Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Miért van az, hogy a Realtemp mindig 40 fokosnak mutatja a procim (e8400, p35-ds4), pedig a biosban kevesebb is van, illetve most cseréltem hűtőt jobbra és az idle (40C)semmit se változott (a realtemp szerint)

(#1702) _Zsolt_


_Zsolt_
tag

Sziasztok.

Miért a magok az alacsonyabb hőmérsékletűek?
Ez valami bug :F

(#1703) zolynet válasza _Zsolt_ (#1702) üzenetére


zolynet
addikt

real temp/core temp mit mutat?
ingyenes szoftverek, nézz rá ;)
jó a háttérképed, rossz ember nem lehetsz :)

#1698: kellemes temp-ek

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#1704) _Zsolt_ válasza zolynet (#1703) üzenetére


_Zsolt_
tag

Leszedtem a core tempet (a realtemp úgy néz ki csak intelhez jó...) és az pont az everest mag hőmérsékletét mutatja. Ezek szerint az a reális hőmérséklet? (nincs tuning és egy mugen2 van a procin, valamint 19 fok van a szobámban)
Honda mindenek felett :R

(#1705) Gyufaaa válasza _Zsolt_ (#1704) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Teljesen jó az a hőfok. A Core Temp is a magok hőfokát méri, jól látod. Az a hihető. A másikat a deszkád méri. De nem mér sokat, tehát nincs azzal sem gond, de tuningnál a magok a mérvadóak.

zeorsdfd: próbáld meg a core temp-et. Hátha az jobbat mutat. :U

[ Szerkesztve ]

(#1706) _Zsolt_ válasza Gyufaaa (#1705) üzenetére


_Zsolt_
tag

Rendben, akkor a maghőmérsékleteket fogom figyelembe venni…
Köszi. :)

(#1707) Gyufaaa válasza _Zsolt_ (#1706) üzenetére


Gyufaaa
veterán

;)

(#1708) ferrari1


ferrari1
őstag

Segítségeteket kérném!

Normális-e az, hogy a képen bekarikázott érték 78-83 fok között van? Most csak azért ennyi, mert a bordát egy kis ventillátorral hűtöm.

(#1709) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog


Nekem meg tegnap este óta, 20%os OC után elkezdett vinnyogni az ABIT EQ hogy 129 °C os a proci. Na de akkor hogy maradna a 2 mag 35 fokon? :DDD

(#1710) rvn_10 válasza zakroland (#1698) üzenetére


rvn_10
senior tag

IBT-vel hajtsd meg jobban melegszik...sztem jobb lesz az EKL-el.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#1711) G_P


G_P
tag

hali!
szereztem egy ekl hűtőcsodát(chooky-féle) és nagyon jó
a d820-am 35-40 fokon tartja 1.100-as fordulaton
és ami nem egy utolsó szempont: halk is nagyon:DD
szerintem megéri az árát!!
mindenkinek csak ajánlani tudom!!:DD

(#1712) gaboralex


gaboralex
csendes tag

Hali! Légyszives segítsetek már az everest azt mutatja, hogy a CPU: 127 Cfok, a négy mag külön külön nem meleg és az alaplapi oc tuner sem mutatja a cpu hőfokát ennyinek... ez hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

(#1713) bobalazs válasza gaboralex (#1712) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Privátodra itt válaszolok.
Nekem megjavult a program sima újrainditással.
Nem jöttem rá amúgy az okára. OC tunered szerint jó a cpu,csak 27, ugyhogy én nem aggodnék.

(#1714) phenomena


phenomena
csendes tag

Üdv.

Szóval a problémám a következő.
15-20percenként olyan szinten belassul a gép hogy szinte kezelhetetlen.
Játéknál,filmnézésnél ugyszintén,folyamatos akadás stb stb.

Konfigom a következő:
AMD Athlon 64 x2 dual core 5200+ 2.70ghz
2gb ram
nvidia 9500gt 512mb
codegen 350w hűtő

Alaplap 50-55fok között szokott lenni a GPU 60-65 Aux is 60 körül..ezek az értékek mennyire ideálisak?:S
Próbálkoztam már vírusírtással,töredettségmentesítés stb stb.
Ha ujratelepíteném a windows-t megoldaná a problémát vagy itt másfajta gond van?

