Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) sgergi válasza GrandeP (#499) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem is elég jó az 54 fok, fölösleges vele már szarakodni, ha elég halk.

(#502) GrandeP


GrandeP
őstag

Akkor jó, csak nem tudtam h menjek-e még lentebb vagy se!? :DDD ... bár jobban örülnék h így is 50 c alatt lennénk, de már nem tudtam mit kitalálni, pénzt meg nem akartam rá költeni, így most legalább halk (csak a wincsit lehet hallani), elötte olyan volt mint 1 kisebb teljesítményű porszívó... (dolgozott a 2 db 20 cmes vas venti rendesen.... :) )

'640kb ought to be enough for anyone.'' Ezen az aláíráson msot jót nevettem! :D

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#503) edgR válasza Vico (#497) üzenetére


edgR
őstag

igen, kozben rajottem, hogy teljesen normalis, az intel a spec. alapjan pl 62fokot ir stock hutovel.
azota tettem ra egy zalman9700at, azota idle 42fokosak a magok :)

(#504) mat88


mat88
csendes tag

Egyik haveromnak az 1,7Ghz-es Celeronja 90 fokos...és akkó még nincs terhelve... :DDD
Naon komoly , már kb 3 v 4 éve nem cserélte a pasztát és még nem is portalanította a bordát... :D

AMD 2400+( 2,1ghz), 512mb+256mb DDRram ,9600pro(450mhz,500mhz)

(#505) mat88


mat88
csendes tag

jah..és szerintetek egy AMD 2400+-os procitól (2,0ghz) sok az h ha terhelve olyan 50-52 fokos? (a gyári hűtő van egy kicsit átszerkesztve, a 4cm-es venti helyett egy 8cm-es .a borda maradt :DDD )

[Szerkesztve]

AMD 2400+( 2,1ghz), 512mb+256mb DDRram ,9600pro(450mhz,500mhz)

(#506) janos80 válasza GrandeP (#502) üzenetére


janos80
senior tag

igy van

az 54 fok boven jo

udv
Janos

(#507) fireball7400 válasza mat88 (#505) üzenetére


fireball7400
tag

Nem mondanám.Elfogadható érték.

(#508) limbo15


limbo15
csendes tag

Hell mindenkinek lenne egy kérdésem speed fan progamban van három érték temp 1 temp 2 temp3 ezek mik??

(#509) warrior28 válasza limbo15 (#508) üzenetére


warrior28
aktív tag

Inkább Everesttel nézd meg a hőmérsékleteket...

(#510) HodyDEATH válasza warrior28 (#509) üzenetére


HodyDEATH
tag

Sziasztok!!!

tök új vagyok itt... direkt ez a téma miatt regiztem...

van nekem egy celeron 2,4-es procim és eltört az egyik lába ami miatt nem indult be körbekérdeztem a boltokat tudnak-e valamit csinálni vele... de nem igazán aztán én itthon megcsináltam és működik viszont nagyon melegedett.. vettem rá új hűtőt ventivel és újra pasztáztam... nah most az van ha bekapcsolom a gépet akkor már 45-48 fokos
kipróbáltam az EVEREST progit és az Everest system stability testje elött a proci: 48 alaplap: 28 fokos... elkezdtem a tesztet és 6perc elteltével... proci :65 fok alaplap:33 fok
az alaplappal nem lehet gond mert az nem melegszik vészesen de a proci az igen... mit lehetne vele csinálni hogy ne legyen ilyen meleg...

jah és ami nagyon bosszanó, hogy van egy játék nevezetesen a street legal racing redline kb 5-10 percet játszok és újraindul a gép.... ezt csak a procinak tudom a számlájára írni hogy melegszik.. a többi játéknál nem indítja újra a rendszert csak pittyeg mint állat hogy meleg...

bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült... remélem tud valaki segíteni... előre is köszi :F

(#511) HodyDEATH válasza HodyDEATH (#510) üzenetére


HodyDEATH
tag

jah és még valami...

a biosba mit jelent ez???

CPU THRM THROTTLING: DISABLED
75%
50%
25%

melyikre érdemes állítani?

jah és van itthon 3 fajta pasztám... melyiket érdemes használni?

