Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) detroitrw válasza hoinwoik (#400) üzenetére


detroitrw
addikt

hozzá nem nyúltál s egyszercsak ilyen magas lett? :F
ha paszta nincs közte akkor ne csodálkozz, vagyha a már félig meddig szárazra lett visszarakva

nemhinném hogy a por, porcsomó ilyen drasztikus hőemelkedést okozna

(#402) Peet210 válasza hoinwoik (#400) üzenetére


Peet210
őstag

Esetleg meg kellene próbálkozni egy újrapasztázással.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#403) ssolitude válasza hoinwoik (#400) üzenetére


ssolitude
őstag

Egyszer láttam ilyet. Letörött a sloton a felfogatásra való kis karom (Socket A-nál csak egy van minden oldalon, ha jól emlékszem).A hűtőblokk ''lóg''. Nincs kontakt. Mindenképp meg kell nézni a hűtőt.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#404) hoinwoik


hoinwoik
csendes tag

levéve nem lett, esetleg elmozdulhatott, mikor nyúlkáltunk bele.
majd továbbítom az infót az illetékeseknek.
köszi a hozzászólásokat.
esetleg tudtok valakit, aki megbízhatón és olcsón szerel gépeket, és házhoz jön?:D

(#405) golyani válasza ssolitude (#403) üzenetére


golyani
addikt

nekem a giga lapomon 3 pecek van oldlanként és a hűtő is kaapszkodik mind a 3-be.

az nem lehet h kiszáradt a paszta?

(#406) ssolitude válasza golyani (#405) üzenetére


ssolitude
őstag

Szerkesztve

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#407) hoinwoik


hoinwoik
csendes tag

kipiszkáltam pár porcicát belőle és egyből megmarad 56 fokon :DD
én meg már 3 hónapja azt találgatom, hogy mibaja, és miért kapcsol ki mindig,
már épp ott tartottam, hogy veszek egy másikat :W
ahh. kösz fiúk! :R

(#408) misu válasza hoinwoik (#407) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Nekem picit soknak tűnik az az 56° egy 2200+ ostól... :U
pláne, ha alapfeszen jár...ha meg tuningos, tessék azt az ezrest rászánni, itt a piacon össze lehet szedni egy csendes rezes darabot..:)
Nálam a 2500+ barci 40°körül megy...igaz rézmagvas Spire-vel

Baja valószínüleg nem lesz, de azért körbenéznék a helyedben hűtő ügyben...
Vagy venti csere...nagyobbra....szerintem. :B

Szép napot!

Bye!

Bűn az élet.

(#409) hoinwoik válasza misu (#408) üzenetére


hoinwoik
csendes tag

hát úgysem ártana már lassan fejleszteni, addig kibírja. örülök, hogy nem kapcsol ki.:D
milyet éri meg venni 20-25 ezer ftból?

(#410) BloodRay válasza hoinwoik (#409) üzenetére


BloodRay
veterán

Procit annyiból X2 4600+-t éri meg. Szerintem. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#411) Hmmz válasza hoinwoik (#409) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Küldtem neked privát üzenetet

[Szerkesztve]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#412) wilkyx


wilkyx
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy az alább szereplő konfiggal húzás nélkül, a két mag everest nyúzóva kbcpu1:55-cpu2:59 fokra megy fel, ez normális? Vagy ez is sok, mert úgy hogy 2696mhzen megy 1.5-.tal az 1es mag kb 20mp alatt felmászott 90-93!fokra amásik meg kb 80 ra miközben maga a CPU mindig mögöttük sunnyogott 10 fokkal, viszont ami érdekes hoyg a cpuid-n belül a fesz mérő ugrál kb 0.025 voltokat a cpumagoknál, a táp feszültség értéke se állandó az 11.9 12.0 12.1 között keresi a helyét, lehet hoyg a táp kezdi feladni?(Enermax 350W kb 2000es évjárat lehet)

(#413) Bunyec


Bunyec
tag

Sziasztok. Hűtéssel kapcs. lenne egy kérdésem, mégpedig ajánlottak nekem egy procihűtőt, a véleményetekre vagyok kíváncsi. Arctic Cooling Freezer 7 Pro. Mit gonoltok ezzel bátran huzigálhatom a procimat? :)

(#414) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv,

tudtok mondani olyan programot, amivel a processzort (Prescott 2,8/XP) lehet terhelni, és közben kiírja a hőmérsékletét? (aida32 sajnos csak azt írja ki, hogy alapjáraton mennyi a hőmérséklet) Fontos, hogy teljesen biztonságos legyen, amiket eddig találtam, azok mind figyelmeztettek, hogy túlságosan felforrósíthatják a processzort... Olyan program is jó lenne, ami akkor is jelzi, hogy hány fokos a processzor, ha mondjuk egy játék fut, anélkül, hogy vissza kéne lépni win-be, mert így a terhelés meglenne.

