Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Multibit válasza Flashget (#4199) üzenetére


Multibit
veterán

gondolom a gyártó/k így érik el azt, hogy az asztali lejátszóikat is vegyék meg
Inkább így érik el azt, hogy ne vásároljak ilyen tévét :D
Amúgy, nekem eszembe se jutna a tévé beépített mediaplayerét használni. Minden tekintetben jobb egy külső lejátszó!

(#4202) Flashget válasza Multibit (#4201) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom, de sokan vanak akik használják és én is mezei avi vagy mkv fájlokra. :)
Komolyabbra szigorúan a Pio 150-et használom. :)

Realme GT Master Edition

(#4203) Freeenky87


Freeenky87
csendes tag

avi-t és mp4-et játszik csak az mkv nem tetszik neki!Adat lemezen belül valamit kell állítani?Toast-al írom(mac)

(#4204) Multibit válasza Freeenky87 (#4203) üzenetére


Multibit
veterán

Ha ragaszkodsz a tévé beépített lejátszójához (ami csak avi-t és mp4-et játszik), miért akarod mindenképpen optikai lemezről etetni? Vegyél egy olcsó 2.5 "-os vinyót, sokkal praktikusabb! A Samu BD-íróval meg írj BD-videót, arra való :K

[ Szerkesztve ]

(#4205) Freeenky87 válasza Multibit (#4204) üzenetére


Freeenky87
csendes tag

A tv beépített lejátszója viszi az mkv-t pendriveról és hdd-ről,csak a lemezről nem akarja!Archiválni szeretnék csomó dolgot és azért szeretném lemezre pörkölni!Megpróbálom windows-on kiírni nero-val ,hátha......

(#4206) kiske13


kiske13
tag

Valaki el tudná mondani mi a különbség a különböző verzióval rendelkező BlueRay lemezek között?
Iráskor mindenképpen be kell állitani a verzió számot?
Vagy ha tudtok adni egy linket, hol olvassak utánna?!
Köszi.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#4207) gg72 válasza kiske13 (#4206) üzenetére


gg72
veterán

Mit értesz a verzió(számo)k alatt?

(#4208) kiske13


kiske13
tag

Bocs, szabványra gondoltam.
1.2 stb.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#4209) gg72 válasza kiske13 (#4208) üzenetére


gg72
veterán

Nincs jelentősége. [link]

(#4210) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Nem tudom, a topichoz tartozik e, de egy kérdésem lenne. M2TS-ből szeretnék MKV-t csinálni, természetesen úgy, hogy mind a kép, mind a hangminőség megmaradjon. Létezik rá alkalmas program. Mármint igen, tudom, hogy létezik, mert már láttam és megkérdeztem a legjobb barátomat is:

[link]

de hátha ti tudtok ajánlani valami egyszerűbb programot, amivel ez a dolog kivitelezhető. A lényeg, hogy a hang és kép minőség ne változzon.

Köszi előre is :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#4211) Multibit válasza GrooveHero (#4210) üzenetére


Multibit
veterán

A problémád itt offtopic!
Egyébként, ha BD-video lemez, vagy HDD-n levő BD-könyvtár az input, akkor a MakeMKV a barátod.
Másik lehetőség: MKVToolnix

[ Szerkesztve ]

(#4212) GrooveHero válasza Multibit (#4211) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszönöm a segítséget, ha hazaértem ki is próbálom :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#4213) Flashget válasza GrooveHero (#4210) üzenetére


Flashget
félisten

M2TS-ből szeretnék MKV-t csinálni, természetesen úgy, hogy mind a kép, mind a hangminőség megmaradjon.

az ki van zárva...25 GB-ból csinálsz mondjuk 16GB-ot és megmaradjon a mínőség? :)

Realme GT Master Edition

(#4214) GrooveHero válasza Flashget (#4213) üzenetére


GrooveHero
addikt

Mivel off, ezért abba rakom. Az mkv kötelezően csak 16 giga? A lényeg, hogy egy 25-ös konrongra rá lehessen írni, megmaradjon a kép és hangminőség kb ilyenre:

VIDEO:

