Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#5051) Trub


Trub
tag

Szaknyelvhez szintfelmérőt hogy lehet írni? Van nyelvvizsgám, de már csak a szintfelmérős kurzusra lenne hely.

(#5052) #41635072 válasza Trub (#5051) üzenetére


#41635072
törölt tag

1. Neptun kezdőlapján/emailben szokták meghirdetni a szintfelmérőket. Így tanév végén gondolhatod, hogy már nem lehet megírni.
2. Ha van nyelvvizsgád miért akarod kijárni a felkészítőt?

(#5053) tottibence


tottibence
csendes tag

Hello mindenki!

Lusta vagyok minden hozzászólást visszaolvasni, gondolom volt már róla szó, de a szakirányokról érdeklődnék. Elolvastam már mindent, hol milyen tárgyak vannak. Valójában érdekelne minden szakirányról egy személyes beszámoló féle. Mennyire nehezek a tárgyak, mi az amiből a legtböbben buknak az adott szakirányon, illetve hol milyenek a tanárok stb. (esetleg mennyire könnyű az adott szakirány, bár ez eléggé személy függő dolog) Előre is köszi mindenkinek! :DD

(#5054) C^^ válasza tottibence (#5053) üzenetére


C^^
őstag

Hali,

Kar/szak? :)

(#5055) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

(#5056) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Cimbooora:

Szerintem van lehetőség akkreditálni de hívd fel a Tanulmányi Osztályt ők pontosan elmondják.

[ Szerkesztve ]

(#5057) Chosen válasza Cimbooora (#5055) üzenetére


Chosen
addikt

Egy ismerősöm jött így. Eddig egyetlen tárgyat, műhely gyakot tudott kilőni vele.

(#5058) Remus389 válasza Cimbooora (#5055) üzenetére


Remus389
veterán

én pedig szemtanúja voltam hogy valaki Logisztikából kapott valaki felmentést, ilyen OKJ-s suliban volt ilyen tárgya

beszélj a tanárral és ha liberálisabb típus, lehet elengedi

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#5059) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Kérdéses, hogy a tanulmányi ösztöndíj számításánál ez beleszámítana e?!

(#5060) Khan13 válasza Cimbooora (#5059) üzenetére


Khan13
senior tag

Úgy számít a beszámított tárgy, mint korábbi félévben teljesített kredit. Nem javít, inkább ront az átlagon általában. (ismerősnek volt dolga ezzel)

(#5061) tottibence válasza C^^ (#5054) üzenetére


tottibence
csendes tag

Bocsi! Természetesen Kandó villamosmérnök :)

(#5062) C^^ válasza tottibence (#5061) üzenetére


C^^
őstag

Abban viszont a többiek fognak tudni segíteni. :)

(#5063) CyberPunk666 válasza tottibence (#5061) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ne a tárgyak nehézségével foglalkozz. Azt nézd melyik akarsz lenni, és melyik érdekel. Ezt majd a bevezető tárgyak alapján fogod tudni csak megítélni. Nem másnak kell tetszenie, hanem neked. Egy nehéz tárgy is sokkal könnyebben elvégezhető, ha érdekel, mint egy könnyű ami nem.

(#5064) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Ha van egy német szaknyelvi előkészítő néven meghirdetett kurzus, és ha senki nem jelentkezik rá, akkor van rá esély h vki kérésére áttegyék más időpontra? Vagy semmi ilyen?