-TITAN NANO GREASE fehér szinű.. ezt használom...
-TITAN NANO GREASE szürke
-TITAN Silver GREASE ezüst

(#512) ANT válasza HodyDEATH (#511) üzenetére


ANT
őstag

A CPU THRM THROTTLING tul.képpen a proc. védelme esetleges túlmelegedésnél. Ilyenkor visszaveszi az órajelet. Itt azt tudod beállítani, hogy az eredeti órajel ?%-án ketyegjen tovább.
Paszta ügyben: sztem nagyjából mindegy, melyiket használod, hőmérs. szempontjából látványos különbség nincs közöttük.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#513) HodyDEATH válasza ANT (#512) üzenetére


HodyDEATH
tag

köszi szépen...

(#514) Ribi válasza HodyDEATH (#513) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez a megjavitottad ez mit jelent ?
Mielott letort mennyire melegedett ?
Milyen huto van rajta ? (ha irtad akkor vakvagyok)

(#515) HodyDEATH válasza Ribi (#514) üzenetére


HodyDEATH
tag

hát a megjavitottam az azt jelenti, hogy ígyen vékony tűt lméretre vágtam és beledugtam a kicsi lyukba amikor ráteszem a procit akkor hozzá ér és így elindul a gép.. mert ahogy letört a láb már be sem akart kapcsolódni...
TITAN hűtő van rajta... elötte nem tudom mennyire melegedett mostanába nézegettem mert játékok alatt csipog...

(#516) F!x3R


F!x3R
csendes tag

Üdv olyan kérdésem lenne, hogy mennyi az még ideális hőmérséklet egy 3,2ghz cekánál(2-ről húzva)? Mert nekem néha felmegy 50°C fölé ez még normális? Esetleg bírna még többet? mert akkor húznám még 1 kicsit :D

Nem a részvétel, nem a győzelem, hanem a fontos!

(#517) ANT válasza F!x3R (#516) üzenetére


ANT
őstag

Tuningnál ''alaptétel'', hogy terhelve a hőmérs. ne haladja meg a 70 fokot. Amíg ezt nem éred el, addig semmi gáz. (Azt nem írtad, mennyivel megy 50 fölé. :D ) De ha elkezdesz fesz-t emelni, jobban meg fog ugrani a hőmérs.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#518) qdak válasza HodyDEATH (#515) üzenetére


qdak
addikt

azt akarod mondani h hozzá sincs forrasztva?

[link]
ideális hőmérséklet? :D

[Szerkesztve]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#519) Oibacsi válasza qdak (#518) üzenetére


Oibacsi
őstag

Mi ez? Alaszka vagy peltier?

(#520) qdak válasza Oibacsi (#519) üzenetére


qdak
addikt

nem alapjáraton 3500+os proc, 5200+os hűtővel, terhelve 25-26C' :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#521) Oibacsi válasza qdak (#520) üzenetére


Oibacsi
őstag

hány fokos szoba?

(#522) warrior28


warrior28
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy a paszta mennyisége mennyiben befolyásolja a processzor hőmérsékletét? Ezüst pasztám van. Meg természetesen az is érdekelne, hogy mennyire normális, hogy a hűtőm (Arctic Freezer 7 PRO) egyáltalán nem meleg, sehol. Sem a bordák, sem a hőcsövek, semmi. Az Everest pedig elég magas értéket ír a megszokotthoz képest (E2160-as a procim: üresjáratban 50 fok a két mag, terhelve Orthossal 70 fok, néha magasabb - a legszomorúbb, hogy tuning nélkül is ezek az átlagértékek...). A hűtő normálisan fekszik a procin, már szétszedtem egyszer a gépet, akkor újra lett pasztázva és ''bebetonozva'' fölé a hűtő, de az állapot maradt... Arra is gondoltam, hogy a lapom félremél, de akkor is kéne valamiféle hőt átvennie a hűtőnek, nem? Szóval elég tanácstalan vagyok... :F

(#523) Oibacsi válasza warrior28 (#522) üzenetére


Oibacsi
őstag

én is ezzel szenvedek...

