Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) D@ni88 válasza Lortech (#300) üzenetére


D@ni88
addikt

sry, jóaz, de nekem nem kell a .0000 azt el lehet tüntetni?

(#302) Lortech válasza D@ni88 (#301) üzenetére


Lortech
addikt

Dede, le is írtam hogyan. Dehát a double az a tömb, azé' kell az, e.

Thank you to god for making me an atheist

(#303) D@ni88 válasza Lortech (#302) üzenetére


D@ni88
addikt

ok köszi,é erről a kovertálásban nem tudsz segíteni? int to string

(#304) Lortech válasza D@ni88 (#303) üzenetére


Lortech
addikt

Azért remélem leesett, hogy az előbb nagy hülyeséget írtál. :F

itoa a függvény neve. itoa(int stringge_alakitando_szam, char * kimenet_string, int szamrendszer_alapja)

Thank you to god for making me an atheist

(#305) D@ni88 válasza Lortech (#304) üzenetére


D@ni88
addikt

leesett persze, csak nekem úgy mondták h azzal lehet tömböt létrehozni. furcsélottam h racionális, és tömb is, de hát azthittem h ez csak ilyen egyedi hülyeség :D

de amit írtál erről az átalakításról, hát izé, nem nagyon értem :D
amúgy meg 5x5ös 5ödölő lesz belőle. ezt csináltam meg 2 éve középsuli 3.ba prog évvégi ként pascalban, és önszorgalomból megcsináltam snake-et is :D csak úgy önszórakoztatás képpen :) jólvan elhiszem kicsit furcsa volt :p de kivehető :D

[ Szerkesztve ]

(#306) odonye


odonye
csendes tag

AMúgy a Pasclanak van értelme? Én nem sokat látok.

(#307) D@ni88 válasza odonye (#306) üzenetére


D@ni88
addikt

el lehet vele szórakozni!
Első prognyelvnek sztem jó :P

(#308) amargo válasza D@ni88 (#307) üzenetére


amargo
addikt

Én nem igazán látom az értelmét és nem is tudom hova rakni.. azt leszámítva hogy 1-2 programozáshoz nem értő, de pascalt - delphit ismerő tanár ezt tanítja a mai napig..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#309) Vico87 válasza amargo (#308) üzenetére


Vico87
tag

Kezdõknek könnyebb, mint C-t tanulni egybõl. Én legelõször Pascalban programoztam, aztán tanultam csak meg C-ül. Manapság az a hátránya, hogy nem igazán használják, míg a C-t igen. Szerintem egyszerűbb kezdõknek azt leírni és megérteni, hogy "szoveg : string;", majd csak használni, mint "char* szoveg stb..." vagy "char szoveg[x]" és mindig &szoveg-ként használni a függvényekben.

[ Szerkesztve ]

(#310) kicsitomi88 válasza amargo (#308) üzenetére


kicsitomi88
őstag

[ egyeterto smiley ]

Vico87: Pascallal kezdtem es delphiztem evekig, vagy 5 elpazarolt ev az eletembol...

90 87.5 87.8 87.5

(#311) doc válasza kicsitomi88 (#310) üzenetére


doc
nagyúr

:K
én annak idején szerettem a Pascalt, de mikor sikerült "összejönnöm" a C-vel, onnantól rá sem néztem :)
az előnye hogy könnyen tanulható, de ez egy idő után már erős hátrány lesz. pl. a C konzekvens felépítéséhez képest a Pascal egy össze-vissza hányt szutyok.
az a baj, hogy az oktatás irtózatosan lassan idomul az aktualitásokhoz, a számítástechnika gyors fejlődésével meg képtelen lépést tartani. a felsőoktatásban még csak-csak, de pl. egy középiskola reménytelen. az a tanár, aki anno 30 éve megtanulta a pascalt, még 10-20 évig tanítani is fogja. ahelyett hogy a modernebb szemléletű nyelveket tanítanák (akár delphit, ha már könnyen tanulható nyelv kell)
ok hogy alapozni is kell, de nem mindegy hogyan

(#312) odonye


odonye
csendes tag

Mikor véletlenszerű számot szeretnék kapni, miért kapom mindig gyanazt a programot akárhányszor lefutatom? Ha meghívom a randmize() függványt akkor hibaüzenetet kapok. Ilyet ovlastam:

#include <stdlib.h>
randomize();
x=rnd() % n

De ez csak randomize(); nélkül működik. Miért lehet ez?

