Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) P100


P100
senior tag

Nem kentél rá túl sok pasztát? Nekem akkor melegedett jobban, amikor túl vastag rétegben volt alatt. Mondjuk a 80 fok így is elég brutális. A gyári fehér akármi van alatta, vagy normális MX-2?

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#1452) YAKEN válasza P100 (#1451) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Úgy emlékszem MX-2..Azért túlzásba nem vittem a pasztát. Nem tudom mi lehet, mert a hűtés rendesen van rajta. Más mondta nekem, hogy lehet az alaplap érzékelőjével nem stimmel valami.

(#1453) YAKEN válasza P100 (#1451) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Egy bioszfrissítés esetleg nem segíthet?

(#1454) deefun válasza YAKEN (#1453) üzenetére


deefun
csendes tag

Üdv!
Nekem is pont ez a gondom! EP35DS3-asom van, E7500-as procin egy XIGMATEK 1283-as igencsak komoly hűtő, és tuning nélkül 80 fok felett van full terhelésben, alapon meg 40-fok, ami azért fura, mert amikor beleraktam először a procit, 26 fokos volt, terhelve meg 36! Semmit nem változtattam rajta az égadta egy világon, csak beraktam még egy ventilátort a gépbe, de az nem változtatott semmit! És az előző procimmal is ugyan ezt csinálta, nem változtattam rajta semmit, és mégis néha elkezdett sípolni hogy baja van! Leszedtem a hűtőt és visszaraktam, mert semmi baja nem volt a pasztázásnak meg semminek, és működött megint jól! Aztán megint meghülyült!

Aláírás

(#1455) deefun válasza deefun (#1454) üzenetére


deefun
csendes tag

[cpu temp]
Egy kép róla!

Aláírás

(#1456) YAKEN válasza deefun (#1454) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Nekem mondjuk nem sípolt sosem. Csak szimplán ilyen magas hőfokom van.

(#1457) YAKEN válasza deefun (#1455) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Ja és nekem csak 1.35V a feszültség nem pedig1.5V. Lehet neked az a baj már.

(#1458) deefun válasza YAKEN (#1457) üzenetére


deefun
csendes tag

A sípolást én állítottam be, hogy 90-nél sípoljon, a feszt pedig nem állítottam, minden alaplapban alapból konfigolt érték

Aláírás

(#1459) YAKEN


YAKEN
aktív tag

Itt egy kép:

3ghzen már 90fok fölött van az érték, de szerintem ha tovább vártam volna akkor így is átlépte volna a 90fokot. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1460) deefun


deefun
csendes tag

Amúgy valóban sok a fesz, de nem tudom mért állítja magát így az alaplap...

Aláírás

(#1461) YAKEN válasza deefun (#1460) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Biosba vedd vissza a feszt,olyan 1.325V-ra. Nem is húztad a procid, ezt most fogtam még csak föl. :D Szerintem ez a megoldás a te problémádra..

[ Szerkesztve ]

(#1462) deefun


deefun
csendes tag

Hát ez kész! A biosom alapból úgy húzta a procit mint a disznó! Manuálisan beállítottam az 1,2375-ös vid-et és 27 fokos a procim 25 fokos szobában! Lehet hogy azért változott ez a dolog, hogy most meleg, most jó a proci, amilyen kedve volt a biosnak annyi feszt adott rá! Köszi, hogy felhívtad a figyelmemet, nekem fel sem tűnt!

Aláírás

(#1463) deefun


deefun
csendes tag

Az amúgy normális hogy orthos mellett 0,03V-ot esik a VCore?

Aláírás

(#1464) sgergi válasza deefun (#1463) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, terhelés hatására kicsit esik a fesz, de ez annyira minimális, hogy elhanyagolható.

(#1465) Motion_Blur válasza deefun (#1463) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Alulfeszel a lapod. Nekem is ez volt az Asus P5B esetén (csak ott tizednyi esésről lehetett beszélni). Terhelésre esett a fesz. A mostani deszkámnál már BIOS-ban be lehet állítani, hogy folyamatosan a beállított értéket adja a procinak.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1466) YAKEN válasza deefun (#1462) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Na örülök ,hogy nálad akkor minden ok. Már csak nálam kéne orvosolni a problémát. :))

[ Szerkesztve ]

(#1467) deefun


deefun
csendes tag

Amúgy az előző hűtőm egy hyper tx2-es volt, akkor még 7200-as 2,53GHz-s procit húztam vele 3,2-re, de nem sokáig bírta, kb a 2,93 volt teljesen stabil vele, amit egy magas 65nm-eshez járó gyári hűtéssel is meg tudtam csinálni! Azért váltottam erre a hűtőre, és a procit is cseréltem hogy elérhessem a 4GHz-et! Lehet hogy akkor is probléma volt, hogy magas feszültséget adott az alaplapom, de nekem csak eddig sikerült felhúzni a tx2-essel a procit!