(#5065) Kiglerx válasza tottibence (#5053) üzenetére


Kiglerx
tag

Akkor sorban:

1.Mikroelektronika (alkatrész): könnyű bekerülni. Nem mondanám hardcore szakiránynak. Tompos tanár úr nagyon korrekt sztem, lehet tőle sokat tanulni. Mészáros András jóarc, laborban söröztök, stb. Hangulatos csapat, de én sok rációt nem látok a szakirányban. Diploma utáni elhelyezkedési lehetőség 10-ből 5

2. Műszerautomatika: Jó, de nehéz. Vannak jó tanárok pl SaTa. az a szakirány ahol este is a laborban lehetsz, ha érdekel, és ha jó jegyet akarsz. Diploma utáni elhelyezkedési lehetőség 10-ből 9,5

3. Hiradó (hippi): Szerintem halott. Én nem látok benne semmi rációt, mondjuk fossá is unnám magam ott. Mágel meg Döring epic ott. Diploma utáni elhelyezkedési lehetőség 10-ből ?

4. Energetika: ha érdekel a 400kV meg ilyesmi akkor ez a Neked való. én jót még nem hallottam innen Diploma utáni elhelyezkedési lehetőség 10-ből 9.5

5. Automatika: aminek van értelme (nem nehéz kitalálni, hogy melyik szakirányon vagyok). nagy tudású előadók, 1-2 kicsit lazább, és órán kell kicsit noszogatni őket, vagy külön kérdezni. Diploma utáni elhelyzkedési lehetőség 10-ből 9.5

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#5066) CyberPunk666 válasza Kiglerx (#5065) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Szerintem a műszer nem nehéz. Van olyan, amivel van meló, időigényes, de szerintem könnyebb, mint a 3. félév (ami még nem szakirányos)

(#5067) #41635072 válasza Kiglerx (#5065) üzenetére


#41635072
törölt tag

A híradó miért lenne halott?

(#5068) CyberPunk666 válasza #41635072 (#5067) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Mert itthon ismeretség kell a jó álláshoz. Nem igazán van belőle hiány. Nekem van több híradót végzett ismerősöm, és mind műszaki üzletkötő/értékesítő munkakörben dolgoznak. pedig több éve végeztek.

Persze ez is jó munka, nem úgy értem, csak nem biztos, hogy a híradósoknak ez lenne az álma. Nekik legalábbis nem ez volt. Ebből is megélnek csak érted...

(#5069) Chosen válasza Kiglerx (#5065) üzenetére


Chosen
addikt

Hasonlót Gépészre valaki tudna írni? Lassan itt a választás, de szinte semmit nem találtam a szakirányokról. (Jármű-Gépterv-CAD/CAM)

[ Szerkesztve ]

(#5070) Imy válasza Kiglerx (#5065) üzenetére


Imy
veterán

Miért nem hallottál jót az energetikáról? Vagyis milyen rosszat hallottál onnan?

(#5071) tkesy válasza Chosen (#5069) üzenetére


tkesy
őstag

Nagy vonalakban: (de nem 100% mert a tanári kar is változik az idők folyamán)

Géptervről csak keveset tudok, kevesen is választják, akkor menj oda profi vagy a GEG-ből, és szeretnél még többet rajzolni...:)

Az autós szakirányt választják a legtöbben, az a legkönnyebb, ott is van egy-két húzós tárgy, de nem annyira vészes...

CAD/CAM - magyarán gyártósok, aki megmondja miből, mivel, hogyan, mennyi idő és milyen költségvonzattal készül el a megrendelő által kivánt mdb. Ha megnézel egy How It's made részt, kb azt tanítják.
A szakhoz 3 kulcsfontosságú tárgy van: FOTA* / Anyagtud II / Mecha III, ezek nélkül még elkezdeni sem tudod a szakirányod.
A FOTA-ra épül (nem tudom, hogy Sípos-al-e még) az FTSZ, majd az FTSZT I / II, ezekben a forgácsolásról lesz szó, szerszámok felépítései / működése, anyagok forgácsolhatósága, és a végén szerszámpálya programozás kézzel majd Catia-val, és még rengeteg más...
AT II + Mecha 3-ra épül az Alakítástechnológia, itt a képlékenyalakításhoz (mélyhúzás, folyatás, stb) szükséges dolgokat tanítják, meg a hozzá kapcsolodó szerszámokat, illetve azok "tervezését" (inkább csak bevezetést). (itt nem tudom, hogy a Horváth Laci "bá" lesz-e még a jövőben, mert a januári államvizsgát kihagyta szívbetegség miatt..) Ha lesz, akkor ALAK II -ből a minden héten másfél órás számolós zh garantált az aláírásért...
Ezen kívűl van még a GYBR - itt az őskortól kezdve tanítják a megmunkálógépek típusait / felépítését / jellemzőit, stb... és a fent említett 3 tárgy a záróvizsga tárgy is és ez a legnehezebb szakirány az összes közül...
Szórótantárgy: FOTA / FTSZ / ALAK I