Az mennyire működőképes módszer, hogy elindítom az aida-t, utána egy játékprogramot, játszom egy darabig, majd win gomb, és gyorsan megnézem mit ír az aida?

Előre is köszönöm.

(#415) Száni válasza DrGonzo22 (#414) üzenetére


Száni
tag

Everest-nek (3.0-tól fölfelé biztosan) van stress test funkciója, ott ki lehet választani, hogy mit terheljen, ill. hogy közben minek a hőfokát mutassa egy grafikonon (cpu, fpu, hdd).

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#416) DrGonzo22 válasza Száni (#415) üzenetére


DrGonzo22
őstag

köszi:)

(#417) Ribi válasza wilkyx (#412) üzenetére


Ribi
nagyúr

Program nem tud normalisan feszt merni. Nekem 0.1V-t ugralt a cpu-z szerint ami elegge lehetetlen. Leeht hogy keves neki az a huto ami van, vagy nincs rendesen pasztazva.

(#418) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv,

itt is feltenném a következő kérdést:
A gyári intel hűtők különböznek egymástól valamiben? Pl. az összes S478 hűtő mind egyforma, vagy van köztük különbség, hogy milyen processzorhoz adják (pl. amit egy 2,4GHz-es Celeronhoz adnak ugyanolyan hűtő-e, mint amit egy 3.0GHz-es Prescotthoz)

Előre is köszönöm.

(#419) Osi222


Osi222
tag

Hellosztok!

Most estem át egy proci és hűtőcserén: egy Prescott magos, 3Ghz-es P4 került a gépbe egy Arctic Cooling Super Silent 4 Ultra TC társaságában. Alapjáraton az Abit IS7e2 alaplap biosa kb. 55 fokot mutat terhelés nélkül, ami az everestben is teljesen hasonló érték. Viszont amint jobban terehelés alá kerül a gép, netántalán játék jönne a képbe, simán 75 fokot is elér, és aztán idővel nem bírja tovább és újraindul... Az előző 2.4-es P4-el ilyen gondok nem voltak, ott max. 60 fokig ment fel a hőmérséklet. Kipróbáltam intel gyári hűtőt is, a helyzet úgyszint változatlan. Hátul van egy 12 centis hűtő, ami kivezeti a meleg levegőt, a proci felett pedig a Chieftec táp egyik ventije fekszik, ami szintén a meleg levegőt szívja ki. Most épp ezüst pasztával kentem be a procit, előtte a ventihez adottal próbálkoztam, de az még rosszabb volt :(((

Ennyire brutál hőtermelése volna ennek a prescottnak, vagy én bénázok el valamit :F

Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm!

Osi22

(#420) Hmmz válasza Bunyec (#413) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Az egyik legjobb amit vehetsz, nekem is ez van

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#421) geznagy2


geznagy2
csendes tag

Üdvözletem!

Csak érdekességként írom le cpu hőmérséklet tapasztalatomat, illetve ebben kérdés is van. Adott egy AMD 2000+-os processzor+Falconrock II-es hűtő. Korábbi alaplapon (Asrock) 42-46°C, új alaplapon (hűtő ugyanaz, paszta elfogyott, így raktam rá ezüstös VGA pasztát, tehát elvileg jobb), ami Gigabyte 7nf4-rz az Everest által kiírt hőmérséklet 60-70°C (ház oldala levéve) BIOS 58-59°C-t ír ki. Tapintásra a hűtő a pocesszor felett közvetlenül mérve kézmeleg. Fagyás nincs.

Ok? Esetleg félremérés, rossz paszta (ezt nem hiszem, mert Zalman pasztával ugyanezt mutatja)? Vagy esetleg mivel nem volt nálam alkohol, a korábbi pasztát csak vattával, de alaposan töröltem le?

(#422) Mákosmetélt válasza geznagy2 (#421) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia :)

Nos én most cseréltem le 2000+ AMD procim x2 3600+ ra és igen meglepődtem :D
Az én 2000+ egy Glacialtech (pontos tip. nem tudom fejből) hűtővel alapon 46-48 fok körüli hőmérsékletet produkált, de ha csináltam is valamit winamp, vagy game, stb.. akkor ment ám felfelé és 60, 62 között mozgott.
64 volt eddig a max, mert biosban is beállítottam h 65 csipogjon, 70 kikapcs :)
Ami még fontos h lassan hűlt vissza terhelés után..
Percenként 1 fokot..

