Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) norbee2244 válasza kossuth1 (#1149) üzenetére


norbee2244
senior tag

3-4 évvel ezelötti üzire már válaszoltak elegen nem kell neked is ..

amúgy everest aránylag jó adatokat ír ki az bőven jó hőfok :R

[ Szerkesztve ]

(#1152) kossuth1 válasza norbee2244 (#1151) üzenetére


kossuth1
csendes tag

ja közben rájöttem, hogy legfelül a legrégebbi van :D

(#1153) norbee2244 válasza kossuth1 (#1152) üzenetére


norbee2244
senior tag

előbb gondolkodj aztán írj! :)

(#1154) amzso


amzso
tag

Sziasztok!
Mennyire egészséges egy Celeron D 346 3ghz-es procinál (23x133) a terhelés alatti 70 fok körüli és alapjárati 45 fok? Gyári hűtő rajta.
mod: 2500-2600-as fordulaton a hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#1155) norbee2244 válasza amzso (#1154) üzenetére


norbee2244
senior tag

nekem d347esem volt zalman coolerrel 4000mhz-n se volt 50 fok fölött szóval ott valami nem stim

(#1156) YAKEN


YAKEN
aktív tag

Hello mindenkinek...
Vettem egy E6400et, az előző egy E4300volt. Hyper Tx2-m van. Na most a probléma az volt hogy iszonyatos hőfokot produkált az e4300 ( 90-100fok). Pasztásztam is, ugyanez volt, hűtő tuti jól rajta van. Ja és az alap hűtővel is ilyen hőfok volt. E6400el ugyanez a helyzet hőfok terén...Most mi itt a bökkenő?.Én arra gyanakszom, hogy szar az érzékelője a lapnak.
Továbbá az E4300at 3ghzen használtam 1.35V mellett, kb 1 évig. Szerintem rég tönkre ment volna ha télleg igaz lenne ez a hőfok...
Vélemény, tapasztalat???

(#1157) norbee2244 válasza YAKEN (#1156) üzenetére


norbee2244
senior tag

igen tönkre ment volna meg eléggé belassult volna egy idő után..más lapban nem tudod megnézni esetleg?ismerősi körben szerintem tuti van valaki aki szívesen ad kölcsönbe 1-2 órára egy lapot

(#1158) Speed® válasza YAKEN (#1156) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

BIOS frissítés? Lehet egyszerű kalibrálási probléma amit orvosoltak már...
Az sem mindegy milyen progival nézed, nézd meg mit mutat Coretemp-el.

(#1159) YAKEN válasza Speed® (#1158) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Jó pár progival néztem. Pl: core temp, everest, real temp...
Akkor a bios frissítés talán megoldána a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#1160) Speed® válasza YAKEN (#1159) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elképzelhető, egy próbát megér. Esetleg más magos procit is kereshetsz, ha nem jön össze, lehet, hogy csak az Allandale magosokkal hülyül..bBár az E6400 Conroe, szóval valszeg nem, marad a feltehetően elkalibrált és\vagy rossz szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#1161) <.RicHarD.>


<.RicHarD.>
tag

Q9300@3.2ghz..
Cooler Master Hyper TX2

[nincs terheles]
[maximalis terheles]

[ Szerkesztve ]

Quad Core :)..Mert szeretem ha félgőzzel dolgozik a proci egy kicsit..^_^

(#1162) Jorus válasza <.RicHarD.> (#1161) üzenetére


Jorus
nagyúr

Fesz?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1163) <.RicHarD.> válasza Jorus (#1162) üzenetére


<.RicHarD.>
tag

1.38V

Quad Core :)..Mert szeretem ha félgőzzel dolgozik a proci egy kicsit..^_^

(#1164) Jorus válasza <.RicHarD.> (#1163) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezen a feszen teljesen jó hőmérsékletnek számít, de ennél sokkal kissebb feszen kellene tudnia a 3.2GHz-et. Nekem 1.18V-vel megy 3.2-n a Q9450, és 3.6-hoz se kell neki több 1.23V-nél. 1.38-at 4GHz-hez szoktak adni. Ha vissza veszed kicsit a VCore-t instabillá válik?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1165) <.RicHarD.> válasza Jorus (#1164) üzenetére