(#524) Evil2k


Evil2k
tag

Ki jön hozzám grill partyra?:D nincs paszta a CPU és a Hűtés között így alapjáraton 60fok 50% terhelésnél 85fok :D hővezető paszta minnél előbbi beszerzésén vagyok ^^

(#525) Oibacsi válasza Evil2k (#524) üzenetére


Oibacsi
őstag

csak rányomod a virslit és be se kell irdalni :DDD
sör van?:D

[Szerkesztve]

(#526) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Hehhh.... Core2Duo E6320@2800-on járatva...
Alapjáraton 18 fok
Terhelve eddíg max 35 fok volt.... Mondjuk rávágtam egy Zalman 9500 hűtőt :):):)

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#527) warrior28 válasza Evil2k (#524) üzenetére


warrior28
aktív tag

Az a szép, hogy nálam szinte ugyanez van, csak van rajta paszta is! :P

(#528) Bagira01 válasza HolyFire (#526) üzenetére


Bagira01
veterán

Mivel mérted?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#529) sgergi válasza HolyFire (#526) üzenetére


sgergi
veterán

Elég hihetetlen, hacsak nem egy hűtőházban laksz. :P

(#530) smfb


smfb
csendes tag

Sziasztok!

A héten váltottam celeronról egy P4-3200mhz (prescott) procira. Nincsenek pentiumos tapasztalataim, és annyi lenne a kérdésem, hogy a következő adatok vajon normálisak e?
:
A proci hőmérséklete 55C° körül mozog, ami nekem még elfogadhatónak is tűnik, de a mellékelt gyári hűtő (rézmagos) iszonyatosan hangos - legalábbis a cerkához képest. A fordulatszáma stabilan 5000 fölött van, de inkább 5500 környékén. Nyilván ennek köszönhető a nagy zaj (biztos, hogy nem csapágyas, mert nem kerreg, csak egyszerűen pörög mint az állat). Szóval a kérdésem: egy ilyen procinál a fentebb írt hőmérséklet és ventillátor fordulatszám adatok normálisak??? Ja, és még annyi, hogy hűtőzsírt csak vékonyan kentem rá. A mag körül úgy, hogy eltakarja a fémet, a szélek felé pedig nagyon vékonyan, hogy áttetszőleg látható a proci fém színe....jól csináltam, vagy elspóroltam a zsírt?

Előre is köszönöm a válaszokat!

smfb

(#531) sgergi válasza smfb (#530) üzenetére


sgergi
veterán

A hőmérséklet renben van, de hogy a venti 5000-et pörög, az már kicsit durva. Nem tudom milyen lapod van, de ha van rá lehetőséged, akkor állítsd be az automatikus szabályzást. Nekem is ilyen hűtőm van, és alig hallom a hangját.

(#532) HolyFire válasza Bagira01 (#528) üzenetére


HolyFire
aktív tag

az EasyTune5 szerint ennyi..... meg az everst is ennyit mutat....én is cska nézek mint az állat.... :):):):) De az tény hogy a procihűtő abszolút hideg :)

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#533) smfb válasza sgergi (#531) üzenetére


smfb
csendes tag

AsRock p4vt8+ lapom van. A biosban sajnos nincs lehetőség a ventillátor manipulálására. Egyelőre nincs ötletem a jelenségre. Holnap szétkapom, hátha én rontottam el valamit az összeszerelésnél. Bár furcsa lenne, hiszen amúgy minden működik, csak ez a fenenagy fordulatszám és a vele járó idegesítő búgás ne lenne...

Ha valakinek van valami ötlete, vagy tapasztalt hasonlót, szívesen várom az észrevételeit, tanácsait.

Üdv.

smfb

(#534) Oibacsi válasza smfb (#533) üzenetére


Oibacsi
őstag

a psztázást egyenletesen kell csinálni, majd beigazodik az....a sebességszabályzásra meg vegyél egy zalman potit, maximum 800ft lehet

(#535) smfb válasza Oibacsi (#534) üzenetére


smfb
csendes tag

Nos az történt, hogy szétszedtem, raktam még rá zsírt, de nem sokat, összeraktam és csodák csodájára helyre állt a világ rendje. Most 2700 körül pörög, ami szerintem OK, meg fülre is megfelelő. Nem is próbálom megmagyarázni mi lehetett a baki, ez már nekem 0. típusú. Már csak a miatt aggódok, hogy nem e sérült a proci, hiszen 4 napig ment a gép magas fordulaton, és bár nem tapasztaltam problémát, mégsem volt természetes az az üzemmód...
Azt milyen progival lehet tesztelni, hogy csökkent e a proci teljesítménye, vagy valóban tudja az igazi sebességét...szóval, hogy lett e valami baja?