Codec............: AVC
Framerate........: 23.976
Bitrate..........: 17492 k
Resolution.......: 1920 x
Aspect Ratio.....: 2.40:1

AUDIO

Language.....: Eng Hun
Audio Codec..: TrueHD AC3
Audio Bitrate: 3493 kbps 448 kbps
Channels.....: 5.1 5.1

ezzel már kibékülnék. De ha mondasz egy topicot, vagy egy olyan fórumot, vagy egy olyan oldalt, ahol ezekről a dolgokról megtudhatok minél többet, hogyan működnek, annak örülnék

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#4215) Flashget válasza GrooveHero (#4214) üzenetére


Flashget
félisten

a 16Gb csak írtam..írhattam volna 13-at is.
a lényeg ha valamiből elveszel, tömörítesz hogyan tudna olyan maradni a mínőség?
arról nem is szólva hogy 3D 50GB-ból kreálnak 15-19GB-os mkv-t...
ez olyan dolog mint a DVD lemezból készített avi.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#4216) GrooveHero válasza Flashget (#4215) üzenetére


GrooveHero
addikt

Van esetleg máshol hely, ahol ezt tudnánk folytatni? :R
Amúgy csak annyit tudok, hogy mindkettő egy konténer, ami tárolja a videót és audió anyagot. Nem áll szándékomban úgy enkódolni a filmet, hogy az veszítsen a hang vagy kép minsőgből, de ezzel nem voltam tisztában, köszönöm a felvilágosítást. Én csupán azt akartam, hog az egész film ne 815 fájl 41 mappából álljon, hanem egy db mkv fájlból, amiben ugye bent a két hangsáv+ videó is.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#4217) Multibit válasza Flashget (#4213) üzenetére


Multibit
veterán

Flashget! Senki nem beszélt tömörítésről! GrooveHero csak remuxol az alább linkelt programokkal. Nincs minőségromlás. Teccikérteni? ;)

(#4218) Multibit válasza GrooveHero (#4214) üzenetére


Multibit
veterán

Mivel csak remux történik, semmi garancia nincs rá, hogy az eredmény ráfér egy 25 GB-os BD-R korongra. Ezt vedd figyelembe!
Ha remuxolt MKV-ra akarsz berendezkedni, tárold HDD-n a filmjeidet!

(#4219) Joshi válasza GrooveHero (#4210) üzenetére


Joshi
titán

De miért nem szeded le a filmeket egyből MKV formátumba? Akkor nem kellene szórakozni vele. :F

[ Szerkesztve ]

(#4220) GrooveHero válasza Joshi (#4219) üzenetére


GrooveHero
addikt

semmi

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#4221) Multibit válasza Joshi (#4219) üzenetére


Multibit
veterán

Talán azért, mert a "kölcsönzőkben" általában újratömörített filmek találhatók MKV konténerben.

(#4222) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Egy MKV 22GB Bluray video fáljból hogyan tudok BD25 csinálni?! :U

ÁdiBá

(#4223) farkasmisi


farkasmisi
csendes tag

sztem muxer-rel

(#4224) Joshi válasza ÁdiBá (#4222) üzenetére


Joshi
titán

Inkább BD50-ből csinálj BD25-öt, MKV-ból még véletlenül se. :W

(#4225) Multibit válasza ÁdiBá (#4222) üzenetére


Multibit
veterán

Ilyet csak akkor érdemes művelni, ha az az mkv BD remux.

(#4226) Tibor691


Tibor691
tag

Hogyan, milyen programmal lehet BD video anyaghoz + hangot hozzátenni, ami egy mkv-ból szedtem le?

50GB 3D BD lemezt hogyan lehet 2 BD25-ös lemezre írni, hogy a video minősége változatlan maradjon. 2D-s fimeknél ezt a darabolást a DVDFab-bal meg tudom csinálni.

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#4227) mazsi70 válasza Tibor691 (#4226) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ha ,3D-s és 50GB-os filmet akarsz felezni ? :N
Szerintem egy nagy kagyvasz lesz belőle.... :U
Töltöttem már le 25GB-ra kreált 3D-s filmet és egy idő után akadt a film ,be sem olvasta ,stb.

