Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Zull válasza trassher (#249) üzenetére


Zull
senior tag

Hat figy, egy 3000+bol ki lehet hozni 2.4-2.5-ot siman, de sztem a 2.6 se tul ''unreal''... Told fel az fsb-jet a lapodnak, memokat meg a proci szorzojat osztd vissza, meg a timingokat nyomasd fel addig ameddig tod, es nezd meg meddig megy az fsb... Ha mar kezd fagyogatni a winbe, akkor picit vegyel vissza velole, told fel a szorzot, es nezegesd meg hogy meddig megy akapfesszel... ha mar megintcsak fagyogat winbe, adj neki egy kis feszt... nyugodtan adhatsz neki, mert nem igazan melegszik, es a melegtol meg amugyse kell felteni... aztan ha fesszel, szorzoval, meg fsb-vel megtalalod a veget, akkor be kell loni a memokat, es mar kesz is... ja es ne felejtsd lefixalni a pci, meg a pci-e frekiket...

(#252) HorvBalint


HorvBalint
tag


Sziasztok!

Nálam P4 630 játék közben eddig max 51°C-os volt. Míg az Sus P5GDC-Pro alaplap max 39°C-os. Ezek a számok jónak számítanak??

Köszi

(#253) Zull válasza HorvBalint (#252) üzenetére


Zull
senior tag

Prescottnal teljesen... Az enyem ''kis'' tuningal surolja a 75 fokot, szal no para ;)

(#254) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Azért nem semmi, hogy a gyári vacak hűtővel 800-as (!) fordulaton 40C fok alatt (core1: 35 C fok, Cor2: 38 C fok) marad az E6300 Core Duo proc. hőmérséklete.
És simán elmegy 100% terhelés mellett is 800-as fordulaton...
Még az FSP Zen is hidegebb, pedig eddig sem melegedett.

Van aki leírná a tapasztalatait az E6300-al kapcsolatban a hőmérséklettel kapcsolatban?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#255) szasza_1


szasza_1
senior tag

Összeraktam egy P3-as 600-as (Katmai, 4,5*133) gépet. Tesztelgettem, és egy idő után a proci elérte a 80 fokot, és nekiállt sipolni a lap. Raktam rá nagyobb bordát, és most kapásból úgy indul a gép, hogy 80 fokos a proci. Terhelve max 90-ig megy fel. 3szor is megpróbáltam felrakni rá a bordát, a helyzet ugyan az. Szerintem a borda jól illeszkedik a procira. Meg a gép is stabilan megy 1.5 napja.
Tehát a kérdésem az, hogy létezik, hogy valóban 90 fokos (és ennek ellenére stabilan megy), vagy valami megzakkant a prociban?

(#256) (Bundás) válasza szasza_1 (#255) üzenetére


(Bundás)
addikt

Érintésre mennyire forró a borda? Ott tudod tartani a kezed, vagy leég róla a bőr? Paszta is van alatta? :)

(#257) szasza_1 válasza szasza_1 (#255) üzenetére


szasza_1
senior tag

Ja, a lap ABIT BE6-II.

(#258) szasza_1 válasza (Bundás) (#256) üzenetére


szasza_1
senior tag

A borda töve kb kézmeleg, a teteje hideg. A kicsi borda nagyon forró volt. Lehet, hogy a proci hömérője megnyekkent?
Csak ezüst szinű pasztát találtam, az van alatta.

[Szerkesztve]

(#259) (Bundás) válasza szasza_1 (#258) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem a CPU alatt van a szenzor? Sok okosat erre már nem tudok mondani, ha tényleg rendesen fekszik rajta a borda és megfelelő a paszta, akkor annak nem szabadna olyan forrónak lennie. Gyári feszültséget kapja?

(#260) golyani válasza trassher (#246) üzenetére


golyani
addikt

oszt azt hogy enémy égpen 3500+ alapfeszen(1,4 vagy hasonló) 34-35 3800+-ra húzva 1,375V-on ugyanennyi. szoba kb 23-24 fokos...

