Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) abydos válasza blattida (#3388) üzenetére


abydos
aktív tag

Köszi, megnyugtattál :)

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#3402) #41133696 válasza blattida (#3386) üzenetére


#41133696
törölt tag

Utána nézek :)

Volt valami frissítés Comodoéknál ?:)

Most ugyanis nálam működik a Threatcast :D

(#3403) blattida válasza #41133696 (#3402) üzenetére


blattida
nagyúr

A gondot valószínűleg nem a cis okozta, hanem valami infrastrukturális probléma, régebben volt már ilyen többször is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3404) #41133696 válasza blattida (#3403) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, mert megnéztem a lementett képernyőképeken - ami majd egy CIS-ről készülő cikkem alaja lesz- ,hogy 920-as build , és az nem változott :)

(#3405) blattida


blattida
nagyúr

Egy variáció a CIS 5 GUI stílusára:

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3406) vv5204 válasza blattida (#3405) üzenetére


vv5204
senior tag

A V4 felülete ehhez képest egycsapásra elavultnak tűnik.
Mondjuk baloldalt kissé üres az a fekete sáv, de ez legyen a legkevesebb.
Míg kijön a végleges CIS 2011 sok (szenny)víz folyik le a Dunán, szóval
szerintem nem csak nekem tűnik fel, hogy a V4-et nagyon elhanyagolják.
Nem hogy új funkciók, de bug fix-ekre sem futja. New Jersey-ben ilyen a
munkamorál? :P

Mire kijön a publikus beta 2011 már le lesz fordítva? (mond, hogy igen! :) )
Azért pusztán kíváncsiságból hagy kérdezzem meg, miért dolgoztok ti
fordítók mind külön, és nem egyet csináltok-javítotok közösen? :U

(#3407) #41133696 válasza blattida (#3405) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jó lesz ez :)

(#3408) blattida válasza vv5204 (#3406) üzenetére


blattida
nagyúr

Lehet...vagy csak ennyire fontos az 5-ös... ;]

Szerintem igen,mert korán meg fogjuk kapni a nyelvi fájlokat. ;)
A fő fordítást együtt készítjük, de a finomítások külön zajlanak és az Arki féle fordítás lett a 4-es esetében a befutó...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3409) #41133696


#41133696
törölt tag

Érdekes működik nálam ez a CLT...

Konfiguráció : Proactive...
D+ : Biztonságos
Tűzfal : Biztonságos
AV : valósidejű,
Homokozó: bekapcsolva

Ma már vagy 10 x lefuttattam

volt olyan hogy letöröltem kicsomagoltam ...
Azonos beállítások mellett volt olyan hogy 140 pontot ért el.. akár normál akár rendszergazda fiók alól nézem összevissza teljesít.

Ami külön szép, hogy van olyan, hogy felajánlja automatikusan a homokozót, ekkor 330 / 330 pontot ér.

Itt rögtön jön a kérdés : nem 340 pont a maximum ?

Máskor hiába várnám, hogy felajánlja a homokozót nem teszi..

Mitől van az, hogy ugyanazon beállítások mögött, hol ennyit hol meg annyit mér ?

[ Szerkesztve ]

(#3410) #41133696 válasza #41133696 (#3409) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most legújabban homokozóban futott 300 /340-et szóval a dolog úgy néz ki, hogy holnap uninstall comodo , a komplett IS eltávolításra kerül, és majd helyettesítem valamivel. Ezek után én már nem bízok benne.

[ Szerkesztve ]

(#3411) #41133696 válasza #41133696 (#3410) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meggondoltam, a dolgot nem uninstallálom, mert megnéztem Matousec aktuális jelentését, és mert alapvetően tetszik a Comodo. De a problémám a CLT-vel változatlanul fenn áll, hogy miért méricskél összevissza...

Másik ilyen programot meg nem tudok, na meg hát ez a "gyári" .... :)

(#3412) Matthewus válasza #41133696 (#3409) üzenetére


Matthewus
őstag

Nekem kikapcsolt Sandbox mellett mindig hozta a 340/340-et.

(#3413) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#3411) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Bár én is el szoktam játszadozni ezen tesztek futtatásával, de alapvetően ez a véleményem róluk ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3414) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#3413) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R Végül is a CLT a ludas e szerint ;)

(#3415) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#3414) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A Matousec is ugyanilyen visszásságot mutat, nálam olyan tesztek futottak le kifogástalanul, amik a honlap szerint nem és fordítva, olyan teszt nem futott le, aminek meg a honlap szerint mennie kellene... :W

Szóval el lehet velük "szórakozni", lehet futtatni őket stb, valamennyi támpontot adnak, de mint hivatalos teszt, nem állják meg a helyüket (a korrábban linkelt HSZ-m miatt)... :N

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3416) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#3415) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ráadásul a Panda-t utolsónak teszi, nevetséges eredménnyel :B :U

(#3417) blattida válasza #41133696 (#3409) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha bejelölöd a homokozó értesítésénél, hogy mindig odabent fusson, akkor a későbbiekben a homokozóban történő futtatásról külön értesítést nem kapsz.

