (#112) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt sztem nem nekem kellett volna írnod: (#106) laragirl83
Én ilyen melegben 1sem futtatnék. Vannak más tesztek is, amik a célra
alkalmasak, és ahol nem annyira befolyásoló tényező a hőfok.

MOD:
Gorneck23 : léghűtéssel nem biztos. Nálam is előfordult, hogy semmi
probléma nem volt a működés közben, de egy idő után Orthos alatt hibázott,
mert akkor már a 80 fokot is meghaladta a CPU hőmérséklete. És semmilyen
valós alkalmazást nem ismerek, ami ennyire izzasztja a CPU-t.
Akkor meg minek?

[Szerkesztve]

(#115) Rusher válasza Gorneck (#110) üzenetére


Rusher
őstag

2.1-2.3v-tól nem melegszik az túl ;) Nem lesz azzal gond....de te hűtöd őket nem?

(#116) Gorneck válasza Rusher (#115) üzenetére


Gorneck
titán

Csak tesztelés idejekor...

Most 800on használom...

Gorneck#1239

(#117) VinoRosso válasza Overlocker (#99) üzenetére


VinoRosso
veterán

Először ilyet akartam, de aztán azért vettem a geil-t mert úgy gonoltam az mégis megbízhatóbb. Végülis elég jó ramok, 1234ig vitták őket asszem az ehavi a CP-ben vagy a Chipben tesztekben, de ha 2 hónapig mennek mint az enyém akkor meg tudom érteni, miért lett ilyen olcsó. Mondjuk én 72kért vettem anno :( mostmár 36 ért is láttam.

ezek a cruicalok közül van olyan ami bírja a cl3at 800on vagy egy kicsit fölötte? Most lesz lehet egy jó procim, és ha jól megy tudnám 800 fölött küldeni a ramokat. Meg szándékozom most valami pofásabb ramhűtést is eszkábálni vagy venni.

(#118) SzlobiG válasza Gorneck (#116) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam állandóan van felettük egy venti, pedig csak 2.25-ön mennek.:U

800-on gondolom 4-4-4-4-en. :F

(#119) Gorneck válasza SzlobiG (#118) üzenetére


Gorneck
titán

Igen.

Gorneck#1239

(#120) Qru


Qru
MODERÁTOR

965-ös lapok mennyire érzékenyek az időzítésre? Sokat gyorsul ha 900on 5-5-5-15 helyett 4-4-3-8on?

#nincsbennetarcsi

(#121) Muréna válasza Qru (#120) üzenetére


Muréna
őstag

inkább speed

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#122) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

erről van valakinek tapasztalata tuning terén?
DDR2 PC6400 800MHz 2GB GEIL BLACK DRAGON KIT 2DB (SPD: 4-4-4-12, Retail8 Layer PCB with LED) 28 670 Ft Élettart

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#123) SzlobiG válasza Qru (#120) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sokat nem, de mérd le everestel.

(#124) Gorneck válasza Shkiz0 (#122) üzenetére


Gorneck
titán

Szinte semmi...létezik használják és ezzel pont...

Gorneck#1239

(#125) Ribi válasza Shkiz0 (#122) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kb 1 honapja jelent meg a geil oldalan szal valszeg nemsok de valszeg geil ultra szintu lehet.

(#126) Muréna válasza Ribi (#125) üzenetére


Muréna
őstag

ezeken már micron d9 ek vannak ha minden igaz.. drágább is mint az ultra..

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#127) Ribi válasza Muréna (#126) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat szentem csak azert dragabb mert vilagit a sotetben :)

(#128) Gorneck válasza Ribi (#127) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#129) Mankó


Mankó
veterán

HI!
Megtudja valaki nekem mondani, hogy az 1 Gb-os Kingmax 800-asok mit bírnak tuningban? Sürgős lenne a gyors válasz. :R
Nekem most 2*512 Van és 2.1 V-on 460at mennek 15-5-5-5-ben.
Előre is köszi.