(#261) szasza_1 válasza (Bundás) (#259) üzenetére


szasza_1
senior tag

Igen, gyárit.
A pasztát egy másik prociról szedtem le, mert már elfogyott. De nem volt száraz, meg mennyiségre is elég volt.
Fogdoztam a proci hátulját, nem volt meleg.
Majd akkor teszek rá sima fehér pasztát, azzal is megpróbálom... de csak pár hét múlva. remélem addig kibirja.

(#262) Bencer


Bencer
csendes tag

Helósztok nagyon béna és égő kérédéssel fordulnék hozzátok:
Mi az a túlhajtás?

(#263) (Bundás) válasza Bencer (#262) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ha pl. egy szalvétát nem egyszerűen összehajtod, hanem áthajtod mégegyszer, na az már túlhajtás. Vagy amikor a kerti növényetek átnő a szomszéd kertjébe, na az is túlhajtás, de ha túl gyorsan hajtassz kocsival, az is túlhajtás, sőt amikor túl gyorsan hajtod a szalvétát az is túlhajtás, nomeg ha túl gyorsan hajtva hajtod túl a szalvétát, akkor az már kétszeres túlhajtás, vagy ha a processzornál a gyári órajelen túl hajtod a processzort az már túlhajtás, de sokmindent túl lehet még hajtani... :DDD

(#264) user12


user12
őstag

Magyarán: procira rá van írva, hogy 2 gigahertz, de ez neked nem elég, hanem ügyes beállításokkal ráveszed, hogy 2.5 gigán működjön. Aztán vagy összejön vagy nem. Ugyanis a processzorok füsttel működnek, ha ez kiszáll belőlük, akkor a proci se fog tovább működni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#265) golyani válasza user12 (#264) üzenetére


golyani
addikt

ez aztán igazán tartalmas volt csa k a ráks e tuggya hogy jön ide...

(#266) Peet210 válasza golyani (#265) üzenetére


Peet210
őstag

A túlhajtást akarta magyarázni elég esetlenül ;]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#267) user12 válasza Peet210 (#266) üzenetére


user12
őstag

én legalább megpróbáltam

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#268) nat


nat
senior tag

Sziasztok van egy p4 631 cedar mill-em.Gyári hűtő.
Alap 39-41
Ha mozgok egy kicsit a win-ben 50 fölött van.No game.
Meddig jó a hőfok ameddig nem károsodik?

(#269) user12 válasza nat (#268) üzenetére


user12
őstag

Kb 70-80 fokig bírják a procik afölött már necces

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#270) marsu válasza Bencer (#262) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Túlhajtás:

- overclocking
- túlpörgetés, túlhajtás

Egy rendszer műveletvégzési sebességének növelése az annak ütemét meghatározó órajel gyorsításával.

A túlhajtás a normálisnál nagyobb energiafelvételhez és hőképződéshez vezet az integrált áramkörökben, így súlyosan károsíthatja azokat, illetve jelentős mértékben csökkentheti várható éllettartamukat.


Press any key to continue ...

(#271) marsu válasza (Bundás) (#263) üzenetére


marsu
addikt

:C :C

Végül is igen .....

:D :D

Press any key to continue ...

(#272) Zozzant válasza Bencer (#262) üzenetére


Zozzant
addikt

jobb ha nem tudod meg:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#273) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

A tegnapi nap folyamán vettem egy Athlon64 3700+ os procit és egy ASUS A8V lapot valamint egy Arctic Cool Silencer 64 Ultra hűtőt rája... Minnyá az elején para volt mert a lap egyből sípolt hogy alacsony a venti fordulata... (600-800) Aztán megtudtam hogy ez még normális is lehet hisz a dobozon is 1000-2500 -ig írja a fordulatokat...

