Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) x_o_n válasza Interceptor (#45) üzenetére


x_o_n
veterán

gyárival nem gáz,nekem a 3500+manchester 2200/2400 mhz n 36-39 bár ez az uj venice e4 és jobban melegszik picit.
a hütöd mennyin pörög?

[Szerkesztve]

(#52) Pala


Pala
veterán

Huhh, nézegettem itt a hsz-okat, hát nekem a 3200+-os Bartonom terhelés nélkül olyan 50-50, terheléssel 60-65 fok:F a tietekhez képest soknak tűnik, ugyanakkor másoktól meg azt hallottam, hogy ez még ok... 70 fok felett már én is inkább új hűtőt vennék rá, de így 60-65 fokkal már 1.5 éve megy gond nélkül, és én (bár az itteni hőmérsékletekhez képest valóban sok) összeségében nem tartom problémának. Vagy annak kéne?

(#53) kovsol válasza Pala (#52) üzenetére


kovsol
titán

az barton :) az senkinél nem megy gyári ventivel 30-35 fokon
hát nem tudom azért az az alap 50 lehet nemtesz jót neki de mire baja lenne már rég lecseréled szerintem

May the Force be with you!

(#54) pg012345


pg012345
senior tag

hali lehet hogy nem ide tartozik de a vízhűtésem eladó
megtekinthető a
vízhűtés eladó!!!!!!! címen!

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#55) WillChi válasza pg012345 (#54) üzenetére


WillChi
senior tag

Hát, tartok tőle, hogy valóban nem ide való. :(

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#56) Tomi 16 válasza kovsol (#53) üzenetére


Tomi 16
őstag

Az én 3200+-os Bartonom alapon 38,max:41C-fokig megy fel.
És rajta van egy Thermaltake Silent Tower szép kis darab. :DD

(#57) Jhony5 válasza Pala (#52) üzenetére


Jhony5
csendes tag

Kabdle a hüttöt portalanicsd és tegyél alá uj hővezető pasztát lehetőleg ne ezüstöt 5-10 fok minusz

(#58) Interceptor válasza x_o_n (#51) üzenetére


Interceptor
addikt

3100ford/perc körül forog a cpu hütő.Van egy 8cm-es venti a házban felül ami kifújja a meleget és a tápom alján van egy 12 centis venti ami meg elvileg a procira nyomja a levegöt.
Ma vettem egy 8cm-es kolink ventit amit hátúlra be fogok szerelni és az kifogja fújni a meleget,a ház tetején lévő venit pedig beszerelem elöre de úgy hogy az meg beszívja a levegőt! Remélem ez jó megoldás.



[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#59) WillChi válasza Interceptor (#58) üzenetére


WillChi
senior tag

Nem tudom, hogy miért jó az, hogy a tápból jövő meleg levegőt nyomatod a processzorra... :F

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#60) TrollMetal válasza Interceptor (#58) üzenetére


TrollMetal
tag

a táp tutira befele nyomja a levegőt? :F nekem is 12cm van benne de az szívja nem befele tolja! szeritnem nézd meg nem befele kéne annak menni!

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#61) kovsol válasza TrollMetal (#60) üzenetére


kovsol
titán

egyetértek!
a ház elejében be kell szívni a levegőt
fent meg kifújni a táp alatt is mert ugye arra száll a meleg

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#62) melinda75


melinda75
tag

hello mi lehet a baj? 2400 intel c. proci napok ota fagy gyári hütövel nem radiátor mellet.75 fok körüli,és mindegy milyen játék amelyik 800 mhz-t kér azzal is fagy :O segitséget elöre is köszi.

melinda75

(#63) Interceptor válasza TrollMetal (#60) üzenetére


Interceptor
addikt

hülyeséget írtam bocs

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#64) Interceptor válasza kovsol (#61) üzenetére


Interceptor
addikt

nem hátúl kell kifújnija?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#65) WillChi válasza Interceptor (#64) üzenetére


WillChi
senior tag

A táp normális esetben, a bent levő levegőt szívja be magába (a processzor felől), és hátrafelé nyomja ki. Ezen lehet még segíteni, a hátlapra helyezett ventivel, ami dettó kifelé fújja a meleg levegőt. Az előlapon célszerű úgy elhelyezni a ventillátort, hogy az befelé nyomja a hideg és friss levegőt.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#66) kovsol válasza Interceptor (#64) üzenetére


kovsol
titán

táp alatt azt írtam az nem háttúl van ? :F :F

May the Force be with you!

(#67) Interceptor válasza WillChi (#65) üzenetére


Interceptor
addikt

hm,és ha én nem elöre teszem a venti hanem felülre ami beszívja a hideg levegöt,az mennyire rontja le a dolgot?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#68) Interceptor válasza kovsol (#66) üzenetére


Interceptor
addikt

de igen csak én a hátsó ventihelyére gondoltam valamit,mert amit a táp ki tud fújni az nem valami sok szerintem.