*Forgácsolástechnológia alapjai

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#5072) Chosen válasza tkesy (#5071) üzenetére


Chosen
addikt

Nagyon köszi a leírást. :R

Senna-ból tippelem, de autósra mentél Te is?

FOTA-ra 3 előadó van kiírva most még: Hervay Péter, Dr. Mikó Balázs, Dr. Sipos Sándor

[ Szerkesztve ]

(#5073) tkesy válasza Chosen (#5072) üzenetére


tkesy
őstag

Nem, :) én CAD/CAM-et csináltam, és januárban államvizsgáztam...

Az a kiírás úgy is marad, mert maga a FOTA egy félévben belül is 3 részből áll, de akiknél én csináltam azok egy része már nyugdíjba ment... Céh Mihály helyét vette át Hervay (de nem csak itt, hanem GYBR nél is) ezek szerint Várady helyét Dr. Mikó B., de a Fota-ból és FTSZ-ből Sípos-é a döntő szó... FTSZ-nél Dr. Palásti K. Béla is oktat még Sípos mellett, FTSZT-t meg Mikó viszi főként...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#5074) Chosen válasza tkesy (#5073) üzenetére


Chosen
addikt

Gondolhattam volna abból, hogy ezt részletezted legjobban. :K

Mostanában az autós szakra vágyókat azzal riogatják, hogy nincs jövője, ezért próbálnak más szakra irányítani minket. Ebből mennyi lehet igaz? Netán csak a két ritkább szakot próbálják így feltölteni? (Magam is autósra mennék)

(#5075) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Kandón vannak olyan tantárgyak amelyek bizonyos szakirányokhoz kellenek, vagy elég a matek2, villany2 és bárhova jelentkezhetek?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#5076) tkesy válasza Chosen (#5074) üzenetére


tkesy
őstag

Nincs rálátásom (főképp nem országos szinten) a dolgokra, de ha azt nézzük, hogy autóiparral kapcsolatos területre mennének a végzősök akkor az látható, hogy a Mercedes és az Audi bővítései ellenére a felvevőpiac jelenleg szűk mivel az autógyártókra is nehéz idők járnak...

az, hogy a géptervezés szakirány miért lenne életképesebb szintén passz, mert ha jobban megnézzük vagy mutik vagy bérgyártók vannak az országban, ahol már készen kapják a terveket... nem tudom hány olyan tervezőiroda van, ahol ténylegesen terveznek is gépalkatrészt vagy bármi olyat amit ezzel a képzetséggel...

nem hazabeszélésként, de úgy látom ellenben a cad/cam-esek viszont meg bárhol el tudnak helyezkedni a gyártással kapcsolatos területeken, mert mint mondtam tudják, hogy miből, mivel, hogyan... legyen szó akár a samsung tv, turbófeltöltő, sörösdoboz vagy egy szerszámgép gyártásáról... bérgyártóból, multiból és kimondottan külföldi megrendelésre dolgozó cégekből viszont elég sok van hazánkban...