140 pontot csak akkor fog elérni, ha nem a sandboxban futtatod és a feldobott kéréseket engedélyezed, valamint akkor lesz következetesen ennyi vagy annyi, ha a válaszaidat megjegyezteted.

Ha korábban már volt fönt a gépeden a comodo és nagytakarítást nem csináltál utána, akkor tud érdekesen viselkedni a program, saját tapasztalatból is írom.

Nálam konzekvens eredményeket produkál a clt, akár bent, akár kint futtatom,a legfrissebb kiadás óta 340/340 folyamatosan az eredmény. :K

Akkor szokott 330-at írni, ha az egyik teszt az adott rendszeren nem futtatható valamiért...

És még egyszer: figyelni kell a válaszokra és azok megjegyeztetésére vagy nem megjegyeztetésére, illetve hogy engedélyezed vagy sem a kéréseket, mert ezek függvényében kapod az eredményeket... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3418) blattida válasza #41133696 (#3416) üzenetére


blattida
nagyúr

Teljesen jogosan, teszem hozzá.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3419) #41133696 válasza blattida (#3417) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most azt csináltam, hogy három kétr helyről szedtem ki a CLT-t a Comodo-n belül a tűzfal - speciális - hálózati biztonsági házirendek részről, itt kiválasztottam a megfelelő tételt, majd töröltem, és okét nyomtam.

A másik rész a Defense + -nál szintén a speciális résznél, a számítógép biztonsági házirendnél , eltávolít és alkalmaz.
Eddig nem volt fent ezen a gépen, a Comodo, most került fel elsőnek.

A tűzfal esetében azon filozgatok, hogy állítsam e át egyel szigorúbb fokozatra, azaz Egyedi házirend módra. Végülis nem zavar ha sokat kérdez. Amit tapasztaltam ,amikor pár pillanatra átállítottam erre, azaz volt, hogy a Threatcast megint nem működött, ezúttal timeout-al szállt el, és ezt ékes angol nyelven közölte :)

(#3420) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#3418) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egyáltalán nem jogosan, van abban a listában több olyan magasabb eredményt elérő termék, amit akkor sem raknék fel ha fizetnének érte, mert pontosan tudom, hogy nagyobb az esélye a megfertőződésnek, mint Pandával(és akkor az eddig nem teszteltel termékekről nem is beszéltem) A Panda-ban a HIPS modul az a trueprevent, na ezt meg szakmai körökben is elismeréssel említik, mivel egész korrekten teszi a dolgát. Ha ez 2% jelent a teszten, akkor azon csak mosolyogni tudok, és van alapom, mert már az előző évezred óta Panda-t használok, jelenleg is előfizetője vagyok, az egyik gépemet "Ő" védi...

No de bocs az off-ért, ha erről beszélgetnénk, akkor azt privbe... :R

Fire.

UI: mint már sokszor leírtuk ezt a tesztet a helyén kell kezelni, de ezt sokan nem teszik, nem veszik figyelembe, hogy mit tesztelnek, illetve hibásan magát az egész/komplett védelmet minősítik a lista által.
Ebből a szempontból nem vagyok benne biztos, ha megkínoznám a CIS-t meg a Panda-t, akkor melyik borulna be hamarabb, de ha tippelnem kellene akkor a CIS. ;] :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3421) #41133696 válasza #41133696 (#3419) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nincs ebben olyan opció, hogy gyári alapértelmezésre, visszaállít mindent ?

Mert valahol még megjegyezhetett bizonyos válaszokat.

(#3422) #41133696


#41133696
törölt tag

A CIS-nek van valami speciális uninstallerje ?

(#3423) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#3422) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A 3-ashoz készült az idők folyamán, de a 4-eshez nem tudom, nem tudok róla.
Van egy remek ingyenes alkalmazás, ami minden uninstall feladathoz remekül használható: Revo Uninstaller Free

Fire.

UI: Revot kell indítani, azzal/abból kell eltávolítani, amikor a CIS vagy bármely alkalmazás pl újraindítást kér, akkor azt nem megtenni, hanem a revoban tovább menni(egyértelmű lesz) és csak ha a revo befejezte a munkát, akkor restart.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3424) g.gergo válasza #41133696 (#3422) üzenetére


g.gergo
senior tag

Én ezt használtam.