Aláírás

(#1468) YAKEN válasza deefun (#1467) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Tuti, hogy az volt a probléma akkor is. Nem hiszem, hogy ilyen kis tuningra lett volna képes.

(#1469) sgergi válasza YAKEN (#1466) üzenetére


sgergi
veterán

Az a tx2 rendesen felfekszik? Mert ds3-nál sokszor eláll. Amikor leveszed, akkor a pasztán látszik, hogy szétnyomta? A paszta elég vékony? Éppenhogy csak fednie kell a procit! A hőmérsékletet pedig a Everest 5.xx szériájával nézd meg!

[ Szerkesztve ]

(#1470) YAKEN válasza sgergi (#1469) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Biztos, hogy rajta van jól, többször ellenőriztem. Paszta megfelelő mennyiségeben van rajta.
Megnéztem a legújabb everestel, de semmi változás.. Így használom már ezt a procit 1 éve kb.

(#1471) sgergi válasza YAKEN (#1470) üzenetére


sgergi
veterán

A magok és a proci hőmérsékletére is sokat mér?

(#1472) whYz


whYz
addikt

sziasztok
az mennyire normális, hogy a q9550 2 magja között 7-8 fok eltérés van, pedig nincs különbség a terhelésükben?
esetleg ha azt tudná valaki, hogy hány fokosnak kellene lennie egy ilyen procnak egy átlagos léghűtéssel idle és load állapotban, azt megköszönném. :)

[ Szerkesztve ]

(#1473) sgergi válasza whYz (#1472) üzenetére


sgergi
veterán

Nem gond, de azért megnézheted, hogy a hűtő azonosan fekszik-e fel mindenhol, és, hogy a paszta egyenletes-e. Az Intel 71,4 fokot ad meg működési maximumnak, ha ez alatt van a hőmérséklet terhelve, akkor nincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#1474) P100


P100
senior tag

Most ebben a hideg esős időben, nyitott gépházzal mind két CPU magom 32 fokos :) (E5200) Ilyet se láttam még CPU-tól. Biztos az MX-2-es paszta :D

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#1475) josy28


josy28
tag

Sziasztok!

van egy olyankérdésem hogy az Intel Celeron 341 procim terhelés nélkül csak netezés közben 60 fok ,terhelve pedig felmegy 79fokra.Szerintem ez k****sok :Y .De már vagy 3 éve igy müködik és sohasem hibázik .Akkor igy igazábol semmibajanem lessz?Vagy előb vagy utóbb meghal?

válaszotokat elöre is köszi!

(#1476) kem válasza josy28 (#1475) üzenetére


kem
addikt

Az Intelek bírják, de az alaplapod nem biztos,h értékeli. Érdemes lenne újrapasztázni és letakarítani a hűtőt.

Köszi!

(#1477) josy28 válasza kem (#1476) üzenetére


josy28
tag

Köszi a választ!

az ujjrapaztázás már megvolt ,a takaritásis de ugyananyi a hőfok nemváltozott semmit.Egyébként szerintem a deszkais birja mert 3 éve ezzelmegy.Csak mostanába tuningolgatam egykét havernak és gondoltam megnézem a sajátomat és ezt láttam.Hát hirtelen megis ijedtem.De mind1 ha mükszik le*****m.

(#1478) kem válasza josy28 (#1477) üzenetére


kem
addikt

Akkor valszeg fölé mér a sensor. Nem asus lapod van véletlenül?

Köszi!

(#1479) josy28 válasza kem (#1478) üzenetére


josy28
tag

Hello!

Nem.Az én deszkám az Intel Battle Lake D915PBL szerintem nemelterjedt egy lap. :)) .De lehet hogy igazadvan ,azt hogytudnám megnézni?Ráteszek egy höméröt,vagy valami ilyesmi?

válaszodat elöreis köszi!

(#1480) kem válasza josy28 (#1479) üzenetére


kem
addikt

BIOS frissítés általában megoldja az ilyen gondot. Biztos, hogy jól van felpasztázva és lefogatva a procid?

Köszi!

(#1481) josy28 válasza kem (#1480) üzenetére


josy28
tag

Hello!

Igen biztos hogy jo,már csak azért is mert töbször is megnéztem.De biost nemfogok frissiteni mert attol egy kicsit tartok.

(#1482) YAKEN válasza josy28 (#1481) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Nekem is kajra ez a problémám. Csak nekem P35 DS3-am van egy Core Duo-val.

(#1483) josy28 válasza YAKEN (#1482) üzenetére


josy28
tag

Hello!

Tehát nekedis nagyon meleg?Hányfokos alap és terhelt álapotban?Mert nekem baromi nagy szerintem.Azértgondolom mert mikor volt egy sempronom az tuningal seérteel a 60 fokot terhelve.Pedig azon csak a gyárihütöje volt.