ez eddig az elmélet, a valóság meg az részben az, hogy:
- kapcsolati rendszer sokat számít,
- azt kell csinálni amit mondanak... (más terület, de az egyik nagy (informatikai) cég (nem a T) épít alépitményhálózatott kishazánkban és pl a Kandó és más iskolák gyengeáramú vill.mérnök karán végzett emberek,- az eléggé fejreállt törvényi szabályozás jelenleg engedi,- a fönökeik utasítására tulajdonképen egy Ybl-n vagy BME-n végzett (mély)építőmérnök szerepét is átvették, csak hát az eredmény olyan is lett... )

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#5077) mepet válasza Kiglerx (#5065) üzenetére


mepet
addikt

Hát akkor én is kifejtem teljesen szubjektív véleményemet a kandós szakirányokat illetően:

1.Mikroelektronika: Főleg alkatrészgyártásról van szó, ha érdekelnek a gyártástechnológiák, akkor ez a nyerő. Mivel kishazánkban van egy csomó elektronikai gyár, ezért ebből a témából lesz meló rendesen. Abban azért ne bízz, hogy mikroprocesszorokat fogsz tervezni, a diplomaosztó után, olyat csak a BME-n tanítanak. :)

2. Műszerautomatika: Jó sok programozás kell hozzá, nagyon nehéznek tüntetik fel, de állítólag ez sem vészes, ha a programozás nem okoz nehézséget. Ha szeretsz bütykölni HW-t és SW-t egyaránt, akkor ez a tuti.

3. Hiradástechnika: Szerintem messze a legérdekesebb szakirány, totál különböző modulokkal:
3.1: Infokommunikáció: legfőképp a számítógépes hálózatok lelkivilágába másznak bele, és kulcsszerepet kap a biztonságtechnika is. Ha szeretsz routereket, tűzfalakat állítgatni, akkor ez a tuti. Meló is akad majd dögivel.
3.2: Médiatechnológia: ha stúdióba vágysz, itt a helyed! Meló csak protekcióval.
3.3: RF és optika: Mikrohullám. Kőkemény, nagyon-nagyon nehéz. Viszont, ha érdekel a hullámterjedés (Maxwell egyenletek pl.), és a nagyfreki, akkor neked való. Mikrohullámú mérnökből nem csak országunkban, hanem az egész világon hiány van. (Az optikát kevésbé erőltetik, mint a mikrohullámot.)
3.4: Távközlési hálózatok: talán a legkönnyebb modul, 2 tárgy a vezetékes hálózatokból és egy tárgy mobil kommunikáció. A mobil jelenleg a világ egyik leggyorsabban fejlődő szakterülete, nagyon érdekes, viszont sok az anyag nem kevés. (2G, 3G, 4G hálózatok egyetlen tárgyban). Ezen a szakterületen elhelyezkedni kb. lehetetlen, ha nem vagy nagyon nagy ász.

4. Energetika: 2 részből áll: Hatalmas gépek és hálózatok. Ha a böszme motorok felkeltették az érdeklődésed az energetika laboron, akkor a gépek a tutik. Ha pedig érdekel, hogy mi van, ha egy 200kV-os távvezeték elszakad, akkor a hálózatos modul a tuti. Ezzel a szakiránnyal a legkönnyebb melót találni jelenleg, ez kétségtelen, ráadásul ezen a területen a Kandó neve még jobban hangzik, mint a többin.

5. Automatika: pl. gyártósorok automatizálásáról van szó, pl. PLC-ről, csakis ipari cuccokról. A kis mikrovezérlőkkel a műszer szakirány foglalkozik nem ez. Érdekes terület, de ha az Automatika I. nagyon nem tetszett, akkor nem neked való. A munkaerőpiaci helyzet érdekes ezen a területen, mert 2 féle opcióból választhatsz: Vagy utazó automatizőr leszel és kidolgozod a lelked is a vidéki és külföldi kiküldetések alkalmával, vagy beragadsz egy gyárba, ahol nincs előmeneteli lehetőség.

