Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Days Gone (PS4)

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Days Gone

[link]

Motorozz és harcolj egy halálos, járvány utáni Amerikában!

Elég ügyes és bátor vagy, hogy túléld az összeomlott világ rémségeit ebben a hatalmas, nyílt világú akció-kalandjátékban ?
Bújj az egykor motoros bandákkal nyomuló, volt fejvadász Deacon St. John csizmájába, aki értelmet próbál találni egy pusztuló világban. Kutass át elhagyatott településeket felszerelésért, készíts hasznos tárgyakat és fegyvereket, vagy próbálkozz más túlélőkkel összeállva tisztességes munkával... vagy erőszakosabb módszerekkel megélni a világban.
A globális járvány által megtizedelt emberiséget az elvadult, Freakereknek nevezett lények is fenyegetik, és a legkisebb hiba is az életedbe kerülhet, miközben próbálsz új életet kezdeni a rideg, sivatagos tájon.

Káprázatos helyszínek

Az erdőktől és ligetektől a havas síkságokig és sivatagi bazaltmezőkig az amerikai északnyugat egyszerre gyönyörű és halálos. Fedezz fel számtalan hegyet, barlangot, bányát és kisvárost egy vulkánok által évmilliókon át felszabdalt tájon.

Brutális találkozások

A kegyetlen bandák és a Freakerek hordái között navigálva ki kell használnod a számos, testre szabható csapda, fegyver és fejleszthető képzettségek lehetőségeit, hogy túlélhess. Ne feledkezz meg a Drifter motorodról sem, ami értékes eszköz egy tágas világban.

Folyamatosan változó környezet

Pattanj Deacon megbízható motorjának nyergébe és fedezz fel egy dinamikus világot, amelyet az időjárás, a napszakok és a fokozatosan fejlődő, a környezethez alkalmazkodó Freakerek folyamatosan változtatnak.

Lebilincselő történet

Merülj el az elkeseredettség, árulás és megbánás megragadó történetében és kövesd Deacon St. John történetét, aki a reményt keresi súlyos, személyes veszteségei után. Mi tesz minket emberré, ha a mindennapi túlélés a tét?

Célplatform: PlayStation 4
Megjelenés napja: 2019. Április 26.

Live-Die-Respawn

(#2) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nyamnyam :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Adjunk a freakereknek :C

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Na lehet megvarom a frissítést. A motoros üldözésnél gyakorlatilag játszhatatlanná csökkent a fps...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#5) #20411392


#20411392
törölt tag

Játszottam vele egy kellemes időmennyiséget.
Jó kis játék, semmi kiemelkedő, de ami benne van, az jó.
(Jó alatt olyat szoktam érteni, amit szívesen végigjátszok, de nem jár rajta az agyam napokig és nem várom, hogy mikor játszhassak vele.)

Szerintem egy hiba van az egész történettel. Ugyanaz, mint a No man's sky esetében volt. Volt egy kis studió, aki előtte nem csinált nagyot. Aztán a sonynak tetszett az ötelt és túl nagyként mutatta be.

Olvastam sokaktól, hogy nem a GoW-hoz kell hasonlítani és akkor nem lesz irreális elvárásunk. Én nem is vártam tőle azt és elégedett vagyok az eredménnyel. Viszont ahogy én láttam, a sony odarakta a játékot a top címei mellé, hogy egy új kiváló exkluzív AAA játék lesz ez.
Ezt nem kellett volna és akkor a kritikák is megbocsájtóbbak lennének.

(#6) rezy89 válasza #20411392 (#5) üzenetére


rezy89
tag

Üdv! Hogy látod, teljes árat megér a játék? Kritikák nagyon vegyesek vhogy...

(#7) #20411392 válasza rezy89 (#6) üzenetére


#20411392
törölt tag

Amennyiben nincs meg benned az 'azonnal játszani akarok vele' érzés, akkor szerintem ez a játék tipikusan a ''30%-os akcióban behúzom" kategória. Addigra jön majd még ki hozzá javítás, polírozás és még jobb lesz.

Én nem bántam meg a day1 digitális vásárlást se.

(#8) #34322688 válasza Woodslave (#4) üzenetére


#34322688
törölt tag

Ps4-slim vagy pro-nál jelentkezik ez a lassulás?