[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#69) kovsol válasza Interceptor (#67) üzenetére


kovsol
titán

lek ell mérni!
nekem összesen csak egy db 8cm es venti van a házban
gyárilag fent volt a tetején! de most a táp alá raktam be
és amióta így van kb 2-3 fokkal lett hüvösebb nekem a cpu
lehet az is közrejátszik hogy a tápban 2*8cm van és ott ahol fent fújná ki ott szívja befele a táp is

May the Force be with you!

(#70) mynames válasza melinda75 (#62) üzenetére


mynames
senior tag

Szétszedted már a gépet? Ránéztél arra a procihűtőre, hogy milyen állapotban van?
Ha a 75°C-ot még látod kiírva akkor gondolom terhelés alatt még feljebb megy...még jó hogy fagy...
egyáltalán megy a cooler? Bios beállítás CPU coolerre hogy van?
(nekem 65°C-nál shutdown van, a biztonság miatt)
Ebből új cooler lesz szvsz.

p.s.: ez dobozos cooler?

(#71) kovsol válasza Interceptor (#68) üzenetére


kovsol
titán

hátsó venti helye nálam a táp alatt van :D ugyan arról beszélünk rájöhettél volna már ...

May the Force be with you!

(#72) melinda75 válasza mynames (#70) üzenetére


melinda75
tag

igen idönként ki szoktam takaritani.most is volt. az everest azt irja,hogy 2600-2700 on megy a venti. együtt volt a procival ugy rakattuk ösze boltban a gépet.

melinda75

(#73) Interceptor válasza kovsol (#71) üzenetére


Interceptor
addikt

bocs nem olvastam el figyelmesen amit írtál :D teljesen igazad van.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#74) WillChi válasza Interceptor (#67) üzenetére


WillChi
senior tag

Az valószínűleg ront a hatásfokon, hiszen ha a fizikai tanulmányaimra visszagondolok, akkor az 'rémlik', hogy a meleg levegő felfelé emelkedik, pontosan ebben az esetben emelkedne, mert ott szemben találja magát a ventillátoroddal... :) Egyébként szvsz ki kell próbálni (a puding próbája az evés).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#75) Interceptor válasza WillChi (#74) üzenetére


Interceptor
addikt

nos az a helyzet hogy nekem ezzel a módszerrel van most megoldva mert olyan szar codegen házam van ahol nincs elöl venti hely. :(( Az új venti beiktatásával amit hátra helyeztem be,hogy kifújja a levegöt,és a régi fent elhelyezett ventit megfordítva ami most beszívja a levegöt,sajnos semmi sem változott ugyanúgy 38 fok a proci hömérséklete terheletlen állapotban. :C



[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#76) mynames válasza melinda75 (#72) üzenetére


mynames
senior tag

És újkorában hány fokos volt? Core fesz. érték biosban nem lett piszkáva? Milyen a proci terheltsége, ha nem fut játék? Spyware is jól le tudja terhelni a gépet...

(#77) melinda75 válasza mynames (#76) üzenetére


melinda75
tag

köszi a segitséget mindenkinek de már megoldotta már játék közben is csak 35-fokos

melinda75

(#78) mynames válasza melinda75 (#77) üzenetére


mynames
senior tag

Oszd meg velünk légyszi, hogy mi volt a probléma. Hogy mi is tanulhassunk belőle...

(#79) melinda75 válasza mynames (#78) üzenetére


melinda75
tag

mivel a porszivozás nem segitett igy nöi szemmel /nem volt itthon süritett levegö spry/neki estem és puder és ruzs ecsettel takaritottam ki az el nem érhetö helyeket. lehet röhögni. annyira ügyes nem vagyok hogy nagyon szétszedjem.de ez is egy megoldás és müködik!

melinda75

(#80) melinda75 válasza mynames (#78) üzenetére


melinda75
tag

fájo pont volt hogy d600-asra játékot tudok feltölteni /ez még sokaknak problémás/ akkor ezt miért nem tudom megoldani. :))

melinda75

(#81) belaazallat


belaazallat
addikt

Hali!

3000+ (winchester) több hűtővel tesztelve, gyári 8cm-es, coolermaster, több fajta pasával, 25fokos szobában a minimum 29fok, alapon. Terhelve 23óra COD után 40fok, Codegen házban.

Most vízzel: 2400MHz-n 1,6V mellett 25Fok a 21 fokos szobában :D

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#82) Pala válasza belaazallat (#81) üzenetére


Pala
veterán

23 órát CoD-ozol egyhuzamban?:D nem semmi:DDD

(#83) Csaba....


Csaba....
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek infója arról, hogy az X2 4400+-nak mennyinek kell lennie terhelve?
Nekem Prime-t 2X párhuzamosan futtatva Cooler Master Hyper 6+-al 1,425V-al 60 fok.
Ezt nem akarom elhinni. :(

(#84) fireball7400


fireball7400
tag

Olyan problémám van hogy amikor bios-ban nézem a hőmérsékletet alapból 55C-ot mutat viszont everestben 45-öt melyikre lehet inkább hivatkozni.Mennyire mérhet félre a lap?Ha van valakinek tapasztalata szóljon.Egyébként asus p4p800-x 3.0 p4 prescott.Köszi.

