Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) blattida válasza SLYM (#4300) üzenetére


blattida
nagyúr

A hatos végleges még októberben megjelenik, elvileg.
A hetes chrome jobb , mint a korábbi kiadások, de biztonsági szempontból egy hajszállal gyengébb, mint a dragon, igaz, funkciókban gazdagabb...
Én a dragont használom.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4302) Visormail válasza blattida (#4281) üzenetére


Visormail
addikt

Tudsz mondani mégegyet? (A sandboxie nem megy xp 64-en pedig arra kellene.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#4303) F34R válasza Visormail (#4302) üzenetére


F34R
nagyúr

Safe Returnil megy x64 XP alatt bár az nem sandbox

(#4304) Apis


Apis
csendes tag

Agyrém.
Installálva a CIS e z r e d sz e r.
Fut a cfp.exe és a cmdagent.exe.
Az első vírusadatbázis frissítés után mindenre ezt írja ki "Frissítés sikertelen. Az antivírus motor nem inicializált.".
A tűzfal működik ;) , konfig "Proactive" módban.
DLink router fix DNS-t oszt ki, TCP 443 és 139 portok forwardolva.
Laktest bekapcsolt Sandboxnál 340/340 ?! :F
Van ötlete valakinek? :F

(#4305) vv5204 válasza Apis (#4304) üzenetére


vv5204
senior tag

Egyéb fül, Diagnosztika. Esetleg restart.
Ha utána sem működik, lehet csak újratelepítve lesz jó.

(#4306) Apis válasza vv5204 (#4305) üzenetére


Apis
csendes tag

Köszi , de ezeken már túl vagyok. Előzőleg elírtam a port számot a jó TCP 445.
Ledaráltam a CIS-t, Avira fel és nem talált semmit. CIS vissza és újra jön: "Frissítés sikertelen. Az antivírus motor nem inicializált.". :((
?????
Mindenre ezt mondja. Mit csináljak?
Jelenleg csak a tűzfalat futtatom.

(#4307) joci761


joci761
tag

Segítséget kérnék. Telepítés után (5-ös CIS) hol tudom a Secure DNS-t beállítani a Comodon belül? Vagy csak a Windows hálózati résznél megy? IP-t nem tudom..
Köszi a segítségeteket előre is.

Comodo forever

(#4308) Fire/SOUL/CD válasza joci761 (#4307) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Windows hálózati részénél, pontosabban a hálókari ipv4 beállításánál
DNS1: 156.154.70.25
DNS1: 156.154.71.25

SecureDNS

Fire.

UI: Kis hazánkban, Európában 25 a vége az IP-nek a 22 helyett

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4309) joci761 válasza Fire/SOUL/CD (#4308) üzenetére


joci761
tag

Köszönöm. :R :R :R

Comodo forever

(#4310) W666W válasza blattida (#4301) üzenetére


W666W
tag

A hatos végleges még októberben megjelenik, elvileg.

DRAGON STABIL 4.1.1.12
DRAGON BÉTA 6.0.0.5 Én ezt használom csak az a bibi, hogy nem mindegyik extension megy fel rá

Idézet egy cikkböl

A Google nemrégiben bejelentette, hogy ha esik, ha fúj, minden hatodik héten kiad egy új stabil verziót a Chrome-ból. Ezek minden esetben tartalmazzák majd az időközben született hibajavításokat, némi fejlesztést, csiszolást, illetve új funkciókat is.
Mindez azért, hogy a felhasználók érezzék, hogy a Chrome hosszú távon is szélsebes fejlődési ütemet képes tartani. Az ígéretet pedig be is tartotta a Google, tegnap megjelent a Chrome 7 végleges, stabil változata. Ahogy a korábbi előrejelzésből is kiderül, komoly hangsúly van a hibajavításon, s ez esetben is több száz bug lett korrigálva.

Na most ha ezt az idézetet olvasom akkor hiába a Dragon ha régebbi verzéböl csinálják akkor elvileg egy rakat hiba is benne marad nem ???? Akkor nem az lenne a célszerü ha egyszer az életben a fejlesztök utolérnék magukat ?? Mert a Googlét ismerve 6 hetente jönnek az ujabb és ujabb verziók..ha ez tényleg így lesz akkor ha a Comod nem akar lemaradni fel kéne gyorsítaniuk a Dragonnál is a fejlesztési ütemet.... :Y :Y :Y

(#4311) vv5204 válasza Fire/SOUL/CD (#4308) üzenetére


vv5204
senior tag

Most napokig teszteltem úgy, hogy 22 volt a DNS vége és net sebességébe
semmi változást nem érzékeltem a 25-höz képest.
Nem tudom valójában, hogy jelentkezik az eltérés a két beállítás között.

