Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI

Hozzászólások

(#590) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megint elővettem, adtam egy esélyt a játéknak ismét. Most már elég sok éve fejlesztik, gondoltam csak jobb lett mint volt de a régi gondok továbbra is megvannak sajnos.

Végigtoltam egy játékot normál mapon 8 AI-val prince szinten, kémekkel meg barbár klánokkal, modok nélkül. Aztán azt tapasztaltam, hogy:

-az iparosodás idejére már erősen megnőttek a köridők, Ryzen 5 3600X proci 32GB ram mellett is szenvedett vele, a végére simán előfordultak perces körváltások is
-az AI egy vicc. Ha kereskednének, akkor jellemzően egyszerre 3-4, nevetséges ajánlatokkal
-amikor nekem van 10 városom neki maradt 2, akkor is fenyeget, hogy úgy is megszerzi tőlem, amit akar... Mondom gyere, várnak a B-52 bombázók...
-egy darab repülőt nem láttam az AI részéről. Régebben láttam, de akkor meg nem tudta használni őket... Most volt patch ezzel kapcsolatban, de úgy látom sok haszna nem volt.
-egy rendes háború sem zajlott a játékban, egyetlen érdemi haditett az egyik városállam bezúzása volt vitorlás hajókkal a Svédek által, a játék legvégén.
-a barbár klánok érdekes lehetne, de valójában már a játék elején kitakarítottam őket, aztán ennyi volt.
-a kémek túl sok kínlódást visznek be a játékba. Aztán mikor az ellenség sikerrel jár és fellázít két barbár egységet a területemen az inkább csak idegesítő, mintsem lenne bármi haszna azon túl, hogy javítgathatom meg a felgyújtott dolgokat.
-az őskori barbár egységek még mindig megmaradnak a térképen a játék végéig...

Sajnálom, hogy az alap dolgokat nem javítják, pedig maga a játék tetszik. Nehéz elfogadni, hogy pont az AI a legbutább része egy ilyen játéknak.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.