Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) blattida válasza FREE TIBET (#3650) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a varázslóban látod mindig az elsőt bejelölve, az természetes és nem azt jelenti, hogy arra állt vissza. :N

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3652) SLYM válasza blattida (#3647) üzenetére


SLYM
veterán

a Comodo Dragon Internet Browser-t sem érdemes akkor? pedig már aszittem végre találok valami biztonságos böngészőt az exploler 8 helyett. nem is tudom mondjuk melyik a legbiztonságosabb. vagyis eddig úgy hallottam ez a legjobb ilyen szempontból, hogy ha rendesen beállítom. viszont a Comodo mégiscsak egy biztonság technikai cég. meg itt azt állítják ez a böngésző a legbiztonságosabb. vagy ez azért így nem teljesen igaz?

[ Szerkesztve ]

(#3653) blattida válasza SLYM (#3652) üzenetére


blattida
nagyúr

A Dragont érdemes használni, csak azért nem ajánlottam, mert a böngészők eszembe sem jutottak.
Mondjuk a dragon a privát adatok védelmének szempontjából áll nagyon jól, mert a comodosok kiszedték belőle azokat az összetevőket, melyek a google számára szolgáltattak információkat és bele került egy oldalhitelesítő modul, melynek képességei még bővülni fognak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3654) SLYM válasza blattida (#3653) üzenetére


SLYM
veterán

szerinted érdemes akkor biztonsági szempontból lecserélni dragonra az explorert?

(#3655) blattida válasza SLYM (#3654) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezt nem lehet ennyire egyértelműen kijelenteni.
Én például mindkettőt használom.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3656) SLYM válasza blattida (#3655) üzenetére


SLYM
veterán

miért jó 2-t használni? így elsőre nem látom túl sok értelmét :F

(#3657) blattida válasza SLYM (#3656) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert vannak oldalak, melyeket az ie jobban jelenít meg, szoktam tesztelni is és lehet használni a védett módját is.
De még használom a firefoxot és az operát is... ;]

Ám az igaz, hogy ha egyszerűen csak egy böngészőt akarsz használni, akkor jó a dragon. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3658) SLYM válasza blattida (#3657) üzenetére


SLYM
veterán

oké. engem mondjuk nem érdekel, hogy mit hogy lehetít meg, csak az, hogy a legbiztonságosabb legyen. ha ebből a szempontból a legjobb a dragon akkor lecserélem az explorert. esetleg kell valamit álíltgatni ha a nagy biztosnág a célom, vagy jó úgy ahogy az alapból be van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#3659) blattida válasza SLYM (#3658) üzenetére


blattida
nagyúr

Az alapbeállítások megfelelőek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3660) SLYM válasza blattida (#3659) üzenetére


SLYM
veterán

hol tudom manuálisan frissíteni a dragont?

(#3661) blattida válasza SLYM (#3660) üzenetére


blattida
nagyúr

Beállítások fülre kattintva feljön a verzióablak és ha nem a legfrissebb a program, kiírja az elérhető verzió számát és a letöltés lehetőségét, úgy, mint a chrome esetében.

De az automatikus frissítője is működik, tehát ha talál újabbat, letölti és telepíti, ha engedélyezed.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3662) SLYM válasza blattida (#3661) üzenetére


SLYM
veterán

van 2 érdekes beállítás amit találtam a programon belül. a beállítások-a morotháztető alatt-cookie-k résznél:

az összes 3. féltől származó cookie letiltása, kivétel nélkül

cookie-k és egyéb webhelyadatok törlése a böngésző bezárásakor

ez a 2 rész jelenleg nincs kipipálva, pedig úgy gondolom simá bepipálható nem? ettől még a jelszavaimm eg fognak maradni, szóval "kár" nem ér ha ezeket bekapcsolom. jól gondolom?

aztán a motorháztető rész alatt a biztonságnál is van egy olyan, hogy:

SSL 2.0 használata. ez nincs kipipálva, pedig ez is elég jól hangzik :D. nem kellene ezt bepipálnom? mégiscsak a biztonság rész alá tartozik. vagy ez nem olyan jó nekem mégse?

kösz a választ :)

[ Szerkesztve ]

(#3663) blattida válasza SLYM (#3662) üzenetére


blattida
nagyúr

Az első említett bepipálása esetén bizonyos oldalak nem fognak rendesen megjelenni, a másodikat bepipálhatod, a jelszavaid megmaradnak.