(#313) doc válasza odonye (#312) üzenetére


doc
nagyúr

milyen hibaüzenetet? ha nem árulod el, nehéz lesz...
azt tudod, hogy a randomize-ot csak egyszer, a program elején szabad meghívni, ugye?

(#314) odonye


odonye
csendes tag

c.c:(.text+0x4f): undefined reference to `randomize'
Azt nem tudtam, hogy az elejen kell.

(#315) odonye


odonye
csendes tag

ÜDv, ha a randomize(); helyére ezt írom: srand(time(NULL));, akkor működik. Ez most pontossan mi is? Egy fórumon találtam, hgoy ezzel működik, csak miért, és mi ez?

(#316) Lortech válasza odonye (#315) üzenetére


Lortech
addikt

Mert a randomize az turbo c / borland c változatban van emlékeim szerint.

Thank you to god for making me an atheist

(#317) D@ni88 válasza Lortech (#316) üzenetére


D@ni88
addikt

turboba is legelejére kellett szinte írni h randomize, és ott is random parancsal lehett véletlenszámot generálni. Szval próbáldrandommal :D

(#318) Lortech válasza D@ni88 (#317) üzenetére


Lortech
addikt

Randomize-zal nem megy, leírta, én meg azt is, hogy miért. Ő nem turbo c-t használ.

Thank you to god for making me an atheist

(#319) D@ni88 válasza D@ni88 (#317) üzenetére


D@ni88
addikt

hát ki mondta h turbó c-t használ? én csak annyit mondtam h sima randommal próbálja...

(#320) odonye


odonye
csendes tag

Próbáltam randommal is, de teljessen felesleges volt, mivel a randomize();-val volt gondja.

(#321) Lortech válasza D@ni88 (#319) üzenetére


Lortech
addikt

Nem megy a szövegértelmezés, az a baj. Nem mondtad, de a randomize + random az tubro c / pascal módi.

Thank you to god for making me an atheist

(#322) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Hali!
A segítségeteket kérném!Az alábbi programról lenne szó:

Írjon és deklaráljon C föggvényt, amely egy nulla végú stringben, amely 1-es és 0 karaktereket tartalmaz, minden egymást követő ötödik egyes után beír egy 0-ár!Az eredmény számára a függvény foglal helyet.
pl: 11110111011111110011 --> 111101110111110110011

(#323) D@ni88


D@ni88
addikt

Na a "project" egy 5x5ös ötödölő játék lenne...
addig eljutottam hogy kiírassam meg hasonlók.
De valaki tudna egy megoldást arra, hogy ha 'X'-et és 'O'-t akarok beírni azt miként hogy csináljam?

#include <stdio.h>
void main()
{
int a[25];
int i, j, x;
x=1;

for (i=0; i<25; i++)
{

a[i]=x++;
}


for (i=0; i<25; i++)
{

if ((i==5) || (i==10) || (i==15) || (i==20) || (i==25)) printf("\n\n");
if (a[i]<10) printf(" %d", a[i]);
else printf("%d", a[i]);
printf(" ");
}

}

[ Szerkesztve ]

(#324) kicsitomi88 válasza D@ni88 (#323) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Bekered hogy melyik koordira es mit, atirod a tombbe, kepernyotorles es ujrakiir.

90 87.5 87.8 87.5

(#325) D@ni88 válasza kicsitomi88 (#324) üzenetére


D@ni88
addikt

a bekérést meg az iyleneket értem. megcsináltam már turbóba :)

hát jólvan de ez int típusú... most át kell h írjam a tömböt char-ra? és kézi feltöltéssel kell megoldani, azt meg nem szeretném.
képernyő törlést egyépként mivel lehetmegoldani?

[ Szerkesztve ]

(#326) D@ni88


D@ni88
addikt

vagy egyáltalán hogy lehet létrehozni olyan char tömböt? amiben 25db 2hosszúságű "szöveg" tárolható?
char a[2][25]?

