- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Steven: Sokat utazó kávéfüggők ide!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- nonsen5e: DPD tapasztalatok
- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- ricshard444: Fényképező ? Telefon helyett
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Szólánc.
Új hozzászólás Aktív témák
-
dobragab
addikt
válasz
jattila48 #3307 üzenetére
Kezdőknek pedig nem OOP szemléletet és STL-t kell tanítani, hanem írja meg C-ben az alap algoritmusokat (keresés, rendezés, stb), értse meg a paraméterátadás rejtelmeit (érték, cím,...), írjon rekurzív fv. hívást, stb. Ez később mind hasznára fog válni, amikor már a C++ esetleg magasabb szintű absztrakcióit használja. Pontosabban enélkül, soha nem lesz belőle jó C++ programozó.
Tökéletesen egyetértek.
Igazából lényegtelen, hogy C vagy C++ a nyelv, de C++-ban egy csomó olyan dolog van, aminek dependency-je, hogy értse, hogyan van C-ben.
Például amíg nem tudja _tökéletesen_, mi az a pointer, nem kéne sem referenciát, sem okos pointert tanulni. Sőt, okos pointereket csak azután kéne, hogy megvolt az OOP, a RAII, a template és esetleg a jobbérték referencia.
Amíg nem érti tökéletesen, mi az a tömb, hogy a méretét nem tudja lekérdezni függvényből, hogy mi köze a pointerhez, stb. addig nem szabad neki std::vectort tanítani, mert utána már sosem tanulja meg, mi is az a tömb.
std::string-et is csak azután kéne tanítani, hogy érti a tömböket, használta a karaktertömböket, stb.
Fvptr -> öröklés ugyanez.
Szóval sorolhatnám még a dependency-ket, de nem sok értelme van. Az a lényeg, hogy ezeket be kell tartani, és bizony C-ben nem lehet ezt a szabályt megszegni, mert nincsenek ilyen cuccok. C++-ban sokkal könnyebb "rossz útra tévedni", míg C-ben nem lehet. Ha betartja ezeket a játékszabályokat, akkor a C++ jobb lehet, mert egy csomó f*szságot meg tud úszni a scanf-től a qsort-ig, de jóval nehezebb ezeket betartani.
Új hozzászólás Aktív témák
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- Remek áron Lenovo ThinkPad x395 AMD Ryzen 7 pro-3700U/16GB/256 SSD/AMD Radeon Vega 10 Grap/FHD/IPS
- MacBook Air M1 8/256 92% Aksi szép állapotban
- iPhone 12 Pro Max 128GB Újszerű Független/1-3 hónap gar./Akku 86%/p4360
- Apple 20W adapter gyári!!!! Bontatlan!
- Lenovo Thinkpad x13 i7-10610U 32GB RAM 512SSD Érintőkijelző
- Készpénzes számítógép PC félkonfig alkatrész hardver felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 55B4 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO Ideapad Gaming 3 notebook - i5 11320H 16GB DDR4 256GB+1TB SSD GTX 1650 4GB WIN11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest