Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Days Gone (PS4)

Hozzászólások

(#251) Peace válasza S e t h (#250) üzenetére


Peace
nagyúr

Van benne.

HP és stamina. Mivel nem raktam még egy pontot sem a távolsági tree-re, így nekem a focus egyelőre kimaradt.

(#252) Woodslave válasza Peace (#251) üzenetére


Woodslave
nagyúr

fókusz aztán stamina. :D életre egyet raktam. De én futok és lövök lehetőleg fordítva de legalábbis egyszerre :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#253) Deck válasza S e t h (#250) üzenetére


Deck
titán

Felváltva rakok mindegyikre.

PS5

(#254) chris0000 válasza Woodslave (#241) üzenetére


chris0000
őstag

pedig milyen élvezetes mikor megcsinálod a nyílpuskához a fészekmaradványos nyílvesszőt és bemész egy táborba... :K :D

(#255) B4ZSO86


B4ZSO86
csendes tag

Hali. Én még nagyon az elején járok,de lenne egy kérdésem. Most akkor mentés nincs a játékban? Most akartam folytatni,erre kb fél órával előrébbről kell kezdenem mint amikor este abbahagytam. :(((

(#256) Peace válasza B4ZSO86 (#255) üzenetére


Peace
nagyúr

De van. Motorod mellett állva vagy rajta ülve háromszög hosszan nyomva az a gyorsmentés. Vagy options gomb megnyomása után mentés menüpont.

(#257) B4ZSO86 válasza Peace (#256) üzenetére


B4ZSO86
csendes tag

Köszi. Akkor azért nem ment mert épp este indultam vissza szerezni a motort. ;)

(#258) Woodslave


Woodslave
nagyúr

egy rajongó [link] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#259) felixo


felixo
őstag

Nah, első hiba hamar előjött nekem : Mikor vittem a kötszert vissza Piásnak a felirat sokkal előbb jött, mint kellett volna és a hang is elment.

Redmi Note 9

(#260) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Csak a legjobb értékelések vannak benne ;) :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#261) Deck válasza Carlos Padre (#260) üzenetére


Deck
titán

Számomra a DG azért több más ps exkluzívnál jobb így nem is értem néha a túl alacsony pontokat. Mindegyik Sony exkluzívat szeretem, tehát nem azt mondom, hogy nem jók csak számomra nem annyira mint a DG. Itt megemlíthetném a Spider-man-t vagy a Horizon-t is. Azoktól mégis el van ájulva mindenki.

PS5

(#262) Carlos Padre válasza Deck (#261) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Azért metacriticsen már a "Sony fanboyok felszopkodták" 8 pontra. Nem értem az embereket, ha az Ubi adta volna ki Far Cry néven tuti 9+ lenne már mostanra. Azt sem kellene elfelejteni, hogy egy kvázi elsőjátékos csapat hozta össze és tette vissza magát a térképre 15 év után, úgy, hogy minden hibája ellenére a legjobb open world játék lett, amivel valaha játszottam.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#263) Deck válasza Carlos Padre (#262) üzenetére


Deck
titán

Én is úgy látom.

PS5

(#264) #20411392 válasza Carlos Padre (#262) üzenetére


#20411392
törölt tag

Imádom a játékot, de 8 pontnál többet nem ér szerintem a hibái miatt.
Alap ps4-en nem elég jó performance.
Komoly bugok.
Rosszul időzített feliratok.
Értelmetlen rádiós bejátszások(matatok a fegyveres szekrényben és kilépve egy rádiós beszélgetésben vagyok, aminek semmi értelme).
Érdekes triggerek (leadom a küldetést, kimegyek a kapun, megyek 100 métert és mehetek vissza, mert felhívott h van új küldetés(amit amúgy elmondhatna rádión keresztül is legtöbbször)).
Gyenge ember AI (a mai vicces jelenetem az volt, hogy dobálom a követ, hogy eltereljem a figyelmét két embernek, mondják is, hogy valaki itt van, de tíz másodperc után leszarják)
stb stb

Ezeket ki lehet javítani, de most benne vannak.

Még vannak olyan dolgok, amik 2019-ben elég furák (pl motorral hiába megyek neki fa kerítésnek, lepattanok róla).

A színészi játék és az arcmimikák azért nem a legjobbak, sőt. A witcher 3 után mondjuk elég magasra került a mérce nálam.

A játék hangulata remek és jó vele játszani. Jobban élvezem, mint bármelyik uncharted részt. Viszont én is 8 pontosra értékelném maximum.

(#265) Deck válasza #20411392 (#264) üzenetére


Deck
titán

W3 elég jó de az sem tökéletes, megjelenéskor rengeteg hiba volt benne és most se tetszik azért sok minden benne nekem. Minden játéknak vannak és lesznek hibái de a játékélmény a lényeg.

