Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) ThodEE válasza (Darkwood) (#1550) üzenetére


ThodEE
őstag

Én azért ajánlanám , H takarítsd ki a gépet :D
Vagy nézd meg H rendessen fentvan e a borda, mert a 90 sok sztem :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#1552) stikyo válasza stikyo (#1217) üzenetére


stikyo
tag

Sziasztok!
Még mindig küszködök a proci melegével.. D930 @ 3,00 GHz. A hülye alaplap (ASUS P5QL-CM) bár BIOS reset után 1,25 VCore-ral indít, egy újraindítás, és máris 1,38-ra teszi az alapfeszt, onnét lejjebb nem tudok menni. Most egy Arctic Cooling Freezer 7 Pro hűti:

44C nincs terhelve, ~800 RPM

55C full terhelés, ~2000 RPM

Ezek nem tűnhetnek soknak, de valószínűleg hamis adatok, szoftveresen mérem őket. Az a nagyobbik baj, hogy 55-56 C körül bekapcsol a CPU védelem, és visszavesz a VCore-ból, illetve a teljesítményből. A proci maga 63,5 C maxra van hitelesítve. A gyári hűtővel felment akár 70C-re is, és az a fura, hogy régebben csak akkor kapcsolt be a védelem, ha 60C fölé emelkedett a hőmérs, most már 56-nál is (lehet, hogy akkor a 60-at hamarabb produkálta, úgy értem, hirtelen emelkedett fel?).
Már az ASUS supporttal levelezek, de eddig semmi érdemlegeset nem tudtak mondani. Az alaplap lehet a rossz, vagy a processzort nem ismeri fel jól? :F

[ Szerkesztve ]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#1553) (Darkwood) válasza ThodEE (#1551) üzenetére


(Darkwood)
őstag

A probléma megoldódott: A probléma a VGA áramellátásával volt. A PCI-E tápcsatit nem bírta el egy ágon, ezért a CPU az egekig melegedett! Álmomban sem gondoltam volna, hogy a táppal lesz a gond! Főleg úgy hogy volt előtte egy 9800GX2-m, ami hírhedten tápzabáló és tökéletesen működött!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1554) waithEard


waithEard
őstag

Fishy!

Normális dolog, ha egy q9550-es egyik magja folyton 41c fokos, noha a többi sokkal hidegebb? Ezt csinálta az előző alaplapomban is. Real temp, everest, ugyanazt mutatja.

Help!

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#1555) sgergi válasza waithEard (#1554) üzenetére


sgergi
veterán

Nem normális, lehet az érzékelő rossz. Ha nem csinál semmi hülyeséget, akkor ne zavarjon.

(#1556) waithEard válasza sgergi (#1555) üzenetére


waithEard
őstag

Semmilyen hiba nem fordult elő, pedig 3.4 Ghz-en járatom. Prime-ot is futattam.
Remélem nem lesz gond vele! Köszi a választ!

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#1557) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv

Az Everest kicsit megijesztett. A procihőmérséklet a képen látható adatokat dobta ki.
[link]

A procit az első résznél először 80 fokosnak írta ki, majd magonként 38 fokosnak látta. Most melyiknek higgyek? Megnéztem kikapcsolt állapotban a procihűtő azon részét, ami rácsatlakozik a procira(egy lapos kis fémdarab). Egyáltalán nem volt meleg, viszont nem tudom, mennyire adja át a hőmérsékletet. Nektek mi a véleményetek? Szerintetek lehet az Everestnek hinni? És ha lehet, akkor mielyik adat a helyes?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1558) (Darkwood) válasza Satyricon (#1557) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Nekem is ilyen problémám volt:[#1553]! Valószínűleg Nálad is valami probléma van... :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1559) Satyricon válasza (Darkwood) (#1558) üzenetére


Satyricon
addikt

Hát igen, én is gondoltam rá, hogy van vele valami probléma. :D Valakinek esetleg van ötlete?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1560) (Darkwood) válasza Satyricon (#1559) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Raktál-e fel valami szokásostól eltérő programot vagy van-e új hardvered? Esetleg nem jó az érzékelőd...

