Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) szmi


szmi
tag

Halihó!Müködik az általad leírt megoldás nálam is,igy már nekem is láthatatlan minden port.Az Utorrent is megy hibátlanul.Viszont a CLT-n nekem csak 140 jött össze.Regger, leírnád a beállitásaidat?Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4452) Fire/SOUL/CD válasza SLYM (#4449) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Updatetask.exe - Számtalan progi használja, de esetedben ez: [link]

windows\syswow64\dllhost.exe - rendszerfájl, 7168 byte a mérete

program files\windows defender\mpcmdrun.exe - Windows Defender nincs letiltva

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4453) #75912448 válasza szmi (#4451) üzenetére


#75912448
törölt tag

Proactive Securityként installálom, majd tűzfal: egyedi házirend, defense+: biztonságos, sandbox: ezt kikapcsolom.

(#4454) szmi válasza #75912448 (#4453) üzenetére


szmi
tag

Hello!Proactiv nekem is,tűzfal-biztonságos mód,defense+-biztonságos mód,sandbox-bekapcsolva,antivirus-állapottartó.Az antivirusban a beállitásoknál a valósideljűnél a heurisztikust mire kell állitani?Nekem alacsonyra van.A kézi vizsgálatnál minden ki van pipálva és itt a heurisztikus közepesre van állitva.Igy jó?

(#4455) #75912448 válasza szmi (#4454) üzenetére


#75912448
törölt tag

Antivirus egyelőre nálam még marad az Avira Premium :) ezért ebben nem tudok segíteni. Próbáld meg a tesztet kikapcsolt homokozóval.

(#4456) szmi válasza #75912448 (#4455) üzenetére


szmi
tag

ok!Megnézem úgy is.130/240 lett igy az eredmény. :F

[ Szerkesztve ]

(#4457) blattida válasza szmi (#4451) üzenetére


blattida
nagyúr

Törölj ki minden clt.exe-re vonatkozó szabályt, valamint, ha a clt.exe a megbízható fájlok között is szerepel, akkor onnan töröld ki!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4458) szmi válasza blattida (#4457) üzenetére


szmi
tag

Sikerült!! :)) Köszi!(remélem holnap is igy teljesít,bekapcsolás után)Viszont a virusirtó beállitása jó úgy ahogy nekem be van állitva?Köszi!

(#4459) blattida válasza szmi (#4458) üzenetére


blattida
nagyúr

Jó, de annak semmi köze a leak teszt eredményéhez.
Holnap is azt fogja produkálni, amit most, ne aggódj. :N ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4460) szmi válasza blattida (#4459) üzenetére


szmi
tag

Köszi!Csak azért kérdeztem az antivirus részét mert olvastam hogy a CIS abban nem a legerősebb.

(#4461) SLYM válasza Fire/SOUL/CD (#4452) üzenetére


SLYM
veterán

tehát akkor ezeket engedélyezhetem ugye? meg akkor ezt a windows defendert valahogy le kellene tiltanom? ha igen, akkor azt hogy tehetem meg?

(#4462) nem100girl


nem100girl
csendes tag

Néhány hete használom megelégedéssel a CIS-t, semmi gondom vele, inkább egy pusztán elméleti kérdést szeretnék feltenni. Ha túl nagy hülyeséget kérdezek, akkor már előre bocs. A napokban felmerült a zárt és nyitott portok kérdése plusz torrent kapcsolat.

Tehát lezárunk minden portot a CIS-ben, majd nyitunk egyet a linkelt szigorú beállításokkal a torrent kliensnek. Mondjuk legyen a 44444-es port. A hálóra közvetlenül csatlakozunk, pl adsl modem és nem router mögül.

Miután elindítjuk a torrent klienst és le-fel töltünk, a hozzánk kapcsolódott userek látják az IP címünket és a 44444-es nyitott portunkat. Tényleg csak elméletileg feltételezve, ilyenkor ezen a porton védtelenek vagyunk a csúnya gonosz hacker támadásaitól? Tehát minek a sok szigorú beállítás, port rejtegetés stb, ha a 44444-est meg kinyitjuk? Remélem nem túl nagy csacsiságot kérdeztem.

(#4463) Fire/SOUL/CD válasza SLYM (#4461) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4464) blattida válasza nem100girl (#4462) üzenetére


blattida
nagyúr

A portot csak a megadott alkalmazás számára nyitjuk ki, egyébként pedig láthatatlan lehet.
Ám még ha nyitva is van, vagy láthatatlan vagy nem, de még ekkor sem jöhet be akármi, csak a megadott alkalmazás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4465) nem100girl válasza blattida (#4464) üzenetére


nem100girl
csendes tag

Kösz a választ, egyébként ide írtam be http://www.t1shopper.com/tools/port-scan/ a CIS által a kliensnek megnyitott port számát és nyitottnak látja. Ezért érdekelne ha ez nyitva van, a torrent kliensben hozzám kapcsolódottaknak pedig nyilvános az IP-m és ez a port is, akkor elméletben ezen keresztül támadható vagyok-e.