(#327) szilu84 válasza rOwLeY (#322) üzenetére


szilu84
tag

char *feladat(char *str){
char *uj=(char*)malloc(sizeof(char)*500);
char tmp[2];
tmp[1]='\0';
int i;
uj[0]='\0';
for (i=0;i<strlen(str);){
if (str[i]=='1' && str[i+1]=='1' && str[i+2]=='1' &&
str[i+3]=='1' && str[i+4]=='1'){
strcat(uj,"111110");
i+=5;
}
else{
tmp[0]=str[i++];
strcat(uj,tmp);
}
}
return uj;
}

(#328) odonye


odonye
csendes tag

D@ni88, igen. Et hívják több dimenziós tömbnek. De ha úgy gondolod, hogy 25db 2 karaktert tároló ,,szöveget" akarsz létrehozni, akkor azt fordítva kell megtenni (ha jól tudom, javítsatok ki ha tévedek): char a[25][2].

(#329) szilu84 válasza D@ni88 (#326) üzenetére


szilu84
tag

ehhez a projekthez miért kell 25db 2 hosszúságú szöveget letárolni? nem jó egy 5x5-ös mátrix, aminek minden eleme egy karakter? (egy X vagy egy O)

(#330) Lortech válasza szilu84 (#327) üzenetére


Lortech
addikt

Biztos működik, de az nem a legjobb gyakorlat, hogy kihivatkozol a tömbből. Meg ugye ott a limit.

Thank you to god for making me an atheist

(#331) maszat válasza szilu84 (#327) üzenetére


maszat
senior tag

Felhasználva a forrásodat elkészítettem egy másik verziót:

char *feladat(char *str){
char *uj=(char*)malloc(sizeof(char)*(strlen(str)*1.2));
int i=0;
int ujszohossz=0;
int egyesek=0;
for(i=0; i<strlen(str); i++){
uj[i+ujszohossz]=str[i];
if(str[i]=='1'){
egyesek++;
if(egyesek == 5){
egyesek = 0;
ujszohossz++;
uj[i+ujszohossz]='0';
}
} else {
egyesek=0;
}
}
return uj;
}

Működése:
Létrehozza a célszónak megfelelő karaktertömböt. Külön megvizsgálva lehetett volna pontosan akkorát létrehozni, mint amekkora kell, de hirtelen ez is jó, elvégre max 20%-al lesz hoszabb a szó.
Betűnként olvassa a szót, és számolja az egymásutáni 1-eseket. Ha megvan az 5, akkor hozzácsapja a 0-t, ha nincs, akkor nullázza a számlálót.
uj[i+ujszohossz]=str[i]; az ujszohossz változó az eltolás kezelésére szolgál, mikor a 0-t beszúrjuk.
Így hirtelen kipróbálva működött, de a hibátlan működésért nem vállalok garanciát. :)

[ Szerkesztve ]

(#332) D@ni88 válasza szilu84 (#329) üzenetére


D@ni88
addikt

hát végülis jó, csak eddig számokban gondolkoztam mint mezők nevei, de ha egy lenne akkor meglehetne oldani betűkkel :) hát nem tom úgy mennyire lenne átlátható, mert azért a betű vs számhoz már hozzá van szokva az emberi szem.

(#333) szilu84 válasza maszat (#331) üzenetére


szilu84
tag

kipróbáltam, müxik az algoritmusod, de sztem nem zárod le az uj sztringet, mert kiírásnál mindenféle krixkraxot ír a végére.
ez hiányzik a return elé: uj[i+ujszohossz]='\0';

[ Szerkesztve ]

(#334) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Köszönet mindenkinek a segédkezésért! :C :C :R :R

(#335) maszat válasza szilu84 (#333) üzenetére


maszat
senior tag

Ez igaz. Nem foglalkoztam a lezárással. ;)

(#336) odonye


odonye
csendes tag

Üdv! Egyenletet meg lehet oldatni progival? Pl egy olyan, hogy 24=262.2-x/500-x*100?

(#337) kicsitomi88 válasza odonye (#336) üzenetére


kicsitomi88
őstag

meg.

90 87.5 87.8 87.5

(#338) PazsitZ válasza odonye (#336) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ha átalakítod...

- http://pazsitz.hu -

(#339) Vico87 válasza odonye (#336) üzenetére


Vico87
tag

Igen, meg lehet oldani. Nyilván vannak könnyebben és nehezebben kivitelezhetõ megoldások.
Könnyű megoldások pl :
- megoldóképlet alkalmazása (negyedfokú polinomig alkalmazható, de a negyedfokú megoldóképletét tutira rosszul írod majd le, mert embertelen hosszú)
- iteratív módszer alkalmazása (lásd : Newton módszer, Lagrange módszer)
Az egyenletmegoldáshoz ajánlott "numerikus módszerek" témakörbõl ismeretek.