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#4228) 206 cc válasza Tibor691 (#4226) üzenetére


206 cc
senior tag

Amennyi igazán jó 3D 50GB-re érdemes kiírandó film van ahhoz vegyél szerintem olyan lemezt...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#4229) Tibor691


Tibor691
tag

Hogyan, milyen programmal lehet BD video anyaghoz + hangot hozzátenni, amit egy mkv-ból szedtem le?

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#4230) mazsi70 válasza Tibor691 (#4229) üzenetére


mazsi70
senior tag

ts muxer

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#4231) harcsa11


harcsa11
csendes tag

sziasztok!
ezzel mit lehet kezdeni: remux-framestor-track fájl

köszi

üdv.

(#4232) harcsa11


harcsa11
csendes tag

bocs.
a tsmuxer nem ismeri fel

kösz

(#4233) JokerBane


JokerBane
csendes tag

Hali!
Egy érdekes dolgot tapasztaltam, nem tudom másnál volt-e hasonló jelenség. Egy BD50-es filmből kiszedtem a felesleges hangokat, feliratokat (BD Rebuilder v0.44.14 beta) a menüt és az extrákat meghagytam. Viszont amikor el kezdtem nézni az extrát meglepődtem: valamiért plusz perceket rakott a végére, szinte mindegyiknek. Pl.: 9 perc 10 mp az extra hossza, de ott van a végén még 5 perc fekete video. Az egyiknél plusz 10 perc fekete "semmit" tett oda, és sajnos eltekerni sem lehet. Még jó, hogy újraírhatóra írtam ki. :)

Kocsis Attila

(#4234) tibi72


tibi72
aktív tag

Mekkora nagy sz@ar a DVDFab9

(#4235) tibi72


tibi72
aktív tag

Miért van az hogy ha elinditok egy kodolást a DVDFab-al mindig elálitja a képernyőkimélőbe?És visszaálitja 20percröl 1percre az alaphelyzetre.

(#4236) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Egy kérdésem lenne
BD lemezről lenne szó.
.
2in1 BD. Pl Avatar. Ahol 1 lemezen van a sima, és a bővített verzió. Ebben nem úgy van mint a sima BD-n hogy van a legnagyobb m2ts file ami maga a teljes film. Itt nincs 1 nagy m2ts file, csak sok kicsi. A stream mappában. Ezeket a filmeket hogyan lehet muxolni? Kiszedni belőle a fő filmet? Vagy különszedni a 2verziót? . A nem 2in1 BD nél csak a legnagyobb m2ts filet kellett kiszedni.. Az tartalmazta a filmet, hangokat. Kiszedtem és muxoltam.

De a 2in 1 lemeznél hogyan kell?

Köszönöm.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4237) Multibit válasza mayday00 (#4236) üzenetére


Multibit
veterán

Helyetted ;]

Helyetted (2):
BDInfo
MakeMKV

(#4238) mayday00 válasza Multibit (#4237) üzenetére


mayday00
őstag

nem értem :U

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4239) mayday00 válasza Multibit (#4237) üzenetére


mayday00
őstag

Megoldódott a gond. DVDFab-al meg lehet csinálni :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4240) tibi72


tibi72
aktív tag

BD Rebuilder-nek uj beállitási lehetöségei vanak kell valamit tudni róla?
Érdemes valamit bepipálni?

(#4241) gg72 válasza tibi72 (#4240) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem nem. De angolul le van írva minden részletesen a changelog-ban: [link]

(#4242) farkasmisi


farkasmisi
csendes tag

sziasztok
segítségeteket kérem BD filmről van szó
szerintetek változik a kép minősége ha 2.40es aspect ratiót a házimozi segítségével állítom át
(fullscreen )gomb 3 változtatási lehetőség --eredeti kép - nagyítás 1 és 2
kösz

(#4243) Joshi válasza farkasmisi (#4242) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen változik, itt csak az a kérdés hogy az eszköz milyen minőségben jeleníti meg a képet. Nem tudom hogy a készülék nagyítás funkciója levág a képből vagy valami torzításos megoldással operál-e, de véleményem szerint kerülendő az ilyen "full screen" mód. Erre egyetlen egy megoldás létezik mégpedig az hogy a lehető legnagyobb TV-ét kell megvenni. Nálam ez min 50". :D