üdv:
Mankó

(#130) szasanyi válasza Mankó (#129) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem több dologtól is függ, de egy példa: Kingmax 2x1GB DDR2-880
1.90V 800Mhz 4-4-4-12
2.10V 920Mhz 5-5-5-15

(#131) Mankó válasza szasanyi (#130) üzenetére


Mankó
veterán

HA ez így van, akkor az nekem teljesen kelégítő.
Ha nálad így ment stabilan akkor nálam is mennie kell. Végülis a 2*512-vel is így voltam. Valaki mondta, hogy megy 920an, azt mondtam ki van zárva. És mégis. Emlékszem valamelyik topikban majdnem megköveztek, hogy hazudok.
Na úgy legyen! Kösz az infót.

(#132) Qru válasza SzlobiG (#123) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Este kitesztelem, aztán írok a logout-ra egy cikket, hogy mire jutottam.

#nincsbennetarcsi

(#133) szasanyi válasza Mankó (#131) üzenetére


szasanyi
félisten

Nincs mit, legyen (még nagyobb) szerencséd. ;)

(#134) robekri válasza szasanyi (#130) üzenetére


robekri
addikt

Nálad megy ennyit(2.10V 920Mhz 5-5-5-15

)??? :F

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#135) szasanyi válasza robekri (#134) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen. Az alaplap NB feszültségét meg kellett emelnem 1.45V-ra, mert
addig sem a 920-at, sem a CL4-et nem tudta stabilan. Persze most sem
egyszerre... ;)

(#136) Patrick


Patrick
addikt

Srácok megy eff 920-at egy Geil Ultra? A lap hozzá egy abit ab9 lesz és egy 6320-as proci és a 3,2GHz lenne a cél. Kb 458-460 fsb-vel el is érem. Gondolom majd kell neki adni egy kis feszt, ha jól láttam.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#137) robekri válasza szasanyi (#135) üzenetére


robekri
addikt

Ds3-ban adtam neki +0.3at is de már nem ment! Memnek 2.2-t, többet nem adtam minek!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#138) szasanyi válasza robekri (#137) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, valóban felesleges. ha ennyivel nem megy, úgysem fog többel sem.
Meg nem is egészséges 2.10V-nál több egy ilyen RAMnak. Eszerint az
én RAMjaimmal szerencsém volt? Pedig többen is mondták, hogy itt
körül mennek...

(#139) Qru válasza SzlobiG (#123) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Neked mennyire melegszik a SuperTalent ramod 2,2V-al? Ilyet veszek csak az enyém T800-as lesz nem T1000. Nem hűteném külön csak a rálógó TR XP120 ami küld rá némi levegőt, de az a távolabbi modulra már nem sokat juttat... CL4 kb 900-1000-en küldeném, attól függőne mit bír a procim/lapom.

#nincsbennetarcsi

(#140) Qru válasza robekri (#137) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az én Value-m sem ment 900 fölött DS4-ben (rev 1-es). 2,2V-nál sem. Felette sem... :W

#nincsbennetarcsi

(#141) Gorneck válasza Qru (#139) üzenetére


Gorneck
titán

S3ba 1000et viszik a topikba feltüntetett órajelen és időzítéssel...melegedeni melegszik szal érdemes vmi hűtésfélén elgondolkodni...

Gorneck#1239

(#142) Qru válasza Gorneck (#141) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

8-as ventit tegyek fölé? De hogy rögzítsem? Vagy fektetve tároljam a gépem ezentúl? :U

#nincsbennetarcsi

(#143) Soak válasza Qru (#142) üzenetére


Soak
veterán

Befőttes gumiról gondolom már hallottál :)

(#144) Qru válasza Soak (#143) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, az mi? :P Nem vok vizuális típus, ha linkelnél egy képet... :B Vagy rajzold le nekem (pl paint-be :D). :R

#nincsbennetarcsi

(#145) Soak válasza Qru (#144) üzenetére


Soak
veterán

A kis csvar lyukakba belefűzöd és ram slot pöckére kötöd

(#146) Qru válasza Soak (#145) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok, így mát tiszta! :R :))