PS5

(#266) #20411392 válasza Deck (#265) üzenetére


#20411392
törölt tag

Én csak azt mondom, hogy ha képzeletben kijavítom a játék hibáit (nem azt, ami nekem nem tetszik, hanem a tényleges hibákat), akkor egy jobb játékot kapunk.
10-es skálán tehát magasabb pontot érdemel, mint most.
Így nem tudnék neki most magasabb pontot adni, hisz akkor nincs értelme a pontozásnak.

Hozzátéve persze azt, hogy szerintem alapból nincs értelme a pontozásnak. Azért reagáltam rá, mert a metacritic-es pontozásról volt szó és ha már _szerintem_ buta módon pontot kell rá adni, akkor én se adnék rá többet, hiába ragadott magával teljesen.

Ajánlanám másoknak? Simán.
Megérte a teljes árát? Maximálisan.
Mindent megcsinálok benne, amit lehet? Igen.
Másodjára végig fogom játszani? Nem.
Nagy várakozással fogom várni a fejlesztők következő játékát? Igen.

Az én részemről ezzel a pár kérdéssel/válasszal 'értékelődik ki' egy játék.

(#267) Deck válasza #20411392 (#266) üzenetére


Deck
titán

Jogos. Remélem javítják is a hibákat mert, akkor mégjobb lenne. :)

PS5

(#268) madkiller válasza Carlos Padre (#235) üzenetére


madkiller
őstag

Azért 28, mert nem a küldetést csináltad meg csak egy részét. Azt még folytatni fogod. Magyarul 1 küldetés több kisebb küldetésből áll

(#269) S e t h


S e t h
nagyúr

Bemásolom ide is.

Nekem tegnap volt egy elég durva fagyásom, kb.5-6 másodpercig állt a játék.
Éppen észleltek egy táborban, jött a kiálltás amikor megláttak, fagyás.
Azért örülök hogy tudtam onnan folytatni.

Viszont a legviccesebb a TheVr streamje volt.
Egy combosabb táborra ráhúzták a zombikat, akik azonnal el is kezdték rágni a banditák nyakát.
A banditák csak sétálgattak tovább, mintha náluk ez egy megszokott dolog lenne, fel sem veszik.
Nem tudom ez mennyire közismert bug, nálam egy másik tábornál a zombik és banditák elég jó kis csatát vívtak.

Tegnap megvolt az első találkozásom egy hordával.
Az az élmény apám.......
Osonok egy Nero állomáshoz, nagy csend, talán túl nagy is, aztán egyszer csak hullámokban özönlöttek ki az állomás melletti vasúti kocsikból.
Gőzöm sincs hogy úszhattam meg, mármint a Forest Gump stílus alkalmazásán kívül.

Utána osontam vissza, megvártam az éjszakát, a horda elment portyázni én meg lootoltam magamnak egy kis staminát.

Sajnálom hogy a fejsze ennyire gyorsan tönkremegy, nincs az az ócskavas mennyiség ami bírná a javítást.

Egyébként a bugok mellett is számomra hatalmas élmény, még ez a játék hozza legjobban a Last of us feelinget, annyira, hogy szemet hunyok a bugok felett is, mert egyszerűen nem tudják olyan mértékben rombolni az élményt, amit nyújt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#270) Deck válasza S e t h (#269) üzenetére


Deck
titán

Vrstream: Én is láttam elég vicces volt. Nem tudom melyik verzióval játszik mert nálam is ölik egymást. Sajnos vannak bugok a játékba és mivel OW így mégtöbb rá a lehetőség de majd javítják őket, Witcher 3-ba is sok volt megjelenéskor.
Ha valami hibába futok ami 1-2 volt csak akkor nevetek aztán megyek tovább :D

Last Of Us 2-t valami hasonló kép tudom elképzelni amúgy mint a DG-t.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#271) Peace válasza S e t h (#269) üzenetére


Peace
nagyúr

Bozótvágó a legjobb arany középút szerintem. Magas sebzés és tartósság. Mondjuk nekem majdnem maxos a közelharcom, azért ölök vele egy ütésből.

(#272) Carlos Padre válasza Peace (#271) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem tudom hol tartotok, de ez eddig a legjobb sebzésre és tartósságra.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#273) Peace válasza Carlos Padre (#272) üzenetére


Peace
nagyúr

Én a mai napig nem tudom hogy kell ezeket elkészíteni. :DDD Megvan ez a recept is meg sok másik. De a tárgykészítés vagy milyen menüben nem lehet rányomni, hogy készítés csak megnézegetni őket.

szerk.: Csak 3 másodpercet kellett ráfordítanom, hogy megnézzem YT-on. Tehát baseball ütőt kell találni és akkor felajánlja a craftolást a túlélőkeréken. Ilyen egyszerű. :P

[ Szerkesztve ]

(#274) Carlos Padre válasza Peace (#273) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ha van nálad bézbólütő és fűreszlap nyomva tartod az L1-et, a jobb kart felfelé nyomva és jobbra tartva elnavigálsz a különböző elkészíthető fegyverek között a megfelelőig és megnyomod az R2-t.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#275) S e t h válasza Deck (#270) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem is nagyon fognak egymásra hasonlítani.