A mostani X2-esem az alapból 29-31 fokos ha terhelem eddig 44 volt a max :) a gyári dobozban adott amd hűtővel... :DDD
És iszonyú gyorsan visszahül :) percenként 5-7 fokot csökken!
Szóval Hapy vagyok !! :C

Üdv.

Éljenek a nyulak!

(#423) geznagy2 válasza Mákosmetélt (#422) üzenetére


geznagy2
csendes tag

Szia!

Megoldódott a probléma. Sajnos rosszul raktam fel a hűtőt. ámbár a logika (CPU fan elhelyezése) a rossz felrakás mellett szól. A hűtőmön (Falconrock II) van egy kiszögellő rész, ami miatt, ha nem jó irányba rakod fel a hűtőt, akkor nem fekszik fel a processzorra rendesen. Sajnos éjszaka szereltem és annak ellenére, hogy már felraktam többször ezt a hűtőt, most elfelejtettem. Hála legyen egy kedves PH tag hívta fel erre a figyelmem.

Üdv.

(#424) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali
Adott egy Pentium D 915 2,58Ghz@3,1Ghz(14*221) gyárihütövel.A Speedfan nekem használat alatt 35c-ot irki (Nyakamat rá hogy nem jól mér az alaplapom).Kézzel megfogtam a hütöbordát és nem éreztem nagyon melegnek 1óra játék után, a videokarim passziv hütésses(65C) és az nekem melegebbnek tünt mint a proci.Ez jó nem?Vannak tünetei annak ha nagyon meleg a procim :F
elöre is köszi :)

WOT: kissio

(#425) Convex válasza Dr.Én (#424) üzenetére


Convex
aktív tag

Ha egy dual-core-t 60 fok alatt tudsz tartani az még jó, afelett már nem az igazi. Nagyon meleg proci instabil, akkor játék alatt kikapcsolhat. De a 35fokos procodnál sztem ez a dolog nem áll fennt. Helyedben még húznám egy csöppet.

(#426) Dr.Én válasza Convex (#425) üzenetére


Dr.Én
veterán

Majd még akarom huzni ha a videokártya csere meglesz.Addig hagyom igy.
:R

WOT: kissio

(#427) Májsztró


Májsztró
addikt

van egy 700-as p3 , ami ventivel 30 fokon üzemel .... venti nélküli üzemet , hogyan díjazná a dolog ? Vagy jobb ha marad rajta egy venit ?

(#428) Danella


Danella
csendes tag

Sziasztok!

Kitakarítottam a gépemet, újra pasztáztam a procit (Intel Pentium IV, 3 GHz), csaknem 3 év után már ideje volt.
Mielőtt hozzányúltam volna, 58-65 fok között volt az üzemi hőmérséklete. Összeszerelés után pár másodperc alatt 90 fok fölé melegszik a proci és kikapcsol a gép. Először arra gondoltam, hogy megbolondult a hőmérsékletérzékelő, de nem. Valóban forró a proci.
Mitől lehet ez, és mit kezdjek vele?

http://gportal.hu/portal/clicker

(#429) hoby36


hoby36
senior tag

Prescot 3.0+Zalman cnps 7000b cu 50 fokos.Csak netezés közben.Amúgy néha játéknál 70-re is felmegy.

A logikában semmi sem véletlen!

(#430) hoby36 válasza Danella (#428) üzenetére


hoby36
senior tag

Nem túl sok a paszta?

A logikában semmi sem véletlen!

(#431) Superman válasza Danella (#428) üzenetére


Superman
nagyúr

Rendesen illeszkedik a hűtő? nem lötyög? nekem volt ilyen, nem húztam meg az egyik rögzítőcsavart rendesen....

(#432) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok! AMD Sempron 2800+-os Socket A-s procim van. A proci melegebb napokban eléri 60-61 °C-ot. Hidegebb napokon 54 °C körül van. Ez sok vagy nem. Ha sok, akkor milyen hűtőt ajánlotok rá? Most Glacialtech Igloo 2700-es csücsül a procin. És egy VGA-s kérdés. Meddig mehet el a GPU hőmérséklet? Nvidia 7300GT-ről van szó. 125 °C-nál szabályoz le a programja szerint, de ezt nem akarom megvárni, le akarom csökkenteni a venti fordulatszámát. Előre is köszi a válaszokat!