Segítségeteket előre is köszönöm:)

(#1715) gaboralex válasza phenomena (#1714) üzenetére


gaboralex
csendes tag

hali!
Szerintem gyúrd le a windowst és telepítsd újra, mert vagy vírusos a géped vagy egy drivered nem megfelelő.Én a helyedben feltelepítenék először egy windowst -játszani stb. és utána mellé egy ubuntu 9.10-et és az ubu :C ntu alól bonyolítanám az internetezésem javát....letöltést stb.

(#1716) Gyufaaa válasza phenomena (#1714) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Újra telepítés biztos megoldja, de lehet csak valami progid van fennt ami zabálja a háttérben a memóriát. Nem szoktad nézni mikor belassul az eszközkezelőben mennyi memóriád fogy?

(#1717) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hali.

nem kaptam még értelmes választ egy kérdésemre, de persze nem itt tettem fel :DDD

naszoval elég régen volt AMDm, most megint vettem és a hőfokok érdekesek...

Athlon II 620as. IDLE és LOAD(magok 30-40°C kupak 40-50°C) állapotban is a kupak hőfok jo 10°Cal magasabb a maghőnél. everest szerint. HW monitor szintén ugyan ezt mutatja, coretemp pedig csak maghőt mutat, de az megegyezik a másik 2 programban mértekkel.

ez mennyire normális dolog? intelnél ez pont fordítva működött és ha emlékeim nem csalnak a régi AMDmel is.

és mivel a proci Deneb magos, ha aktiválom az L3at, a maghőt nem méri semmi. mennyire támaszkodhatok a kupakhőre?(ami mellesleg nemváltozik a +cache bekapcsolásakor :) )

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1718) Gyufaaa válasza darál0w (#1717) üzenetére


Gyufaaa
veterán

AMD-nél a maghő a mérvadó! A core temp-nek hihetsz. Mihelyst aktiválsz egy letiltott "funkciót" a mérés szoftveresen kilőve. Kupakhőnek szerintem ne higgy. A deszkák sokszor sz@rságot mutatnak. Ilyen esetben dobj be egy külső hőmérőt. Az tutira megmutatja hány fokos. :U ( rosszalkodunk-rosszalkodunk? :DDD Átállunk egy kicsit a "jó" oldalra? ;] :DDD )

(#1719) darál0w válasza Gyufaaa (#1718) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

coretemp, everest ugyan azt mutatja, maghő pedig egyenes arányosan nő a kupakhővel. teszteltem L3 nélkül is így kupakhőből be tudom lőni az L3as maghőt. akkor minden okés. nincspara :D

(ha még emlékszel anno én adtam el a haverodnak egy AMD rendszert :D...azota nemvolt. gondoltam megnézem mit tud. :) várok még 1 jo Thubant aztán kiderül meddig marad. de egyértelmű, h visszaállok intelre ;] egyelőre így állok :DDD )

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1720) Gyufaaa válasza darál0w (#1719) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:D Persze, hogy emlékszem. :) Azért jó egy kicsit nosztalgiázni nem? :DDD Akkoriban beszélgettünk is az FPS-ről, hogy c2d-vel mennyit javult neked. Azóta azért az AMD-s front is behozta lemaradását. :K Ha jól emlékszem valamelyik 5x-es szériád volt Athlonból.

[ Szerkesztve ]

(#1721) darál0w válasza Gyufaaa (#1720) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

FPS...ha az L3om nincs bekapcsolva nem ad többet, sőt kevesebbet , mint a Q8200m :)

(5000+om volt talán :) )

FSBvel meg ugy állok, hogy ez a szutyok nem akar többet menni 283nál...másnál ilyen lapban(rev2es az is és több db is) ugyan ilyen procival megy 300fölött..annyi, h az nem deneb...de egy másik deneb magos 620as , szintén ugyan ilyen lapban megakad 285ön ha be vaa nemn lőve L3 h...szoval van itt keverés...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1722) Gyufaaa válasza darál0w (#1721) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:D Ettől érdekes a dolog. :)

(#1723) darál0w válasza Gyufaaa (#1722) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

érdekes, és számomra érthetetlen. mármint az FSB azaz RC beli különbség...

