Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#343) Plexicushio válasza PuMbA (#342) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Nem (bírtam) :)
Azt megtartom valószínűleg, V30 szerencsére, kommersz videóra jó lesz, meg gincsolni a cellákat a Lexar kari helyett a teszt-fázis alatt ;]
Inkább a kit-obit passzolnám el szivesen bőven ár alatt még.

"a legtöbb sorozatfotóhoz és leggyorsabb buffer ürítéshez úgyis UHS-II-es 300MB/s-os SanDisk Extreme Pro kell."

Ne hidd, hogy nem jártam körül a témát előtte. ;] M62 esetében tökmindegy, hogy UHS-I vagy UHS-II kártya van benne; 14 FPS esetén ugyanakkora marad a sorozatfeltétel hossza, azaz a buffer erejéig sajnos (max. ~850MB). 7 FPS-nél már lehet más a helyzet, hogy közben elkezdi írni ki a képeket a kártyára, de ott meg alapból lehet 8 másodperces is a sorozat...ami elég lesz.

De a buffer ürítés miatt viszont megér(het)i az UHS-II. Ám tudod mit löknek a gyakorlati számok RAW/C-RAW esetében? Hogy 3-4 mp. az ürítési előnye egy UHS-II -es Sandisk méregdrága SD-nek az UHS-I -es negyedannyiba kerülő változatához képest... (20-30 kép) JPEG esetében nem tudom; de nem kell teliőni 50 képig, csak szekvenciálisan kisebb a sorozatokat, és akkor az írásra sem kell annyit várni :DDD :DDD. Viszont én csak JPG-t fogok akciónál, evidens.

Lexar 2000x SDXC a kiszemelt egyébként (adnak hozzá kártyaolvasót is). In-camera teljesítmény/ár-érték arányában ez a jó vétel, a Sandisk és Sony UHS-II nekem megfizethetetlen... :N És ebben a gépben meg sem éri a többletet.
Tudom, ez már nem az a Lexar, de túl sok panasz nem érkezett a váltás óta.
De mivel 64 GB nem lesz elég, és ez úgyis csak az a top kártya lesz, tervben van egy 128/256 -os, lassabb "backup" 1667x -es Lexar is, vegyesen videóra. :)
Egy 128-as UHS-I V30-as MyMemory-m meg már van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.