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1561) attiati


attiati
veterán

sziasztok

ezek az értékek normálisak?
GPU és Core: 70 C? :F
[link]

(#1562) attiati válasza attiati (#1561) üzenetére


attiati
veterán

a két core a képen a két különböző magot mutatja?

miért tér el ennyire az értékük?

(#1563) sgergi válasza attiati (#1562) üzenetére


sgergi
veterán

Inkább szerintem nézd meg egy másik program mit ír, például az Everest.

(#1564) attiati válasza sgergi (#1563) üzenetére


attiati
veterán

[link]

ő már normálisabb értékeket ír

(#1565) sgergi válasza attiati (#1564) üzenetére


sgergi
veterán

Ez mindjárt jobb, nincs is vele semmi gond. :K

(#1566) aero. válasza attiati (#1564) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ez már emberibb, de ha megfogod a bordát egyből kiderül mi a helyzet.

(#1567) attiati


attiati
veterán

Köszi srácok, akkor nem tudom miért fagy ki.
Az 1,35-1,4V között ingadozó feszültség nem sok neki?

(#1568) sgergi válasza attiati (#1567) üzenetére


sgergi
veterán

Elvileg 1,3-1,35V kell neki, tehát nem túl valószínű, hogy az a gond.

(#1569) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Normálisak ezek az értékek? Mármint a Cpu 80 fokos, az 1-es és a 2-es mag pedig csak 16? :F

Köszi a válaszokat előre is!

(#1570) sgergi válasza Balázs1621 (#1569) üzenetére


sgergi
veterán

Egyértelműen nem. :)

(#1571) Balázs1621 válasza sgergi (#1570) üzenetére


Balázs1621
senior tag

És nemtudod véletlen mi lehet a probléma?

(#1572) Balázs1621 válasza sgergi (#1570) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Nah időközben megnéztem biosban ott a Current CPU Temperature-ra 41 fokot ír. :F
Ez most a CPU hőmérséklete vagy a magoké?
A Current System Temperature-ra pedig 37 fokot.
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1573) sgergi válasza Balázs1621 (#1572) üzenetére


sgergi
veterán

Bios frissítés lehet hogy segít, esetleg más programmal is nézd meg a hőmérsékleteket.

(#1574) Balázs1621 válasza sgergi (#1573) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Megpróbálom másik progival, de a bios frissítést biztos nem vállalom be, nagyon nem értek a gépekhez. :(
Pedig a bios csak 40 fokosnak látja...

(#1575) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Üdv!

Az S&M tesztprogi honnan veszi az adatokat?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1576) SmOg


SmOg
csendes tag

Sziasztok.
Nekem Intel E8400-el lenne problémám.

Otthoni és céges gépemben is E8400 van, stock coolerrel.

Otthon : idle modeba 45-50 fok full loadba 70-72.
Bent melohelyen : idle 30-35 full loadba alig eri el a 60 fokot.

Ráadásul a melos gépemben nincs is házhutés, otthoniba meg (1 elol 1 hatul 1 felul es meg 1 oldalt ami meg a procinak segit kifujni a meleget.)

Otthoni : Striker II Extreme
Benti alaplap : Maximus II Gene

Alap orajelen fut mindegyik persze.

Valakinek ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#1577) sz.j válasza SmOg (#1576) üzenetére


sz.j
nagyúr

Proci és proci között is van különbség, az egyik jobban húzható a másik nem. És ue van a hővel is, az egyik kevésbé míg a másik jobban melegszik.
Ráadásul ha C0-ás prociról van szó, azok többsége jobban melegszik mint az E0-k.

Ezen kivül a nagyobb mértékü melegedést előidézheti a proci kupakjának milyensége (hullámos, domború, homorú, vagy ezek keveréke, stb) is.

Az sem mindegy, hogy milyen corefeszt kapnak a procik, mert nyílván a magasabb fesz nagyobb hőt termel(het).

