Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) ANT válasza Frenky87 (#545) üzenetére


ANT
őstag

Conrad-nál van sokkal olcsóbban is. :)
Szerk: bocs, de nem az az oldal jön be a linken, amit szeretnék. Keresőbe: infra hőmérő.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#552) Pet_i


Pet_i
senior tag

Sziasztok!

Van egy visszatérő problémám: 4 hónapos gépemben már többször előfordult, hogy a proci hirtelen felmelegedett és látszólag a procihűtő is leállt. Volt olyan, hogy kikapcsolás után nem lehetett visszakapcsolni sem. Visszavittük garanciálisan az Aquába, ahol többnapi tesztelés mellett sem jött elő a hiba. Azt mondták, hogy a Core Duo + Vista automatikusan szabályozza a venti fordulatszámát ill. ezáltal a hőmérsékletet. Tegnap ismét előjött a hiba, egészen 90 fokig felmelegedett a proci, ezután sürgősen kikapcsoltam a gépet, remélem nem károsodott semmi...
Mindenesetre sikerült az Everest logját kimentenem: [link]
Ebből világosan látszik, hogy 14:34:36-kor a venti leáll, a hőmérséklet emelkedni kezd. Szerintetek mi okozza ezt? (Azóta ismét teljesen jól műxik.) Alaplaphiba? Vista gond? Cpu hűtő probléma? Még garis a gép, csak be kellene valahogy bizonyítanom, hogy mi a rossz.

Köszi a segítséget előre is!

(#553) Oibacsi válasza Pet_i (#552) üzenetére


Oibacsi
őstag

próbáld meg etetni a ventit közvetlenül a tápról...

(#554) Pet_i válasza Oibacsi (#553) üzenetére


Pet_i
senior tag

Nem nyúlhatok a gépbe, le van matricázva. Ha látják, hogy matattam benne, ugrik a gari. :(:(:(

(#555) Oibacsi válasza Pet_i (#554) üzenetére


Oibacsi
őstag

winxp telepítés?

(#556) Pet_i válasza Oibacsi (#555) üzenetére


Pet_i
senior tag

Túl sokminden van a gépen. Ezzel még várnék, hátha van más módszer. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy a Vista nem bírná kezelni az elég gyakori Gigabyte GA-965P-S3 és Core2 Duo 4300 + gyári hűtő kombinációt.

(#557) Oibacsi válasza Pet_i (#556) üzenetére


Oibacsi
őstag

esetleg biosban kapcsold ki a pwm vezérlést, hátha...

(#558) Bazsika22


Bazsika22
tag

Sziasztok egy olyan kérsdésem lenne,hogy Core2duo 6550-es procinál nem sok picit a 72 fok
3dmark06-ban? Hány fok körül tud károsodni a proci?
tudom ez teljesen meghajtja csak még nem volt ilyen procim.
Kevés hozzá a gyári hűtő?
Válaszotokat előre is köszi

(#559) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Kérdés:
E4400@3ghz 1.334V terhelés alatt 1,3V
Terheletlenül
CPU 34°C
CPU magok: 50 °C
1.334V
TErhelve
CPU 68°C
Magok 82°C
1,3V

Sok kevés jó rossz?

Üdv

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#560) Bazsika22


Bazsika22
tag

valahogy nekem is így alakul ha leveszem a ház oldalát!
ez a régi prescottnál alap volt mert anélkül volt néhány kellemetlen restart.
Ezzel megbarátkozom mert bármilyen ventillátorokat varázsolok a házba nem lesz jobb.
Marad a gyakori portalanítás. :)
Köszönöm a válaszod

(#561) Oibacsi válasza MZsoltee (#559) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát ez elés sok...mivel hűtöd?

(#562) Bazsika22


Bazsika22
tag

teljesen ala gyári hűtő.
de levettem a gép oldalát így max 65 fok szerintem az nem szörnyű legalábbis így marad asszem :)

(#563) MZsoltee válasza Oibacsi (#561) üzenetére


MZsoltee
veterán

Gyári hűtővel TAT-tal terheltem különben orthos alatt 5°Ckal hűvösebb!

