- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Fogkefe: elektromos vagy manuális?
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
Aktív témák
-
BTO
őstag
válasz
shabbarulez #9580 üzenetére
az stimmel hogy gyudodtan lehet nézni 625 soros felbontásu készüléken a földi digitális sugárzást STB-n keresztül,na de azé még nem nagyon van légbe kinálat és a boltokban BOX.
amugy ténleg 2012 a határidő az UNIO szerint nekünk.
-
TeeJay
félisten
válasz
shabbarulez #9587 üzenetére
azért eddig T-com is reagált valamit UPC 2-10megás csomagjára 2 és 8megával
bár mint tudjuk ez elég harmatos reagálás volt
20megára meg ottvan a VDSL2+ és az FTTH fokozatosande most ha 4 és 15megabitre kell reagálni akkor remélhetőleg benyomják azt a nyamvadt ADSL2+ gombot országosan hogy több user tudjon 4megabitet elérni, mert vélhetően ilyen lesz az előfizetők háromnegyede, a 8megásokat meg tegyék át 16-18/1megabitre mert ADSL2+-nál már megszűnik a szakadozás és majd megy annyit amennyit bír a vonal éppen.
ráadásul 1,1MHz helyett 2,2MHz-ig mehet a sáv aztán hátha ez is használható valamire
pohlyfórumon olyat láttam hogy T-com-nak is érkezik hamarosan a reagálás.
remélem jól járunk mi előfizetők a versennyel szóval hajrá UPC -
BTO
őstag
válasz
shabbarulez #9575 üzenetére
analóg adás, tv eltünése még vagy 10-20 év közé tehető, mire kihalnak az analóg TV készülékek.
a mostani gazdasági válság benyom 1 kis féket a müxaki fejlődés 1 bizonyos részének.
de nem baj mert a fejlődés néha a felhasználók elé szalad. -
TeeJay
félisten
válasz
shabbarulez #9575 üzenetére
szuperjó leírásokat írsz
így már kezdek mindent érteni kábelnet fronton
nagyon fogok örülni a Chello Bronz emelésnek mert a 2/1helyett sokkal jobb lesz a 4/1megabitshabba szerinted T-com fog erre az emelésre lépni valamit?
a 4megára még tudnak is talán mert a 2megásokat 4megára emelnék na de a jelenlegi 8megásak (akik nettóban 6,7-6,8megabitet kaphatnak max) végre megkapják azt az ADSL2+-t 16-18megás csomaggal?a 25megás Chello-nak meg ott lesz a VDSL2+ meg az FTTH 25/5megás ellenfél
DIGILAN-nak meg továbbra is a legnagyobb sebességeket adja
remélem T-com is kitalál valamit vagy végre bepöccenti azt a fránya ADSL2+ gombot
-
jerry311
nagyúr
válasz
shabbarulez #9027 üzenetére
Ezért is írtam, hogy ez egy nagyon szerény becslés.
(már amikor beírtam, akkor nyilvánvaló volt, hogy jóval több, csak kicsit javítani akartam az arányokon.
)
FefeeX
Régen sem érdekelte őket egy ilyen maroknyi p2p-re izguló kisebbség. A vezetőség 1-2 embere változott csak az elmúlt 3 évben, szóval szerintem most sem fordítanak figyelmet erre.erdoke
Hogy nem írtad alá, az már mellékes. Egy peres eljárás során simán érvényes szerződésnek minősítenék, hiszen 9 éve folyamatosan fizeted a számlákat. Ez azért elég erőteljesen ráutaló magatartás, ami elfogadott szerződéskötési forma. Vissza a lényeghez. UPC-nél kedvezményt az kap, akinek érvényes hűségszerződése van. Analóg TV-re ilyet csak az kaphat, aki megpróbálja felmondani, de sok esetben ma már az sem. Főleg ha az adott címen nincs más csak a UPC. Szopó, de sajnos ezt az üzletpolitikát választotta a cég. Úgyhogy marad a listaár vagy a trükközés. -
student
őstag
válasz
shabbarulez #7903 üzenetére
-
student
őstag
válasz
shabbarulez #7901 üzenetére
mi csori raty ország vagyunk szal sztem marad 2010 elöbb rákoncentrál a többpézes nyugatra mi maradunk a végére
ezek az upok elég ratyik azér !