az FPS dolog meg érthető...némely jááték jobban szereti, ha bővelkedik a proci cache méretben. L3 nélkül pedig fele akkora a cache a 620asban, mint a Q8200ben. de ennyi...amugy egy szinten vannak...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1724) Gyufaaa válasza darál0w (#1723) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Valóban így van. Csak AMD-nél a cash azért sem annyira magas, mert a memória vezérlő a prociban van nem a deszkában. Ezért is lehet a teljesítményük egyforma. Persze ez már a core i-re nem vonatkozik.
Egy Core I7-es konfigon már nagyon rágódom... :U

[ Szerkesztve ]

(#1725) darál0w válasza Gyufaaa (#1724) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

igen. vszínű nekem is az lesz, csak előbb ki szeretnék probálni egy Thubant is :D

aztán meg vagy bloomfield vagy gulftown...más szoba se jöhet ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1726) aldebaran


aldebaran
őstag

Egy kis olvasnivaló annak, akit érdekel:

A cikk

Melyik hőmérsékletnek higgyünk?
Bizonyára már sok olvasónak feltűnt az a tény, hogy ahány cpu hőmérséklet monitorozó program létezik, annyiféle hőmérsékletet mutatnak Core 2 Duo és Core Quad processzorok esetén. Ez érdekes probléma, hiszen a hőmérsékleti adatot a processzorban lévő szenzor közli. Hogyan lehetséges mégis, hogy különböznek ezek az értékek? Ehhez meg kell ismerkednünk néhány fogalommal.

Tj.max
Ez az érték az a hőmérséklet, melyet elérve a processzor hővédelme automatikusan bekapcsol, elkerülvén a túlmelegedést. Ezt nem lehet kiolvasni a proceszorból, ezért minden program saját maga tárolja ezeket az értékeket, a különböző Core processzorokra. Egy gond van csak ezzel, miszerint az Intel csak a közelmúltban volt hajlandó közölni egyes szériák (E7000, E8000 és egyes EE kiadások) Tj.max értékét, a többi Core processzoré pedig továbbra is homályban maradt (kivételt képeznek a mobil változatok).

Miért fontos a Tj.max?
Tény, hogy a processzorokban levő szenzor közöl egy hőmérsékletet, de nem valós hőmérsékletet. Ez a közölt érték valójában a processzormagok hőmérsékletének Tj.max-tól való eltérését mutatja. Vagyis tegyük fel, hogy a Tj.max 100 °C, a közölt adat 68 °C, akkor a processzor hőmérséklete 32 °C. És itt már meg is találtuk a választ a problémára, miszerint csak néhány modellnél tudjuk, hogy mennyi a Tj.max valójában, e nélkül pedig nem tudjuk meghatározni a pontos hőmérsékletet.

szerk: az EVEREST-ben a Tjmax-ot az alaplap/cpuid-ben találod.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1727) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

25 fokos szobában V60-al hűtve jók ezek a hőmérsékletek? [link]

(#1728) silverlightx válasza Dark KillerX (#1727) üzenetére


silverlightx
tag

szerintem windows alatt kicsit sok!!:S én szerintem!!

(#1729) darál0w válasza silverlightx (#1728) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

főleg, h primeal tesztel közben... :o :U

jok a hőmérsékletek ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1730) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Nekem is az lenne a kérdésem, hogy ezek a CPU hőmérsékletek mennyire hihetőek? És hogy melyiknek higgyek?

A számom az adatlapomon. ;)

(#1731) darál0w válasza KukkSteve (#1730) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

hacsak nem jegesvízzel hűtessz, akkor nem hihető.

tegyél fel egy ujabb everestet vagy nézd meg coretemppel.

ez az everest nem mai darab.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1732) KukkSteve válasza darál0w (#1731) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Neeem nem jegesvízzel hűtök :)okés, köszi a tanácsot :) mindjárt beszerzem a progikat :DDD :R

A számom az adatlapomon. ;)

(#1733) darál0w válasza KukkSteve (#1732) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

gondoltam :)

hajrá ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1734) naksys


naksys
senior tag

Mivel tudnék játék közben log filet menteni a cpu hőmérsékletekről? Tehát loggolni?

(#1735) darál0w válasza naksys (#1734) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

everest system stability test.

mondjuk ez nem log file lesz...de meg tudod nézni, mikor mekkora volt a hő..