Peace:
Sajnos én még nem találtam bozótvágót, gondolom majd később.

Carlos:
A fűrészlapos baseball ütött látom én is az egyik leggyakrabban használatosnak a streamekben.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#276) Peace válasza Carlos Padre (#274) üzenetére


Peace
nagyúr

Igen, rákerestem videóra. ;) Ha egyszer látok baseball ütőt, meglesem mekkora a sebzése. Bár ezer éve nem láttam ilyesmit a földön......

(#277) Deck válasza S e t h (#275) üzenetére


Deck
titán

Kipróbálom, nálam most a szöges megy :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#278) Carlos Padre válasza Peace (#276) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Településeken van, főleg ahol van valami építkezés. Pl ott, ahol Lisa-val találkozol először, fent Hot Springsben.

A recepteket meg ügye a bandita táborok kipucolása után kapjátok, ha lementek a bunkerekbe.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#279) Woodslave válasza Peace (#276) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez egy másik "hülyesége" a játéknak (szerintem az) hogy az elkészítéshz szükséges tárgyakat csak azután találod meg amikor megvan a recept. Most Deck leszek ( ;] ) ez teljesen rendben van, mert addig Deacon észre se veszi ezeket, így nem is veszi fel. :D

a másik ilyen hogy csak és kizárólag olyan lőszert találsz amilyen fegyvert használsz. Sőt, ha a motor táskát feltöltöd mondjuk úgy hogy shotgun volt nálad és közben váltassz gépfegyverre, akkor olyan töltény lesz :U

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#280) Deck válasza Woodslave (#279) üzenetére


Deck
titán

Más játékokba meg szintekhez vannak kötve a fegyverek, képességek stb. Nem lehet, hogy egyszerre legyen minden, hanem szép fokozatosan. :D

Mivel előre veszed bele az adott típus lőszerét és ha fegyvert válasz akkor nem lehet benne mert nem olyat vettél.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#281) Woodslave válasza Deck (#280) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:F az első ok. Ahogy az ördög ügyvédjét (téged ;] láthatatlan balta :D tudom csak poén volt) játszottam az rendben van, amíg nem ismered az elkészítést eszébe se jut felvenni minden xart ami a földön hever, elfogadva.

A második mondatot nem értem. Pont ez van. Shotgun lőszert vettem és ha közben gépfegyverem lesz akkor ahhoz lesz benne lőszer.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#282) Deck válasza Woodslave (#281) üzenetére


Deck
titán

Örülj neki akkor. ;]
Amúgy sose váltok fegyvert így bocs a rossz infóért.

Az tetszik amúgy nekem nagyon, hogy a hátunkon látjuk a fegyveket :D

De a kedvedért, hogy írjak rosszat is mert csak jót írok, és ami engem zacar a játékban egyedül azok a buta enemyk.. Lehet hardon kellett volna játszanom, illetve a lámpa fénye a semmiből világít, bugokat elfogadom mivel most jelent meg és OW.

Új dlc majd: Survival egy következő fokozatba kapcsolja a horda és emberi ellenfeleink agresszivitását

Kíváncsian várom :P

PS5

(#283) szallasi007 válasza Carlos Padre (#272) üzenetére


szallasi007
őstag

Lesz majd ettől egy eggyel jobb cucc, kimaxolt skillel (közelharc - hazafutás) 2 ütés az átlagos ellenség. A nagyobb dögök 3 vagy 4 az ipari meg 8 ütéstől megfekszik.
Minőségi baseball ütő néven fog futni.
Ez a fűrészes lassú szerintem.

(#284) Woodslave válasza Deck (#282) üzenetére


Woodslave
nagyúr

kedvemért nem kell :P

hát én az új mapon kapom az ívet. Két Zúzó, varjak

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#285) Carlos Padre válasza Woodslave (#279) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez nem egészen igaz, mert pl. szöges dobozt és fűreszlapot addig is láttam, míg nem volt meg a recept, csak nem tudtam felvenni.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#286) Woodslave válasza Carlos Padre (#285) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na így nem néztem akkor lehet. De felvenni nem tudod ahogy írtam :K Nem probléma amúgy meg tudtam még én is indokolni ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#287) #20411392


#20411392
törölt tag

Egy ideig nincs visszaút spoiler

Nem akarom lelőni senkinek a spoilert, ezért pontosítok:
A negyedik táboros, ezredessel találkozós körbejárós rész.