[ Szerkesztve ]

(#1484) YAKEN válasza josy28 (#1483) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Igaz én tuningolva használom a procit de tuning nélkül kb 5 fokkal lenne kevesebb.
Nekem terhelve 90fok körül mozog. :C
Ja és nekem Hyper TX2 hűti..
Ha kicsit görgetsz lefele, látni is fogsz egy képet..

[ Szerkesztve ]

(#1485) josy28 válasza YAKEN (#1484) üzenetére


josy28
tag

Hello!

Tyűűűű bazzeg az k***a sok.Nekem terhelve olyan 70-75 ,alap meg 55-60 fok.
Holvan a kép?Nemláttam.Vagy figyelmetlen voltam?Lécci linkeld be a kápet.

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#1486) sgergi válasza josy28 (#1485) üzenetére


sgergi
veterán

#1459-es hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

(#1487) josy28 válasza sgergi (#1486) üzenetére


josy28
tag

Hello!

Köszke.Szerinted ez nemnagyon meleg?Mert szerintem k*****a az.

(#1488) sgergi válasza josy28 (#1487) üzenetére


sgergi
veterán

De az. De nem tudjuk, hogy miért ilyen magas ez az érték.

(#1489) YAKEN


YAKEN
aktív tag

A RealTemp-ről mi a vélemény? Az mindig 5 fokkal kevesebbet mér mint a CoreTemp.

(#1490) sgergi válasza YAKEN (#1489) üzenetére


sgergi
veterán

Érdemes az everest legújabb verzióját használni, mert abban a legújabb TJmax értékek vannak, amit kiadott az Intel, így valószínűleg az a legpontosabb.

(#1491) YAKEN válasza sgergi (#1490) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Sajnos az Everst is 90fokot mutat. :DD

(#1492) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Sziasztok!
Egy havernak vagy egy intel celeron d336 2,8 GHz es procija, ami most teljesen jól működik 37 fokos. De van, hogy a winfos nem tud betölteni mert annyira felforósodik neki, hogy lekapcsol állandóan
Szerintetek mi lehet a gond?

(#1493) josy28 válasza sgergi (#1488) üzenetére


josy28
tag

Hello!

De nemlehet hogy a hütö gyenge?Szerintem azis lehet a gond.Vagy nemszellözik rendesen a ház.Meg ha van egy csö a ház oldalán a proci fölött akkor azis segit,nemigaz?

(#1494) sgergi válasza josy28 (#1493) üzenetére


sgergi
veterán

Egy e6400-at a gyári hűtő is 60 fok alatt tart, így nem túl valószínű a hűtő. Ha már egy kicsit szellőzik a ház (tápventi és még egy venti) az már elég. Igen, a légbeömlő segít, bár nem annyit, mint gondolnád, mert az előlről hátra menő (optimális esetben) légáramlatot nagyon lefogja.

(#1495) lipi67 válasza Sann81 (#1040) üzenetére


lipi67
veterán

30°- mázli és kvajó hűtő.34°-38° reálisabb, de az is bika hűtővel. Terheld! Ha prájmolás alatt kis mértékben emelkedik akkor félremér, ha drasztikusan, na..akkor van "baj".

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#1496) josy28 válasza sgergi (#1494) üzenetére


josy28
tag

Hello!

Az nemlehet hogy nagy feszt kap?Vagy egyszerüen egy hibás proci és ezmiatt van ez?

(#1497) sgergi válasza josy28 (#1496) üzenetére


sgergi
veterán

Lehet túl sok feszt kap, az lehet probléma. Néhány lap szeret túlfeszelni, ha auto beállításon marad a feszültség.

(#1498) josy28 válasza josy28 (#1496) üzenetére


josy28
tag

Hello!

Hát akkor aztmondom hogy tulfeszel egy kicsikét.De ez persze nembiztos.

(#1499) YAKEN válasza josy28 (#1498) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Üdv.
Ti még mindig az én procimról beszéltek? Lehet tévedek... :)

(#1500) G@ß!


G@ß!
őstag

SZiasztok!

Wolfdale topicba írtam régebben, de nem nagyon jutottam előrébb.
Az a helyzet, hogy öcsémnek e8400-a mx-2vel faszául pasztázva, alap intel hűtővel, felette 12cm-es ventivel, tuning meg minden feszemelés nélkül 1,2-es VID-del (ami elvileg jónak számít) alapból 63fokos, terhelve 76-80 fokos...

A cpuhűtő jól van felszerelve.
Mit tudnátok elképzelni hibának?
Képek itt:

Terheletlenül
Terhelve
A tápegység 12V-os ágját is nézzétek meg légyszi!!!

JA, valamint azt se értem, hogy az alaplapnak kellene ennyire melegednie...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.