Az ssl 2 titkosítás is jó dolog, de nem fog minden oldalon működni, mivel nem támogatja az összes oldal és portál.
De bepipálhatod, aztán eldöntheted, hogy maradjon e. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3664) F34R


F34R
nagyúr

De akkor végülis Chrome motor duruzsol benne, de gondolom a Development project-el előrébb van a Google. A pipát én kiszoktam venni amely elméletileg a jelent nekik van benne opció a régieknél nem volt , és gondolom ugyanúgy többszálú nehogy megkönyítse a folyamat kilövését persze :C

(#3665) L7wy


L7wy
őstag

Egy error

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#3666) Fire/SOUL/CD válasza L7wy (#3665) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez olybá tűnik, mintha megsérült volna a nyelvi fájl. Gondolom úgy töltötted le blattida fordítását nem? Ha igen, akkor szedd le még egyszer, hátha letöltéskor csesződött el...
Az eredetiben ilyen hibával nem találkoztam, hol jön elő ez az ablak pontosan?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3667) L7wy válasza Fire/SOUL/CD (#3666) üzenetére


L7wy
őstag

Minefield futtatásakor vagy frissítésekor.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#3668) blattida válasza L7wy (#3665) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a sor már régen módosítva lett. Egy régebbi nyelvi csomagot használsz.
Tessék, a legfrissebb nyelvi fájlok.
Ebben már benne van néhány módosítás, melyek majd a következő build-ben lesznek aktívak, például jelzi a program, ha valamelyik modul ki van kapcsolva vagy ha a játék mód aktív...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3669) L7wy válasza blattida (#3668) üzenetére


L7wy
őstag

THX

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#3670) vv5204


vv5204
senior tag

Dikk! Lehet nem lesz RC2. A Comodo fórumon azt rebesgetik Szeptember 1-én
kitolják a véglegest. Mondjuk ismerve a mentalitást el is tudom képzelni
róluk, hogy megteszik. Már az is gyanús volt milyen sokáig él az RC, a
betákkal ellentétben.
Ejj, hova ez a kapkodás? Remélem majdnem minden hibát kijavítanak! :DDD

(#3671) blattida válasza vv5204 (#3670) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, de nagyon remélem, hogy holnap csak az RC2 jön ki módosításokkal és hibajavításokkal.
Ez még koránt sincs végleges állapotban. :N

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3672) vv5204 válasza blattida (#3671) üzenetére


vv5204
senior tag

Egyet értek, van még foltozgatni való.
A remény hal meg utoljára. De meghal. ;]
Figyeld csak meg, holnap szerintem kidobják a final-t. :)

(#3673) blattida válasza vv5204 (#3672) üzenetére


blattida
nagyúr

Sajnos úgy lesz... :(((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3674) F34R válasza blattida (#3673) üzenetére


F34R
nagyúr

valami fejlemény van új 5-s végleges ?? leírnád miben változott 4.1 hez képes

üdv F34R

(#3675) blattida válasza vv5204 (#3672) üzenetére


blattida
nagyúr

Egemen írta a fórumban, hogy még dolgoznak a véglegesen, a módosítások miatt lesz újabb RC, az ma jelenik meg elvileg, a végleges hivatalos megjelenési ideje szeptember 15-e.

F34R
Cloud vizsgálat valós időben és kézi kereséskor is, módosított gui, új av motor, javított sandbox és defense+ és természetesen hibajavítások.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3676) F34R válasza blattida (#3675) üzenetére


F34R
nagyúr

yeeahh jó fícsörök ;] tudják még ezt tetézni 5.1 ben ?

(#3677) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Hali!

Egy all-in-one internet védelmi megoldást keresek.
Számomra a legfontosabb a rendszer gyorsasága (játékok, alkalmazások miatt).
Kérdezném, hogy Comodo Internet Security Premium-ot telepítsek az épp most windows install alatt álló gépemre, vagy inkább Kaspersky Internet Security 2011 C1-et, amit trial resetterrel lehet használni huzamosabb ideig kipróbálható verzióként. A kaspersky nekem nagyon bejött, csak idegesített, hogy képernyő kímélő mód után kiírta, hogy próbaverzió. A comodo is volt fenn előzőleg, ott néha a sandboxot furcsálltam. Ha most felteszem a 4.x elérhető verziót, fel tudja magát update-elni majd szept. 15.-én 5.x-re esetleg?