(#3425) #41133696 válasza g.gergo (#3424) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#3426) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#3420) üzenetére


blattida
nagyúr

Én nagyon jól tudom, hogy te régi panda motoros vagy, azt is tudom, hogy szereted és azt is tudom, hogy nem rossz program, de önmagában nézve a trueprevent-et, ami nem egyenlő egy igazi HIPS-el, nem fog minden téren védelmet biztosítani proaktív szempontból, ezért nem szerepel túl fényesen a matousec féle proaktív teszteken és ugyanezért teljesít viszonylag jól az itt látható folyamatos, élő, zero day teszten...

Biztosra nem illik fogadni, ezért én sem teszem. :N :) :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3427) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#3426) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Az lehet, hogy régen használom stb stb, de azt Te is tudod, hogy nem vagyok szemellenzős, ha van valami hibája azt én régen elküldtem már az illetékeseknek, még mielőtt feltűnne a fórumokon, ha meg feltűnik akkor leírom, hogy bizony az létező probléma és lehet-e orvosolni vagy sem. ;]

2. A truepreventre meg valóban hibásan húzzák rá a HIPS jelzőt, az a klasszikus értelemben véve nem az. A maciban már akkor volt trueprevent, amikor a HIPS mozaikszó még egy kósza gondolat sem volt, még az univerzum másik végén sem... :DDD

3. Ami nagyon "zavaró" a Matuosec és CLT tesztnél, hogy a userek több mint 90%-a azt sem tudja mi az. Az a trend alakult ki, hogy a Matousec listában ami az első helyen van, az jó víruskergető, ami meg a végén az guánó...Holott ugye megelőző technológiákat tesztelnek, de ezt Vér Pistike nem tudja, és ontja a hülyeséget magából.
Szóval nekem azért zavaróak ezek a tesztek, mert havonta biztos belefutok 2-3 (ha szerencsém van akkor max ennyivel) Vér Istvánnal havonta. Amikor jön ezekkel a tesztekkel, akkor szívem szerint végigvágnám egy paradicsomkaróval(vagy bármilyen más karó is megtenné) :DDD
Volt olyan agyament, aki felpakolta az OA Free falat és sussz. Utána vonyít a telefonba, hogy hát hogy fertőződhetett meg, amikor az egyik legjobb szoftvert használja a listából. Arról persze nem tudott, hogy abban nincsen AV rész... :W :DDD

Szóval tesztek ide-oda, nem ezek alapján választok védelmet, hanem a tapasztalataim alapján, és mivel gépeket pakolok össze/javítok/telepítek (többek közt) így számos konfig megfordul a kezem alatt, tapasztalatból van épp elég (bár abból sosem elég)

Fire.

UI: Na de most már tényleg nem offolok tovább, ez mégis csak CIS topic...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3428) vv5204


vv5204
senior tag

Felteszem ide is a kérdést. Ha lesz majd BB a 2011-ben, minek kell
bele CIMA is? Az már 2 viselkedés elemző.
A sima BB miért nem elég? Hiszen ahhoz nem kell net kapcsolat és pont
emiatt gyors is, nem kell akár perceket várni az online elemzésre. :U

(#3429) blattida válasza vv5204 (#3428) üzenetére


blattida
nagyúr

A BB felhő alapú lesz és a cima(camas) fogja végezni, tehát a camas(cima) a bb agya. ;]

Ezen kívül lesz felhő alapú kereső és helyi av is, és a felhasználó döntheti majd el, hogy melyiket használja ellenőrzésre. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3430) vv5204 válasza blattida (#3429) üzenetére


vv5204
senior tag

A Comodo fórumon azt rebesgetik, hogy első időkben lesz CIMA, később
pedig rendesen D+ részeként lesz a BB is. Per pillanat nem találom az erre
vonatkozó hsz-eket abban a szószban, de ha igen írom ide. ;]

Plö: "- A local BB will be implemented later on according to Melih."

" - Some time ago I asked you if the BB will be a cloud one (CAMAS online) or on the local PC. Seems like you broke your promise it would be on the local PC.
I bet it won't be there this year.

- It will also be in the local PC...but maybe not in this first version...."

[ Szerkesztve ]

(#3431) blattida válasza vv5204 (#3430) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, én is olvasom a 2011-es topikját, de a helyi bb-t nem a camas fogja végezni, hanem ahogy te is beírtad, lesz egy saját bb motor a d+-on belül, hogy net nélkül is működhessen a dolog...
Ráadásul a felhő alapú bb sokkal kevesebb erőforrást igényel és a számítási kapacitás is lényegesen nagyobb, komolyabb virtualizáció mellett zajlik...