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#433) ollie válasza Lacika25 (#432) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Előszőr is pucold ki a mostani hűtőjét, aztán majd leglátjuk, hogy mennyire melegszik.

***

(#434) Lacika25 válasza ollie (#433) üzenetére


Lacika25
tag

A hétvégén tisztítottam :)

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#435) Calibos válasza Lacika25 (#432) üzenetére


Calibos
addikt

Ha kapsz itt használtan a PH-án akkor egy Zalmi 7000B CU lenne ideális. Egyébként gyanítom, hogy nincs házventid.

Egy 7300GT-nek nem tudom mennyi az ajánlott hőmérséklete (de tudása alapján) 50-60foknál több nem lehet. 125 fokról még nem halottam, ha jól tudom a csúcskategóriás kártyáknak van megadva 100fok.

(#436) Lacika25 válasza Calibos (#435) üzenetére


Lacika25
tag

Elöl hátul 1-1 9 cm-es venti fújja a illetve szívja a levegőt, igaz csak 5 volton. a 125 fok a szoftverében van. Egyébként 42-43 °C-os a GPU, de leakarom csökkenteni a fordulatot, mert hangos.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#437) Calibos válasza Lacika25 (#436) üzenetére


Calibos
addikt

Néztem az aprot, láttam benne Zalmikat! 42-43 az normális.
Itt van egy SocketA hűtők-tesztje [link]

(#438) Lacika25 válasza Calibos (#437) üzenetére


Lacika25
tag

kÖSZI A SEGÍTSÉGET! A cooler master 6 nyerte el legjobban a tetszésemet. Még gondolkodom rajta.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#439) Hosszu20


Hosszu20
csendes tag

Sziasztok egy villámkérdés ez mit mér ??? :F
Aux 50 °C (122 °F)

(#440) Danella válasza hoby36 (#430) üzenetére


Danella
csendes tag

Köszi, ez volt az egyik probléma. A másik a hűtőkeret meglazulása.

http://gportal.hu/portal/clicker

(#441) kicsitomi88 válasza Hosszu20 (#439) üzenetére


kicsitomi88
őstag

[link]

90 87.5 87.8 87.5

(#442) Hosszu20


Hosszu20
csendes tag

:R

(#443) hoby36 válasza Danella (#440) üzenetére


hoby36
senior tag

Szívesen :)

A logikában semmi sem véletlen!

(#444) earl s.


earl s.
csendes tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy beszereltem új amd procimat és menyi hűtőzsirt kell rá rakni?

(#445) sgergi válasza earl s. (#444) üzenetére


sgergi
veterán

Amennyi épphogy elterül aproci felületén egyenletesen.

(#446) mob_zzz válasza hoby36 (#429) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Szerintem ez is sok! Az Intel oldalán 66-67C-t írnak ezekre maximális hőmérsékletnek. Ez a Zalman ilyen gyenge vagy rossz a házhűtésed?

[Szerkesztve]

(#447) hoby36 válasza mob_zzz (#446) üzenetére


hoby36
senior tag

A 70 akkor volt amikor a szobában 30 fok volt.Meg játszottam is.Így szerintem nem annyira sok.

A logikában semmi sem véletlen!

(#448) mob_zzz válasza hoby36 (#447) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Nekem nem játék, hanem direkt terhelés mellett volt 65C körül egy Glacialtech hűtővel ugyanígy 30C-os szobában, ehhez képest mondom hogy sok. Mármint a Zalman nevesebb hűtő (többe is kerül), tehát arra gondolna az ember, hogy jobban hűt mint mondjuk a Glacialtech. Vagy legalább tudja tartani az Intel által megadott küszöböket...

(#449) hoby36 válasza mob_zzz (#448) üzenetére


hoby36
senior tag

Ja.Lehetne jobb is,bár ami rajta volt előtte,azzal 80 fokot is elért.Az is full réz volt.Csak jóval kisebb.

A logikában semmi sem véletlen!

(#450) D.Zsolty


D.Zsolty
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy a gyári Intel ventit lecseréltem egy Zalman CNPS7000 Al-Cu re.Zalman hőpasztával. És gyakorlatilag semmi változás. CPU1: 48 fok Cpu2: 44fok, alapba. terhelve kb 65 fok körül. ezek normális értékek??? Ja a proci egy Intel E6600-as.

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.