(#3678) blattida válasza Shrike7973 (#3677) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha mindkettő volt fent, akkor neked kéne döntened. :K ;]

Elvileg frissíteni fogja magát 5-ösre a 4.1-es, de érdemes lesz tiszta telepítést eszközölni, mert sok a változás és a létező szabályok kezelése sem teljesen ugyanaz a két verzióban.

F34R
Természetesen, lesz viselkedés alapú blokkoló, valamint helyi cloud vizsgálati lehetőség is. :K ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3679) Shrike7973 válasza blattida (#3678) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Értem én de mit ajánlasz, személyes tapasztalatok... stb. Gondolom ha Te csakis ezt a terméket használod akkor van róla véleményed, és tudod, hogy miért azt és miért nem a másikat használod. :K

(#3680) F34R válasza Shrike7973 (#3677) üzenetére


F34R
nagyúr

hát a te dolgod te trial reset az amúgyis kampec-t mond majd a védelemnek mert töltsd fel pl Virustotal-ra nem hiába jelez rá a KIS is azért kell kikapcsolt védelem mellet csinálni

Pro: Comodo meg ingyenes , igen a sandbox nekem is furcsa volt de érthető hogy az ismeretlen és digitálisan alá nem írt fájlokat , foylamatokat egyből bevágja oda

én a comodo-t választanám ráadásul nem is terheli le a rendszert ( a KIS röpke fél percel tovább tölt )

üdv F34R

(#3678) blattida

az már hab a tortán , menten lepetézek ;]

[ Szerkesztve ]

(#3681) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Köszönöm, meggyőztetek.
U.i.: érdemes összekaparni a 60 dolcsit évente a kaspersky-ra? Eredeti licenszel jobb lenne mint a comodo?

(#3682) blattida válasza Shrike7973 (#3681) üzenetére


blattida
nagyúr

A KIS az egyik legjobb IS a piacon, de nagyon sok buggal rendelkezik, kinél több, kinél kevesebb problémát okoz.

A CIS is az egyik legjobb IS a piacon, de messze nem annyira automatikus, mint a KIS, a használata nagyobb hozzáértést kíván...ha tudod, hogy mit, miért csinálsz vele, szerintem nincs nála jobb, védelmi szempontból.

Az eredeti licences KIS biztosan jobb, mint a trial reset-es...az, hogy a CIS-nél jobb e, döntsd el Te... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3683) F34R válasza Shrike7973 (#3681) üzenetére


F34R
nagyúr

csaktlakozok blattida-hoz dönts saját magad , viszont tudnod kell x64 téren vannak gondok kaspersky-nál pl safe run eggyes funkciói ,proaktív védelem elég jó, erős a tűzfala is 2011 es termék tőlük a legjobb, support-juk igencsak kimagasló

(#3684) blattida válasza blattida (#3675) üzenetére


blattida
nagyúr

Elírtam a dátumot, már 14-én megjelenik!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3685) Shrike7973 válasza blattida (#3684) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Igen észrevettem, hogy a CIS több mindent kérdez, de ezzel nekem nincs bajom. Félre ne értsetek, nem vagyok lusta. Csak fél évente, vagy évente tartok egy ilyen pucolást, amikor átellenőrzöm, hogy amilyen programokatg használok, milyen konkurencia van, miből lehet esetleg jobb. Így most rengeteg új program fut a gépen, pl. Perfect Disk 11, vagy PowerDVD10, stb. Eddig Avira antivir volt a gépemen, és úgy gondoltam elég. De most úgy éreztem ezt ki kell bőviteni, zone alarm mellérakása lassította a rendszert, ezért gondoltam IS rendszer beszerzését. Szerintem meg fogom akkor tanulni kezelni ezt a CIS rendszert, mint említettétek több hozzáértés szükséges, hát vágok elébe. Programtervező informatikus egyetemi szakomra tekintettel remélem nem fog gondot okozni. Bár szerintem nálam jól működött a rendszer, előző kommentekben olvastam hogy valakinél a sandbox nem engedte működni a logitech setpoint-ot, hát nálam működik. Tetszik még az is, hogy bármikor egyszerűen kikapcsolhatom, gyorsan kilép. Így ha játszani akarok, wifit lenyomom meg az IS-t is, és akkor nem kell aggódjak lassulás meg sandbox miatt. Egyszer próbáltam indítani CIS mellett GTA4-et, kellett pár ujraindítás, hogy minden exe-t engedélyezhessek, és ne legyen sandboxban, mert egyszer úgy indult a játék, hogy az emberek arc textúrái nem töltődtek ne, csak egy fogsor, nyelv és szemgolyó lebegett a levegőben mindenkinél, hát nem egy szép látvány.. De végülis működött.. remélem elégedett leszek ezzel az IS-el.