smfb

(#536) Oibacsi válasza smfb (#535) üzenetére


Oibacsi
őstag

ha baja lett akkor vagy el se indul, vagy hibázik, stb...ha stabil, ne bántsd...tuti hogy első alkalommal rosszul pasztáztál...egyenletesen kell

(#537) Achill3uS


Achill3uS
veterán

nah, parancsoljatok, itt egy igen széles skálát felvonultató paszta teszt: [link]

[kép]

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#538) keIdor válasza Achill3uS (#537) üzenetére


keIdor
titán

Zalman ZM-STG1-et használok, elég jó paszta akkor. :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#539) Achill3uS válasza keIdor (#538) üzenetére


Achill3uS
veterán

jah nem rossz, nekem asetek van meg thermalright, előbbi sztem jobb, de az meg nincs benne a tesztben, sőt külön nem is kapni sajnos.. asszem AS5 lesz az utódja..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#540) Telefunen


Telefunen
őstag

CPU hőmérsékletet illetően:
Gigabyte P35-DS3 lappal az everestnek higgyek (legújabb béta), vagy az Easytune5PRO-nak (a giga saját sw-e, term. abból is a legújabb) ? Elég komoly eltérések vannak, az ET5 mintha a lap hőmérsékletét jelezné CPU néven... (ennek ellenére mégis affelé hajlok; mert előfordult már orthos közben hogy az everest 70 fok feletti hőmérsékletet mutatott, holott beállítottam a BIOS-ban hogy ott már figyelmeztessen a lap..)

(#541) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Sziasztok!
Gyanúsan meleg a procim szerintem ezért a ti véleményetekre lennék kivácsi.
e4300@ 3,0Ghz 1.4v(bios) és egy thermaltake ultra 120 extreme van rajta, valamint ház hűtés is van rendesen, és így orthos terhelés alatt 61-62C.
Ez a hűtő négy magos procikat, ennél jobban tuningolva 60C alatt tart sokszor, már arra is gondoltam hogy talán a hőérzékelő rossz.

(#542) warrior28 válasza Sztojcsi (#541) üzenetére


warrior28
aktív tag

Nekem néha alapon annyi a procim, még mindig nemtom miért... :O

(#543) sgergi válasza Sztojcsi (#541) üzenetére


sgergi
veterán

Simán lehet, hogy csak a lapod mér félre, ezek nem mindig pontosak. Legtutibb az lenne, ha valamilyen infrás hőmérővel mérnéd a hőmérsékletet. vagy próbáld meg újrapasztázni, kitisztítani a hűtőt, sokszor ez is segít.

(#544) Sztojcsi válasza sgergi (#543) üzenetére


Sztojcsi
tag

Kösönöm a tanácsokat, egy újrapasztázás valóban lehet hogy nem fog megártani.
Hol lehet ilyen infrás hőmérőt kapni, és mennyibe kerül?

(#545) Frenky87 válasza Sztojcsi (#544) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Szerintem nem olcsó:

[link]

ST 20 infra hőmérő lézerjelöléssel

Akció: 53.525Ft + Áfa (Br. 64.230Ft)

///

(#546) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok!
Van egy x2 4400+ (s939):
[L]http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUDetail.aspx?id=61[/L]

Mennyi a max hőmérséklette ennek? :F
Vagyis mennyi a normális....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#547) Oibacsi válasza Ragadozó (#546) üzenetére


Oibacsi
őstag

maximum 65, de én hagynék annyi tartalékot hogy max 55-ig engedném ilyen időben

(#548) Ragadozó válasza Oibacsi (#547) üzenetére


Ragadozó
Ármester

köszi :R
Most: cpu 34
mag1 38
mag2 33
Terhelést még próbálok majd... hűtőmet a tuninghoz le kell majd cserélni....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#549) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Üdv! ÉRdekesség : Asus p5p800-se lapban d805 procc... teszteltem hot cpuval a gépet, közben asus probe-n lestem és monitoroztam az értékeket.. az éppen aktuális hőmérsékletet figyeltem és teszt alatt tartósan 60fok felett termelte a hőt.. aztán gondoltam visszanézem a mentett monitorozásban h mikor is érte el a legmagasabb értéket.. nos ott 55foknál nagyobbat nem láttam:DD akkor most melyik az igaz?

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#550) Oibacsi válasza MR_Joe (#549) üzenetére


Oibacsi
őstag

spcr-en van egy leírás ami alapján kiszámolhatod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.