Ez így teljesen jó, mert kiegészítik egymást.

Aztán, hogy a helyi motor mikorra készül el...szerintem az még nagyon odébb van... :(

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3432) blattida válasza vv5204 (#3430) üzenetére


blattida
nagyúr

Plusz még az is, amit melih is ír, a feltöltött kártevők nem tehetnek kárt a számítógépen, míg a helyben futtatottak esetében nem lehet teljesen kizárni ennek lehetőségét.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3433) pethYeti


pethYeti
addikt

Fájl vizsgálatnál ha legnagyobb fájl méretet 0-ra rakom, nem akkor lesz korlátlan?

(#3434) #41133696 válasza pethYeti (#3433) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem. Akkor hiper gyors lesz ;]

(#3435) g.gergo válasza pethYeti (#3433) üzenetére


g.gergo
senior tag

Akkor semmit nem vizsgál át. :)

(#3436) vv5204 válasza blattida (#3432) üzenetére


vv5204
senior tag

Hehe! Kivancsi leszek, hogy birjak majd a CIMA szerverek mikor rajuk zudul millo felhasznalo. :)) Csak nehogy ugy jarjunk, mint az Opera a Turbo funkcioval, ami gyakran behal a terheles miatt.

(#3437) blattida


blattida
nagyúr

Egy újabb av értesítési ablak, látható a ccs jelenléte... :K ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3438) vv5204 válasza blattida (#3437) üzenetére


vv5204
senior tag

Milyen ablak? Mi az a ccs? :U

Miért hívják mostanság a CIMÁ-t Camas-nak?
Hisz a CIMA az egy rövidítés, a Camas, meg egy weboldal neve.
Egyszerűen hívhatnánk Daisy-nek hisz "ő" végzi úgy is az elemzést, nem?

(#3439) blattida válasza vv5204 (#3438) üzenetére


blattida
nagyúr

Igaz, a kép lemaradt:

Comodo Cloud Scanner... ;]

Nem, a cima a folyamat rövidített neve, a camas pedig az elemzést végző rendszer neve.
Daisy a mintagyártásban és osztályozásban játszik jelentős szerepet. :K

;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3440) riki


riki
senior tag

Végre a comodo-nál ,nem csak a tudás,de már a image is fontos. :C :C :C

(#3441) vv5204 válasza blattida (#3439) üzenetére


vv5204
senior tag

Mókás, és akkor, hogy hívjuk ha a Comodo felhő alapú viselkedés
elemzőjéről beszélünk? Camas most a trendi? ;]

Az Antivírus CCS azonkívűl, hogy hamarabb jut a frissítésekhez, van még
tudásbeli előnye a beépítetthez képest, vagy nincs?

(#3442) blattida válasza vv5204 (#3441) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, CAMAS... ;]

Nincs, felhő alapú és sokkal gyorsabb. :K ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3443) vv5204 válasza blattida (#3442) üzenetére


vv5204
senior tag

THX! ;) CAMAS(utra) ;]

[ Szerkesztve ]

(#3444) Edween


Edween
őstag

Comodo-hoz lehet valahol skin-t találni?
Pls! Thx!

(#3445) blattida válasza Edween (#3444) üzenetére


blattida
nagyúr

Itt van pár...ha regisztrált vagy, letöltheted őket. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3446) Edween válasza blattida (#3445) üzenetére


Edween
őstag

Meglesem mik a lehetőségek.
Köszönöm!

(#3447) Edween válasza Edween (#3446) üzenetére


Edween
őstag

Ki próbáltam egy csomó skint :O , döbbenet milyen ízléstelen szín össze állítások vannak, maradt az eredeti!
Várom az ötöst, az úgy néz ki, ahogyan kell egy komoly alkalmazásnak! :K

(#3448) blattida válasza Edween (#3447) üzenetére


blattida
nagyúr

Hát igen...én sem használok mást... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3449) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Elkövettem azt a "hibát", hogy amikor új hálózatot talált a CIS, (ahol nevet lehet adni az új hálózatnak stb) ott leokéztam hirtelen. Most viszont módosítanom kellene azt, hogy a számítógép látszódjon a hálózaton, mert hogy a megosztott mappát így nem tudom elérni másik gépről. Biztos a fogammal nézek, de nem lelem hol lehet...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3450) McClane válasza Fire/SOUL/CD (#3449) üzenetére


McClane
aktív tag

Ha kihúzod a modemet és visszadugod, akkor szerintem megint feldobja az ablakot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.