azt várom mikor jön már el az az idő hogy skype start és bnővel/családdal/haverral
full screenbe hd hanggal+képpel akadás nélkül dumálok
ehhez nem tom mien up kell de gondolom jopár mbit -
KMT
addikt
válasz
shabbarulez #7840 üzenetére
Köszi, közben máshol is kiderült, hogy nem upc betegség.
-
Jadro
veterán
válasz
shabbarulez #7810 üzenetére
Ez korrekt kifejtés volt köszi! Azt láttam én is hogy az UPC kábelnetjéhez semmi köze, de így teljesen világos az egész.
Draken: Persze! Ha sokat töltesz lekorlátoznak.
-
Apollyon
Korrektor
válasz
shabbarulez #7813 üzenetére
Az a baj ezzel a DOCSIS technológiával hogy még sztem nem nagyon lehetne kihasználni. P2P-nél még talán, de youtubeozni sztem nem sok értelme van. Mondjuk egy dologra 100% hogy jó lenne: a jelenlegi csomagok árát gondolom jelentősen lenyomná...
Amúgy egy otthoni user mire tud alkalmazni egy 100Mbites netet? Mondjuk HD filmeket (sorozatokat) nézni streamingben... -
pzstm
titán
válasz
shabbarulez #7810 üzenetére
100%-osan egyetértek shabbaval!
-
csellosi
tag
válasz
shabbarulez #7332 üzenetére
Na acsi bacsi kicsi huszar!
Ki beszelt itt torrentrol? Nem csak illegalis tevekenyseggel lehet elerni havi par tiz gigat.
Tegyuk fel email, web, msn es egy ket aprosag elvisz napi 50-60 Mb-ot. (s akkor szukosen szamoltam)
Mivan ha en online radiot hallgatok? 4-5 ora alatt kepes 300-500MB forgalmat generalni.
Vagy ejtsunk par szot a demokrol, a maguk 500-2000MB-os mereteikrol.
Ezzel a harom dologgal az ottani csomagokat nezve csakis a korlatlan johetne szoba.
Vagy ha ki akarok probalni egy linuxot?
S meg szot se ejtettem az online tv-zesrol, vagy a sorozat online nezeserol.
(Az internet ezekrol szol kisebb reszt, nagyobb reszt a warezrol es a lopornorol).
En megkockaztatom azt, hogy havi 1GB-bol nem tudnek kijonni csak levelezessel bongeszessel es msnezessel
. Nezd az arakat, Mouse csomag nemhogy nevetseges, de teljesen folosleges is, a Cat csomag mar jobb egy fokkal es 300Ft-al, de az 5 GB-ot meg mindig keveslem. A Lion 2x nagyobb (10Gb) korlattal meg 1500 ropival tobb, a korlatlan pedig 1200 Ft-al kerul tobbe az elozonel. Szerintem az aranyok nem jol lettek kitalalva es a korlatok. De hat kis telepules(ek), nincs konkurencia, azt csinalnak amit akarnak (mint anno a broadband
, igaz akkoriban aaz512kbit/1-3gb korlat nagyon eleg es jo volt
).
Nem vagyok egy jerry311, de szvsz ha mar van korlatlan csomag, es a kisebb csomagok is 5 mb-esek, nem hinnem hogy wifin menne a cucc at azon a par kilometeren, annal meg a rez is olcsobb (nem beszelve arrol, ha vihar van, vagy napkitores
).
Az elso bekezdesedre valaszolva, ennyire reszletesen nem neztem meg
(gondolom szakmadbol kifolyolag neked rogton feltunnek az ilyen dolgok).
