Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) lacka1111 válasza BaKeSZ87 (#650) üzenetére


lacka1111
tag

én se értem :U :U

Lacka

(#652) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

Hi all!

Tuningolom az E6550em egy P35-DS3 as lapban. 433as FSB mellett 52-56 fok a lap és a proci is! Sok isemrősöm sokallja ezt!
Valaki le tudná írni neki mennyi?

(#653) lacka1111 válasza Mr Sm!tH (#652) üzenetére


lacka1111
tag

gyári hűtő van rajta? sztem kicsit sok :U meg a lap is eléggé meleg
50°Calatt azé illene tartani

[ Szerkesztve ]

Lacka

(#654) Mr Sm!tH válasza lacka1111 (#653) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

Jaja! Gyári a hűtő, de csak 100% os procihasználat mellett ennyi, ha nekiállok gémelni akkor 44 körül van, az alap a 31...

(#655) Telefunen válasza lacka1111 (#653) üzenetére


Telefunen
őstag

Mit illene, hol? Egy tuningolt C2D-tól ezek nagyon-nagyon szép hőmérsékletek, a lényeg hogy megálljon 75 fok alatt! (sőt, mesterséges terhelés alatt -mint az Orthos- még a 80 sem sok, elvégre játék közben soha nem fog annyira fölmelegedni)

[ Szerkesztve ]

(#656) #27070592


#27070592
törölt tag

Egy P4@3 ghz procim van sima alubordával de a venti cserélve lett 12 centisre adapterrel. Alapjáraton 38-40 fokos, full gázon 55-58. Szerintetek rendben van így a hűtés vagy érdemes még tuningolni rajta?
Eléggé algériás vagyok a ventizajra, most egy 600rpm-es coolermaster venti megy a proccon, szinte hangtalan. Nem szivesen cserélném le egy gyorsabb-hangosabb darabra.

(#657) Oibacsi válasza #27070592 (#656) üzenetére


Oibacsi
őstag

nem kell bántani, nyáron csavarhatod majd esetleg 1000rpm környékére, de az se lesz hangos ha jó a venti
megj: én is allergiás vagyok rá:D

(#658) 7heaven


7heaven
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég cseréltem le a 939-s 3200+ procim X2 4200-re.
A hűtő a 3200-s gyári hűtője maradt.

100%-s terhelésnél van, hogy 61-63C a proci hőmérséklete,
zárt házban (nincs szellőzés úgyanis zavart a ház hátsó 12-s ventijének a hangja)

Rákerestem a max hőmérsékletre és 65C találtam.
Érdemes lenne 60C alatt tartani a procit?

Ezt meg tudja oldani a Arctic Freezer 64Pro?
Azért kérdezem mert a teszt alapján (igaz ott Freezer 7 van)
ph teszt
úgy tűnik, hogy zárt házban nem tudta 65C alá vinni a proci hőmérsékletét.

Ja, és ha túl melegszik a proci,akkor milyen hibákat csinálhat
(az elfüstölésen kivül, hisz az hamar kiderül)?

[ Szerkesztve ]

(#659) Speed® válasza 7heaven (#658) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hye.

Az a baj, hogy olvasás helyett csak képeket nézegetsz..
A tesztben 3.8GHzre húzott 1.475Vot kapó P4en tesztelték a Freezer7Prot..
Aminek kábé semmi köze sincs a 2.2GHzen 1.3Vot kapó X2höz az F64Proval..

Javasolt a hűtőcsere nálad, de ha nem muszáj, azonos árban az F64Pro helyett inkább egy HyperTX AMDs verzióját javaslom, hatékonyabb és halkabb.

Plusz a házad hátulján lévő 12es ventillátort vagy kösd vissza és szabályozd le hogy ne legyen annyira hangos, vagy szánj rá annyi pénzt és vegyél a helyére halkabbat, de semmiképpen sem javaslom, hogy anélkül használd a géped. A házban rekedő hőség árt a többi alkatrésznek is, de legfőbbképpen a tápegységnek, aminek egyedül kell megbírkóznia a felszálló meleg levegővel. Ami a duálmagos procinak köszönhetően mostmár jelentősebb mennyiséget/hőmérsékletet jelent. További nem elhanyagolható tény, hogy ha a tápodban hőfokfüggően szabályozott venti van, az emiatt gyorsabban is forog, tehát amit nyertél a vámon, azt bukod a réven ;)

Ha túlmelegszik a proci, az instabilitáshoz, fagyáshoz vezet, durvább esetekben adatvesztéshez is akár. Ha 100% terhelésnél 60 fok körül marad, nem kell pánikolni. Nem feltétlenül jó neki élettartam szempontjából, de kibírja.