(#85) Tomi 16 válasza belaazallat (#81) üzenetére


Tomi 16
őstag

Nekem már kiesett volna a szemgolyóm. :DDD
Hogy tudsz te ennyit játszani. :F
Mondjuk én islyen 10-12órákat játszok de csak annyira pihenek meg hogy kajalok. :DDD
Üdv:Tomi Bácsi.....

(#86) Tomi 16 válasza fireball7400 (#84) üzenetére


Tomi 16
őstag

Szerintem a Biosban sokkal pontosabb a hőfok-mérése.
Everestben nemtoom hogy írhat neked 45-őt helyett 55-öt. :F
Az enyém ugyan annyit mutat biosban mint everestben.
Milyen paszta van rajta?
És milyen hűtő?
Jól van e felfogatva hűtőd? nincs megsérülve a magja :F és nincs e lesarkazva? :F
Üdv:Tomi Bácsi.....

(#87) fireball7400 válasza Tomi 16 (#86) üzenetére


fireball7400
tag

Minden jó rajta.Lesarkazni nem lehet elegendő hővezető van rajta spark7+ hűtővel és még húzva sincs bár azt nem is lehet igazából. :F

(#88) belaazallat válasza Tomi 16 (#85) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

elég nehezen, mert a hálópartin hamar kidőlnek a többiek! Egyébként fanatikus játékos vagyok! :D

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#89) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Arra tud vki mondani okosat, hogy miért csak a SpeedFan írja ki a procim hőmérsékletét? (meg a BIOS, de azt winben nehéz nézegetni :DDD ). A lapom Gigabyte GA-8T-RX330-L.
A motherboard monitor listájában nincs. Az everest nem mutat semmit. :F

///

(#90) belaazallat válasza Frenky87 (#89) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

elképzelhető hogy nem jók a lap szenzorai, nekem a korábbi lapomnál (GA-K8NS-939) állandóan 25fokot jelzett a chipset senzor (28 fokos szobában), bár mivel is néztem. (everest, bios. stb)

Probáld ki, hogy egy bios frissítés segít-e!
Kérdezd meg azt a boltot, ahol vetted, jelentettek-e már hasonnló hibát, vagy hátha van nekik valami jobb öttletük!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#91) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok.
Nekem van egy AMD Athlon64 3200+,ASUS A8N-SLI configom.
A procin gyári hűtő van,a gép nincsen tuningolva.A hőfok alapjáraton kb.40fok,
Pár órás F.E.A.R. játék/film rippelés közben és után 62 fok.Ennél feljebb sose megy.Viszont ha kilépek a játékból/rippelésből,akkor már egyből esik is a fok,és pár másodpercen belül meg is áll kb 40fokon.Az alaplap viszont szinte sosem változik,mindig 43fok.Na az a kédésem,h ez így jó-e?

(#92) ToBeY válasza vamzi (#91) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem 3500+ Venice magos procim van ez olyan alapon 28-30C terhelve max 35C

(#93) vamzi


vamzi
őstag

Szóval ez sok.Nem?
Mondju fent van az asztal tetején,meg a ridiátortól kb 30cm-re van,és a szobámban mindig 28 fok van.

(#94) ToBeY válasza vamzi (#93) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát ha tied is venice magos az aszem 65 vagy 70C fokot visel el maximum.

(#95) Frenky87 válasza belaazallat (#90) üzenetére


Frenky87
aktív tag

A lap szenzorai tökéletesek. Csak a lap maga ritka. Ezért gondolom, hogy nem ismeri fel pár program. Csak a SpeedFan-nal tudom mérni és kijeleztetni a hőmérsékletet. Amúgy legújabb bios van rajta.

///

(#96) Tomi 16 válasza fireball7400 (#87) üzenetére


Tomi 16
őstag

Tudsz linkelni képet a hűtődről?
És mért nem lehet húzni a procit?

(#97) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Az lenne a kérdésem hogy az aláírásomban látható proci 2800MHz-en járatva full terhelés alatt 38-40 fokos ez nem túl meleg? alapon 24-25fokos

(#98) Tomi 16 válasza Dragbajnok (#97) üzenetére


Tomi 16
őstag

Szerintem nem.
Az enyém alapon 25.Játékban pedig 32ig megy fel.(ha kilépek)....

(#99) Dragbajnok válasza Tomi 16 (#98) üzenetére


Dragbajnok
tag

Ja a hűtőt elfelejtettem Zalman 7000B CU
Akkor tehát nem vészes?

(#100) Tomi 16 válasza Dragbajnok (#99) üzenetére


Tomi 16
őstag

Nem az érthető hogy játékban így felmegy. ;]
De ez csak addig van.. :DDD
De neked nem AMD3000+(Venice,E6) van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.