Egyéb:
A 2. munkahelyeden senki sem fogja kérdezni, hogy mit tanultál az egyetemen, a kandós diploma az kandós diploma.
A munkaerőpiaccal kapcsolatos állásfoglalásaim nem igazak rád akkkor, ha akármelyik szakterületen kimagaslót alkotsz (pl. a szakdolgozat alkalmával), mert akkor kapkodni fognak utánad.
Elsősorban azt javaslom, hogy azt válaszd, amelyik számodra a legkönnyebb. Amelyik a legkönnyebb, az érdekel a legjobban. Ilyen egyszerű.
Csak nappalin indul az összes modul, ha levelezős vagy távos vagy, akkor járj utána, hogy milyen modulok lesznek mire oda jutsz!

[ Szerkesztve ]

(#5078) #41635072 válasza mepet (#5077) üzenetére


#41635072
törölt tag

Sokat segít az ilyen összefoglaló, köszönjük! :R

(#5079) Khan13 válasza mepet (#5077) üzenetére


Khan13
senior tag

Neked kéne összeállítani a Kandó reklámját meg középiskolákat járni toborozni :R
Ha nálatok ezek mind indulnak, akkor igen csak irigykedem, mert nálunk NIK-en alig indulnak szakirányok :F

(#5080) CyberPunk666 válasza mepet (#5077) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A kandó arról szól, hogy hatszor annyi időd van, mint a bme-n, a matek és a többi is elég gyenge, meg minden ilyen (csak alig van 2 félév matek, az is lightos, nincs számítástudomány...), szóval itt foglalkozni kell sok iskolán kívüli dologgal magadtól, mert különben hamar egy műszaki üzletkötői állásban találod magad.

Akármivel is akarsz foglalkozni, arra rá kell feküdni az iskolán kívül. Ez itt bele van kalkulálva. Sajnos eléggé le van építve a szint. Pláne, hogy most még a laborok is sokkal rövidebbek.

A régi 40 órás heti iskolában töltött időből mára lett 28.

Gondolom azt nem kell ecsetelnem, hogy 28 órában nem lehet ugyanazt megtanítani, mint 40-ben.

Ezt otthon hozzá kell tenni. Szakiránytól függetlenül.

Persze sokat ki lehet hozni a dologból, mert a lehetőség adott, de senki ne higgye, hogy elég végigcsinálni, mert az még édeskevés. Azok az idők elmúltak.

Nem véletlen küldik a hallgatók kétharmadát 1 éves szakmai gyakorlatra, ilyen új kooperatívos (ami hivatalosan nem is az) formában.

(#5081) CyberPunk666 válasza Khan13 (#5079) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Viszont a NIK-en legjobb tudomásom szerint még van normális matek, meg számítástudomány, meg szigorlat (kandón az sincs lol, nevetséges)...

Valamit valamiért...

(#5082) Khan13 válasza CyberPunk666 (#5081) üzenetére


Khan13
senior tag

Van matek rendesen, még az átalakítás után is. Van matek szigorlat és szoftver helyett szakmai szigorlat lesz. Utóbbi nem tetszik, mert szoft szigo nekem nem szakterületem, lévén "rendszergazda" vagyok-leszek, ilyen téma meg nincs benne, az új szakmaiba meg digitális rendszerek került bele a programozás mellé, ami megint nem területe jópárunknak... Ha lenne hálózat vagy informatika szigorlat, azt készséggel vállalnám, de ez nagyon nem fair. Na meg azzal miért vagyunk előrébb, hogy a többség puskázással vagy szerencsével átmegy, a kisebb rész meg tényleges (ám marhára haszontalan) tudással, és vagyunk jó páran, akiknek nem szakterülete és/vagy nem vagyunk szerencsések a kapott tételekkel, és többedik alkalomra is jelentkeznünk kell? Arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen a pontozás néha...

(#5083) CyberPunk666 válasza Khan13 (#5082) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ez egy másik probléma. Attól még a kandón le van építve a képzés nagyon keményen. (itt semmilyen szigorlat nincs...)