(#9) Sirandrish válasza #34322688 (#8) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én Pro-n is érzem néha hogy beesik 30 alá..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#10) rezy89 válasza #20411392 (#7) üzenetére


rezy89
tag

Akkor lehet várok vele picit, lenne még mit pótolni... Köszi a választ!

(#11) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Jövök én is egy beszámolóval hamarosan.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#12) #34322688 válasza Sirandrish (#9) üzenetére


#34322688
törölt tag

Akkor nálam nagyon gáz lesz slimen!

(#13) Woodslave válasza #34322688 (#8) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Slimen. De elég sokszor. A frissítés meg nem jön vmi gebasz van a netemmel.

Vannak még azért bajok. Beleállok a komódba. Vmi motoros csávó a fánál hajt mint az állat pedig ez sztem üldözés lett volna.. Túsz ül a kocsiban egy fegyveressel aki megvarja mig megbedzélem a tusszal hova menjen :D

De a horda qrva jó. Kíváncsi vagyok mikor tudom úgy megcsinálni mint anno híressé vált videóban

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#14) Woodslave válasza Woodslave (#13) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Inkább ps4 topicba tartozik. Nemide

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#15) basel00


basel00
tag

Hali

nektek a Days Gone-ban nem túl kicsi a felirat??

(#16) Woodslave válasza basel00 (#15) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Sztem is kicsi

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#17) basel00 válasza Woodslave (#16) üzenetére


basel00
tag

akkor nem csak én vagyok így vele

(#18) Woodslave válasza basel00 (#17) üzenetére


Woodslave
nagyúr

A menűk leirasok nagyon jól meg vannak csinalva a felirat viszont gyenge. Mármint ahogy kinéz. Kicsi de nem is állítható.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#19) basel00 válasza Woodslave (#18) üzenetére


basel00
tag

hátha jön rá vmi frissítés majd

(#20) #34322688 válasza Woodslave (#13) üzenetére


#34322688
törölt tag

Akkor ha telepítem a játékot, egyből frissítéseket kezd letölteni?

(#21) xkoti


xkoti
senior tag

Mindenesetre urak nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre :) !

KO

(#22) Sirandrish válasza xkoti (#21) üzenetére


Sirandrish
legenda

A PS4 topikba már olvashattál néhányat :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23) #20411392


#20411392
törölt tag

Óvatosan álljatok be olyan npc elé, akit követni kell. Lassan sétált, ezért előre mentem és ő elkezdett egyhelyben forogni. A dialógus ment tovább. Szerencsére nem akadt ki a játék és miután visszasétáltam mögé, folytatta az útját.

(#24) Blizz


Blizz
őstag

Hali,

ti már találkoztatok olyan buggal, h hiába save gameltem egy bizonyos ponton, nem oda tölti be, hanem a előröl kezdi a missiont?

Ez bug egyáltalán? :F

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#25) chris0000 válasza Blizz (#24) üzenetére


chris0000
őstag

jah én is hülyét kaptam,mikor látom,h mentegeti mindig az "autosaveket" időrendben...nah mondom figyelem nehogy megszívjam...de persze ez nem arra vonatkozik... :U nem tudom melyik játékmenetben lévő részt menti...vissza rakott a jelenlegi küldetés elejére...szerencsére ez később megoldódik! az a biztos!
egyébként ez a spoiler tag már nem létezik?nem látom sehol ha akarnék berakni a fórumba...

[ Szerkesztve ]

(#26) Blizz válasza chris0000 (#25) üzenetére


Blizz
őstag

De most ez egy bug? vagy miért nem tölti be ha direkt rányomok egy save gamere, és nem autosavet töltök be..