<.RicHarD.>
tag

Bevallom,nem is probalkoztam kissebb fesszel.ph-n lattam a tesztet hogy 3.3ghz nek adtak 1.40 at.Ezert en saccra beallitottam a 3.2 hez.Most visszavedtem ahogy mondtad 1.25V ra.Es stabilan megy.

Quad Core :)..Mert szeretem ha félgőzzel dolgozik a proci egy kicsit..^_^

(#1166) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Az normális hogy a 2 cpu mag között ekkora különbség? Amugy minden ezt méri.[link]

(#1167) <.RicHarD.> válasza Baga1983 (#1166) üzenetére


<.RicHarD.>
tag

Nezd meg az en eredmenyem..egyes magok kozott 15C kulombseg is van.. :DDD
Szerintem ez termeszetes..Ha az elso magot jobban hasznallja mint masodikat.

DE ha nem igy van,akkor lehet hogy nem fekszik fel rendesen a cpu huto.El van csuszva.Nem feszul ra' rendesen pl az elso magra.Mint amennyire a 2. ra.Szedd le a Cpu hutot es pasztazd ujra.Mindenhol ugyan annyi mennyisegu paszta legyen.Es egy nyomas "nehezedjen" mindket oldalara.

Quad Core :)..Mert szeretem ha félgőzzel dolgozik a proci egy kicsit..^_^

(#1168) Jorus válasza Baga1983 (#1166) üzenetére


Jorus
nagyúr

Emiatt nem kell aggódni, nem túl finomak a szenzorok, és a magok sem egyformán dolgoznak. Nálam pl. így alakulnak idle:

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1169) sniper elite


sniper elite
senior tag

Nálam az a helyzet hogy Intel Core i7 965 Extreme procimnak alapjáraton 40-45 fok a hőmérséklete! Terhelve eléggé magas szerintem 65 körül mozog, gyári intel hűtés van rajta, most tervezek egy Asus Triton 81 beszerzését, szerintetek indokolt?

(#1170) elmoraan (r) válasza sniper elite (#1169) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Ameddig 70 fok alatt marad a (mag)hő, addig nem igazán érdemes foglalkozni vele... Persze ha húzni akarod, akkor kell a jobb hűtő.
(Nekem a q6600 80 fok körül járt 24/7, de aztán meguntam, és most az ArcticFreezerPro7 tartja 70 körül...)

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#1171) Zsubi


Zsubi
őstag

65nm-es E6400-as procinál mi az a hőfok amit elvisel akár hosszú távon is?
Mert volt már olyan hogy Intel Burn Test alatt elérte a proci 90fokot (1,55V mellett) a magok pedig a 100-at de azóta is tökéletesen működik :D

(#1172) elfelejtette válasza Zsubi (#1171) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én 80 fok körül már a falat kaparnám...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1173) Zsubi válasza elfelejtette (#1172) üzenetére


Zsubi
őstag

Én is sajnáltam így megállítottam az IBT-t 5sec után.... :D
A mostani 24/7 beállításokkal (adatlapomon megtalálod) IBT alatt max. 65-70fok, szerintem ez még belefér v. nem :F

(#1174) elfelejtette válasza Zsubi (#1173) üzenetére


elfelejtette
veterán

Visítva még belefér.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1175) sniper elite válasza elmoraan (r) (#1170) üzenetére


sniper elite
senior tag

Aha, hát nem csak a tuning miatt szeretném lecserélem, sajnos nem nagy a kínálat lga1366-os foglalathoz cpu hűtők terén, ezt a Asus Triton 81-et néztem ki mert elég erősnek látszik, mármint a kettő venti meg persze a rengeteg hőelvezető cső rajta! Ha betudom szerezni akkor leváltom ezt a gyárit, 4GHz körüli-re szeretném húzni a procit, és ahhoz már kevés lesz a mostani hűtőm... Pasztából milyet ajánlasz?