Apis
Akkor nincs ötletem, talán blattida tudna még vmit hozzáfűzni...

[ Szerkesztve ]

(#4312) W666W válasza W666W (#4310) üzenetére


W666W
tag

Az elözöböl annyi kimaradt hogy a Comodo ugye a verzeszámok alapján az 5-öst szinte teljesen kihagyta és még így sem lettek kész a 6-ossal.. :( :(

(#4313) W666W válasza vv5204 (#4311) üzenetére


W666W
tag

Mi a különbség a
COMODO SECURE DNS
CLEAR CLOUD
OPEN DNS
között ????
Az Open DNS-t azt ha regelek tudom konfigurálni , hogy mit blokkoljon, de az elsö kettönél, meg rábízzam magam a Jóistenekre , hogy mit tartanak veszélyes oldalnak ???

Azt mi történik akkor ha tévedésböl blokkolnak egy oldalt ??

(#4314) SLYM válasza blattida (#4301) üzenetére


SLYM
veterán

valami ilyesmire számítottam. mivel nekem a biztonság a legfontosabb ezért a 6-os dragon lesz. kösz mindent ismét ;) majd ha kijön a végleges verzió írd be valamelyik topicba plíz

[ Szerkesztve ]

(#4315) F34R válasza W666W (#4313) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen pontosan Clear Cloud ami atomdurva az aztán mindent blokkol és nem is szabályozható :S

(#4311) vv5204

a 25-s végű jobban blokkolja a kéretlen veszélyes oldalakat

[ Szerkesztve ]

(#4316) vv5204 válasza W666W (#4313) üzenetére


vv5204
senior tag

Sajnos a felsoroltakból csak a Comodo SecureDNS-t ismerem.
A Comodo-é igen sok oldalt blokkol, de persze nem 100%-os, vagyis
gyorsabban szaporodnak a kártékony oldalak, mint hogy blokkolni
lehessen mindet...

(#4317) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

föltettem egy netbookra az ingyenes CIS-t, az antivírusnál be van kapcsolva, hogy automatikusan frissítse magát, de nem igazán teszi.
más vírusírtók naponta többször is frissítenek, vagy rosszul tudom? :F

(#4318) Fire/SOUL/CD válasza scott_free (#4317) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Több free av is csak 1x frissít naponta, de fizetősekben is lehet találni hasonlót pl Panda vagy a másik véglet, hogy óránként 5x, lásd Norton.
A CIS azért egynél többször frissít de ő sem viszi túlzásba, szerintem max 3-4x naponta.
Meg amúgy hétvége van, és vannak olyan cégek, ahol ez is számít, hétvégén alig frissítenek vagy egyáltalán. Azt nem tudom, hogy a CIS is ebbe a kategóriába tartozik-e.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4319) amadeus11


amadeus11
senior tag

Üdv !
Feldobtam a Cis-t a gépemre . Eddig nagyon tetszik , nem fogja a gépet és a netet sem (Secure DNS-t nem telepítettem) . Napjában többször lerakom a gépet alvó állapotba , ezt tettem most is . "Újraélesztés" után a Comodo feldobott egy ablakot , hogy új hálózatot észlelt , rányomtam az ok -ra , az összes beállításom elveszett . Ez most bug vagy én rontottam el vmit ? :F :U :D

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#4320) vv5204 válasza amadeus11 (#4319) üzenetére


vv5204
senior tag

Elvileg bug. Alvó állapot Comodo vs. Windows egyes típusainál
előfordulhat ilyesmi. Reméljük javítják majd.

(#4321) FREE TIBET válasza scott_free (#4317) üzenetére


FREE TIBET
csendes tag

Szia,nálam a CIS 5, óránként frissít,a 4-es kb 3x4x frissült 1 nap ,ez óránként.Tegnap meg kellet szakítanom a netet,mikor ujra csatlakoztattam,1-óra alatt 3x frissült hogy behozza a lemaradást.a beállításoknál,ha bekapcsolod a szövegbuborék kijelzése opciót akkor fogja mutatni,mikor kezdi és mikor fejezi be a frissítést. :C

[ Szerkesztve ]

(#4322) dnsi


dnsi
aktív tag

Ez miért lehet?