(#3686) blattida válasza Shrike7973 (#3685) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha így gondolkodsz, akkor semmi gond. ;]
A későbbiekre egy jó tanács: érdemes az ismert alkalmazások mappáját hozzáadni a megbízható fájlokhoz(ha a cis nem ismeri őket vagy úgy kezeli), mert így elkerülhető az általad is felvázolt eset, a többszöri újraindítással és sok klikkeléssel... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3687) vv5204 válasza blattida (#3678) üzenetére


vv5204
senior tag

A helyi cloud az milyen (lesz)? :)

(#3688) blattida válasza vv5204 (#3687) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt én is szeretném tudni. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3689) L7wy válasza blattida (#3688) üzenetére


L7wy
őstag

Mivel nem fogják bírni Comodo szerverei, ezért peer-to-peer hálózatot alakítanak a Comodo userek :P ;]

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#3690) Addel


Addel
senior tag

Szisztok

Ideírom háta valaki belefut ugyanebbe a problémába.
Comodo tűzfal+NFS (Network File System) az istennek se akart menni, akármit állítgattam, de végül csak rájöttem.
A tűzfal beállításoknál Advanced fülön "Block Fragmented IP datagrams" (Töredezett IP adatfolyam tiltása) kikapcsolása megoldotta a problémám. Igy már nem blokkolja a tűzfal az NFS forgalmat. :C

(#3691) L7wy


L7wy
őstag

Ez lehet h egy hiba

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#3692) blattida válasza L7wy (#3691) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez hiba, köszönöm, már javítva! :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3693) g.gergo válasza blattida (#3692) üzenetére


g.gergo
senior tag

Azt meglehet oldani, h a szöveg sorkizártan legyen, úgy talán jobb. Vmint a mondat végi írásjelek után legyen egy üres karakter, és úgy kezdődjön a következő mondat?!

(#3694) blattida válasza g.gergo (#3693) üzenetére


blattida
nagyúr

Az előbbit nem, az utóbbi viszont igen, csak azért nem olyan egyszerű, mert különböző sorokból vannak összerakva a szövegek és van, ahol egy karakterrel beljebb kell kezdeni a sort, például ez is ilyen, de ez a fordítás közben nem, csak használatkor derül ki...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3695) blattida


blattida
nagyúr

A belső frissítőn keresztül már elérhető az RC 2!
Build szám: 1120

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3696) blattida


blattida
nagyúr

Letöltés: 32 bit, 64 bit

A változások:

IMPROVED! CIS status messages - CIS now reports if some of the subsystems are disabled or if its in game mode
IMPROVED! CIS now scans running applications in the computer during the installation in the cloud before the reboot
IMPROVED! More protected registry keys are added
FIXED! CIS does not work properly with some windows 7 mobile broadband cards
FIXED! CIS does not properly check unrecognized files/vendors in the cloud
FIXED! CTM snapshotting does not work with CIS
FIXED! Sandboxed applications are not shown properly in the active process list
FIXED! Many crashes related to CIS UI

A frissített magyar nyelvi fájlokat tartalmazza a telepítő! ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3697) Sdi válasza blattida (#3696) üzenetére


Sdi
addikt

Milyen a jelenlegi stabilitása / működése /, mert az első béta nem muzsikált túl jól.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#3698) blattida válasza Sdi (#3697) üzenetére


blattida
nagyúr

Már a második béta is sokkal jobb volt. :K
Komolyabb stabilitási problémák a harmadik béta óta nincsenek, az RC 1-nél pedig én már nem tapasztaltam semmilyen szinten ilyet.

Azt már most látom, hogy a keresője sokat gyorsult és a sandbox is jobban végzi a dolgát. :K

Játék mód:

Visszajelzés:

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3699) Sdi válasza blattida (#3698) üzenetére


Sdi
addikt

Akkor valószínűleg teszek vele megint egy próbát, köszi :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#3700) vv5204 válasza blattida (#3698) üzenetére


vv5204
senior tag

Örvendetes, hogy valóban már a frissített nyelvi fájlok vannak benne! :C :R

A telepítő ablaknál kell a vessző a "Kérjük" után? (kép)

A mostani RC2-be látsz valami -akár apró- bugot? (Én eddig 2 újat találtam.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.