(#1176) elmoraan (r) válasza sniper elite (#1175) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

A Spire pasztáit dícsérik, de igazából (nem szoktam túl extrém tuningot nyomni) nekem eddig megfelelt az, amit gyárilag rákentek a hűtőre... :B

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#1177) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Egy AMD Mobil Athlon64 3700+ socket 754 hajtok DFI alaplapba.
A procit ebay-on vettem és az előző gazdája rábuherált boritást, AC Freezer 64 hütő van rajta. terhelten van mikor felugrik 80-81 fokra.
Szerintetek, ha leszedem a proci borítását visszább megy a hőfok?(eredeti kinézet)

(#1178) Vertigo18 válasza elmoraan (r) (#1176) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én használtam Spire pasztát, valóban nem volt "annyira" látványos a különbség. Azóta ismét a "hagyományos" pasztát használom...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1179) comalcq12


comalcq12
csendes tag

Sziasztok.

Nem tud Valaki vistára olyan minialkalmazást ami kiírja a proci és vidókártya hőmérségletét?
Köszi előre is.

(#1180) Vertigo18 válasza comalcq12 (#1179) üzenetére


Vertigo18
addikt

Everest nem jó Vistán??? :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1181) elmoraan (r) válasza Vertigo18 (#1180) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Hát már hogyne lenne jó...

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#1182) V63 106


V63 106
csendes tag

Sziasztok!

Egy igen érdekes jelenségről szeretnék véleményt kérni. A szitu a következő:

Egy A7V600-as lapom van. Eredetileg egy Barton magos XP2500-ös proci volt benne ami sajnos meghalt. A gyári hűtő egy Spire FalconRock II volt. Mivel anyagilag nem álltam úgy, egy XP2200-as került a régi proci helyére. A procicsere óta azonban folyamatosan hűtési gondjaim vannak. A házat rendszeresen portalanítom, a hővezető pasztát már sokszor ellenőriztem, kellően van felkenve, a borda szorosan illeszkedik a CPU-ra, mégis alaphangon 60-65 fokos a CPU (az ASUS PC probe szerint). Amikor elkezdem használni a gépet, pl video kódolás, játék....ez a 60-65 fok hirtelen megugrik akár 85-90 fokra is. Ilyenkor a bordát megfogni sem tudom, olyan forró. Gondoltam arra, hogy a CPU véletlen le lett sarkazva vagy nem fekszik fel a hűtő....de ilyennek nem találtam nyomát. Mi lehet a gond? Mit tegyek?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#1183) CoolMan válasza V63 106 (#1182) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Hi!
Esetleg egy bios frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#1184) konas


konas
senior tag

Udv.azt szeretnem kerdeni hogy,60 c fok fole megy a procim orthos alatt es jateknal is,az nem tul sok e? 3 szazalekkal van tulhajtva,5200X2-es 2680mhz ern megy,gyari hutovel??

(#1185) zsolt1129 válasza konas (#1184) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az még nem sok :(
De ha még akarod húzni,akkor vehetsz rá egy Hyper TX2-őt vagy egy AC Freeezer 7 Pro-t.

(#1186) konas válasza zsolt1129 (#1185) üzenetére


konas
senior tag

A kőszi.Azt hittem be se indul az elet...2009-be .B:U:E:K
szoval nem sok az a 3 szazalek.

(#1187) superecneB


superecneB
őstag

Üdv!
AMD 3200+ venicem alap órajelen idle 46 fok everest szerint, hypertx2 vel. Ez normális?