(#4244) farkasmisi


farkasmisi
csendes tag

sajna nekem csak 40"es tv van és 25ös lemezek
:) :K
még 1 kérdés
minőségben melyik a jobb? iso vagy mkv tv meg tudja jeleníteni az mkv-t is
mert akkor úgy írnám lemezen adatként vagy videoként érzékeli

(#4245) Joshi válasza farkasmisi (#4244) üzenetére


Joshi
titán

Az iso az nem filmformátum hanem lemez képfájl, iso lehet CD,DVD és BD is. Egyébként értem hogy mit akarsz kérdezni. Azt kell tudni hogy jelenleg minden release gyári Blu-Ray 50GB-os változatról készül legyen az BD25, MKV, DIVX, XVID stb. Természetesen létezik gyári BD25 vagyis 25GB-os méretű kiadás is de ez komolyabb filmeknél nem jellemző. Általában a BD25 is átkonvertált verzió amit a gyári BD50-ről készítenek, az MKV is BD50-ről készül. Hogy aztán most éppen melyik release a jobb arról neked kell meggyőződni vizuálisan. Megmondom őszintén hogy én a DVD korszak után nem vagyok hajlandó kiírni rosszabb minőségű anyagot mint az eredeti, ha a film BD50-en jött ki akkor én érintetlenül hagyom. Nem akarok visszacsúszni a DVD korszakhoz nem azért nézek mindent HD-ba.

(#4246) Multibit válasza farkasmisi (#4244) üzenetére


Multibit
veterán

minőségben melyik a jobb? iso vagy mkv
A "kölcsönzőhelyekről" letöltött mkv-k általában rosszabbak, mint a BD ISO. Ez a méretükből is látszik: 8-10-12 GB-os (vagy kisebb) mkv konténeres fiilmekről van szó legtöbbször. Más kérdés, hogy a Te megjelenítődön meglátod-e a különbséget. Léteznek olyan mkv-be pakolt filmek is, amelyek csak újra lettek muxolva, ezek minőségben azonosak a forrás BD-vel. Ha a nevükben szerepel a remux szó, akkor ilyen filmről van szó.

u.i.:
Hallottál már a mondattagolásról? (kis-nagy betűk, írásjelek) ;)

(#4247) farkasmisi


farkasmisi
csendes tag

ok ok
Köszi értem srácok köszi a segítséget .
Aprócska kérdés 50-es lemezen azt mondjátok hogy mind a film?Az extrák és
egyebek nem jönnek le ebből?

(#4248) Joshi válasza farkasmisi (#4247) üzenetére


Joshi
titán

Az 50-es lemez a full tehát mindent tartalmaz, ha ugyan ezt a filmet látod 25GB-os verzióban akkor ott nincs extra+néhány hangsáv. Ettől függetlenül is gyengébb szokott lenni a video minősége.

(#4249) dysan0201


dysan0201
csendes tag

Sziasztok! Rendesen kezdő vagyok ezen a téren. Tudom Google a barátom,de nem nagyon találok segítséget a problémámra. 2 kérdésem lenne hozzátok
1.Tv látja az MKV file-t-allshare-, 3d Blu Ray szintén látja az MKV filet, de unsupported file végett nem indul. Erre valami opció? Konvertálás vagy bármi? Szóval hogyan tudnám ezt kiírni egy 25-es BD-R-re?
2. Valamint érdekelne hogy sima MKV-filet bármilyen író programmal kiírhatom, vagy netán ott is be kellene állítanom valamit?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#4250) Flashget válasza dysan0201 (#4249) üzenetére


Flashget
félisten

1. kell egy progi amivel megnézed az mkv-t milyen fejlécbe pakolták. Level 4.1 ami minden tv-nek és lejátszónak megfelel. Ilyen progi a Tsmuxer átkonvertálni pedig ezzel lehet

2. Imgburn - fájlok írása
mezei adatfájlként.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.