A legegyszerűbb megoldás az ha a gyári hűtőt lecseréled valami jobbra.
Ha ez elfogadható számodra, akkor ajánlatos szétnézni a procihűtő topikban.
Persze azért előszőr megnézném, hogy jól van e pasztázva a proci, valamint, hogy a hűtő felfogatása is jó e.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1578) tomcsi23 válasza SmOg (#1576) üzenetére


tomcsi23
veterán

Van igazság abban, amit sz.j írt. Annyival egészíteném ki, hogy azért még mielőtt bármit szerelnél az otthoni géppel, nézd meg a bordát, hogy valóban olyan meleg-e. Persze, ettől még lehet az is, hogy a paszta/felrakás nem megfelelő. Nálam is melegedett rendesen, 75 foknál már nínózott az alaplap. :U Feltettem a bordát ismét, rendesen megpasztázva, minimális változást eredményezett. Kicseréltem egy full réz bordára, ez tovább hűtőtte, de még mindig magas volt a hő. Aztán megnéztem kézzel, és kb épp meleg volt a borda, s észrevettem, hogy a tesztprogi (S&M) máshogy méri (?) a hőt - mert kb reális értéket mutat. Tehát nálam az alaplap keményen fölémér.
Ezért is kérdeztem, hogy ez a progi honnan szedi az infót? :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1579) sgergi válasza tomcsi23 (#1578) üzenetére


sgergi
veterán

Mindegyik program ugyanonnan mér, ugyanabból az érzékelőből olvassa ki az értékeket. (már ha normálisan van leprogramozzák, és nem véletlenül másik érzékelő értékeit jeleníti meg). Pontosan nem tudom, hogy működnek az érzékelők, de az onnan kinyert adatot gondolom fel kell dolgozni, itt lehetnek különbségek. A procinál a tjmax értéke tud még különbséget okozni. A képen nem látszik az everest verziója, elvileg az 5.2-es verziótól kezdve a jó tjmax értékeket használja.

[ Szerkesztve ]

(#1580) tomcsi23 válasza sgergi (#1579) üzenetére


tomcsi23
veterán

Oki, köszi. Az everest (amúgy korábbi verszön) jól olvassa ki, mert a beállított határértéknél az alaplap rendesen nínózott, amit meg elvileg a bios csinál. :U No mindegy, csak egy észrevétel volt. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1581) SmOg válasza sz.j (#1577) üzenetére


SmOg
csendes tag

Thax megnézem. Amugy E0-as a proc.

másoktól azt hallottam h a gamer alaplapok igencsak szeretnek több feszt adni auto módba mint a "standard" alaplapok... :S

Köszi mégegyszer. Körülnézek akkor mi okozhatja. :)

(#1582) matyiGo


matyiGo
aktív tag

srácok!

Nagyon hideg a koliszoba mert még nincs fűtés, viszont itt van egy C2D E7300@3,2 cpu meg még egy pár melegedésre hajlamos alkatrész (hd4670.)
milyen programot ajánlotok indesign mellé hogy stabilan hozza a maximum hőmérséklet?

(#1583) brd válasza matyiGo (#1582) üzenetére


brd
nagyúr

CPU-ra Prime95, második (vagyis középső) opció, VGA-ra Furmark. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#1584) matyiGo válasza brd (#1583) üzenetére


matyiGo
aktív tag

jó, de prime95 mellet sokat lassul az indesign, illetve ilyn minimál feladatokra PS-t is használom, az meg főként meghal. átlagosan 16%-ra van terhelve a rendszer mikor ilyen munkát csinálok, s z persze ugrándozik. nincs valami progi ami80%on pörgeti a procit folyamatosan? : :U :F :DD

(#1585) sgergi válasza matyiGo (#1584) üzenetére


sgergi
veterán

Használj Boinc-ot pl. az folyamatosan 100%-on pörget, viszont, ha kell a kraft, akkor átengedi a prociidőt. Ráadásul jót is cselekszel vele, pl. ha csatlakozol a wcg projecthez. [link]

Egyébként, ha fűteni akarsz, akkor sokkal hatékonyabb 2db 60W-os hagyományos izzó felkapcsolása, mert több hőt adnak le. Azok alá beülve nem fogsz fázni.

[ Szerkesztve ]

(#1586) matyiGo válasza matyiGo (#1584) üzenetére


matyiGo
aktív tag

ú, asszem rájöttem ahogy így leírtam: az egyik magon futtatom a prime95, a másikra meg ráhagyom a gép többi dolgát. azannyit jelent hogy 50% + 16-20% az már egész jó. talán.

(#1587) matyiGo válasza sgergi (#1585) üzenetére


matyiGo
aktív tag

hümm.. ez jól hangzik. sajna nincsenek 60Wos izzóim :D egyenlőre a cpu van.