(#4323) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#4318) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, 8-10 alkalommal frissül naponta, hétvégén is! :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4324) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#4323) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Oksa, már akkor ezt is tudom pontosabban... :R
Viszont kipróbáltam a CIS-t a saját gépemen is, és az a rejtélyes frissítés és restart nálam is megvolt. Ha csak a falat telepítem (D+-al persze), akkor semmi sem történik, tehát az AV részhez érkezik valami (mondjuk ez amúgy is logikus lenne), de mi?
Azt írtad nyelvi fájlok miatt se restart, se újraállítgatás, valamiért pedig ezt teszi...
Végül is nem annyira zavar, csak szeretem tudni, az ilyen "jelenségek" okát... ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4325) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#4324) üzenetére


blattida
nagyúr

Nálam nincs semmilyen rejtélyes frissítés, az egész csomag fönt van nálam, csak nyelvi fájlokat akar frissíteni, tudom, mert kipróbáltam, nincs újraindítás és a beállítások törlődése... :F

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4326) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#4325) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

És a 1142-est telepítetted W7 x64 alá? Mert csak arra tudok gondolni, hogy ez az "együttállás" "felelős" a jelenségért.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4327) Imi1981 válasza dnsi (#4322) üzenetére


Imi1981
veterán

Azt nem tudom hogy miért van, de egyszer valahogy sikerült azt is blokkolnom de utána átváltottam proaktiv konfigra és azóta nekem is így van akármit csinálok,hiába váltok vissza internet security configurációra akkor is.Én már beletörődtem nem tudom megoldani! :DDD

(#4328) SLYM válasza dnsi (#4322) üzenetére


SLYM
veterán

nekem 2 gépem van. az egyiken win7 van a másikon XP(már azon is win7). a win7-es gépen emiatt lett csak 330 pontom a CLT-en. az xp-s gépen ugyanazok a progik, ugyanazok a beállítások voltak és ott 340/340 pontom lett

[ Szerkesztve ]

(#4329) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#4326) üzenetére


blattida
nagyúr

Én is erre tudok csak gondolni, nem 7-esre telepítettem, de nincs semmi infó... :N

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4330) dnsi válasza Imi1981 (#4327) üzenetére


dnsi
aktív tag

Már levettem , igaz nem ez miatt inkább felraktam a kasperskyt.

(#4331) L7wy


L7wy
őstag

defense-> megbízható fájloknál lehet csoportosan kijelölni valamit, illetve keresni, illetve mi az h belekattintok az ablak közepébe és elkezdek írni, és akkor megjelenik egy szövegbeviteli mező, amit nem tudom mire lehet használni...

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#4332) blattida válasza L7wy (#4331) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem értem, mutasd!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4333) L7wy válasza blattida (#4332) üzenetére


L7wy
őstag

Hát igen, kicsit értelmetlenül írtam le :P Szóval van egy olyan dolog h pl egy matlab mappát hozzáadtam a megbízhatóhoz, és a kismillió fájl miatt belassult a megbízható fájlok ablak betöltése, és gondoltam törlöm a matlab fájljait, de csak egyesével lehet őket kijelölni, és próbáltam már minden szöszt, amikor is csak véletlenül megnyomtam egy billentyűzetgombot és ez ugrott be.
Szóval a valódi kérdés, hogy kismilla fájlt hogy lehet gyorsan ésszerűen törölni a listáról, illetve hogy ez a képen látható dolog mire jó?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#4334) blattida válasza L7wy (#4333) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha kismillió fájlt akarsz onnan törölni, akkor jelöld ki a többi fájlt, amit nem akarsz törölni, majd felül a mindet négyzetben megadhatod, hogy a kijelölteken kívül a többit jelölje ki, fordított kijelölés, ha úgy teszik.