No mistakes, just happy little accidents

(#27) chris0000 válasza Blizz (#26) üzenetére


chris0000
őstag

én is jártam így,h külön mentettem és mégis az elejétől kezdte...ha checkpointok vannak akkor minek rakták bele,én se értem... :F vagy később lesz ennek jelentősége :F vagy ez most csak arra jó,h az ember saját maga is tud manuálisan menteni,de nem sok értelme van? :U így most nekem bugnak tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#28) chris0000


chris0000
őstag

vegyes érzésekkel indultam el én is a KV-ba,h megvegyem 20e-ért előrendelésbe,csúcsáron de az első napos vétel vhogy mindig más,mint mikor hónapok múlva veszi meg az ember...újdonság vagy a "vajon milyen lehet a játék" érzése :D felraktam,elkezdtem és nem igazán nyűgözött le az első fél óra...aztán szerencsére egyre jobban kezdett tetszeni...szerintem egész hangulatos ahogy elkezdődik a történet és egyre jobban belemerül az ember...az atmoszférája bejött teljesen mégha egy újabb zombis játék is és kezd beszippantani...persze a szokásos kis gyűjtögetős,craftolós,zombis móka lesz...de egész jól felvan építve a világ,lesz mit felfedezni...a növényeket,trófeákat el lehet adni,gyűjtögetve ezzel a bizalmi pontokat az egyes táborokban,feloldva ezzel más egyéb lehetőségeket...fegyverek vásárlása vagy a motorhoz lévő alkatrészek,fegyver alkatrészek vétele,fejlesztgetése...van jónéhány menü a játékban amit lehet tanulmányozni...a grafika azért elég jó,bár tényleg vannak olyan részek/részletek ami azért nem az igazi,mint pl.:belső helyszínek falai,texturái,környezeti tárgyak megjelenítése...vagy egyes külső helyszínek elnagyolt,alacsony poligonszámú megjelenítése...de összeségében azért törekedtek arra a készítők,h jól nézzen ki mindenhol...azt se felejtsük el,h ebben benne lehet/van a direkt downgrade is,mert nem mindenhol bírná a gép...az eső,a viharok is tetszenek...későb lesz hó is...nekem megfelelő,pedig nem szeretek kompromisszumokat kötni mikor játszom mondjuk pc-n!a zseblámpát nem tudom,h sikerült így megvalósítani...konkrétan nincs rá modell a játékban,nincs semmi a kezedben vagy a válladon,sehol...ami vílágítana...csak úgy "jön" a fény...ha megfordul az ember akkor a háta mögött lévő területet világítja meg! a magyar felirat nagyon jó,h belekerült,mert ahogy kezd kibontakozni a történet,egész jól fenntartja az érdeklődést,izgalmat...ha egy induló árat nem is,egy sales alatti vásárlás best buy lehet!csak győzd kivárni... :D

most játszottam megint 1-2 órát...most már nagyon tetszik!... :))

[ Szerkesztve ]

(#29) chris0000 válasza #34322688 (#20) üzenetére


chris0000
őstag

igen,egyből feltolja az 1.04-et ami 10 giga...azóta nem frissült nálam újabb verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#30) chris0000


chris0000
őstag

ha csak gurulsz a motorral "L" joy-al üresben,akkor nem fogy a benzin,úgy mint a való életben...azért ezt elég jól lemodellezték... :D
a feliratok tényleg kicsik és a betűtípus se az igazi...

[ Szerkesztve ]

(#31) Woodslave válasza chris0000 (#28) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ja a zseblámpa furcsa tényleg :D

Szerintem is mint játék nagyon jó. Ami meg "hiba" mint elhasznalodo fegyok 50l/100kmes fogyasztas a jatekmechanika miatt olyan amilyen. Ilyen szinten a realitad már nem érdekel egy játékban

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#32) chris0000 válasza Woodslave (#31) üzenetére


chris0000
őstag

mértem fogyasztást! :D ...csak kiváncsi vtam,h h fogy a benzin!...én nem motorozom de érdekes,h ha padlón húztam és A-B-be u.azon a szakaszon motoroztam akkor 2% evett...ha lassan,óvatosan nyomtam a gázt (R2) u.ezen szakaszon akkor 4%-ot evett! u.hogy érdemes padlón tolni! :D ...hát igen j.mechanika...ez ilyen... :)
és annyira nem érdemes ütögetni a freakereket motorral,mert elég jól leamortizálja a motort :U

[ Szerkesztve ]

(#33) Woodslave válasza chris0000 (#32) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Én csak figyeltem hogy 2km fél tank :D de tényleg ilyenekbe nem kötök bele. Meg hogy mindig olyan lőszert találsz amilyen fegyver van nálad. Elszórva benzines kannák két évvel a világ vége után :D

De a hangulat parádés. Amikor tolom a motort éjszaka és jön pár freaker.. :D a horda meg :C

Mondjuk a dying light bexarósabb volt éjszaka. Itt a telihold miatt túl világos

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#34) chris0000 válasza Woodslave (#33) üzenetére


chris0000
őstag

persze ezt nem negatívumként írom én se...csak próbálom kiismerni,rájönni a trükkükre... :) eddig nem bántam meg,h megvettem day1...