(#660) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hi
Mi lehet a baj?
Bekapcsolom a gépet de nincs kép csak a venti pörög nem bootol a gép :F
Most cseréltem hűtőt. Elromlott a proci?
thx

(#661) fero02 válasza Ferrarer (#660) üzenetére


fero02
veterán

Alaplap, vagy táp. ;)

Proci pedig ritkán romlik el... :K

(#662) Ferrarer válasza fero02 (#661) üzenetére


Ferrarer
tag

A magas hőmérséklet miatt se?
Vagy akkor már lekapcsol?

(#663) fero02 válasza Ferrarer (#662) üzenetére


fero02
veterán

Nem, nemhiszem. Neked az alapokkal van a baj: nem indul el a gép. Venti pörög, de no effect. Ez tipikusan alaplap halál jele, de táp is csinálhat ilyet.

(#664) Ferrarer válasza fero02 (#663) üzenetére


Ferrarer
tag

A speedfan még korábban azt mutatta h a -12V az -6,5V
Lehet h ez a baj?
Meg a bios is sz@rakodott

(#665) fero02 válasza Ferrarer (#664) üzenetére


fero02
veterán

Hát alapvető "szabály", h az ilyen szoftveres méréseknek nem hiszünk. Mérj rá multiméterrel, az a tuti ;) Bios dolog viszont lehetett előjel a lapod pusztulásának.

(#666) Ferrarer válasza fero02 (#665) üzenetére


Ferrarer
tag

De akkor mitől döglött be a lap?
Attól h ventit cseréltem?

(#667) Ferrarer válasza fero02 (#665) üzenetére


Ferrarer
tag

És vajon mi lehet a baja?
Elrontottam a chipsetet?
Vagy egy kondit vagy egy fetet túlterheltem?

(#668) #64791808 válasza Ferrarer (#667) üzenetére


#64791808
törölt tag

A -6,5V a 12 helyett tipikus esete a félremérésnek, nem kell aggódni. A legújabb everest fogja tudni helyesen, mennyi az annyi. Sőt, ha valóban -12V helyett -6,5V lett volna az a feszültség ág, akkor nem ment volna a gép.

AZ indulásról annyit, hogy húzzál le minden eszközt a gépről, vinyót, cd-romot, kártyákat. Csak alaplap, proci+hűtő, egyetlen ram modul és a videokártya maradjon, és clear CMOS. Ha nem tudod, hogyan kell, akkor az alaplap kézikönyvében megtalálod. Általában egy jumpert kell egyik helyről a másikra átmenetileg áttenni.

Valószínűleg valami ventiszabályzási marhaság, reméljük szakszerűen cseréltél hűtőt és nem sikerült megsütni a processzort.

Ha megvan a CMOS-clear, akkor el kell indulnia. Ha így sem indul, akkor komolyabb baj van, akkor írd le priviben, hogy mik a tünetek, sípol-e, stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#669) fero02 válasza Ferrarer (#667) üzenetére


fero02
veterán

Cerebellum jól mondta a dolgokat. Viszont ha ezek sem jönnek be, akkor topikot kell váltanod. Meg valószínű alaplapot is :DDD

(#670) Bubuverke


Bubuverke
tag

üdv minekinek

azt hallottam a pentium D sorozatról, h hajlamosak 100%os terhelésre váltáskor akár 10-15C-ot ugrani, és h ez attól van, mert a sapka nem érintkezik jól a procihoz
szeretnék rá vízhűtést, és akkor mondta ezt a hapsi, de sztem hülyeség, bár az enyém 32C-ról 43C-ra ugrik 5 másodperc alatt :DDD :D - everestes mérés
a kérdésem a következő: érdemes erre vízhűtést rakni, v sem emiatt? :F
előre is köszi

(#671) Ferrarer válasza #64791808 (#668) üzenetére


Ferrarer
tag

Kösz szépen
A proci majdcsak nem sült meg sztem lekapcsolt volna 90°-on
Akkor reteselem a majd biost, de majd csak amikor hazaérek hétvégére
Nekem is csak a tesóm mondta mi a baja, rossz így h nem tudom megnézni

(#672) Ferrarer válasza fero02 (#669) üzenetére


Ferrarer
tag

Több topikban is nyomulok :DDD
Több ember többet segít
Akrtam már gépet cserélni, úgy látszik a lap megérezte :DDD

(#673) vejnemojnen


vejnemojnen
csendes tag

Hello!

A problémám a következő: gép bekapcsolás, majd kb. 5 mp után:

CPU Fan Error
Press F1 to resume...