(#4466) blattida válasza nem100girl (#4465) üzenetére


blattida
nagyúr

Láthatatlanná kellene tenni a portot a láthatatlan portok varázslójával.
Egyébként elméletben támadható vagy azon keresztül...az egy más kérdés, hogy a tűzfal megvéd, de az a legjobb, ha a portok láthatatlanok. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4467) nem100girl válasza blattida (#4466) üzenetére


nem100girl
csendes tag

OK, de ha láthatatlanná teszem, akkor passzív leszek az utorrentben. Egyébként kezdem érteni, valamit valamiért. :-)

(#4468) blattida válasza nem100girl (#4467) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, csak beállítás kérdése, mert vagy a láthatatlan portok varázslójában engedélyezed a bejövő kapcsolódási kéréseket, vagy engedélyezed a utorrent forgalmát mind a két irányba, a kiválasztott porton.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4469) blattida válasza SLYM (#4461) üzenetére


blattida
nagyúr

Már töltheted a végleges 6-os dragont! :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4470) SLYM


SLYM
veterán

szeretnék telepíteni egy adblock-ot az új 6.0.0.10-es comodo dragonhoz. ezt találtam a neten. ez biztonságos? azért kérdezem, mert mikor fel akar települni ez a kérdés jön ki: a kérdés képe. minek kell ennek a böngészési előzményeim és főleg az adataim az összes webhelyről? ez biztonságos?

blattida igen. már fel is ajánlotta a böngésző a frissítést :R

[ Szerkesztve ]

(#4471) #75912448 válasza blattida (#4464) üzenetére


#75912448
törölt tag

Érdekes ez a téma amit felhoztatok.

Ám még ha nyitva is van, vagy láthatatlan vagy nem, de még ekkor sem jöhet be akármi, csak a megadott alkalmazás.

Megnéztem a Comodo naplóját. Akkor a képeken pont azt látom amit írsz? Nálam a 48937-es port van jelenleg megadva az utorrentnek. Az első képen engedte az utorrentből hozzám érkező kérést, a másodikon nem az utorrenttől jött a kérés és blokkolta.

[ Szerkesztve ]

(#4479) SLYM válasza SLYM (#4470) üzenetére


SLYM
veterán

valaki?

(#4480) SLYM


SLYM
veterán

comodo dragon a böngésző. van a linkeknél, bal oldalon egy jel. pl a PH előtt ez egy gömb alakú valami (itt azt írja, hogy a webhely valódiságát nem ellenőriztük). van viszont amikor ez megváltozik. pl amikor egy bank oldalára felméssz, akkor általában az oldal titkosított, és egy zöld csukott lakat ugyanez a jel, ami a PH-n egy gömbszerű valami (itt azt írja, hogy a webhelyet a xyz ellenőrizte). és van még egy. mikor ez a zöld csukott lakat piros, nyitott lakatra változik (már nem emlékszem pontosan, hogy akkor mit írt ki, de valami olyasmit, hogy ugyanez az xyz ellenőrizte, csak az adatokat másik is láthatják. valami ilyesmit írt ki)

namost a piros jel akkor jött ki, mikor egy bank oldalán voltam. ez elég gáz nem? nem mintha sok pénzem lett volna rajta, csak érdekel, hogy ez mitől volt, meg, hogy lehet-e ettől valami bajom?

(#4481) riki


riki
senior tag

Elnézést ,hogy itt kérdezem ,de az új Dragon már elviseli a Wot-ot ? Mert az előző verzió hiába támogatta a bővitményeket , a Wot telepités után nem müködött.

(#4482) blattida válasza SLYM (#4480) üzenetére


blattida
nagyúr

A bank oldalán akkor mutatott nem titkosítást, amikor fölmentél vagy akkor, amikor be is jelentkeztél?
Ha csak az előbbi, az nem gond, az utóbbi viszont igen!

regger
Igen, azt lehet ottan látni! :K

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4483) azse


azse
csendes tag

Sziasztok.Én eddig a Comodo 2.4-es verziót használtam,most áttértem az 5-ös verzióra.Csak a tűzfal proactive van telepitve.Tűzfal-biztonságos módra,defense+ szintén biztonságos módra van állitva,sandbox kikapcsolva.Lefuttatam a tesztet,az eredmény 30/340.Mit lehetne még beállitani,hogy jobb legyen az eredmény?