Amúgy egy rendszergazdának mióta kell mérnökinformatikus diploma? Ennyire elcsúsztak az elvárások a valóságtól?

[ Szerkesztve ]

(#5084) Khan13 válasza CyberPunk666 (#5083) üzenetére


Khan13
senior tag

Nevezd rendszermérnöknek, vagy ahogy tetszik, de sok helyen elvárás, vagy előny, ha nem a 3 személyes Bt-nél akarsz dolgozni. Illetve a mérnöktanári Msc tervben van folytatásként, oda meg megint belépő.
Az elvárások meg régóta szétcsúsztak, amikor alaphangon 5-6 szakértő feladatát várják el egy embertől, ha azt nem is nézem, hogy mekkora mennyiségű informatikai állományt kell egy embernek vinnie... Remélem szakmailag (állásilag) legalább jobb a helyzet nálatok.

(#5085) mepet válasza CyberPunk666 (#5080) üzenetére


mepet
addikt

A Kadón még mindig 5-ször annyi a kötelező labor, mint akármelyik más egyetemen, ami ugye nem meglepő, ha tudjuk azt, hogy kétféle villamosmérnöki BSc tanterv kétféle létezik MO-n: a BME-féle (BME és az összes többi egyetem ezt követi a Kandón kívül), és a Kandós. Ennek persze hátránya is van, hogyha pl. áthallgatnál fél évre pl. egy japán egyetemre, akkor a kandón külön akkreditáltatnod kell a tárgyakat hivatalosan fordíttatott tantárgyprogram alapján, míg a BME-n ez már adott.

(#5086) mepet válasza CyberPunk666 (#5083) üzenetére


mepet
addikt

Szigorlat az nincs, ez igaz.
Régen volt villanytan és matek szigo.
Viszont a matek2-t úgy abszolválni, hogy a matek1-ből nincs képbe az ember, az lehetetlen, mivel kb. 80%-ban rá épül. És ez ugyanígy igaz a villany 1-2-re is.
Persze az biztos, hogy egyre könnyebb a Kandó, de ez nem a szigorlatok hiányából adódik...

[ Szerkesztve ]

(#5087) CyberPunk666 válasza mepet (#5086) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ez a dolog sok összetevős, de azt tudd, hogy én nem máshonnan szólom le a kandót, hanem én is ide járok és itt végzem és ez alapján írtam le a véleményemet. Nekem is kandós diplomám lesz,... az első....

(#5088) Imy válasza CyberPunk666 (#5083) üzenetére


Imy
veterán

Máshol is...
Kevesebb órában oktatnak mindent...
Igaz lassan már tanár sem lesz, sokan nyugdíjasok, és még tanítanak, mert nincs más. Ha elmennek, akkor igazán gáz lesz, pedig nagyon nagy elmék! (Szekér Károly, Kálnay Gábor, Morva György és Novothny Ferenc -Zalotay nem tudom van-e még... akiről én tudok)

(#5089) Khan13 válasza Imy (#5088) üzenetére


Khan13
senior tag

Mi örülnénk, ha az öregek egy része nyugállományba vonulna... Vannak itt is naprakész és értelmes idősebb tanárok, de sok olyan, aki nagyon lemaradt tudásilag, és ezzel az egyetem szintjének - versenyképességének és a diákok versenyképességének is kárára vannak. Egy egyetemnek (de nézhetünk bármilyen intézményt, munkahelyet) tisztában kell lennie a kiöregedéssel, és felkészültnek kell lennie. Bármennyire is szeretnénk hinni néha, de nem létezik pótolhatatlan ember. A sok fiatal tehetséget hagyni kéne érvényesülni (már rég zajlania kéne a betanítási folyamatoknak, illetve jobban be kéne vonni az iparági szereplőket az oktatásba)

(#5090) Imy válasza Khan13 (#5089) üzenetére


Imy
veterán

Sajnos sok mindenben igazad van. ;)

Nem kellene a 100 éves technikát tanulni, pl papirszigetelésű nagyfesz kábel :D

(#5091) CyberPunk666 válasza Khan13 (#5089) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nálunk sajnos hiányzik a jó középréteg. Vannak a jó, de öreg tanárok, akik most lelépnek, és vannak fiatalok, akiknek még évekre lenne szüksége, hogy beérjenek. Nagyon kevés a kettő közötti átmenet.