(#1188) werszomjas


werszomjas
őstag

Helloo.

egy
CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2, 2216 MHz (11 x 201) 4400+

alapjáraton, tehát nem tuningolok , Everest szerint:

CPU: 40 fok
1. mag: 50 fok
2. mag: 50 fok

mindez alapjáraton

ez normális?? vagy szerezzek valami jobb hűtőt? :D

üdv

(#1189) zsolt1129 válasza werszomjas (#1188) üzenetére


zsolt1129
addikt

Teljesen renben vannak ezek az értékek. Ha nem tuningolsz,akkor nyugodtan maradhat a gyári hűtő. :K

(#1190) milkacsoki0


milkacsoki0
csendes tag

Üdv!

Szeretném segitségeteket kérni az alábbi problémába. Van egy Intel Prescott 3.4Ghz-es procim. Nos 1napja bármivel játszok még a leggagyibb játékal is.elkezd füteni a proci és bekapcsol a proci hütés és a proci tovább melegedik.. De ez nem csak játékkor fordul elö példuál még akkor ha Firefox túl sokat használja a procit..

Ötlet?

Elöre is köszönöm a sok segitséget.

A procin egy gyári hütés van..

HC warezos elmegy a háziorvosához, doktor úr, mostanában, úgy seedülök.. xD

(#1191) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

GYerekek!
Miért van az, hogynálam nem akar elindulni a realtemp?Nem egy bonyolult progi, de még sosem nyilt meg nekem :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1192) Ace Ventura válasza Ace Ventura (#1191) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Megoldódott.A vistat nem szereti nálam a 2.70-es verzió.Egy újabb már simán megy.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1193) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Az miért van, hogy az Everest a CPU hőmérsékletre 102 fokot mond, míg a magokra külön-külön 32-32-32-őt? Ja, ez húzással 8450-es megy 2572Mhz-en egy GA-MA74GM-s2h lapon. Tuning nélkül meg 80 fok. (26-26)

(#1194) elmoraan (r) válasza zeorsdfd (#1193) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Vagy a szenzor rossz, vagy a lapot nem szereti az Everest, és emiatt hülyeséget olvas be. Az előző a valószínűbb.

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#1195) Tom07


Tom07
csendes tag

Sziasztok mit gondoltok erről a hűtőről? [link]

e8400-ra lenne

(#1196) zsolt1129 válasza Ace Ventura (#1192) üzenetére


zsolt1129
addikt

Vista alatt, jobb egérgomb, futtatás rendszergazdaként. És az újabb verzió is működni fog. :K

(#1197) trevis26


trevis26
csendes tag

Sziasztok! Buék mindenkinek! Lenni pici problémám.2 napja kikapcsol a masina, mert túl melegszik a procim. Ezt írja cpu over temperature error, biosban és pc probeban is 90fok fölé szalad. 2 éves a konfigom. A proci Intel Celeron D 356, alaplap Asus p5gz-mx, memo 512 ddr2 kingmax, vga Asus en6200tc512, a táp trust 370w még garisok csak a proci nem. Vat dö fak isz disz?

(#1198) Diego2002


Diego2002
tag

Üdv!

Egy haveromnál szintén nagyon melegszik a processzor. S478-as Celeronja van, 2Mhz+, pontosan nem tudom.

Alapból 65 C-fokon megy a gép, és érdekes módon akkor kezd el melegedni akár 85-90 fokig, amikor vinyóról vinyóra másol a gép (legalábbis én ilyenkor vettem észre).

Megnéztem a vinyót és UDMA-5 módban megy (nem PIO-ban) vagyis nem ezért van...

A ventik mennek, bár a bios chipjének ventije nem ment mikor odaértem, kézzel kellett meglökni, de utána már ment, viszont akkor is meleg volt a proci...

Mi lehet a gond?

..::Diego::..

(#1199) Jorus válasza trevis26 (#1197) üzenetére


Jorus
nagyúr

Eddig rendesen működött? Nem volt szétszedve? Hűtő venti nem romlott el? Mikor volt utoljára pucolva? Feszek, tuning?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1200) trevis26


trevis26
csendes tag

Nálam semmi tuning nem volt, 2 napja puccoltam, amikor először meghalt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.