(#4484) blattida válasza azse (#4483) üzenetére


blattida
nagyúr

Töröld ki a clt.exe-re vonatkozó szabályokat és a biztonságos fájlok közül is távolítsd el a clt.exe-t.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4485) azse válasza blattida (#4484) üzenetére


azse
csendes tag

Most nem vagyok otthon,de azt már néztem és nem találtam clt.exe-re vonatkozó szabályt.

[ Szerkesztve ]

(#4486) SLYM válasza blattida (#4482) üzenetére


SLYM
veterán

jó kérdés. de szerintem sajnos az utóbbi. mi történt akkor?

(#4487) blattida válasza SLYM (#4486) üzenetére


blattida
nagyúr

Az, hogy egy hitelesített, de nem titkosított kapcsolatú oldalra léptél be...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4488) azse válasza blattida (#4484) üzenetére


azse
csendes tag

Nem találtam sehol clt.exe fájlt.Valami ötlet,hogy a teszt miért csak 30/340?

(#4489) blattida válasza azse (#4488) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt akarod mondani, hogy nincs clt.exe-re vonatkozó szabály sem a tűzfalnál, sem a defense+-nál, valamint a clt.exe nincs a megbízható fájlok között és proaktív konfigra van állítva a comodo és csak 30 pontot ér el a leak-teszten?

Valami nem stimmel...nézd meg alaposabban...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4490) azse válasza blattida (#4489) üzenetére


azse
csendes tag

Nem találok semmit.Lehet hogy rossz helyen keresem?[L:/dl/upc/2010-11/18/203063_zfq76gq6polnk0in_snap2.jpg](IMG:/dl/upc/2010-11/18/203063_zfq76gq6polnk0in_snap2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2010-11/18/203063_s5fajvd1olj8sek6_snap3.jpg](IMG:/dl/upc/2010-11/18/203063_s5fajvd1olj8sek6_snap3.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2010-11/18/203063_jcwebncoqaxdrdkv_snap4.jpg](IMG:/dl/upc/2010-11/18/203063_jcwebncoqaxdrdkv_snap4.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#4491) azse


azse
csendes tag

[L:/dl/upc/2010-11/18/203063_s5fajvd1olj8sek6_snap3.jpg](IMG:/dl/upc/2010-11/18/203063_s5fajvd1olj8sek6_snap3.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2010-11/18/203063_jcwebncoqaxdrdkv_snap4.jpg](IMG:/dl/upc/2010-11/18/203063_jcwebncoqaxdrdkv_snap4.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

(#4492) azse válasza azse (#4491) üzenetére


azse
csendes tag

(#4493) azse válasza azse (#4492) üzenetére


azse
csendes tag

(#4494) blattida válasza azse (#4491) üzenetére


blattida
nagyúr

Végig görgetted a defense+ szabályokat?

Amikor fölraktad az ötös comodot, leszedted rendesen a 2.4-es? Úgy értem, hogy eltávolítottad és takarítottál is utána?
Ez is bekavarhat...

Ha nem, akkor például az ingyenes revo uninstallerrel szedd le a comodot és takarítsd ki a nyomait is, majd utána csinálj egy tiszta telepítést!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4495) SLYM válasza blattida (#4487) üzenetére


SLYM
veterán

értem, de ez mitől lehetett? lehet, hogy valami adathalász oldal volt? azt nem hinném, mert el van mentve a böngészőbe a kedvencek közé az oldal. esetleg valami támadás? vagy micsoda? :F

(#4496) SLYM válasza azse (#4493) üzenetére


SLYM
veterán

amikor elindítod a tesztet mindent tiltani kell ám. nem engedni. én is ugyanezt a hibát követtem el először egyébként :)

(#4497) azse válasza blattida (#4494) üzenetére


azse
csendes tag

Persze,végignéztem a Defense-t,semmi.A 2.4-esi Your Unistaller-el szedtem le és még utánna 1 registry tisztítás következett regseeker-el.Jó kell hogy legyen,de majd még 1-szer megpróbálom leszedni és újból feltenni.Köszi a válaszokat.

(#4498) #75912448 válasza azse (#4497) üzenetére


#75912448
törölt tag

SLYM-nek igaza lehet, véletlenül nem igeneket nyomtál a kérdésekre? :)
Egyébként ha igeneket nyomok, még így is 40/340 az eredmény. :D

(#4499) pethYeti


pethYeti
addikt

Comodo-ba hol rakjam kivételek közé az XAMPP-t hogy ne blokkolja 1600*??

(#4500) blattida válasza pethYeti (#4499) üzenetére


blattida
nagyúr

defense+, Megbízható fájlok közé...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.