De lasd be azt, hogy realisabb lenne mondjuk egy ketszeres korlat azok helyett, es nem hinnem, hogy nagyon leterhelne a halozatukat.
"Egyébként 1GB levelelő, néha webezgető usernek elég." Nagyon visitva.
Ennel mar az is jobb, ha osszefog a szomszeddal egy korlatlan csomagert. Mert 4 rongy emailezesre es heti egy iwiwert, kicsit sok -
Apollyon
Korrektor
válasz
shabbarulez #6723 üzenetére
Ha jól értem, akkor most utánozhatom ezt a smileyt?
Ha nem írtam volna alá akkor áprilistól nekem is lehetne 6ezerér' 10/2-es net most meg akkor nem lehet csak nyolcér' 10/1... ÁÁÁÁ -
DonDragonka
őstag
válasz
shabbarulez #6724 üzenetére
Vajon a Dolgozó-net hogyan fog módosulni?
Tudom költői a kérdés. Talán az is lehet, hogy sehogy. -
tomp
félisten
válasz
shabbarulez #6723 üzenetére
"nem rendelkező"
ez minket nem érint, mivel nekünk van chello.
Gondolom nekünk más ár lesz. -
shabbarulez
őstag
válasz
shabbarulez #6723 üzenetére
Bejött amire korábban is számítottam a jelenlegi csomagárakhoz képest nem nagyon lesz jelentős eltérés, azonos konstrukciók mellett, inkább csak a sebeségek nőnek.
Eddig volt Minimun(1.25/0.25 Mbps) 2playben 3500
Most lesz Bronze(2/1 Mbps) 2playben 4000-értEddig volt Medium(5/0.75 Mbps) 2playben 6000
Most lesz Silver(10/2 Mbps) 2playben 6000-értEddig volt Extreme(10/1 Mbps) 2playben 8000
Most lesz Gold(20/3 Mbps) 2playben 7600-értGondolom a csak netes csomagok árai is hasonlóképpen fognak arányosulni a mostani 1 éves akciós árakhoz.
Ezek után szerintem elég erőteljesen érik idehaza Tíkomnak ADSL-en is egy a némethez hasonló 2, 6, 16 Mbps-es csomagkiosztás.
-
tomp
félisten
válasz
shabbarulez #6711 üzenetére
Ezt eddig is tudtam. Azé remélem hamarabb is kiteszik, mert még sok van hátra
-
tomp
félisten
válasz
shabbarulez #6683 üzenetére
"Az új logo annyira nem új"
De magyarországon új. Azt tudom hogy külföldön már az van.
-
Apollyon
Korrektor
válasz
shabbarulez #6684 üzenetére
Hmm érdekes.
Igazából nekem nem kell 20 megabit, a 10 is elég csak a feltöltés lehetne gyorsabb
Most nem a p2p miatt, hanem mert haverral akinek szintén extreme van, msn-en küldözgetünk át egymásnak 4-500 megás fileokat, néha több gigásat, és azért ezek kemény órák. Jobb lenne egy 2 fel, és az msn-nel se kéne küszködni...Hja és igen előző hszemben elírtam, a végén nem bronz-t akartam írni hanem silver-t
-
csellosi
tag
válasz
shabbarulez #6660 üzenetére
De azert vannak kivetelek. Tigernet, Giganet, Diginet meg mitudomen milyen net
(csak kis + penz kerdese
)
-
tomp
félisten
válasz
shabbarulez #6660 üzenetére
Bakker. Szép
ezt elolvasni
beviszek egy szerót, +csak hazai vonalat kérek bérelve (az ócsó) majd a oda-vissza tökéleset lesz a kommunikációAmúgy nagyon szépen köszönöm a részletes leírást!
-
jerry311
nagyúr
válasz
shabbarulez #6660 üzenetére
B+ shabba!
-
Tomaaasz
aktív tag
válasz
shabbarulez #6660 üzenetére
Széééééééép...