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1736) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hy!
Létezik, hogy hibás havernál a PhenomII X2 550BE proci szenzora? 2 maggal üresjáratban is 80 fokot ír az Evesest a CPU-ra, a magokra meg 25-öt.
A gép:
Gigabyte 770TA-UD3, Scythe Grand Kama Cross, CM Elite331 ház, elöl-hátul 12cm-es ventik 1300rpm-en.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1737) darál0w válasza elfelejtette (#1736) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

sztm eleve hibás mind1ik....a CPUnak hűvösebbnek kellene lennie, mint a magoknak..és amit eddig láttam athlon illetve phenomokat, rendszerint mind 10-12 van hogy több °Cal többet mutatott a CPUra...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1738) elfelejtette válasza darál0w (#1737) üzenetére


elfelejtette
veterán

Addig oké, de így bekapcsolt 4 magnál nem tudunk következtetni a höfokra...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1739) darál0w válasza elfelejtette (#1738) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nálam ugyan annyi marad bekapcsolt L3al a CPU hő, mint L3 nélkül.

vszínű nálatok is ez lesz a helyzet.

nem nagyon melegednek jobban :N

vagy marad a hőmérőzés. :))

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1740) elfelejtette válasza darál0w (#1739) üzenetére


elfelejtette
veterán

Csak a srácnál 80 fokot ír a CPU-ra akár 2 maggal használja, akár 4 maggal, terhelve is, idle is...
Ezért írtam, hogy még nagyjából ha reális értéket írna, akkor bekapcsolt magoknál következtetni tudnánk a magok hömérsékletére... :(

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1741) darál0w válasza elfelejtette (#1740) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

de ezt mondom...ha bekapcsoljátok a +2 magot. nagyvaloszínűséggel nem fognak változni a hőmérsékletek az alapállapothoz képest. legalábbis nekem ez a tapasztalatom. 3 procival néztem eddig. :)

bár mondjuk a +2 mag hőmérsékletét azt valoban nem fogod tudni...még megközelítőleg se....probáltatok másik BIOSt?

esetleg everest helyett HWmonitor?

vagy hőmérőzés :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1742) megint én


megint én
őstag

Szevasztok, In Game, azaz játék közben, nincs valamilyen progi ami írná a hűhokot????

(#1743) darál0w válasza megint én (#1742) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nemnagyon.

bár ha 2 monitort használsz vagy netán egy G15ös billet, akkor ott lehet szépen monitorozni :)

mellesleg everest stability test is monitorozik a háttérben...vagy coretemp. miután vége a játéknak szépen meg tudod nézni a max hőt.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1744) elfelejtette válasza darál0w (#1741) üzenetére


elfelejtette
veterán

F2 bios van a lapon, F3-at majd valamikor feldobjuk.
Lézeres hömérövel próbálkoztam 2 magnál (már amennyire odafértem a 8800GTS mellett), akkor a hütö talpán mért höfok és az Everest által a magokra mért höfokok között <5fok volt a differencia.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1745) darál0w válasza elfelejtette (#1744) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

toljátok fel...hátha :)
de ha már ilyen pöpec kis műszer van kéznél, akkor nem okozhat gondot a 4 maggal történő tesztelés sem :)

everestet meg le kell sz*rni. mutathat az amit akar...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1746) ittakary válasza megint én (#1742) üzenetére


ittakary
nagyúr

dehogynem van
RivaTuner? ILYET meg ILYET meg ILYET irattam vele ki régen...

BTW szinte ilyesztő milyen meleg volt előző hűtőmmel a CPU... úgy használtam fél évig, hogy nem volt rárögzítve teljesen :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1747) darál0w válasza ittakary (#1746) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nahát....a rivatunernek erre a képességére nem is figyeltem :)

nvidia karikat ezzel a progival huztam, de itt ki is merült a kihasználása. :B

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1748) megint én válasza ittakary (#1746) üzenetére


megint én
őstag

THX!!! :R :R

Amúgy nem erre gondoltam, de ez is megtenné, csak éppen nem megy... Azt írja hogy install aborted! :S

[ Szerkesztve ]

(#1749) elfelejtette válasza darál0w (#1747) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Rivatunert proci höfok figyelésre én sem használtam, mivel mindig tudtam, mennyire melegszik. Inkább azt néztem vele, hogy egy program/játék hány Megabyte videómemóriát/rendszermemóriát/lapozófile-t használ.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1750) ittakary válasza elfelejtette (#1749) üzenetére


ittakary
nagyúr

valamiért nekem a 3870-en a VRAM-ot nem akarja megfigyelni... nem tudom mi lehet a para

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.