Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- GoodSpeed: Alza+ Megéri?
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- V.Milán: Lapdiffúzor nyomáseloszlása: gondoltad volna?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Fogkefe: elektromos vagy manuális?
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
-
LOGOUT
"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!
Új hozzászólás Aktív témák
-
micafighter
nagyúr
válasz
#20584850
#8388
üzenetére
A fájl besorolás lényege, hogy a fájl első hozzáférésekor felhőben ellenőrzi, hogy rajta van-e a comodo fekete vagy fehér listáján, megbízható szoftware fejlesztőtől van e a program (szintén van rá lista), és rajta van a comodo safelisten.
Röviden szólva ellenőrzi több lista alapján, hogy megbízható-e.
Ha mindenhol pipát kap a fájl, akkor "megbízható"nak lesz címkézve a fájl besorolásnál, és nem lesz monitorozva a HIPS által.
Ha kártékonynak észleli, akkor pedig blokkolt fájl lesz (nem tudom hogy van a magyarba, angolba Blocked File). A blokkolt fájlok nem tudnak hozzáférni más folyamatokhoz. (tehát kap egy hips szabályt)
Ha nem ismeri, akkor pedig ismeretlen fájl titulust fog kapni (Unrecognized File).
Tehát ez a HIPS egyfajta felhősítése. De természetesen manuálisan blokkolhatsz, vagy megbízhatónak jelölhetsz a fájlbesorolás alatt fájlokat. Viszont ez a tüzfal szabályokra nem fog kihatni, azt a tüzfal alatt tudod szabályozni.
Bővebb infó: http://help.comodo.com/topic-72-1-451-4777-Manage-File-Rating.html
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a topic összefoglalót!
- Designer 4K Monitor - BenQ PD-3200-U
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070Ti 8GB Zalman Z1 Plus Cooler Master 750W
- BESZÁMÍTÁS! 8TB Western Digital Red Plus SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- 146 - 147 - 166 - 167 - 168 - 169 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