-
Apollyon
Korrektor
válasz
shabbarulez #6462 üzenetére
OK
Akkor mit tennél a helyemben?: Nekem jó ez a 10/1-es csomi, de ha köv. hónaptól tuti lesz emelés akkor inkább lefele kellene módosítanom mert nem kell nagyobb sebesség. Viszont alá kell írni 1 évre mert listaárat fizessen a halál.
Szóval akkor szerinted módosítsak lefele mert biztos emelnek, vagy maradjak a jelenleginél mert nem biztos..?
(...) -
Apollyon
Korrektor
válasz
shabbarulez #6460 üzenetére
Én a hsz-re alapozva fejeztem ki a véleményemet. Mint írtam én sem gondolnám h amit megdupláztak tavaly ilyenkor azt most elveszik.
A listaárnak meg mindig sokkal drágábbnak (jelen esetben az egyik helyen pl 2000Ft) kell lennie h az előfizetőket motiválják arra h aláírják az X éves hűsgészerződést. Valszeg ez a jövőben sem 500Ft különbség lesz.De a lényeg: Most akkor tényleg lesz bővítés? Eddig csak forrás nélküli "nyers" hszeket láthattunk...
(Vagy itt most mki ugyanannyit tud mint én...?) -
#56474624
törölt tag
válasz
shabbarulez #6403 üzenetére
Szerintem is ez a valószínűbb, ha meg akarják tartani az ügyfeleiket.
Arról tudtok valamit, hogy aki hűségszerződés alatt van, azzal ilyenkor mi történik? -
g@bo
nagyúr
válasz
shabbarulez #6403 üzenetére
tökmindegy,
pl. akinek most medium csomagja van, mire válthat? mi (ár, sebesség) csökken és nő? összességében jól jár?ok, van hűségidő, aztán lehet totózni.
-
csellosi
tag
válasz
shabbarulez #6053 üzenetére
Egyszer kifigyeltem es szinte percre pontosan akkor "terhelodik le" es masfel ora mulva "ki dugul"
. (este)
-
Tomaaasz
aktív tag
válasz
shabbarulez #5781 üzenetére
Van egy-két lakótelep, ott van is digi, meg egyéb lanos szolg.
-
jerry311
nagyúr
válasz
shabbarulez #5722 üzenetére
Ez tök jó, de nem fogják elolvasni, mert hosszú. Meg különben sem érdemes ennyi időt áldozni erre...
-
cerberushu
csendes tag
válasz
shabbarulez #5709 üzenetére
Remélem azért egy új broadcast generációba majd valamikor beinvesztálnak, mert a nekem a 20Mbit-es net bőven elég, a telefonukkal sincs gondom, minden erejüket és pénzüket fordítsák a kábeltévé irányába, a jövő ott lesz (gondolom)! Persze még kell egy erőteljes felvevő piac is, ahol sok-sok Full HDTV van.
-
Sirandrish
legenda
válasz
shabbarulez #5484 üzenetére
ugylátm te hlland vagy mert nagyon vágod..mindegy..
-
Sirandrish
legenda
válasz
shabbarulez #5481 üzenetére
amikor nekem chello classicom volt magyar forintra átszámolva 3-4K-ért adták a netet hollandiában és 3szoros sebességen..ezt irtam.-..nem azt hgy mst így van...egyáltalán nem hülyeség.. olvasni tud a valutaátváltó meg nem hülye gondlom...ennyi..
-
jerry311
nagyúr
válasz
shabbarulez #5163 üzenetére
Majdnem... A UPC ugyanis csak kedvezményt ad a hűségért nem fix árat. Magyarul a hűségszerződés azt biztosítja, hogy a listaárnál olcsóbban kapja az ember a szolgáltatást.
-
Tomaaasz
aktív tag
válasz
shabbarulez #5163 üzenetére
Hűségszerződésem van egy évre. Körübelül egy 1-2 hónapja kötettem be. Remélem nem fog drágulni... köszi a választ!