(#35) Imilenni válasza rezy89 (#6) üzenetére


Imilenni
addikt

Szerintem megéri.

Kissé Horizon ízt érzek amikor játszom a játékkal, meg persze a Walkign Deadből Daryl szimulátornak is nevezhető lenne.

A Day0 verziója a játéknak, kritikán aluli, sajnos így játszottam vele pár órát, a végén már fájt a szemem attól az fps számtól.
Aztán reggelre frissítettem, nagyon ritka hogy bereccenjen, a zombik se másznak félig a falba, amikor a kukán állnak.

Így, már megérte szerintem.

A lopakodás jól működik, a hitbox egy vicc. Elég csak nagyon közel lőnöd a zombik fejéhez néha, és HS-nek titulálja a játék.

Vannak benne jó ötletek is. Ha megölsz 1-2 "zombit"(én így hívom őket, tudom nem azok), akkor tutira a környékedre megy egy másik, hogy lakmározzon az elesettből, ha pedig embert ölnek meg akkor is, 1 elkezdi enni).
Ilyet nem nagyon láttam még openworld zombis játéktól..

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#36) chris0000


chris0000
őstag

spoiler tag ON!

(#37) felixo


felixo
őstag

Üdv !
Szerintetek várható patch a betűméret növelésére ?

Redmi Note 9

(#38) Sirandrish válasza felixo (#37) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha sokan fognak rá panaszkodni, akkor szinte biztos.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#39) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Piás szokta jelezni hogy csinált hasznos cuccokat de ha visszamegyek nincs semmi. Csak a szekrény meg láda. Vagy vhol lent van.?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#40) Imilenni válasza Woodslave (#39) üzenetére


Imilenni
addikt

Konkrétan a ládában lévő dolgok azok.

Press "F" to pay respects.

(#41) #34322688


#34322688
törölt tag

Most telepítem a játékot, nekem 16Gb-frissítést tölt le a netről. Volt akinek 10Gb-tot, jött volna valami nagyobb frissítési csomag?

(#42) chris0000 válasza #34322688 (#41) üzenetére


chris0000
őstag

asszem a 16-os után lesz még egy 10es is...

(#43) Imilenni válasza #34322688 (#41) üzenetére


Imilenni
addikt

Nekem 23 volt.

Press "F" to pay respects.

(#44) #34322688


#34322688
törölt tag

Már azt hittem hogy a frissítés után végre kipróbálhatom, de akkor még jön egy adag.

(#45) Woodslave válasza Imilenni (#40) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ja töltény meg orvosi táska?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#46) chris0000


chris0000
őstag

szerintem lesz ebben bőven idő nem csak 30 óra...egy igazi kis walking dead játékot sikerült összehozniuk,Daryl szemszögéből...

(#47) Woodslave válasza chris0000 (#46) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Kérdés meddig lesz erdekes a nero checpoint meg taborok lootolasa

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#48) Carlos Padre válasza Woodslave (#47) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Erre jönnek megoldásként a cselendzsek később, és a survival mód.

Más: van még valaki akinél random elmegy a hang? Egyszercsak nincs motor és fegyverhang és a freakelek is néma módba kapcsolnak, csak a játék ujraindítása oldja meg.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#49) xkoti válasza Sirandrish (#22) üzenetére


xkoti
senior tag

Ha végén van elfogom olvasni jelenleg 3000+ komment van gondolom azért azt nem gondolod komolyan hogy mind át olvasom :)
Ez a topic gondolom azért van, hogy legyen élménybeszámoló is szóval ha itt valaki megossza el fogom olvasni :R

KO

(#50) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Days Gone térkép.

Tekintve mekkora, és hogy kb 10 óra után sem tartok benne sehol ez sem 30 óra móka lesz nekem :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Days Gone (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.