Aztán elkezdtem tesztelgetni.... A gépben egy noname 400W-os tápocska van 2 vinyóval és DVD íróval, szal lehet benn meleg... Jelenleg normál windowsos használat során 41-42 fokon megy... Kis játék után eddig a max 57 fok volt és akkor már a venti is rákapcsolt (2200 RPM)...

Kérdésem hogy szerintetek ez mennyire normális? A házban amúgy meleg van tuti, mert egyetlen egy ház venti van ami befelé fújja a levegőt hátulról a faltól (fordítsam meg kifelé esetleg?)

AMúgy a hűtő sem az az igaz Silencer, mert a levegő zúgás mellett van egy mellékhangja is úgy 1300 fordulat felett... nem volt még ekkora procim szal nem tom ez mennyire normális...

Köszönöm előre is a válaszokat illetve a jótanácsokat!

Szép napot mindenkinek!

Try again, fail again, fail better!

(#274) WillChi válasza Rem-X (#273) üzenetére


WillChi
senior tag

A helyedben én megfordítanám azt a házventit. A hátsó, befelé fújó beállítás nekem eddig nem nagyon jött be. Szvsz tegyél be még egyet a winyók elé, ami befelé fúj. Ebben az esetben lesz egy kereszthuzat a házban.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#275) Rem-X válasza WillChi (#274) üzenetére


Rem-X
senior tag

Kösz a választ megfontolandó.... a többiről mi a véleményed? úgy a hőmérsékletekről általában?

Try again, fail again, fail better!

(#276) Peet210 válasza Rem-X (#275) üzenetére


Peet210
őstag

A két házhűt jó megoldás nállam egy 12-es első befel egy hátsó 12-es kifele és így nincs meleg bent.Játék közben mérd le hogy mennyi a hőmérséklet, 70-75°C felett szerintem már nem a legegésségesebb.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#277) WillChi válasza Rem-X (#275) üzenetére


WillChi
senior tag

A véleményem az a hőmérsékletekről, hogy 65 fok fölött már meggondolandó mindenképpen egy jobb hűtő beszerzése, hiszen most tél van, és jövőre lesz nyár is, amikor a szobában valószínűleg magasabb hőmérséklet lesz, ami feljebb fogja vinni a gép belső hőmérsékletét is.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#278) Rem-X válasza WillChi (#277) üzenetére


Rem-X
senior tag

most levettem a ház oldalát és így stabilan 39-40 fok alapon a hőmérséklet, a lapé meg 22... ha játszom úgy 50-ig megy fel... az kb tolerálható ugye? Most készülök lecserélni a házat...
Tudtok nekem ajánlani egy jól szellőző, lehetőleg nagyon halk házat 15 körül? Az megoldaná a belső hőmérséklet problémákat gondolom...

Köszönöm

Try again, fail again, fail better!

(#279) WillChi válasza Rem-X (#278) üzenetére


WillChi
senior tag

Házakkal kapcsolatban nem tudok sajna semmi okosat mondani, nézz be a topicjukba: 'Milyen házat?:' [link].

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#280) intelfan


intelfan
aktív tag

Sziasztok
Egy igen égető kérdésem lenne :B
tegnap raktam össze az új gépem: gigabyte DQ6, D930 3ghz gyári hűtővel, 1gb 667 ddr2 ...
a gondom hogy a proci 3ghzen és 1.28 v fesz mellet alapjáraton olyan 60-65 fok körűl van terhelés mellet (NFS carbon) pedig felment 85-90 fokra
a gyári ventillátor jól van felrögzítve, paszta is van rajta
mit tehetnék?
hőmérsékletet a gigabyte easy tune 5 el, everest ultimatel és biosból néztem
most visszavettem a prociból: 2,45 ghz , 1.23 v fesz...így alapban 50 fokos terhelésnél kb 65-70

ötlet?

előre is köszi

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#281) DeSanto válasza intelfan (#280) üzenetére