-
bambano
titán
válasz
shabbarulez #4461 üzenetére
Nem hiszem, hogy a docsis 3.0-ra kell várnia az upcnak, ha véletlenül emelni akar. Inkább arra, hogy illetékes termékmanager marketing zseni megint bal lábbal keljen fel és hirtelen álmodjon egy nagyot.
-
wilddog
tag
válasz
shabbarulez #4265 üzenetére
de ha rámegyek a forgalom mérésre ,
akkor minek méri www.chello.hu -n???? -
TeeJay
félisten
válasz
shabbarulez #3771 üzenetére
neked milyen neted van ?
optika a szobádig vagy mi?
nekem is ilyen net kellene -
bambano
titán
válasz
shabbarulez #3370 üzenetére
Pont fordítva. A torrentezők forgalmát legegyszerűbb a modemnél megfogni, mert modem sok van, sok modemnek kellene darabonként kis melót elvégezni, ami működik. A modem viszont nem tud forgalomelemzést. Vagyis ha a modemben korlátoznának, nem lenne olyan hozzászólás, hogy az ftp száguld, a torrent meg csiga.
A bix felé 2x10 giga link megy, ha jól tudom peeringelnek az niif-fel, nemzetközijük is elég sok van, tehát nincs olyan router, ami minden torrent juzerhez egy cbq vagy htb queue-t képes nyilvántartani úgy, hogy közben elemzi a forgalmat és közben a többi előfizetőnek meg full sebességen megy a net. -
Steroid
tag
válasz
shabbarulez #3370 üzenetére
Köszi Jerry a választ!
Meg neked is Shabba! A lényeg a lényeg, nem vagyok egy HC letöltő max adatforgalmam 47 giga talán, de mégis kifelé p2p nem megy egyszerűen, jo nem halok bele, meg nem létszükséglet, meg ráérek, csak ha már csinálunk vmit csináljuk rendesen -
bambano
titán
válasz
shabbarulez #2534 üzenetére
Példál úgy, hogy a Nemzeti Hírközlési Hatóság előírja, hogy milyen sávokat szabad használni és mire. Nem tudom a pontos frekvenciát, de nagyjából 47 Mhz környékén volt az Oirt szabvány szerinti O1-es sáv, ahol a legtöbb kábeltv társaságnál a magyar királyi 1-et adták. Pár éve (saccra 2-3) kiadta az ukázt az NHH, hogy mindenki húzzon el az Oirt 1-3 (vagy 1-5) csatornákról a tv jellel, ebből egyet tilos bármire használni, mert légiforgalom irányítás megy rajta. A többire azóta elvileg lehet visszirányt rakni.
Kérdésedre válaszolva tehát a jövő az, hogy a szolgáltatók kiköltöznek a ccir rádiósáv alatti frekvenciákból, így a mostani visszirányú sáv szélesíthető. Sok szolgáltatónál most ez 5-25Mhz között van, ami elég trutymós, az upc talán 5-65Mhz-et használ, amiből a 35-65 mhz sáv jól használható, és később felmehetnek 5-88Mhz-ig. -
TeeJay
félisten
válasz
shabbarulez #2424 üzenetére
értem.
a pingek nem valósak az tény bár most már közelebb van a valóshoz.
legalább a mérés jobblett -
bambano
titán
válasz
shabbarulez #2381 üzenetére
A cselló évekig terayonnal üzemelt. a gugli képkereső verziójának beírod, hogy terayon terapro, kapsz képet a legutolsó modelljükről és a régebbiről is.
A docsis modemjeiket terayon terajet néven keresheted. -
jerry311
nagyúr
válasz
shabbarulez #2383 üzenetére
Volt nálunk egyik ciscos középvezető féle, oszt mondta, hogy tanuljunk, mer' megalapozhatjuk a jövőnket nem is gyengén a cisco certificate-ekkel, merthogy övék a piac kb 78%-a, ha jól értettem szerény angol tudásommal.
