Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#294) #98593280 válasza BomiBoogie (#292) üzenetére


#98593280
törölt tag

A dobozban viszont vannak ventilátorok, amelyek járatják a levegőt X és Y irányba.
Egy ilyen tesztpadon elhelyezett alkatrészeket semmi sem hűti, csak a VGA hűtés jár és a proci hűtés.

(Azt is el lehet képzelni, hogy ha egy cső egyik végén befújod a levegőt, akkor ott igen nagy huzat keletkezik. Növeld meg a cső szélességét, a huzat nagysága csökken, ez támasztja alá azt a tényt is, hogy általában a szélesebb házak szellőzése rosszabb. Minél jobban körbefogod a légáramlás útját, az annál direktebb erősebb lesz. Egy teljesen nyitott, test bench ház nagymértékben elveszíti ezt az előnyét.)

Az Aerocool Strike-X Air -en ugyan van egy talán 20-as venti felül, de azért én kíváncsi lennék, hol helyezkedik el egy ilyen tesztpad hűtésben, nem vagyok benne biztos hogy az élbolyban.

Egyébként egyszer már végeztem egy olyan tesztet, hogy levettem a ház oldalát, lekapcsoltam a ház ventiket és úgy hasonlítottam össze a feltett oldalú, járatott ventis módozattal. Romlottak a hőfokok! Ebben az esetben tehát téveszme az, hogy a levett oldalú ház jobban szellőzik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.