Hyper TX2re gondoltam, csak most nincs 4,5k procihűtőre...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#564) Oibacsi válasza MZsoltee (#563) üzenetére


Oibacsi
őstag

aha, de kell a tartalék nyárra is...tx2 jó választás szvsz

(#565) MZsoltee válasza Oibacsi (#564) üzenetére


MZsoltee
veterán

Választani azt tudok csak a rá valót nehézkes megteremteni :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#566) Frenk válasza Ragadozó (#548) üzenetére


Frenk
aktív tag

Milyen progival mérted a proci két magjának hőmérsékletét?

(#567) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Heló! Pár napja váltottam új procira celeron d-ről. egy Pentium 4 HT 3.0Ghz 1mb/800fsb.
ÉS aza gondom, hogy terheletlenül 50 fokos a procim, terhelve meg 65- 70fok. Glacialtech Turbine 4500 van rajta. Amikor alapjáraton megy 2 ezres fordulattal megy a venti, visoznt amikor 60 fok köré ér, visszaesik a fordulat 1200RPM-re. Innen márcsak restart után megy újra 2 ezres fordulattal. Abit EQ szerint... Mit kéne cisnáljak? Mert amikor terhelve van,eléggé akad minden. Ez így nekem nem jó, vegyek a hűtőre erősebb ventit, vagy mi??? köszi a segítséget!

(#568) Oibacsi válasza Atomgeszi (#567) üzenetére


Oibacsi
őstag

Szia! Van 1-2 javaslatom.
1. Kösd közvetlenül a tápra.
2. Nézd meg a kontaktot a proci és a borda között.
3. Minőségi paszta.

(#569) Atomgeszi válasza Oibacsi (#568) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Heló!
1. Sajnos tápra nem tudom ki kötni, nincsen olyan csati rajta! :(
2. Rajta van.
3. Itt felénk csak ilyen ezüst paszta van 250ft-ért(Silver green). Van még 3 számtech bolt, ott van 600ért, valami tömör ezüst színű tubusos, meg 450 ért ilyen nagy tubusos fekete szürke.
Foggalmam sincs melyik lenne jó.
De azt nem értem, ekkora sz*r lenne ez a glacialtech??!!!

(#570) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#569) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hátha így könnyebb!
Abit EQ:
KÉP
everest:
KÉP
everest hőm
KÉP

[ Szerkesztve ]

(#571) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#570) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ilyen paszta:
KÉP

(#572) komatsus1


komatsus1
csendes tag

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni hogy az everest mennyire mér pontos hőmérsékletet?
Van egy core2duo e6750 procim és terhelés alatt 64 fokos van egy kis tuning is a szobában 22 fok van.
Ez sok vagy kevés?

Gigabyte P35-DS3,Intel Core2Duo E6750@3200MHZ, Corsair TWIN2X 2x1GB DDR2 800 Mhz CL4 KIT,Coolermaster 450W táp, Gigabyte HD4870 VGA,

(#573) sniper elite


sniper elite
senior tag

sziasztok!

Nekem AMD A64 X2 AM2 6000+ procim van és a hőmérséklete átlagban 44-45 de crysis közben pl 53 lett... vészes nagyon?

(#574) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#567) üzenetére


Atomgeszi
veterán

UP?! :F

(#575) Benibubu


Benibubu
csendes tag

szijasztok!
olyan gondom akadt, hogy a gépem (2.6-os Celeron) kb 5-10 percenként magától kikapcsol, és utána jópár percig újra sem lehet indítani...
ahogy progikkal néztem a CPU hőmérséklete 80 C fok fölé emelkedig, és a teljesítmény ilyenkor 100%, pedig minimális igényű programok futnak és az diagnosztik progik is nyafognak miatta:(
mi lehet ennek az oka, és mit lehetne vele tenni, mer elég idegesítő :(

Benibubu

(#576) qdak válasza Benibubu (#575) üzenetére


qdak
addikt

hütő megy a venti ? nincs tele porral a borda ? elsőre amugy meg szegény jo h rinyál a 80 C' ért nézd meg ezt: [link]

sniper elite
nem az még jo

atomgeszi szerintem is : Kösd közvetlenül a tápra.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#577) EQMontoya válasza sniper elite (#573) üzenetére


EQMontoya
veterán

teljesen normális érték.