UI: bizony, észak amerika nagy piac. szvsz ott sokkal nagyobb ''hagyománya'' van a kábeltv-nek mint felénk, így ha jól tippelem, jobban is fogynak a kábeltvs netes termékek.
[Szerkesztve] -
jerry311
nagyúr
válasz
shabbarulez #2381 üzenetére
Volt CMTS-ük. Még DOCSIS 2.0 is van/volt nekik.
Szvsz ott baszták el, hogy annakidején a DOCSIS előtti időszakban, amikor jól ment nekik, megtartották a kis házi szabványukat maguknak. Pedig kurvajó zavartűrése volt, elment olyan helyeken is, ahol a DOCSIS már egy saroknyira a központtól nem állt onlineba. Na mindegy, úgy látszik elbaszták... -
jerry311
nagyúr
válasz
shabbarulez #2370 üzenetére
Terayon-nak leáldozott? [link]
Nem találtam náluk CMTS-t csak mindenféle on-demand videos cuccot... -
Apollyon
Korrektor
válasz
shabbarulez #1498 üzenetére
Rendben, értem. De akkor én még nem jártam upc-s fórumokon, meg nem a kedvenc időtöltésem ÁSZF-et olvasni, így hát akkor ezekből nem tudtam meg, csak amikor gyorsabban jöttek a fileok. Én értesítést arra értettem hogy küldenek e-mailt, vagy sms-t, esetleg a havi számlaegyeztetőben írják ki hogy mi várható. Persze késve...
Tehát azokból kiindulva amiket leírtál, nem várható semmi változás...(?) -
adalbert1
veterán
válasz
shabbarulez #1400 üzenetére
Csak az a vicc az egészben, hogy vidéken (csongrád megye, Szentes), ahol elméletileg sokkal kevesebb szereplős a piac (kisebb verseny, mondjuk kevesebb előfizető is), pl.: karácsonykor akciósan lehetett volna kötni 1mbit-es korlátlan csomagot havi 4 ezerért (szintén kálel tv-n keresztül), ehez képest a az 512 5 giga korláttal drágábban szerintem kurva nagy lehúzás.
Jó, mondjuk ez is kánaán ahoz képest, mikor még 36 óra modemes netért fizettem 7-8 rongy körül havonta, a túllépésért meg mégtöbbet (főleg hogy akkor jött be a napster). -
TeeJay
félisten
válasz
shabbarulez #1379 üzenetére
jaja tudom csak vicceltem
az is nagy öröm lesz ha valami 25-50megabites le meg többmegabites feltöltés lesz -
TeeJay
félisten
válasz
shabbarulez #1336 üzenetére
svédeknél 8/8-as korlátlan 40euró vagyis kijön 10ből egy ilyen net nálunk meg up to 8/512 ADSL-el
de pl svédeknél 24/1M 41euró
idehaza is lehetne már ilyen netes ajánlat -
TeeJay
félisten
válasz
shabbarulez #989 üzenetére
pesten ahol tanulok a lakásban chello light van
és 3-an használjuk a gépet (net böngészés hírek sulis cuccok)
és mióta megvan talán 1x léptük át az 1giga forgalmat
itthon DSL-van töltök jó sokat itt nem 1x volt már 50-60giga letöltésem
szerintem is vezessenek be FUP-ot de ne 100-150gigára hanem 300-500-ra és a HC downloadereket utána korlátozzák le.
a sima netesek úgysem csinálnak havonta 1-2gigánál több forgalmat max netrádióval vagy webkamerázással az meg belefér mert sokkal több mezei netes van mint HC letöltő -
ToBeY
nagyúr
válasz
shabbarulez #989 üzenetére
Szerintem ezt bőven kigazdálkodja a szolgáltató a powerusereket,mert elég sok olyan user van, akik csak email-re használják a netett.Tehát ők nem generálnak túl nagy forgalmat.És vannak a power userek akik akár több 100GB is töltenek,így a szolgáltatónak kijön egy átlag, ami még elfogadható neki.