Nem. Nem. Nem. Nem tetszett a találkozás. Tudom, hogy valóságos, de nem. Én egymás karjaiba ugrást vártam. Azt elfogadom, hogy maradni akar, mert hátha tényleg lehet nyerni a háborúban, de a találkozás pillanata nem tetszett.

Én nagyon bízom benne, hogy visszamegyünk a végén Iron Mikehoz és ő örülni fog nekünk. Velük eltudnám képzelni a letelepedést. Esetleg mindketten meghalunk. Csak 'elmotorozunk a napfelkeltébe' vége ne legyen.

[ Szerkesztve ]

(#288) Woodslave válasza #20411392 (#287) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K

meglehetősen természetellenes volt, én se így képzeltem a nagy találkozást ha már megtörtént. Még az lehet a tippem hogy valami "gonosz" van a háttérben vagy pedig összejött a néger faxival mert különben hogy kerülne oda a gyűrű...

De az hogy mintha mi se történt volna "dolgozunk" tovább kicsit érthetetlen

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#289) Woodslave


Woodslave
nagyúr

ez a Vr stream kabaré :C Komolyan faxért nem lő egyet se :D Belknap tábor kipucolása

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#290) #20411392


#20411392
törölt tag

Kezdek mérges lenni a készítőkre. Az eddigi területeken elfogadható volt a tejlesítmény (copeland, tuck, mike és a szektások).

A no return utáni területeken motorozni förtelem. Konkrét diavetítés a legtöbb pillanatban. Grrrrr. :((( (slim)

[ Szerkesztve ]

(#291) Xaels


Xaels
félisten

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#292) Woodslave válasza #20411392 (#290) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Most figyelem tényleg :U. Komolyan ezt a játékot használtan drágábban kellene eladni :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#293) S e t h


S e t h
nagyúr

Szeretnék kérdezni pár dolgot, amelyek egyelőre nem tiszták.

Az inventoryban, vagy a fegyverszekrényben, már nem emlékszem pontosan, van egy elsődleges fegyver hely, ami nekem a játék kezdete óta üres és nagyjából azt sem tudom miként lehet oda pakolni vmit.

Ugyanez a fegyverszekrény, oda kell vmit rakni, van funkciója?

A skillek elrendezése. Pakoltam 1-1 skillt ide-oda, viszont nem tudok tovább pakolni, mert nem engedi, mintha kéne még továbbit az első oszlopra is raknom, olyan skillekre amelyek nem szimpatikusak. Az értelmezésem szerint akkor tudok csak a második oszlopra rakni, ha az egyes oszlopban legalább kettőre raktam. Én azt hittem, hogy ha gyűjtök pár skill pontot, akkor azokat felhalmozva tudok a további oszlopokra rakni, de ezek nekem inaktívak.

Ugye a játék elején darabokra szedi ka motorunkat és használunk helyette egy foshabbat, viszont az upgrade már ekkortól is él. Most ezt használatba adott ócskavast kell fejleszteni, vagy majd kapjuk vissza a régit és addig nem is érdemes ezen fejleszteni semmi?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#294) Xaels válasza S e t h (#293) üzenetére


Xaels
félisten

Ha veszel egy táborban elsődleges fegyvert akkor elvileg az bekerül oda a szekrénybe.

Igen, skilleket akkor tudsz a következő oszlopból megtanulni ha az előzőben legalább kettőt megtanultál.

Fejleszd a foshalmot

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#295) Woodslave válasza Woodslave (#292) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ráadásul úgy néz ki ki hogy a legkiralyabb része a játéknak

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#296) Deck válasza Woodslave (#289) üzenetére


Deck
titán

Nem figyelnek oda.. GOW-is volt egy rész ahol 6 órán keresztül csinálta ugyanazt.. Persze kilett vágva.

PS5

(#297) #20411392 válasza Woodslave (#295) üzenetére


#20411392
törölt tag

Az biztos.
A közös küldetéseket imádom.

(#298) S e t h válasza Xaels (#294) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#299) Carlos Padre válasza Xaels (#294) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem egészen, az a lényeg, hogy minden új szinthez két bármelyik előző legyen megtanulva, nem kötelező minden szintből kettő.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#300) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Elég lassan telik az éjszaka egy nero állomáson ha egy horda kempel kint :D kíváncsi vagyok reggel elmennek vagy a sziréna miatt maradnak. Na ez király :C

Baxák meg hogy nem birták normálisan megcsinálni hogy szépen fusson pedig qrva jó

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Days Gone (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.