Kétszer újraindítottam, harmadszorra nem írta ezt ki és minden ment símán. Megnéztem az alaplaphoz kapott PCProbe progival a helyzetet alapból 830-as fordulata van a cpu-fannak és 52 fokos a proci, majd elkezdek renderelni, 100%-on megy a gép, fan 1650rpm, proci 62 fokos. Azelőtt is ilyen értékek voltak, hogy megjelent volna ez az error felirat. Most nem tudom ezek normális értékek-e, a PCprobe mindenesetre már nyavajog a 62 fok miatt, de én sztem még nincs vészhelyzet.
A gépem: Asus p5b, C2D e6400 (nincs tuning+gyári hűtő), Thermaltake Swing ház, két chassis fannal, Chieftech 450W táp, evga 8800gt KO edition. Sztem semmi köze hozzá, de ez a probléma azóta áll fönn, hogy beleraktam a 8800gt-t, előtte egy asus 7600gt silenter volt benne.
Miért írja ki a hibaüzenetet? Lehet, h valami a biosban állítódott el?
Előre is köszi!

(#674) #56573440 válasza vejnemojnen (#673) üzenetére


#56573440
törölt tag

normális lehet. mikor volt takarítva a gép? nekem egyszer kezdett ilyeneket írkálni, amikor a csapágy poros lett már nagyon, és alacsony feszen nem akart indulni a venti. ha elindul a venti, de kiirja a figyelmeztetést, akkor tedd lennebb (vagy kapcsold ki) a figyelmeztetést. valszeg 800-as fordulatra van téve, de lassan indul már el= amikor a bios megnézi küszöb alatt van

(#675) Dooby válasza vejnemojnen (#673) üzenetére


Dooby
tag

Szia Vejnemojnen!
1,:Jogosan nyavajog a program! Hiba lehetőség: Amikor az első 775-ös pörgettyűt raktam fel, nem figyeltem, hogy a kis fekete tű átmenjen az alaplap túloldalára, ami szátfeszíti a persejeket. Így az egyik rögzítő csap elengedett.
2,: Állítsd autóra a ford. számot. és pucold ki
Remélem tudtam segíteni! Üdv!
Módosítok: Ház hűtés OK?

[ Szerkesztve ]

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#676) Dooby válasza Bubuverke (#670) üzenetére


Dooby
tag

Szia Bubuverke! Hát ez van. Így igaz! Akár 70 fokig is mehet a dolog, de a normális 100%-os terhelésnél kb 50-55 fok. Nem kell ezen csodálkozni! A vízhűtésről annyit, hogy drága és nem hülyeség. Ha van rá keret akkor vegyél, de szerintem csak tuninghoz kell!
ÜDV!

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#677) hati válasza Bubuverke (#670) üzenetére


hati
addikt

Olcsóbban kijössz, ha C2D-re cseréled a procit és léggel hűtöd. Halk és hűvös lesz úgyis.

(#678) Superman válasza Dooby (#676) üzenetére


Superman
nagyúr

100%-os terhelésnél 50-55 fok a normális? Ezzel erősen vitatkoznék. Egy négymagos processzornál, léggel, ha még tuningolja is az illető 46 fok körül van idle, szintetikus benchmark terhelés alatt (Orthos, Prime 95) felmegy 75-80 fokra.

Játékok alatt sosem fog ennyire felmenni, de ha meghaladja a 60 fokot, akkor még nincs semmi probléma.

(#679) Oibacsi válasza Superman (#678) üzenetére


Oibacsi
őstag

pentium d-ről volt szó...

(#680) Pukkancs


Pukkancs
tag

Hy egy asus lap mekkora hőmérsékletnél fagyasztja le a gépet? Mert gondolkozom rajta, hogy leszabályozom egy kicsit a biosban a celeronom gyári hűtőjét, és tudni akarom a biztonságos határokat

(#681) SirVigh


SirVigh
tag

Ahoy mindenkinek!

Van egy ismerősöm, akinek Pentium D szériás procija van (vagy 840 vagy 960, ezt később megmondom)
A kérdés arról szól, h normális-e hogy alapjáraton 80 fok a processor, terhelve olyan 90-100 ig megy fel...
Sajnos külső hőmérővel még nem tudtuk bemérni a hütőbordát...

Mindenki másképp csinálja...

(#682) kory24 válasza SirVigh (#681) üzenetére


kory24
őstag

Hy!

Szerintem nagyon nem normális!

(#683) kory24 válasza SirVigh (#681) üzenetére


kory24
őstag

Nézd meg hogy rendesen rajta van-e a hűtő.
Be volt-e eléggé pasztázva.

(#684) Hawk1979 válasza kory24 (#683) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ezzel az eléggé be volt-e pasztázva kérdéssel vitatkoznék....
A pasztázás lényege az hogy a pici/mikro réseket kitöltse a proci és a hűtő között,ezért nagyon keveset kell hajszálvékonyan felhordani.
A sok paszta ront a hűtési teljesítményen. ;]

(#685) kory24 válasza Hawk1979 (#684) üzenetére


kory24
őstag

Nem kell velem vitázni, mert én is úgy gondolom ahogy te írtad :)

Az eléggé alatt úgy értettem sem túl kevés (lekopott sok csere miatt pl) vagy sem túl sok :)

(#686) Hawk1979 válasza kory24 (#685) üzenetére


Hawk1979
őstag

Respect :R

(#687) SirVigh válasza kory24 (#683) üzenetére


SirVigh
tag

Nos, utolsó infom szerint vékonyan van rákenve, és gyári hűtő van rajta...
DualCore Intel Pentium D 830, 3000 MHz (15 x 200)

valaki találkozott már ilyennel?...