Same rules apply!

(#578) Atomgeszi válasza qdak (#576) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A tápon már nincs hely ahova köthetném. Mennyit számít hogy a 2 vagy az 1 hőcső alul vagy felül van?

(#579) Benibubu válasza qdak (#576) üzenetére


Benibubu
csendes tag

a ventik működnek, sőt jelen pillanatban egy árva porszem sincs rajtuk... meg a rácsokban sem. bekapcsolom a gépet, és ott kezdi, h 68 °C
elindítok egy programot, és egyből felpörög bőven 70-75 °C fölé és kikapcsol, az után min. 1-2 perc múlva indul újra :s
foggggalmam nincs mi baja lehet, lehet h a poci a rossz valamér?:$

Benibubu

(#580) qdak válasza Benibubu (#579) üzenetére


qdak
addikt

paszta hogy áll rajta? miota kezdödött h kb 80 C' a procid? mert gondolom nem igy vetted

Atomgeszi hogy hogy a höcsö alul v felül van? nem tom menyire jo e ez de nálam régota igy van : nekem sincs helyem de a 4 es csatlakozo ami a vinyoba cd meghajtoba megy az ad neked 12 V ott tudsz leszedni bevezeted a 2 vezetéket nekem régota igy van és müködik de majd mások megcáfolják ha igy nem jo :)

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#581) Atomgeszi válasza qdak (#580) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát egyik oldalán 1 hőcső megy, a másik 2. Nézd meg! Nekem úgy van beállítva, hogy a hátulja felől szívja és a ramokra meg a opticmeghajtóra nyomja a levegőt. Szal így felül a 2hőcső az a fényes cső. Próbáljam meg másik irányba? Te lecserélted rajta a pasztát ami gyárilag volt rajta?
Bocsi a tudatlanságomért, de ezt a "4 es csatlakozo ami a vinyoba cd meghajtoba megy az ad neked 12 V ott tudsz leszedni bevezeted a 2 vezetéket" Ezt nem értem! :( Raksz oda egy elágazást? Elmagyaráznád? :B

(#582) qdak válasza Atomgeszi (#581) üzenetére


qdak
addikt

nekem is arra fele fuj, "Nézd meg!" ? ezt nem értem én meg :B szerintem teljesen jó arra fele, a gyári paszta van rajt, a paszta amit fotoztál teljesen jo. nekem van csatlakozom abb csak bele dugtam közvetlenul viszont kapsz olyat h táp eloszto :

s akkor lesz hejed rádugni ill bele dugni a 2 vezetéket ( a citromsárga és a mellete levö fekete adja neked a 12V-ot a citromsárga a + ; a tuloldal 5V ot ad le )

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#583) Benibubu válasza qdak (#580) üzenetére


Benibubu
csendes tag

tanulság magam számára és remélem, másnak is..
1 - másfél hónap alatt lassanként szökött fel a CPU hőmérséklete, most este kicseréltem a ventit, és minden teljesen jó végre rajta... mármint a géppel minden oké ;) ideje volt :)
köszi azér a segítséget :)

Benibubu

(#584) qdak válasza Benibubu (#583) üzenetére


qdak
addikt

na örülök neki

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#585) Atomgeszi válasza qdak (#582) üzenetére


Atomgeszi
veterán

heló!
ez lenne az: Y kábel tápelosztó (nagy-nagy) nincs 125 Ft 150 Ft?
Remélem elbír még a tápom + 4 hűtőt!!! :F :K