DeSanto
őstag

én annyit megtennék hogy kézzel megérzékelném a gyári venti milyen meleg full terhelésnél
ha nagyon forró akkor tuti valami nem kóser esetleg nem jól szellőzik a házad vagy nem jól van a hűtő rajta vagy pedig az automaikus ventilátorszabályozást kapcsold ki

ha a ventit kézzel simán meg bírod fogni vagyis nem ''éget'' akkor az alaplapod jóval felül mér

(#282) Peet210 válasza DeSanto (#281) üzenetére


Peet210
őstag

Mondjuk ne a ventit fodossa hanem inkább a bordát :DDD .
Ezek az alaplapok már maguk szabályozzák a venti fordulatát a BIOS-ban meg lehet nézni hogy mekkor fordulatszámon pörög a venti(ha minden igaz).

Today's record, is tomorrow's motivation

(#283) intelfan


intelfan
aktív tag

nem csak biosban..ez az easytune 4 is tudja...most úgy van beállítva hogy 50 fokig 50% os a venti sebesség...60 foktól pedig 100% a kettő között pedig automatikus
a hűtőborda - szerintem - bőven nem éri el a kijelzett hőfokot..ráadásúl a ház oldala nyitva van

most speciel az everest és az easy tune 4 azt írja hogy 59 fokos de ha megfogom a hűtőborda oldalát azt kell mondjam még talán az újamnál is hűvősebb -persze ez a levegő áramlás miat lehet de akkor sem érheti el szerintem a borda hőmérséklete az 59 et most...az illeszkedésről meg annyit hogy kb 5 ször vettem már le a hűtőt és raktam vissza eredmény nélkül

viszont van egy tippem...
ezen a lapon van egy heatsink a hátlapon pont a proci alatt...ez nálam hozzáér ahhoz a burkolathoz amire az alaplapot felfogatom elképuelhető hogy ott keletkezne ez a nagy hőmennyiség?

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#284) DeSanto válasza Peet210 (#282) üzenetére


DeSanto
őstag

:D

én is a bordát akartam javasolni csak egy kicsit béna voltam :B

(#285) WillChi válasza intelfan (#283) üzenetére


WillChi
senior tag

Szerintem meg, ha túl hűvös a borda, akkor valószínűleg nem fekszik fel rendesen a processzorra, az azért melegszik túl.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#286) Peet210 válasza intelfan (#283) üzenetére


Peet210
őstag

Én a venti szabályzást teljesen rábizom az alaplapra.
Ha alapbó 59°C akkor az gáz bár akkor lehet hogy felül mér az érzékelő.Pontosan hogy van kialakítva a házad szellőzése, és milyen a gyári hűtőd?

DeSanto :Igen gondoltam hogy te is a bordákra gondolsz ;) csak a félreértése elkerülés végett írtam :)

Today's record, is tomorrow's motivation

(#287) intelfan


intelfan
aktív tag

hát a ház szellőzésről annyit hogy extra venti nincs, nagytorony házban van és az oldallap le van szedve, a gyári intel hűtés van rajta ami a D930 mellé volt 3000-3500 rpm es venti rézmagos hűtőborda

de most szétszedem megint...pár perc és leszek

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#288) intelfan


intelfan
aktív tag

na ;)
nem gondoltam volna hogy az alaplap nyák lapja ekkora nyomást kibírt :DD
k**** erősen kellet rányomjam a hűtőt...most tuti hogy teljesen rajta van plusz leszedtem a második oldallapot a lapon lévő hátső borda levegőztetése miat ;)

most normál órajelen 15*200=3 ghz és 1.275 v fesz mellet idle 41 fok :C :C :C
venti szépen halkan duruzsol 1700 rpm el

nagyon köszi a rávezetést a problémára :R :R

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#289) DeSanto válasza intelfan (#288) üzenetére


DeSanto
őstag

örülünk neki hogy megoldódott a probléma :)

(#290) fabika


fabika
tag

Mi a véleményetek a Gigabyte G-power CPUl Coolerről?