Boinc :)

[ Szerkesztve ]

(#1588) Jet8 válasza Charlento (#1) üzenetére


Jet8
csendes tag

Az everest is kijelzi ha beállítod.

[ Szerkesztve ]

(#1589) Jorus válasza Jet8 (#1588) üzenetére


Jorus
nagyúr

Potom 4 és fél éve tették fel a kérdést. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1590) old gray válasza Jorus (#1589) üzenetére


old gray
addikt

Ez az 1. hsz-e és nem topicot nyitott. Annyira nem is rossz eredmény. :D

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1591) randras


randras
veterán

sziasztok!
ma érte egy kisebb baleset a gépemet, és most nagyon aggódok érte.
létezik, hogy a cpu hő 100 fok felett legyen? úgy hogy közben működik rendesen? :S nagyon forró volt meg minden, de én kapcsoltam ki a gépet, mert a hőfokjelző sípolt, nem magátol állt le. aztán újra bekapcsoltam, azóta volt egy kékhalál, megy egy fagyás, amikor leállt a hűtőventi, de forró nem volt. :/ komolyan nem értem, leállt a venti de tök normális hőfoka volt. most gáz van?
igazából már mindenre gondoltam, most álltam át win7re, új videókari, lehet hogy kevés a táp.. nemtom :O

(#1592) Jorus válasza randras (#1591) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mien CPU-ról van szó?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1593) randras válasza Jorus (#1592) üzenetére


randras
veterán

2.8as p4, a hűtő ami rajta van az anno még egy 2 gigahertzes celeron gyári hütője - eddig nem volt vele gond.

(#1594) Jorus válasza randras (#1593) üzenetére


Jorus
nagyúr

Prescott vagy Northwood magos? Előbbinél nem életveszélyes a 100 fok, igazi kis kemencék voltak azok a procik. A venti működik rendesen a hűtőn? Mikor takarítottad ki utoljára a gépet? Tud szellőzni?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1595) randras válasza Jorus (#1594) üzenetére


randras
veterán

hát azt nemtom. a gép, mindennel együtt kb egy hete lett kitakarítva. az normális ha a cpu hűtő egyszer csak leáll, aztán újra elindul? mert szerintem nem :/ amugy hát szellőzni.. nem igazán ,de eddig nem volt gond.

(#1596) Jorus válasza randras (#1595) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mármint a hűtőventi áll le? Csatlakozó jól van a helyén? Vedd le a ház oldalát, és nézd meg, hogy műxik-e rendesen! Egyébként a proci jó eséllyel nem károsodott, a P4-ek is tudtak már vigyázni magukra.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1597) randras válasza Jorus (#1596) üzenetére


randras
veterán

le van szedve mióta az eset történt, és a kékhalál és a fagyás óta nem történt semmi, bár nem terheltem azóta nagyon semmivel. van erre valami tesztprogram vagy akármi?

(#1598) Jorus válasza randras (#1597) üzenetére


Jorus
nagyúr

Prime95-tel ránézhetsz, hogy terhelés alatt sem hibázik. Ha egy 30 perces small FFT vagy Blend teszt alatt nincs gond se a számításokkal, se a hőmérséklettel, akkor megnyugodhatsz. Tuningolva van egyébként valami? HWMonitorral csekkolhatod teszt közben a feszültségeket, ventik fordulatszámát, hőmérsékleteket.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1599) randras válasza Jorus (#1596) üzenetére


randras
veterán

és igen, jól van a helyén, még mikor leállt, mozgattam, de nem indult el, kb mint ha meglenn törve a kábel. ezért is gondoltam a tápra, mivel hát régi, meg azóta minden ki lett cserélve a gépben, csoda h még így is működik.

(#1600) randras válasza Jorus (#1598) üzenetére


randras
veterán

akkor ezeket most gyorsan le is kapom. a proci nincs húzva, sosem fogalakoztam ilyennel. hamarosan gondoltam venne egy 3.0 ás htés p4et, majd akkor, de akkor már mindenképp veszek új hűtőt is. videókari meg most nem számít, mert 2d alatt ugyebár 165/300 vagy valami másik nevetséges órajelen megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.