(#586) qdak válasza Atomgeszi (#585) üzenetére


qdak
addikt

igen igen, hát ezek szerintem nem fogysztanak sokat, nálam 400 W chieftech van u hogy erre gondolni sem merek, nálam a 4 hűtő mellé még 3 vinyo is befigyelt :)
mien tápod van ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#587) Atomgeszi válasza qdak (#586) üzenetére


Atomgeszi
veterán

400as codegen :B bár eddig nem volt vele semmi gondom 1 éves múlt. kopkopkop

(#588) qdak válasza Atomgeszi (#587) üzenetére


qdak
addikt

huhh :B talán azt a + 1-2 W-ot kibirja
ui: amiben én nem sporolok a gépnél az a táp + a hütés

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#589) qdak


qdak
addikt

intel és amd fogyasztási táblát keresek de nem találom pedig multkor az amd megvolt a googliba

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#590) zsigee


zsigee
tag

Hi mindenki!

Ha már volt ilyen kérdés, vagy link, akkor bocs, de közel 600 hozzászólást nem olvastam végig...Olyan táblázatra lenne szükségem, amiben le vannak írva a procik tulajdonságai:
FSB
Hőmérséklet
Szorzó
Mag
Stb.
Ebben kérném segítségeteket. már kétszer megtaláltam, de a linkeket "elhagytam". :W
Köszi a segítséget! :R
Üdv!

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#591) zsigee


zsigee
tag

Most nézem, előttem szóló is ilyesmit keres :C

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#592) qdak válasza zsigee (#591) üzenetére


qdak
addikt

engem is az idegesit h már v 5X láttam de most nem találom :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#593) Oibacsi válasza qdak (#592) üzenetére


Oibacsi
őstag

beírod gugliba: "celeron list" vagy "athlon64 list", stb...és az első link

(#594) qdak válasza Oibacsi (#593) üzenetére


qdak
addikt

:R köszi

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#595) zsigee válasza Oibacsi (#593) üzenetére


zsigee
tag

Szia Oibacsi, hi mindenki!

Néztem a javasolt linkeket, és minden ok. Bár talán a számomra legfontosabb nem derül ki, a hőmérsékleti értékek... Mi a tűréshatár, mi a "normális", stb, stb.
Ha ilyesmit is tudnál, vagy valaki más tudna, azt megköszönném.
Amúgy a lista jó, sok dolog kiderül belőle :R

Üdv!

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#596) Oibacsi válasza zsigee (#595) üzenetére


Oibacsi
őstag

intel/amd honlapja, thermal specification a neve

(#597) zsigee válasza Oibacsi (#596) üzenetére


zsigee
tag

Szia!

Először is :R :R .
Másodszor, igazából akkor minden ok, csak furcsálottam, hogy egy socketA-s 2300+os Sempron 48-50 fok körül ketyeg... Elég nagy hűtő van rajta, többféle pasztát is próbáltam...
Mindegy... Az infót köszi, ez így tényleg áttekinthető!

Üdv!

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#598) NightBlade


NightBlade
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan jellegű információm, hogy van egy P4 NW 2.66/512/533-as procim 3GHz körülre húzva, és így alapjáraton olyan 46-50 fok körüli hőmérsékleten van, terhelés, játék közben max. 60 fokig melegszik.
Az lenne a kérdésem, hogy ezek kb normális értékeknek számítanak?
Illetve, hogy mi lehet kb az az "ajánlott legmagasabb" határ, ami felé már nem érdemes melegíteni a procit? :B
Válaszaitokat köszönöm! :R

Üdv: NightBlade

(#599) #96302336 válasza NightBlade (#598) üzenetére


#96302336
törölt tag

Normális. 75 fok fölé már ne vidd.

(#600) NightBlade válasza #96302336 (#599) üzenetére


NightBlade
csendes tag

Köszönöm, a tanácsod megfogadom! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.