#nincsbennetarcsi

(#147) Gorneck válasza Qru (#144) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#148) VinoRosso


VinoRosso
veterán

na nem tom hogy gova irjam ezt nem találtam neki topicot, szal bocs ha egy kicsit off. Azért irom ide mert van némi köze ahhoz, hogy tönkrement az egyik modulom. Na szal úgy ment tönkre, hogy a múlt héten Stalkerozgattam, és néha néha érdekes fagyásokat csinált, a kép megfagyott teljesen, de előtte mindig megakadt, dadogott, és mikor megfagyott, a hang ammi épppen ment loopolódott, néha még le is lassult, mintha valami különleges effektet raktak volna rá, Ez egy kétszer előforult, és tesztelgettem a gépet primszámolókkal, everest stresszel, pivel, 3DM06-tal, de semmi különöset nem tapsztaltam. Akkor még meleg sem volt, mert valami hidegfront jött...egyedül a memkól voltak rohadt melegek, mondjuk ez általában így volt mindig. Aztán folytattam a Stalkert, és egyre gyakrabban fagyott le, és volt amikor már CMOS clear is kellett, hogy elinduljon a gép. Végül már az sem segített az egyik modlu kinyiffant. Azt gondotam, hogy na megvan a ludas, a másik modullal nem volt ilyen, meg visszavettem a tunigot is a gépről azóta, nehogy kipurcanjon nekem, mig meg nem jön a csere ram, és memória nélkül maradjak. Aztán tegnap megint elkezdett fagyogatni, semmi tuning sem volt a gépen, de azért visszavettem a memkó szorzó arányt ddr667re, és igy is csinálta...stresszekre semmi negativ reakció nem ütközött ki megint nem hittem el, nem tudtam mi baja. Aztán észrevettem, hogy egy automata mentésnél is csinálja ezeket, egyszerűen betöltöttem a mentést, és nem lehetett 45 mp-nél többet játszani sehogyan sem, mert ott kifagyott és kész. Betöltöttem más mentéseket, és hiba nélkül ment a stalker. Leszedtem a stalkert újra raktam, zsír uggyanezet csinálta. elkezdtem egy korábbi mentéstől, gondoltam sérült lehet a fájl, és azért van, de ahogy haladtam előre, és elékeztem időben ahhoz a ponthoz, ahol a probléma előjött, megint kifagytam. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mitől lehet, nem lehet folytatni a játékot, mert kifagy. Akárhogy állítod be, mindent a legalacsonyabb és a leglazábbbra veszek, akkor is ezt csinálja. Felteszek egy linket, örülnék ha valaki letöltené a rar-t, van benne két mentés. Az egyiknék a pálya elején van, és lehet menni 45 mp-et, a másiknél meg kb 5 mp múlva lefagy. Egyszerűen csak be kell másolni őket a mentések közé, és be lehet tölteni. Kiváncsi vagyok, hogy másnál is előjön e ez a probléma. Azért lenne fontos, mert amint említettem ezek a hibajelenségek voltak az egyetlen tünetei annak,ahogy az egyik modulom kipurcant. De így utólag egyszerűen nem tudok hw-hibás összefüggéseket belelátni, mert most minden hibátlan a gépemen, és mégis ezt csinálja. Na meg idegesít az is, hogy nem tom tovább vinni a játékot:(

Itt a link:

[link]

/erdekes.rar

[Szerkesztve]

(#149) Qru válasza VinoRosso (#148) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vmi újabb patch nincs a játékhoz? Valószínűleg nem hw hiba, ha csak ennél az egy alkalmazásnál jön elő.
Esetleg Stalker topikba kérdezz utánna, tapasztalt-e vki hasonlót.

#nincsbennetarcsi

(#150) Larry303 válasza szasanyi (#138) üzenetére


Larry303
addikt

szvsz szerencséd volt
én cl4 ben 810ig jutottam vele kb, cl5ben sem ment 850 felett stabilan...én is max 2,1 adtam neki anno....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.