Mindenki másképp csinálja...

(#688) Hawk1979 válasza SirVigh (#687) üzenetére


Hawk1979
őstag

Mind a négy rögzítő pöcköt rendesen benyomtátok?
Vagy próbáld meg levenni,újrapasztázni,és elforgatva/másként felrakni.
De lehet,csak az alaplap mér rettentően fölé ;]
Esetleg egy Bios frissítés,de annak csak kis esélye vn hogy megoldja.

(#689) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Szerintetek a Hyper TX2 alatt az E4500as procinak 2,2GHz-röl 3ghz-re(10*300) huzva a magok höje 55C-ak, Orthosal terheltem, játékok alatt kevesebb.Ez jó?
Meddig mehet még hömérséklet szempontjábol, ha még tuningolok :F
Elöre is köszi

WOT: kissio

(#690) SirVigh válasza Hawk1979 (#688) üzenetére


SirVigh
tag

Thx, hétvégén utánanézünk!

Mindenki másképp csinálja...

(#691) SirVigh válasza kory24 (#683) üzenetére


SirVigh
tag

Neked is thx ! :)

Mindenki másképp csinálja...

(#692) vejnemojnen válasza Dooby (#675) üzenetére


vejnemojnen
csendes tag

Köszike a válaszokat!

Belenéztem a biosba és ott az van, hogy a cpu fan küszöbe 800rpm-en van és 760 körül forog és az Istenért se tudom feljebb tornászni. Találtam valami olyat, hogy fan performance, ott olyanokat lehet beállítani, h super quiet, valami semi quiet, meg middle quiet. A lényeg az hogy a middle fokozaton dübörög a venti a legjobban elvileg, de akkor is vinnyog. a ventit kb 1 hónapja tisztítottam, és paztáztam és elég nehéz volt visszapattintani, ezért többször is ellenőriztem, h rendesen oda van-e fogatva, most sem mozog. Asszem Dooby te erre gondoltál az 1-esben. A probléma továbbra is fennáll. :F

(#693) T.Robin


T.Robin
csendes tag

Sziasztok
Lenne egykérdésm,mégpedig a procihőmérséklet az Everest szerint 41-fok,de a maghőmérsékletek 51 és 52-fok,terheletlenül(E6300)
Terhelve 2 Orthossal a magok fölmennek 68-69 fokig is,de a proci 55-fok körül van.
Melyik hőmérsékletet figyeljem a magokét vagy a prociét?
Tudom,hogy a magok a prociban vannak,De melyik hány fokig normális?

(#694) Dooby válasza Superman (#678) üzenetére


Dooby
tag

Szia! Végre egy vitapartner! :C
A gond az, hogy nem láttam a házat ill. annak felépítését. :F
Ha van házhűtés, akkor tényleg sok az 50-55 fok. Alapból viszont nem lehetetlen, pláne ha az oldala rajta van. De ez mind csak feltételezés. Ezen kívűl még számtalan oka lehet, hogy miért is melegszik a proci.
Látatlanba:
1 házhűtés
2 újrapasztázás
3 venti(k) portalanítása
4 légáram akadálymentességének biztosítása.
Bocs, hogy eddig nem válaszoltam! :R
ÜDV!

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#695) Dooby válasza vejnemojnen (#692) üzenetére


Dooby
tag

Szia Vejnemojnen!
Performance= teljesítmény
Super quiet= Nagyon halk
Semi = Közép halk
Middle = Nem halk :P

Először is, kérhetnék egy gépleírást, mert az adataidnál sem találtam. Ami a procihoz kapcsolódik arról mindenről! Köszöntem!!! ÜDV!
Melyik everestel méred? (Bár ez nem sokat számít!)

[ Szerkesztve ]

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#696) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Orthost vmi jó verzióját honnan tudnám beszerezni?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#697) Skizz válasza Sickboy25 (#696) üzenetére


Skizz
addikt

(#698) Sickboy25 válasza Skizz (#697) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszi a gyorsaságot!!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#699) Skizz válasza Sickboy25 (#698) üzenetére


Skizz
addikt

nömö ;)

(#700) Sickboy25 válasza Skizz (#699) üzenetére


Sickboy25
addikt

ez van nekem is

ezt meddig kell futtatni??

hőmérsékletet meg ilyeneket hol írja ki?

beállítottam de nem látom ,hogy megjelenítené vhol is

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.