Minden korosztályban van rossz tanár, de nálunk elég sok nagyon jó van, aki nyugdíjas korú...

(#5092) Khan13 válasza CyberPunk666 (#5091) üzenetére


Khan13
senior tag

Nálunk szerencsére van jó pár olyan fiatal, akik már most nagyon jók, de ők meg "többre vihetnék" az iparban, ezért félő, hogy elmennek (ebbe a részbe inkább ne kezdjünk bele). A középkorúaknál is vannak nagyon jók, és ahogy te is mondod mindegyiknél vannak "kevésbé".
Pont azért írtam, hogy már rég betanítás alatt kéne lennie a fiataloknak, mert van akinek idő kell, amíg beérik. Ettől függetlenül szerintem nem kell félteni az egyetemünket, mert még egész jó a helyzet :)
(Érdekes, a többi kar hallgatósága nem nagyon teszi tiszteletét errefelé)

(#5093) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Hali,
vki nemtudja, h 2.félévben 2,6 és 2,9es átlagra mennyi tanulmányi ösztöndíj szokott járni, ha jár? (szóval amit a 3. félévben kapok a 2ban elért teljesítményért)
Csak úgy kb ha vki tudja esetleg, bár most asszem kevesebbet kapunk, mert elvontak pénzt az egyetemtől vagy vmi ilysmi...

(#5094) CyberPunk666 válasza hunterrop8 (#5093) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

1, hallgatói szerződés miatt biztos, hogy némileg más állomány jelentkezett
2, a kurzusösszevonások miatt biztos, hogy sok tárgynál egészen mások lettek az átlagos jegyek, mint voltak
3, minden évben változik, mert függ a többiek teljesítményétől
4, nem tudni mennyi pénze lesz az iskolának, így nem tudni az összegeket sem. Lehet kevesebben kapnak, lehet kevesebbet, lehet mindkettő

Szóval csak annyit akartam mondani, hogy aki azt mondja, hogy tudja, az hazudik.
Majd október elején megtudod.

hogy lehet egy félévben két ösztöndíjátlagod? Most 2.6 vagy 2.9?

[ Szerkesztve ]

(#5095) Imy válasza hunterrop8 (#5093) üzenetére


Imy
veterán

3 alatti átlagra ösztöndíjat, nah gratula....

(#5096) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Köszi, a válaszokat. Első félévben 3,5re kaptam 31ezret. Nekem most 2,9.
3as átlag alatt első félévben simán kaptak ösztöndíjat... Szerintem az évfolyam harmada a kettest sem éri el most..

(#5097) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Meg ösztöndíjnál az előző félév is beleszámít vmi módon úgytudom. ez igaz?

(#5098) #87896064


#87896064
törölt tag

Srácok!

Azt meg tudja valaki mondani, hogy a hányas kreditindex alatt sorolnak át önköltségesre?? Az utolsó két félévben a két félév kreditindexeit átlagolják és azt nézik, vagy külön külön nézik??

Üdv.: J

(#5099) Khan13 válasza Imy (#5095) üzenetére


Khan13
senior tag

Te melyik karra jársz és hányas átlaggal?

(#5098) Jani3k:
2 félév alatt 30, 4 alatt 55 kreditet el kell érni, más szabályról nem tudok.

(#5100) CyberPunk666 válasza hunterrop8 (#5097) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem, mindig csak a legutóbbi félév. De ha megnézed az ösztöndíjindex számítását, akkor látod.

Jani3k - benne van a tvszben.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.