Igazából minél többet tudsz matekból annál jobb megoldást tudsz erre írni.

(#340) Noobi


Noobi
tag

Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki abban a problémában, hogy a devCpp-omban a sima c project nem fordul le? Csak a c++-os fut le hiba nélkül....
A kiírt hiba: "C:\Prog\Dev-Cpp\Project\Makefile.win [Build Error] [main.o] Error 1 "
Vistám van, bár nem gondolom hogy az lenne a baja, mert a legelején simán lefordult... azóta hiába telepítettem újra mindent, nem segít.....
Előre is köszönöm!

(#341) Lortech válasza Noobi (#340) üzenetére


Lortech
addikt

Pedig bizony az a baj (vista alatt nem megy a devcpp alapból).

Itt egy biztosan működő leírás (én is így raktam fel Vistára): [link]

Thank you to god for making me an atheist

(#342) Noobi válasza Lortech (#341) üzenetére


Noobi
tag

Köszönöm Szépen a gyors segítséget! :R
Csak azért gondoltam, hogy nem a vista hibája, mert a legelső telepítés után 1-2 napig jó volt...

(#343) dany27


dany27
őstag

sziasztok!

Én most szeretném elkezdeni a C-t tanulgatni de nem tudom melyiket lenne érdemes elkezdeni. Mivel nem tudom hogy mi a különbség a sima C a C++ és C# között!
Előre is köszönöm a válaszaitokat!

(#344) Noobi válasza Lortech (#341) üzenetére


Noobi
tag

Tényleg működik :)
Köszi mégegyszer! :R :C

(#345) Noobi válasza dany27 (#343) üzenetére


Noobi
tag

Szia!
Szerintem az általad megadott sorrend a helyes.... a C-re épül a másik kettő lényegében... a C++ objektum orientált, a C# pedig a C++ és a Java keveréke .... elvileg... szóval én a sima C-re voksolnék...

(#346) dany27 válasza Noobi (#345) üzenetére


dany27
őstag

oks

Csak vmi jó irodlalom kéne hozzá, mert magamtól nem fogok rájönni hogy mi hogy van :D
Szóval tudnál nekem mondani valami jó kis könyvet C-hez??

(#347) Noobi válasza dany27 (#346) üzenetére


Noobi
tag

Ha ennek: http://ebookz.hu/ a keresőjébe beírod, hogy c programozás, kidob mindent, még feladatgyűjtemény is van rajta... Sok Sikert!

(#348) Lortech válasza dany27 (#346) üzenetére


Lortech
addikt

Vagy mondjuk kezdhetnéd az első hozzászólással. :U

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#349) Wizardmon


Wizardmon
csendes tag

Heló!
Most kezdtem C-ben programozni. Pontosabban ma délután. :)
Van nekem egy borland c++ 2.05 fordítóm. Elmondaná valaki, hogyan kell azt használni? agy valami linket adjon please ahol leírják.
Olyasmi programmal kezdtem, hogy:
#include<stdio.h>
main()
{
printf("Elsö C programom \n");
}
Ilyenkor elvileg meg kell hogy jelenjen a: Első C programom - szöveg.
De már az sem biztos hogy sikerült normálisan lefordítanom. Rámegyek hogy save. Akkor csinál nekem egy jegyzettömb formájú fájlt, aztán mondom neki hogy RUN. Akkor kiír 3-4 sor szöveget, és rak a jegyzetemhez egy .exe fájlt meg egy csomó mást is. Ha rákattintok az exe-re, kijön egy dosos ablak, de mire észreenném, hogy van-e rajt valami, be is záródik. Enek kell történnie? Ezt kell csinálnom fordításkor?
Légyszi valaki segítsen.

(#350) Lortech válasza Wizardmon (#349) üzenetére


Lortech
addikt

Nyiss egy cmd ablakot (parancssor), és ott futtasd le a kapott exe fájlt, és látni fogod a programod kimenetét, ha volt neki.
Ennek kell történnie, amit leírtál, mivel a program befejeződik felhasználói interakció nélkül, és a parancssor bezáródik, ezért nem látod az eredményt.

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.