Gondolom névre kereshetsz vele, ha akarsz, főleg akkor hasznos, ha sok bejegyzés van. ;]

Nem, kipróbáltam, bármelyik billentyűt leütöd, akkor elkezdi írni felül, de nem lehet csinálni vele semmit, csak törölni meg másolni és kivágni... :F

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4335) L7wy válasza blattida (#4334) üzenetére


L7wy
őstag

De ha 2 millió fájl van és abból 1 millió törlendő akkor ez izé kicsit :P

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#4336) blattida válasza L7wy (#4335) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez baromira nem életszerű... :N ;]
Nálam 8 fájl szerepel összesen ezen a listán. :U

Hogy akarsz kényelmesen kijelölni egymillió fájlt, kétmillióból? :F :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4337) SLYM


SLYM
veterán

őőő elvileg hónap végén jön a comodo dragon 6-os verziója. mikor pontosan? nem késnek kicsit?

(#4338) L7wy válasza blattida (#4336) üzenetére


L7wy
őstag

Ok h nem életszerű, de ha már van valami fájlkezelő izé benne akkor azt illene logikusra megcsinálni. Legalábbis minket suliban folyamatosan arra tanítanak, hogy úgy programozzunk, hogy kivételes esetben is képes legyen a program optimálisan viselkedni.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#4339) blattida válasza L7wy (#4338) üzenetére


blattida
nagyúr

Oké, ezzel én is egyetértek! :K
Valóban lehetne módosítani rajta, hogy még egyszerűbb legyen. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4340) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hali

a comodo backup mennyire kiforrott?
lehet már vele rendesen visszaállítani stb?

"Let's agree to disagree!"

(#4341) SLYM


SLYM
veterán

wow. láttátok ezt a videót? aztán a comodo dragonról van esetleg valakinek valami infója, hogy miko rjön a 6-os verzió?

[ Szerkesztve ]

(#4342) F34R válasza bivalyolo (#4340) üzenetére


F34R
nagyúr

Lehetni lehet,de pl bootolás előtt nem tudod visszaálítani ha minden veszik pl:Acronsinál nyomtál egy f10-t ha nem jött be a rendzser még utánna is újra lehetett éleszteni , beleíródott az MBR blokkba

(#4343) blattida válasza F34R (#4342) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem rendszer visszaállító alkalmazás, ergo, nem is kell tudnia, arra mondjuk ott a Tme Machine, ha már comodo.

bivalyolo
Mint adatmentő alkalmazás, teljesen rendben van. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4344) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#4343) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Mint adatmentő alkalmazás, teljesen rendben van."
Ez jó diplomatikus válasz volt... ;] Kár, hogy olyan "apróságok", mint a hiberfil.sys, pagefile.sys kihagyását nem engedi, amikor partíciót mentesz, vagy épp a rescue cd elkészítését a userre bízza, de ahhoz sima user nem elég.
(WinPE,BartPE,WinBulder, parancssorból particionálni pendrive-ot stb stb)

Nem igazán értem, ha már ennyi energiát befektetnek, akkor ilyen dolgokon miért kell elcsúszni... :(

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4345) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#4344) üzenetére


blattida
nagyúr

Te már a hármasról beszélsz? Linkecske :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4346) bivalyolo válasza blattida (#4345) üzenetére


bivalyolo
őstag

"Ez nem rendszer visszaállító alkalmazás"

ahhoz képest egész faszán sikerült az előbb visszaállítanom vele az egész C-t :)

szóval amire most nekem éppen kellett arra tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#4347) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#4345) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, arról, igaz nem onnan töltöttem le, hanem egész pontosan innenecske, de attól még a 3-as. :K
(Pár nappal a megjelenés után már kipróbáltam, mivel a partíció klónozása érdekelt elsősorban, ami belekerült (mellesleg azt szépen/kifogástalanul megcsinálta) )

bivalyolo
A probléma ott kezdődik/kezdődhet, ha bedől az OS, akkor honnan indítod? ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4348) bivalyolo válasza Fire/SOUL/CD (#4347) üzenetére


bivalyolo
őstag

na igen, az jó kérdés :D

"Let's agree to disagree!"

(#4349) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Már "régebben" akartam kérdezni: Mi az oka ennek a "furcsa" eredménynek a RAP Test-en a CIS részéről? Elsősorban a proactive eredményre célzok... :F

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4350) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#4349) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak az av-t nézik, nincs felhő és kapcsolat a comodo szervereivel, tehát sandbox, defense+ és cloud scanner sincs. :N
Így nem meglepő.

Ha bedől az op rendszer, ott a CTM! :K ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.