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#291) Jeti1


Jeti1
tag

CPU hőmérséklet csökkentése órajel csökkentésével programmal megvalósítva:
Linux: CPU Frequency Daemon [link]
Windows: Gigabyte I-Cool [link] és SpeedSwitchXP [link]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#292) intelfan


intelfan
aktív tag

no végre sikerült elérjem a számomra megfelelő hőmérsékleteket, beszereztem a videókarira egy zalman alcu700at, egy dupla 8cm titan házhűtőt, egy coollink 12cm silent szintén házhűtő és egy colermaster hyper tx et a d930 ra
így:
cpu idle: 22-26 fok -1100rpm terhelve kb 55-60
alaplap: idle:32 fok terhelve 36-38
vga: idle 40 fok terhelve 60 környékén

már csak némi hangszigetelés kell :D vagy venticsere a tápon

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#293) Capon


Capon
csendes tag

Üdv!
Everest-tel megnéztem mi hány fokos a gépembe:
Alaplap: 28 (ASUS A8N-E)
CPU: 35 (AMD Athlon64 3200+)
GPU: 42 (Inno geForce 7900GT)
Szerintetek ezek az értékek jók? Vagy esetleg valami más progi(EVEREST-en kívül) ami megbízhatóbb értélkeket mutat?

(#294) !Overdose! válasza Capon (#293) üzenetére


!Overdose!
őstag

Minden jónak tűnik!
Én egyedül a procit sokallom! Egy Venice magos proci lehetne hűvösebb is!
Nekem a San Diego van 30C körül idle, igaz nekem Zalmi van rajta!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#295) Sicilian


Sicilian
addikt

Nekem a 3700+-os Hyper Tx-el alapon 23fok meg sem moccan, terhelve Hot cpu 1 órán keresztül 32fok felé nem megy (2750-en húzva)

nothing is true everything is permitted..

(#296) Peet210 válasza Sicilian (#295) üzenetére


Peet210
őstag

És a szobában milyen hőmérsékletek uralkodnak hogy ilyen alacsonyak az értékekek?
Az én szobámban most 23-24°C van, programmal mérve a cpu-m hőmérséklete 24°C.Alkalmatossággal mérve 30-31°C és ilyenkor van az hogy nem bízok a szoftveres mérésben.

[Szerkesztve]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#297) !Overdose! válasza Sicilian (#295) üzenetére


!Overdose!
őstag

Van rendszerhűtő a házadban?
Mert nekem nincs egy darab sem!
Nekem bőven jó a 30C, így legalább csönd van! :DD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#298) ***HG*** válasza !Overdose! (#297) üzenetére


***HG***
tag

Én még házat se használok :D Itt van a fain Aerocool X202 a földön, a gépem meg az asztalon egy alaplapos dobozon összedobva. Az tetszett meg hogy így sokkal kevesebb helyet foglal az egész és a szellőzés is kifogástalan :DDD

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#299) Sicilian válasza Peet210 (#296) üzenetére


Sicilian
addikt

:DDD a gép az ebédlőben van, de nincs is hideg meg nincs 30 fok olyan átlagos a hőmérséklet !!

nothing is true everything is permitted..

(#300) Sicilian válasza !Overdose! (#297) üzenetére


Sicilian
addikt

Van !! :B 12 cm cooler master szívja elől a levegőt és egy cooler master 12 cm fújja ki hátúl a levegőt :DDD a kettő között van a Cooler master Hyper TX :DDD alatta meg a vidkarit hűti 1 zalman op1. Hangja az én gépemnek sincs, egyedül a chipset hűtő szokott néha bevisítani, de lefogom cserélni 1 passzív zalmanra :D

[Szerkesztve]

nothing is true everything is permitted..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.