Tehát hiába lesz 8mbit vagy több,akik mailre és szimplán netre használják a netet azok 8mbit-el is csak arra fogják. Imseretségi körömbe elég sok ilyen user van.
[Szerkesztve] -
jerry311
nagyúr
válasz
shabbarulez #916 üzenetére
2x10Gbit-et szerintem nem kell bővíteni külföld felé, de a BIX-re sem
-
Soma01
veterán
válasz
shabbarulez #31 üzenetére
Sok itt az off!! Itt folytassun inkább: [link]
-
Soma01
veterán
válasz
shabbarulez #28 üzenetére
Ez igaz, de a többi szolgáltatónál ált. nincs így, hogy az up nagyobb! Egy szerűen csak drágább+ 1-2 extra, több e-mail....
-
Soma01
veterán
válasz
shabbarulez #20 üzenetére
Köszönöm szépen! Nagyon rendes vagy, hogy így leírtál mindent. Nem tudtam ennyire ternészetesen, de azt tudtam, mint ahogy az elsö ilyen irányú hsz-emben is leírtam ,hogy a jelenlegi technológia (és az ADSL2 is ha 24 megát nézzük) a teljesítőképességének határán jár már. Ezt mind értem. Akkor lehet nem tűnt ki az előző hsz-emből.
Én csak az nem értettem, hogy ha ...(úr isten már megint leírom)
!!
Szóval, ha a Pantel felfele az ADSL elméleti max. sebességét kínálja mint max elérhető (max. elérhető 24 mega), akkor felfelé miért nem a max. sebességet kínálja ami 1mega (csak max. elérhető 768k-t kínál) ? Mert ugye lefelé, ha a vonal minősége miatt megy a 24 mega, akkor felfelé is mennie kellene az elméleti max.nak ami 1,5 mega (vagy ilyesmi 1,2 vagy 1?)! Más kérdés, hogy a vonal miatt szinte mindenkinek kisebb lesz, max.seb. csak azoknak lesz aki közel lakik a DSLAM-hoz.
-
Soma01
veterán
válasz
shabbarulez #12 üzenetére
''Hiába ad a szolgáltató up to 24/1 Mbps-es csomagot ez csak a technológia maximum értéke...'' Ez ok, de fel sem tünteti, hogy 24/1-et ad. Ilyen alapon a 24 sem biztos. De legalább a hírdetett max. lenne 24/1 vagy 1,5! Más kérdés hogy távolodva kevesebb a seb. De eleve 768-ról kezdik nem 1 vagy 1,5-ről!
Amúgy a felfele irány miért olyan érzékeny pont a p2p-n KÍVÜL?? Az is csak sávszél... A kábelnél értem, de a DSL-nél? A DSLAM berendezés után is aszinkron a kapcsolat?? Úgy tudom nem. Akkor a DSLAM berendezés előtt (azaz DSLAM+én köztem) miért számít? Adjon 6,5/0,768 (össz 7,3 mega) helyett 5/1-et (össz 6 mega). Csupán a P2P lenne az ok? Ja, meg 2 csomag: 4/0,768 (min seb. 2/0,512) és 24/0,768 (min seb. 6/0,512). Az up miért nem nagyobb a 24-es csomagnál (ua. mint a 4 megásnál)?
Aktív témák
Hirdetés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- Apple Watch
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Elérhető az alvási apnoe funkció a magyar Samsung órákon
- Samsung Galaxy A34 - plus size modell
- Autós topik
- iPhone topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Házimozi belépő szinten
- További aktív témák...
- Veszünk: PS5 Fat/Slim/Digital/Pro konzolt, játékokat, Portalt stb. Kérj ajánlatot!
- REFURBISHED és ÚJ - HP Thunderbolt Dock G2 230W docking station (3TR87AA)
- BESZÁMÍTÁS! Gamer számítógép Asus B150M i3 6100 16GB DDR4 240GB SSD GTX 1050 Ti 4GB Sharkoon 500W
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- BESZÁMÍTÁS! Nintendo Switch 32GB V2 játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest